Šta je novo?

Tempo Tower - [ Stambeno poslovni kompleks - 112.000 kvm ]

Mislim da ste mnogo poleteli sa time da ce izvedeno resenje imalo da lici na render.

Primera radi, renomirani investitor TEMPO COMPANY u svom sirokom portfoliju ima 2 (slovima dva) objekta, na adresi Tosin Bunar 274G i 272B. Ovo prvo zdanje je poznatije po tome sto ju zakupljuje ministarstvo pravde za bizarno parnicno odeljene treceg osnovnog suda.
bla.jpggaasgagsagag.png
 
Što se tiče stanara koji se bune, to u principu ide ovako - nisu se dovoljno bunili za Šapićevu skalameriju, pa ako je to prošlo, sada može proći šta hoće. Tako je, kako je.
Ma ja mislim da je u pitanju klasična džentrifikacija. Teško je prihvatiti promene, pogotovo kada su ovako savremene i intenzivne.

To je ono kao kada je neko u braku sa ženon prosečnog izgleda, recimo 10 godina, i 10e godine žena odluči da ode na facelifting, ugradi silikone, krene da vežba i tako to, i odjednom postane dobra riba, a mužu prestane da se sviđa jer je navikao na njen prosečan izgled.

Tako je isto i ovde. Ljudi su navikli na jedan pitom kraj, na komšije koje viđaju 20 godina, na to da sa prozora vide ono što su gledali 20 godina unazad, a sada se odjednom pojavljuje moderan objekat, kao da je direktno došao iz neke mnogo modernije države i mnogo bogatijeg grada, da "zauzme" njihovu teritoriju.

Ali polako samo, tim ljudima treba dati vremena i biti strpljiv i navići će se oni na novog 120 m visokog komšiju, a možda će vremenom biti i ponosni na to što su dobili ovakav objekat u svom komšiluku, a da ne spominjem to što će na vrhu biti rooftop restoran i spa centar koji će svi oni moći da koriste
 
Ma ja mislim da je u pitanju klasična džentrifikacija. Teško je prihvatiti promene, pogotovo kada su ovako savremene i intenzivne.

To je ono kao kada je neko u braku sa ženon prosečnog izgleda, recimo 10 godina, i 10e godine žena odluči da ode na facelifting, ugradi silikone, krene da vežba i tako to, i odjednom postane dobra riba, a mužu prestane da se sviđa jer je navikao na njen prosečan izgled.

Tako je isto i ovde. Ljudi su navikli na jedan pitom kraj, na komšije koje viđaju 20 godina, na to da sa prozora vide ono što su gledali 20 godina unazad, a sada se odjednom pojavljuje moderan objekat, kao da je direktno došao iz neke mnogo modernije države i mnogo bogatijeg grada, da "zauzme" njihovu teritoriju.

Ali polako samo, tim ljudima treba dati vremena i biti strpljiv i navići će se oni na novog 120 m visokog komšiju, a možda će vremenom biti i ponosni na to što su dobili ovakav objekat u svom komšiluku, a da ne spominjem to što će na vrhu biti rooftop restoran i spa centar koji će svi oni moći da koriste
Jeste u pitanju je gentrifikacija, ali nije klasična. Klasična bi podrazumevala izmeštanje radničke klase zarad srednje, ovde imamo ljude koji su srednja klasa (mislim, ako neko živi u tom delu grada, uvek sam ga smatrao srednjom ili višom klasom) i stanove koje će potencijalno kupiti ljudi iz više klase. Svakako, imalo je mesta za taj projekat i sa druge strane autoputa, ka rasadniku, jedino ne znam status tih parcela sa druge strane.
 
Ahahaha. Pa da li vi ljudi citate novine, gledste vesti. Kazete ljudi su sami birali vlast. Pa jel ste vi cideli rezultate Beogradskih izbora i sta ljudi misle o ovakvom tipu urbanizacije.
Beograd postao metropola. Pa to je postala kasaba poput Zemuna iz 90tih. Gradi se bez ikakvog plana i oravila. Sta ko gde hoce.
Uglavnom svakog jutra citam novine i gledam sve televizije, slučajno mi je zanimanje novinar i oštro kritikujem vlast, no to nije bitno. Podsetio sam da je moć u našim rukama a da je ne koristimo jer smo politički kromanjonci.
 
