Šta je novo?

Teniski Centar "Nole"

Verovatno su Djokovici hteli da tamo grade zgrade, ali ima neko jaci od njih za tu parcelu.
 
Grad mu je nudio lokaciju i u dr. Ivana Ribara na NBGD i dolazio je par puta da je pogleda. S obzirom da u tom delu planiraju i bokserski centar možda je to opet neka interesantna lokacija za Noleta.
 
Izgleda nisi pročitao ovaj post. Ne može podstanar da gradi zgrade.
Bila je juče nezvanična vest na RTS1 dnevniku.

Otprilike je citat bio ovakav : Pored toga, što što su troškovi zakupa i održavanja bili veliki,nisu mogli bez prethodne saglasnosti,nadležnih institucija,da urade prepravke i adaptcije, i da postanu suvlasnici objekata.

Oni su izgleda hteli, da preko prepravke-adaptacije,u narodu zvano dogradnja-proširenje,postanu suvlasnici objekta.
Ovo je zaista nečuveno,da zakupac traži deo vlasništva,zarad renoviranja,na nekretnini koji je uzeo pod kiriju?????

Umesto što su gubili vreme sa zakupom,kao da su neki siromasi,mogli su dotle pola atraktivnog Dorćola da kupe, i da zidaju ,kafane,hotele,motele,restorane,pošto ih to očigledno više zanima od teniske škole,posto istu trajno zatvaraju.
Uzgred ,do sada nisam znao,a sada znam,da je pronalaženje teniskih talenata, usko povezano sa atraktivnošću lokacije,pa tako ispada da se talenti radjaju, samo na Dorćolu,što bliže reci i tvrdjavi:LOL:
 
Poslednja izmena:
Oni su izgleda hteli, da preko prepravke-adaptacije,u narodu zvano dogradnja-proširenje, postanu suvlasnici objekta.
Obično se ulaganje u zakupljeni objekat kompenzuje kroz kiriju. Ali, njima stvarno nije potrebno da ulaze u neke sumnjive investicije kroz javno-privatno partnerstvo. Mogu da kupe odgovarajuću lokaciju i grade šta hoće.
 
Ja ne znam zasto Nole ne izgradi na nekoj drugoj lokaciji tenisku skolu tj akademiju a iskreno sam ocekivao od njega i neku Djokovic arenu poput Roland Garrosa pa da imamo redovno ATP tour u Beogradu.

Ako je neko to mogao da pokrene to je bio on jer ima i finansije i veze u teniskom svetu.
 
Nema ovde interesovanja ni za odlazak na fudbalsku utakmicu, kamoli na neki tenis... nije isplativo graditi veliki stadion i teniski kompleks, nema tu finansijskog interesa, nema interesovanja publike.
Ove se tenis pratio dok je igrao Boba, dok je igrala Monika, prati se i sad jedino zbog Novaka.
Ali onda kada on bude prestao da igra - zašto bi neko išao da uživo gleda neke drugorazredne strance? Pa prvi Đokovići to dobro znaju.
Ovo im je mrtav teret, ne treba im.
 
Verovatno si donekle u pravu ali zasto su onda budzili one tribine na 25om maju glumili neku arenu na otvorenom i pravili neki ATP turnir da nisu imali zelju da tako nesto organizuju u Beogradu?
 
Jeste sve je to montazno ali tako su uradili jer nisu mogli drugacije da naprave tribine na 25om.
 
Nisu mogli, ili nisu hteli da ulažu u neku solidniju konstrukciju?
U svakom slučaju, to je pre svega - biznis, i ako misle da im je isplativ, onda će se boriti da rade.
A ja ne vidim kako to ovde, u ovom obimu kao ovo do sada, može bilo kome da bude isplativo.
 
Ja ne znam zasto Nole ne izgradi na nekoj drugoj lokaciji tenisku skolu tj akademiju a iskreno sam ocekivao od njega i neku Djokovic arenu poput Roland Garrosa pa da imamo redovno ATP tour u Beogradu.

Ako je neko to mogao da pokrene to je bio on jer ima i finansije i veze u teniskom svetu.
Kakav bre crni ATP Tour,to je težak gubitaš.
Đokoviću su to sve iz svog džepa finansirali,jer osim regularnih troškova,top 10 ili 20 igrači,traže i novac da bi uopšte došli.
I to malo para što su dobili od sponzora,oni najveći su bili državni sponzori.
U Srbiji su svi sportovi gubitaši,pa su tako svi pretvoreni u javna preduzeća,i mogu do sudnjeg dana da idu u dugovanja,propasti ne mogu, sve dok su na državnom budžetu, a zabava masa je zagarantovana.

