Šta je novo?

Terazijska terasa

Реџић нема шта да се пита о уређењу Теразијске терасе, од свих могућих решења до сада његово је било најгоре. Преуредити сложену зелену терасасту падину у центру града далеко од паркова равним бетонирањем степеништа преко ње завређује поништавање архитектонске дипломе а не привилегију даљег развијања решења.

arcvs_06_terazijeterrace-385x385.jpg



За Теразијску терасу треба унајмити стручањаке из Италије / Шпаније / Француске који умеју да осмисле јаван простор европског града на класично леп начин како и завређује. Један небитни мали парк у Шибенику изгледа достојанственије са вештачким терасама које је морао да прави а Реџић би овде уништио природне терасе ударивши бетонску ледину


И још се као правдају "биће више зеленила него што је прво планирано". Већ имамо више зеленила него што су планирали оно што нам треба је парковско уређење које би од овог места направило оазу у које ће људи једва чекати да оду. Не бетонске степенице.
 
Čuda će se desiti do 2027. Ovde krepljenje jedne ulice traje 2-3 godine, a oni će navodno ceo grad da preurede… Teška lakrdija. Čak ni od započetih hotela većina neće biti završena.
 
Meni fascinantna gde god i sa cim god grad nece ili nezna sta i kako da uradi ti to pri pripoji nekoj od integracija širenja bnv
Evo stigoše do terazija
Mogu da pripoje karicku i onaj plac iza Moskve kad se već sire

Direktna pogodba, nisu potrebni tenderi...dozvole po ubranoj proceduri. U mraku se najbolje mulja.
 
Valjda će staviti neke dekorativne stubove javne rasvete, one iz Bnv su više za NBG bulevare.
 
Легенда каже да су и Теразије на води. Неће се ови смирити до Дунава. Следећа река за форсирање је Топчидерка.
 
Vidim da se još ljudi, van foruma, trigerovalo na ovu Terazijsku terasu, ali moje mišljenje je da fokus obavezno mora da ostane na Sajmu i pokušajima da se kompleks odbrani u najvećoj mogućoj meri.

Razvodnjavanje je ono što ide na ruku i režimu i BNV-u - da mi sad kukamo za Terazijskom terasom u "srcetu" našeg kruga dvojke, dok bageri poglođu sajamske hale.

A što se Terazijske terase tiče, lično bih voleo da bude konačno uređena i da se ostvari vizija o njenom spuštanju do Karađorđeve. Baš me briga što će to BNV da plaća i brendira. Oni realno ovoj lokalnoj zajednici duguju i više od toga.
 
Vidim da se još ljudi, van foruma, trigerovalo na ovu Terazijsku terasu, ali moje mišljenje je da fokus obavezno mora da ostane na Sajmu i pokušajima da se kompleks odbrani u najvećoj mogućoj meri.

Razvodnjavanje je ono što ide na ruku i režimu i BNV-u - da mi sad kukamo za Terazijskom terasom u "srcetu" našeg kruga dvojke, dok bageri poglođu sajamske hale.

A što se Terazijske terase tiče, lično bih voleo da bude konačno uređena i da se ostvari vizija o njenom spuštanju do Karađorđeve. Baš me briga što će to BNV da plaća i brendira. Oni realno ovoj lokalnoj zajednici duguju i više od toga.
A odakle tebi da će BNV to da plaća?
 
Pa oni će da poglođu ceo grad kako su krenuli, treba jednako štiti sve od ove otimačine, a sada da im ovo dozvoljavamo jer eto hoće i Sajam pa jelte moramo da biramo. Ovde je problem što se građani stavljaju pred svršen čin, o ovakvom značajnom prostoru odlučuje isključivo BnV, projekat bira BnV i tu nema bilo kakvih izmena, nema transparentnosti oko izbora izvođača ili finansiranja (može i grad sve da plati a da oni preuzmu zasluge i tako stiču poene da otimaju ostalo vredno u gradu). Prosto mora da se stane na kraj ovom širenju BnV u sve pore upravljanja ovim gradom, bukvalno je sve u javnom interesu skrajnuto da bi oni završavali svoje poslove i bogatili se od poklonjenog državnog zemljišta.