Svakako, imalo je mesta za taj projekat i sa druge strane autoputa, ka rasadniku, jedino ne znam status tih parcela sa druge strane.
Slažem se, i mislim da mesta za ovakve projekte realno ima sve do autokomerca, a čak možda i do petlje/izlaza za aerodrom (ne znam koliko nisko avioni tu proleću i da li bi bilo bezbedno imati objekat od 100-150 m visine na toj lokaciji)
 
Ja se protiv tri kule nisam protivio, jer bi one onda bile visoke a uske, ali ovo ovde je jedna debela kula 3 u jedan. Krmača.
 
Ja se protiv tri kule nisam protivio, jer bi one onda bile visoke a uske, ali ovo ovde je jedna debela kula 3 u jedan. Krmača.
Pa kad su povlađivali konzervativcima. Mogli smo da dobijemo 3 kule, a dobićemo jednu skraćenu i još skraćenija 2 aneksa
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Mislim da ste mnogo poleteli sa time da ce izvedeno resenje imalo da lici na render.

Primera radi, renomirani investitor TEMPO COMPANY u svom sirokom portfoliju ima 2 (slovima dva) objekta, na adresi Tosin Bunar 274G i 272B. Ovo prvo zdanje je poznatije po tome sto ju zakupljuje ministarstvo pravde za bizarno parnicno odeljene treceg osnovnog suda.
Pogledajte prilog 189162Pogledajte prilog 189163
Ovo je sustina. Ovaj post pokazuje koliko je ovaj "investitor" sposoban da gradi i na sta ce da lici ova zgrada. A vi nastavite da se divite renderima i kojekakvim arhitektonskim cudima.
No name investitor sa dve ispod prosecne demituse. A vi se ko somovi pecajte na slike. I da li je 15m dovoljnondaleko od tunela. Ej pa mi ne znamo kocke da poslazemo.
 
Полако @Вучко, не залећи се. Није тачно изнад планираних зграда, сасвим је довољно удаљен, а и довољно дубок. Ако те интересује удаљеност је 15 метара, од ивице прве зграде до десне ивице тунела, што је сасвим довољно за безбедну градњу.

Pogledajte prilog 189116Pogledajte prilog 189118
Veruj mi @Gago nije polako. Planirano je dupliranje koloseka od stanice Nbg do Batajnice, sa jos jednim dvokolosecnim tuneom i on bi zapravo trebao da bude sa desne strane, gledano od Nbg ka Zemunu, tj.tacno ispod kule. Problem je sto jos nije to ZVANICNO uneto u planove, pa oficijalno nema problema. Medjutim,imamo posla sa ozbiljnim debilima, koji cak i ne namerno prave ozbiljne greske. Recimo, za projekat metroa "zaboravili" su interceptor u Visnjickoj, pa je covek iz Jaroslav Cerni na javnom uvidu njima skrenuo paznju na to, nisu u postojecim projektima videli da objekti u Visnjickoj (gradjeni sa dozvolama) imaju sipove dubine 16m, dosla vlasnica objekta na javni uvid da im kaze da li su normalni, pa su zato radili ponovo projekat za taj deo i menjali trasu!!! Pa onda nisu videli u projektima da je stanicu Mekenzijeva nemoguce izgraditi, ali su prepisali forumaske crteze sa tom stanicom, a da ne govorim da su uradili TPS Zemun bez planiranja mogucnosti odvajanja kraka pruge ka Aerodromu, pa su naknadno smisljali novu trasu. Takodje u Humskoj zamalonisu probili tunel, kada je obustavljena gradnja....

Sta hocu da kazem, ovo su ozbiljni debili, i mora se proveriti gde je tacno planiran buduci tunel, da li je prilikom planiranja i urbanistickih uslova uzeto uobzir to, ta li je uzet u obzir i postojevi tunel itd. Hvala svima koji su skrenuli paznju na ovo.

smejali smo se turcima koji su probili metro tunel nedavno, samo lagano, smejace se ceo svet nama...
 
