Šta je novo?

Terazijska terasa

e da jos jedna stvar, nisam zavrsio ovaj prostor dole i dalje ocajan, ovi tuneli i dalje posto je vec odluceno da ce da potonu pod zemlju pre gavrila principa mogu da budu i ispod ploce neke zgrade, u tom slucaju cela ta saobracajnica moze i dalje da se gurne u cosak i park kod bivseg dolaznog perona autobuske stanice da se spoji sa terazijskom terasom. Mislim to moze da bude i trg ne mora da bude park, samo bi bio uzi nego sada, nesto ovako, bitno samo da se kontinuitet zone ne prekine i da se ne mesa sa saobracajem, a i ekonomski fakultet bi imao predprostor.
 

Prilozi

  • sfgdfsv.jpg
    sfgdfsv.jpg
    1.015,9 KB · Pregleda: 345
Nista spec samo srusi brate ono sto treba se rusi, i kultivisi, i probi pravce kako je logicno spojiti reljinu sa kamenickom, trg u brankovoj sa zagrebackom i terazije sa gavrila principa. Zeleni venac da bude zelen po zelenilu a periferno po zelenoj pijaci, a ne da bude ruina sa udzericama, nego osloboditi prostor i po meni prostor ispod najlepseg trga u gradu a to je ona ploca u brankovoj, ne graditi nista ispod njega da se ne ugrozi pogled preko ovog parka. Ne treba srusiti pijacu, nego srusiti tumore na njoj, pretvoriti je u neki izlozbeni prostor a pijacu izmestiti prekoputa ispod ploce trga. Za restorane ima pregrst prostora u okolnim objektima u kojima od zorta nema sta da bude nego se svi nabili na ploci u brankovoj. More mrsh svi odatle.

Pogledajte prilog 182075
Predivno, samo ne bi pijacu srusio.
 
Pade mi na pamet da ubacim u AI generator Terazijsku terasu da vidim sta ce izbaciti, koristio sam neki prompt tipa "hanging gardens ili terrace park". I iskreno nisam ni toliko razocaran rezultatom. Sem ovih problema ovih zadnjica zgrada u Prizrenskoj, koji je opet resiv, ambijent mi deluje poprilicno fino. Sto neko rece ovde bi se mogao izvesti neki potocic iz jezera ispod Moskve, pa nek pici dole ka Kraljice Nataije u vestacko jezerce. Odmah da se ogradim, nemojte ovo da shvatate ko nekakvo ultimativno resenje, ovo je koncept i moze da sluzi kao fina podloga za dalju razradu. Samo mi je bilo simpaticno.
04816e66-96b8-4528-8521-908f66171810.jpg
 
e da jos jedna stvar, nisam zavrsio ovaj prostor dole i dalje ocajan, ovi tuneli i dalje posto je vec odluceno da ce da potonu pod zemlju pre gavrila principa mogu da budu i ispod ploce neke zgrade, u tom slucaju cela ta saobracajnica moze i dalje da se gurne u cosak i park kod bivseg dolaznog perona autobuske stanice da se spoji sa terazijskom terasom. Mislim to moze da bude i trg ne mora da bude park, samo bi bio uzi nego sada, nesto ovako, bitno samo da se kontinuitet zone ne prekine i da se ne mesa sa saobracajem, a i ekonomski fakultet bi imao predprostor.
Na stranu sto sam protiv razvinja bilo kave saobracajne infre kroy parkove, ovo deluje kao stavrno interesantno resenje, jel mozes da tipa samo ono u paintu uradis skicu tih saobracajnica bez yelenih povrsina, da se vidi gde su.
 
Na stranu sto sam protiv razvinja bilo kave saobracajne infre kroy parkove, ovo deluje kao stavrno interesantno resenje, jel mozes da tipa samo ono u paintu uradis skicu tih saobracajnica bez yelenih povrsina, da se vidi gde su.

Pa ne treba saobracaj kroz parkove po meni, samo nuzno, ostalo rasteretiti mada ne ni previse gubi funkciju i postaje neaktivno ako nema pristupa.

