Šta je novo?

Tempo Tower - [ Stambeno poslovni kompleks - 112.000 kvm ]

A zna li se ko ce je finansirati i raditi? Koja firma, koje su joj reference?
Firma Tempo kompani, vlasnik izvesni Balaban, na volseban nacin je dosla pre petnaestak godina do par placeva u Tosinom Bunaru. Jedan od njih je i onaj gde je sada Hotel B, mislim da su ga oni i gradili u dilu sa Hipo bankom. Citava prica oko tog hotela je inace dokaz da je Srbija banana republika, ali to nije ovde tema. Pored toga, portfolio im cine i one dve zgradice sa prethodnih strana i to je to , bar da ja znam. U njihovom vlasnistvu je i veci plac u Zemunskoj, pored Eko pumpe, na kome vec godinama stoji obavestenje da se prodaje. Kad nisu imali snage da na tom placu izgrade nista, pitam se odakle im "pozadina" za gradnju ovakve kule. Klasicna prica " ne pitaj me kako sam zaradio prvi milion".
 
Da je umesto Ajfelovog tornja neki najobičniji poslovno - stambeni neboder, ne bi bio uopšte interesantan turistima.

Gore je aludirano da je visina objekta problem, jer je znatno viši od okruženja, i ispravno je odgovorio čovek da to uopšte nije neuobičajena praksa u gradovima. :)

Tvoj komentar je zanimljiviji, jer implicira da građanima Bežanije nije problem veličina ovog objekta, već što je u pitanju poslovno-stambeni objekat...
 
Tvoj komentar je zanimljiviji, jer implicira da građanima Bežanije nije problem veličina ovog objekta, već što je u pitanju poslovno-stambeni objekat...
Moguće da se potajno nadaju da će umesto poslovno-stambenog objekta dobiti pandan Ajfelove kule :)

Ajd videćemo da li će ista ova "anti-kulčine" ekipa biti na istoj frekfenciji kada bude krenuo u realizaciju projekat Novi Zlatibor koji uključuje toranj sa vidikovcem od 150+ metara na vrhu Zlatibora, a to se ne uklapa u poslovno-stambeni objekat.

Da vidimo da li će tada biti konzistentni ili će se tada volšebno prešaltati na to da ni toranj sa vidikovcem ne treba da se gradi :)

Do juče su bile problem kule u centru grada, generalštab, i BNV, al ista ta ekipa sada protestuje i protiv kule na NBG, a verujem da bi sa istim žarom protestovala i protiv kula u Surčinu, Novoj Pazovi, Borči... koliko god prethodno da su naglašavali da su protiv izgradnje kula u centru i da nemaju problem da se kule grade sa druge strane reke, što dalje od centra.
 
Meni je inicijalna reakcija na ovaj projekat bio da nije u skladu sa okruženjem, ali realno gledano, nema boljeg mesta od NBG da ovakve zgrade niču. Ako se negde moraju graditi, mnogo bolje da to bude NBG nego centar grada, jer NBG bar ima saobraćajnu infrastrukturu koja to može da podrži.

A jesam protiv Generalštab kula.
 
Moguće da se potajno nadaju da će umesto poslovno-stambenog objekta dobiti pandan Ajfelove kule :)

Ajd videćemo da li će ista ova "anti-kulčine" ekipa biti na istoj frekfenciji kada bude krenuo u realizaciju projekat Novi Zlatibor koji uključuje toranj sa vidikovcem od 150+ metara na vrhu Zlatibora, a to se ne uklapa u poslovno-stambeni objekat.

Da vidimo da li će tada biti konzistentni ili će se tada volšebno prešaltati na to da ni toranj sa vidikovcem ne treba da se gradi :)

Do juče su bile problem kule u centru grada, generalštab, i BNV, al ista ta ekipa sada protestuje i protiv kule na NBG, a verujem da bi sa istim žarom protestovala i protiv kula u Surčinu, Novoj Pazovi, Borči... koliko god prethodno da su naglašavali da su protiv izgradnje kula u centru i da nemaju problem da se kule grade sa druge strane reke, što dalje od centra.
Nema problema kada se visoke zgrade grade uz autoput, centralnim blokovima Novog Beograda, Beograđanka nije kompleks od nekoliko zgrada, već jedna zgrada koja prati i uličnu liniju okolnih zgrada, poslovne je namene u već izgrađenom delu grada, koji je i decenijama pre nje bio poslovna zona. To što je ona izgrađena ne znači da treba sada na svakoj praznoj parceli u gradu podići neboder.
Ova Tempo kula bi svakako bolje pristajala centru grada od većine Bnv zgrada u Savskom amfiteatru, a leva obala Dunava, Luka i IMT su kao stvoreni za gradnju visokih objekata.
Ovo što se vidi na slikama koje je @ink postavio su zgrade okružene već izgrađenim blokovima i ulicama, petljama i saobraćajnim čvorištima.

Ne poentiram da ne treba graditi ovaj kompleks, ali on ne sme biti opravdanje da investitori mogu kule da grade gde požele.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Visoke građevine impozantne, bilo da ih nešto slično okružuje ili ne :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: .


Da je umesto Ajfelovog tornja neki najobičniji poslovno - stambeni neboder, ne bi bio uopšte interesantan turistima.
Sad me podseti, imaj onaj jezivi crni neboder u Parizu na Monparnasu koji je simbol ruznoce tj. necega sto strci odakle god da se vidi.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Ova zgrada će bar u jednom delu dana praviti hladovinu na bazenu! Za to će biti super!😂
 
Vrh