Bežanijski železnički tunel kroz koji ide najvažnija pruga između Beograda i Novog Sada nije rađen klasičnom metodom bušenja tunela već iskopom zemlje u dubinu, pa je građena betonska konstrukcija koja je posle pokrivena zemljom.
Kao što se da videti tunel je veoma plitak na nekoliko metara od zemlje.

Iznad tunela su sportski tereni isto kao što su i tereni iznad Senjačkog tunela. Sve ima svoj razlog dok ne dođu bratija i partija koji bace oko na neki plac. Kleće nas potomci što smo ćutali kada smo mogli da sprečimo ovaj zločin.

IMG_20240212_162446_447.jpg
 
Bilo bi lepo kada bi se staza koja ide uz autoput od nadvoznjaka u Partizanske Avijacije produzila pesackim mostom do bloka 37, sada staza ide samo do terena.
 
Lokacija je upravo dobra, zbog autoputa... jedino su problem porodicne kuce ekipe pored. Mada kakva ekipa zivi tu, izgleda je maca dosla i na njhova vrata :)
Mislim da ce ovo celom kraju da donese itekako vecu cenu kvadrata
ne znam da li ce se svideti Bobi, Breni, Priji, Kebi, estradnim menadjerima i kontraverznim biznismenima sto ce neki noviji skorejevici da ih gledaju sa visina dok se baskare po svojim dvoristima
 
ne znam da li ce se svideti Bobi, Breni, Priji, Kebi, estradnim menadjerima i kontraverznim biznismenima sto ce neki noviji skorejevici da ih gledaju sa visina dok se baskare po svojim dvoristima
Gde im se nece svideti. Pa cena njihovog zemljista ce sa gradnjom ovog monstruma porasti 100struko. Pa sto bi tu ostale njihove kuce, najlakse ih je strusiti i napraviti ovakvog blizanca.
Oni ce vec da odu ili na Floridu, Istru, gde god.... I to ne samo oni, vec svi investitori koji trenutno unistavaju nas grad.

Pa nastavimo tako dalje i zamenimo svaku kucu sa 20ospratnicama. Nije da nismo svedocili takvim pojavama. Tako ce svima zivot sigurno biti kvalitetniji i srecniji.

I onako je jedan veoma lucidan forumas ovde napisao da kucama nije mesto u BG.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Gde im se nece svideti. Pa cena njihovog zemljista ce sa gradnjom ovog monstruma porasti 100struko. Pa sto bi tu ostale njihove kuce, najlakse ih je strusiti i napraviti ovakvog blizanca.
Oni ce vec da odu ili na Floridu, Istru, gde god.... I to ne samo oni, vec svi investitori koji trenutno unistavaju nas grad.

Pa nastavimo tako dalje i zamenimo svaku kucu sa 20ospratnicama. Nije da nismo svedocili takvim pojavama. Tako ce svima zivot sigurno biti kvalitetniji i srecniji.

I onako je jedan veoma lucidan forumas ovde napisao da kucama nije mesto u BG.
nisam siguran da je takvim ljudima sa toliko para do porasta vrednosti zemljista, mislim da u ovom trenutku vise cene mir i tisinu koju tamo trenutno imaju, i da im je maltretiranje da se sad sele
mada ne iskljucujem mogucnost da posle ovoga i oni naprave neki zajednicki poduhvat istog/slicnog tipa, jer je moje misljenje da im se ovo nece svideti (ili sto bi rekli u jednom crtacu - ZAKLJANJA IM POGLED NA VENERU)
 
Hahahaha bas sam se ismejala na ovoj temi, duhoviti ste😊 meni se kao laiku sam render svidja, ali opet kao laiku nekako nenormalan "urbani pejzaz", kuce levo od projekta deluju sicusno, kao one male crvene kucuce iz monopola ili neke lego minijature😁 setih se upravo na koju sliku me ceo prizor podseca, iz lotr minas tirith, kulcina i pustosh okolo, samo sto ovde nije pustosh vec kuce. Moje misljenje je da nece tako lako proci kod vlasnika istih.