Ovako od prilike, sve ostalo je pesacko, i da ove dve crte skroz dole kod licke, to su ulasci u dva tunela ispod novih zgrada u lickoj koje prate regulaciju niza od terazija nizbrdo i zgrade b2. Da se oslobodi prostor da terasa ipak izadje makar do parka ispred zeleznicke stanice i poveze zone kvalitetno.
nfnnrtht.jpg
 
Pade mi na pamet da ubacim u AI generator Terazijsku terasu da vidim sta ce izbaciti, koristio sam neki prompt tipa "hanging gardens ili terrace park". I iskreno nisam ni toliko razocaran rezultatom. Sem ovih problema ovih zadnjica zgrada u Prizrenskoj, koji je opet resiv, ambijent mi deluje poprilicno fino. Sto neko rece ovde bi se mogao izvesti neki potocic iz jezera ispod Moskve, pa nek pici dole ka Kraljice Nataije u vestacko jezerce. Odmah da se ogradim, nemojte ovo da shvatate ko nekakvo ultimativno resenje, ovo je koncept i moze da sluzi kao fina podloga za dalju razradu. Samo mi je bilo simpaticno.
Pogledajte prilog 184774
Неугледне задње фасаде низа зграда у Призренској би могли да замаскирамо високим дрворедом, макар из визуре пешака.
 
^Eh kad bi znali za zgradu na cosku Reljine i Prizrenske...idite do Muzeja nauke i tehnike i procitajte malo i pogledajte maketu...
 
... niti jedan projekat u Beogradu nije u tako vrtoglavom raskoraku između entizijazma i stvarnosti, a uz to su, svi zahvati u poslednjih 40 godina bili pogrešni. Pre recimo pola veka, to je bar bilo živahno mesto sa onim zabavnim parkom, dok je nakon toga uvek delovao kao zapušteni plac na rubu nekog gradilišta
 
Pade mi na pamet da ubacim u AI generator Terazijsku terasu da vidim sta ce izbaciti, koristio sam neki prompt tipa "hanging gardens ili terrace park". I iskreno nisam ni toliko razocaran rezultatom. Sem ovih problema ovih zadnjica zgrada u Prizrenskoj, koji je opet resiv, ambijent mi deluje poprilicno fino. Sto neko rece ovde bi se mogao izvesti neki potocic iz jezera ispod Moskve, pa nek pici dole ka Kraljice Nataije u vestacko jezerce. Odmah da se ogradim, nemojte ovo da shvatate ko nekakvo ultimativno resenje, ovo je koncept i moze da sluzi kao fina podloga za dalju razradu. Samo mi je bilo simpaticno.
Pogledajte prilog 184774
Мени се ово свиђа. Мали Београдски Менхетн Централ парк
 
Ова зграда Б2 иако је ружна требала је да буде део целокупног решења уређења терасе. Сада када је већ ту боље да направе ову њену сестру са друге стране платоа.

02-Terazijska-terasa-konkursno-resenje-3.jpg
677z381_Tan2020-1-21_12111754_16.jpg

 
Poslednja izmena:
Искрено, мислим да решење терасе не треба да буде стилски као Б2. И ови огавни ала Лојаница шиљци, исто фуј. Нек постојеће стазе и степенице само поплочају као Балканску.
 
Искрено, мислим да решење терасе не треба да буде стилски као Б2. И ови огавни ала Лојаница шиљци, исто фуј. Нек постојеће стазе и степенице само поплочају као Балканску.

Pa da, ako ne znaju šta će sa prostorom barem neka ga održavaju, neka se sredi postojeće stanje jer je stvarno park u lošem stanju, pa sutra neka sposobnija vlast to unapredi.
 
Неодржавање је наша хронична бољка. Сад се измишљају некакве накарадне бетонске степенице целом ширином. А само треба постојеће стазе да се поплочају, да се среди зеленило и да се они комунални контејнери до улице Краљице Наталије изместе у неки празан локал којих има гомила у Ломиној улици.
Ето ако треба баш нешто радикалније, ја бих на страни уз зграду Б2 направио успињачу од Краљице Наталије до хотела Москва као неку малу атракцију.
 
Ова зграда Б2 иако је ружна требала је да буде део целокупног решења уређења терасе. Сада када је већ ту боље да направе ову њену сестру са друге стране платоа.

02-Terazijska-terasa-konkursno-resenje-3.jpg
677z381_Tan2020-1-21_12111754_16.jpg

Zgrada B2 ruzna? moguce je da se nekima stilski neuklapa u okolinu sto opet po meni nije slucaj ali reci da je ruzna je krajnje pretenciozno.
 
Она је ок, друга зграда која није изграђена је спорна.
 
Vrh