Vidim da se još ljudi, van foruma, trigerovalo na ovu Terazijsku terasu, ali moje mišljenje je da fokus obavezno mora da ostane na Sajmu i pokušajima da se kompleks odbrani u najvećoj mogućoj meri.

Razvodnjavanje je ono što ide na ruku i režimu i BNV-u - da mi sad kukamo za Terazijskom terasom u "srcetu" našeg kruga dvojke, dok bageri poglođu sajamske hale.

A što se Terazijske terase tiče, lično bih voleo da bude konačno uređena i da se ostvari vizija o njenom spuštanju do Karađorđeve. Baš me briga što će to BNV da plaća i brendira. Oni realno ovoj lokalnoj zajednici duguju i više od toga.
 
Demokratija.

Onaj ko je izabran od strane naroda ima moc da donosi odluke, pa i da srusi sajam ako ima interes.

To sto se nekome ne svidja sta vlast radi je potpuno normalno.
 
Demokratija.

Onaj ko je izabran od strane naroda ima moc da donosi odluke, pa i da srusi sajam ako ima interes.

To sto se nekome ne svidja sta vlast radi je potpuno normalno.
Ima mogućnost da donosi odluke u skladu sa zakonima i Ustavom.

Oni ne mogu da određuju šta jeste a šta nije spomenik kulture/ arhitekture...
 
Meni fascinantna gde god i sa cim god grad nece ili nezna sta i kako da uradi ti to pri pripoji nekoj od integracija širenja bnv
Evo stigoše do terazija
Mogu da pripoje karicku i onaj plac iza Moskve kad se već sire
То неће урадити јер би завршетак карићке била позитивна ствар
 
Vidim da se još ljudi, van foruma, trigerovalo na ovu Terazijsku terasu, ali moje mišljenje je da fokus obavezno mora da ostane na Sajmu i pokušajima da se kompleks odbrani u najvećoj mogućoj meri.

Razvodnjavanje je ono što ide na ruku i režimu i BNV-u - da mi sad kukamo za Terazijskom terasom u "srcetu" našeg kruga dvojke, dok bageri poglođu sajamske hale.

A što se Terazijske terase tiče, lično bih voleo da bude konačno uređena i da se ostvari vizija o njenom spuštanju do Karađorđeve. Baš me briga što će to BNV da plaća i brendira. Oni realno ovoj lokalnoj zajednici duguju i više od toga.​
Prosto ne znaš šta je bolje da li da braniš Sajam a da pola grada prepustiš da se iživljavaju, ili obrnuto.​
 
A odakle tebi da će BNV to da plaća?

Odatle što sam deo izumiruće vrste koja novinske tekstove čita dalje od naslova i eventualno prve rečenice... Pa tako u tekstu "Politike" lepo piše:
Сређивање дела града према реци којим ће сада бити обухваћена и Ломина и Каменичка улица и Парк Луке Ћеловића код Економског факултета финансираће компанија „Игл Хилс”, арапски партнер државе Србије у изградњи стамбено-пословног комплекса на десној обали Саве.
Naravno, kritički um će s pravom reći - a zašto bismo mi u to verovali? Ali dosadašnja praksa je pokazala da poslovni aranžman države sa "Beogradom na vodi" funkcioniše na taj način kako je, uostalom, i ugovorom definisano. Nije tu reč ni o kakvom altruizmu. "Beograd na vodi" je, podsetimo, oslobođen naknade za uređenje građevinskog zemljišta, a zauzvrat u obavezi da finansira infrastrukturu unutar granica PPPN-a.

Terazijska tersasa je jednostavno, na ovaj način, prebačena sa državnog budžeta na alternativni (polu)državni budžet "Beograda na vodi". Procedura će biti pojednostavljena (nema tendera), finansiranje neće zavisiti od udžbenika, autobusa i sl, čime se otvara mogućnost da se ovaj zapušteni prostor u centru centra dovede u pristojno stanje do EXPA 2027. Uz to, otvara se mogućnost izgradnje komercijalnog prostora u podzemnom delu koji bi trebalo da se nadoveže na postojeći podzemni prolaz kod Moskve.