Ceo problem je nastao,onog trenutka,kada je Grad namestio tender za Đokoviće,da bi bili jedini zakupci terena.
To nameštanje,u vidu obaveznog organizovanja ATP 250 turnira,kasnije je dovelo do lančanih problema.
Umesto čistog računa i duge ljubavi,dobili smo to, da jedna strana, ima u svojoj glavi,sve troškove tog turnira,očekujući da će ona druga glava,telepatski sabrati, sve te baćeno uložene pare,i revanširati se jednim hotelom,motelom,i nekim kvadratima.

Do ovakvog nakaradnog zakupa,nikada nije ni trebalo da dođe.
Đokovićima je u startu ,trebalo predočiti da nema kasnije privatizacije sportskog centra,da oni nisu ti, koji treba da plaćaju bilo kakve zakupe,i da grad treba da im dodeli neku lokaciju,da naprave sve ono što oni misle da treba,po bilo kom modelu,poklon,javno privatno partnerstvo,pola-pola,grinfild.
Da su Đokovići bili još malo mudriji,mogli su da se zahvale gradu,da kažu da su oni u mogučnosti da sve sami finansiraju,i mogli su da kupe tako dobre lokacije,koje bi maltene same sebe otplaćivale zajedno sa teneskim terenima i turnirima.
 
Poslednja izmena:
Oni su vrlo mudri. Znaju oni vrlo dobro da tereni u Surcinu ne trebaju nikome. ATP turnir i njegova slava je trebalo da slużi da im se pokloni zemljište pod Kalemegdanom.
 
. . da im se pokloni zemljište pod Kalemegdanom.
Ma, kakvo "poklanjanje" parcela od Sportskog centra?! To nije moglo ni da se proda.
Pitanje je da li Nole uopšte hoće da se bavi nekim biznisom u Beogradu. Ima i drugih lokacija nap. planina Tara gde bi mogao da izgradi hotel i da ga povremeno koristi cela porodica.
 
@relja @spatiotecte
Nedavno je Nole izjavio da namerava da napravi u Beogradu turnir serije 500 i da je zato postojeći turnir preseljen u Banja luku.
Ne pratim život našeg Nola iz časa u čas, pa nisam ispratio.
Meni je to šašavo. Tenis, kao i svaki drugi sport košta i zahteva sponzore.... a kod nas nije primamljiv, zato što osim njega, praktično nema drugih igrača koji bi privukli gledaoce.
Vidiš šta se sve izrodi od košarkaške Evrolige, Zvezde i Partizana, koje je to skretanje pažnje i manipulacija... nikada ovde neće moći da se omađija masa šamaranjem loptice na šljaci u totalnoj tišini.
 
Ne pratim život našeg Nola iz časa u čas, pa nisam ispratio.
Meni je to šašavo.
Ne pratim ni ja, ali sam to čuo. A zašto mu je želja da dobije jedan takav turnir, ne bih znao.

Pretpostavljam da će sad ovaj teniski centar da preuzme jedan drugi teniski as - Tipsarević i preimenovati u "TC Janko"
On je na Olimpu...
Veći je kompleks na Dorćolu.

Pa, da zarade neki dinar sa hotelom. :) . . Oni vole planine.
A gde su to izjavili da vole planine?
 
Ćerka im se zove Tara, a firma "Tara 2016 S" i očigledno im je to značajno ime. Zato sam napisao da bi mogli da izgrade hotel na Tari, a i aerodrom Ponikve je u blizini koji je Nole već koristio.

 
Poslednja izmena:
Nedavno je Nole izjavio da namerava da napravi u Beogradu turnir serije 500 i da je zato postojeći turnir preseljen u Banja luku.
Izjavio je,jer je očekivao ,da mu neko dozvoli ,da prosirenjem kompleksa,postane suvlasnik na istom.
On ulaze Atp 500,a gradjani da uloze svoj sportski centar,jako interesantno.
Čim je video ,da to neće da može,odmah ključ u bravu.
Ako smo mi gradjani, trebali nesto da mu damo,to smo trebali na početku njegove karijere,da mu damo da besplatno trenira i igra,na bilo kom terenu u vlasnistvu bilo koje opstine u gradu.Nismo,i pali smo na tom ispitu.
 
Vrh