Zašto insistiram da fokus ostane na Sajmu i smatram da su dva slučaja neuporediva?

Pa, za početak Terazijska terasa podrazumeva uređenje trenutno neuređenje zelene površine. Biće i rušenja objekata između Kraljice Natalije i Gavrila Principa, ali arhitektonska vrednost tih objekata neuporevida je sa vrednošću Sajma. Te zgrade su većinom, uostalom, već decenijama otpisane u nizu generalnih urbanističkih planova.

Zatim, za razliku od Sajma gde će se vredna arhitektonska dela zameniti bezličnim, generičkim stambenim kulama sa demit fasadama, ovde je predivđena izgradnja parka.

Tako da - da, zaista smatram da Sajam i Terazijska terasa nisu uporedivi slučajevi, i da ovde nema gotovo nikakve štete osim toga što će da vas malo "zasvrbi" što na šahtovima i mobilijaru stoji znak BW. Big deal...
 
Verovatno nije big deal i što ćemo zbog tog BnV da naredne 4 godine budemo bez mosta jer oni zbog stavljanja privatnih iznad javnih interesa nisu ostavili prostor za novi most pored postojećeg. Što se onda BnV nije setio da finansira novi most već to radi grad, naravno tu nisu nadležni da uređuju infrastrukturu jer je skupo. Terazijska terasa im je probni balon za širenje, a samo će služiti za skretanje pažnje za napad na Sajam.
 
Odatle što sam deo izumiruće vrste koja novinske tekstove čita dalje od naslova i eventualno prve rečenice... Pa tako u tekstu "Politike" lepo piše:

Naravno, kritički um će s pravom reći - a zašto bismo mi u to verovali? Ali dosadašnja praksa je pokazala da poslovni aranžman države sa "Beogradom na vodi" funkcioniše na taj način kako je, uostalom, i ugovorom definisano. Nije tu reč ni o kakvom altruizmu. "Beograd na vodi" je, podsetimo, oslobođen naknade za uređenje građevinskog zemljišta, a zauzvrat u obavezi da finansira infrastrukturu unutar granica PPPN-a.

Terazijska tersasa je jednostavno, na ovaj način, prebačena sa državnog budžeta na alternativni (polu)državni budžet "Beograda na vodi". Procedura će biti pojednostavljena (nema tendera), finansiranje neće zavisiti od udžbenika, autobusa i sl, čime se otvara mogućnost da se ovaj zapušteni prostor u centru centra dovede u pristojno stanje do EXPA 2027. Uz to, otvara se mogućnost izgradnje komercijalnog prostora u podzemnom delu koji bi trebalo da se nadoveže na postojeći podzemni prolaz kod Moskve.

Zašto insistiram da fokus ostane na Sajmu i smatram da su dva slučaja neuporediva?

Pa, za početak Terazijska terasa podrazumeva uređenje trenutno neuređenje zelene površine. Biće i rušenja objekata između Kraljice Natalije i Gavrila Principa, ali arhitektonska vrednost tih objekata neuporevida je sa vrednošću Sajma. Te zgrade su većinom, uostalom, već decenijama otpisane u nizu generalnih urbanističkih planova.

Zatim, za razliku od Sajma gde će se vredna arhitektonska dela zameniti bezličnim, generičkim stambenim kulama sa demit fasadama, ovde je predivđena izgradnja parka.

Tako da - da, zaista smatram da Sajam i Terazijska terasa nisu uporedivi slučajevi, i da ovde nema gotovo nikakve štete osim toga što će da vas malo "zasvrbi" što na šahtovima i mobilijaru stoji znak BW. Big deal...
Nije big deal sto si poklonio sve do Terazija? Okk.
 
С обзиром на то да ће планирана саобраћајница са тунелом практично заузети парк Луке Ћеловића, једини начин да се то компензује јесте рушење објеката на правцу Теразијске терасе и густа садња како већ одраслих стабала тако и жбуња. И не само због визуелног загађења, већ и смањења утицаја буке и издувних гасова друмског саобраћаја према Теразијама.


Screenshot (3874).png
 
Vrh