Drugo, ovo sto je ispricao milanche za javni uvid, da li je moguce?! Ako je tako za sve projekte stvarno smo na**bali
 
Da dodam na svoj post gore da se trenutno radi studija kojom je predviđena gradnja još 2 železnička tunela pored Bežanijskog tunela, a koji nisu ucrtani u planu Tempo kule. Zanimljiv je detalj da se ukazuje na nestabilnost terena. Stvar nije za šalu i tema je suštinska jer od nje zavisi budući železnički saobraćaj u Beogradu i Srbiji.

- Za tunel "Bežanijska kosa" potrebno je dati takvo tehničko rešenje izgradnje dve nove tunelske cevi da se predmetnim radovima ne naruši stabilnost okolnog terena a sve prema TSI standardima - navodi se u dokumentaciji.

Krajnji rok za završetak posla je 36 meseci od dana potpisivanja ugovora.


Slična situacija je metroom gde se između ostalog od nadležnih ističe da trasa metroa da ne može da prođe kroz Klinički centar Srbije i zbog izgradnje novih objekata na trasi metroa.
Isto tako se možemo probuditi za neku godinu i videti vesti u medijima kako železnički tuneli ispod Bežanijske kose ne mogu da se grade zbog novoizgrađene Tempo kule.
 
Poslednja izmena:
Da dodam na svoj post gore da se trenutno radi studija kojom je predviđena gradnja još 2 železnička tunela pored Bežanijskog tunela, a koji nisu ucrtani u planu Tempo kule. Zanimljiv je detalj da se ukazuje na nestabilnost terena. Stvar nije za šalu i tema je suštinska jer od nje zavisi budući železnički saobraćaj u Beogradu i Srbiji.
Dobro bre brate, teraće je 500 m levo i rešiće problem. Daj nemoj molim te baš protiv svakog projekta da si. Ok na tvojoj sam strani što se tiče "pomeri metro" i ono sa trolejbusom što si imao, ok je i to što ne gotiviš BNV, al brate nemoj svakom projektu da nalaziš manu u stilu "ako ovo dozvolimo uništiće nam xxxx".

Imam osećaj da je ovo projekat u šimanovcima našao bi razlog zašto ne treba da se gradi.

Što neko ovde reče ogromam je strah ljudi kod nas od bilo kakve promene i urbanizacije (posledica konzervatizma društva), al ajde onda vi koji se borite protiv ove vlasti, borite se i protiv konzervatizma, protiv default otpora ka bilo kakvim promenana... radite na tome da se izborite sa tim predominantnim strahom ka promenama i urbanizaciji.

Neće nas ta zgrada pojesti kako je novinar Vremena u gore ulinkovanom članku napisao.
 
Искрено се надам да ће се Хомер појавити на овој теми са кориснијим информацијама од овога, али морао сам мало да прочачкам

Сајт фирме је бескористан, тамо рекламирају да раде све од "консалтинг услуга у грађевинарству" до "дигитализације" и обраде податка. Али је корисно што постоје имена две фирме на које су то раздвојили па сам могао да их нађем на АПР-у:

1.

PREDUZEĆE ZA PROMET ROBE I VRŠENJE USLUGA TEMPO COMPANY DOO, BEOGRAD (NOVI BEOGRAD)

Шифра и назив делатности 4120 - Изградња стамбених и нестамбених зграда

(?) и ако добро тумачим финансијски извештај (што је могуће да не), у 2022 им је укупна актива била око 3 милиона евра

1707818892736.png

1707818909222.png


а 2022. је нето добит била око 270 хиљада евра

1707819632965.png

1707819655001.png


Друга фирма је

TEMPO SOFT DOO Beograd-Novi Beograd

која се бави

4651 - Трговина на велико рачунарима, рачунарском опремом и софтверима

и она има укупну активу мало мању од пола милиона евра

1707819306425.png


са нето добити од око 13 хиљада евра годишње (бар је тако било 2022.)

1707819488486.png


1707819471160.png


Сад ја нисам стручан нити рачуновођа и могуће је да ми је нешто промакло, али прво питање које ми пада на памет јесте одакле паре за оволики комплекс и кулу? Нисам нашао вредност инвестиције али је телеграф својевремено писао да само накнада за уређење грађевинског земљишта треба да кошта 10 милиона евра

Тако да је мени све ово врло мутно и више ме подсећа на Карићев тесла сити али није лоше да се сад прогура и инсистира на железничком тунелу (што тренутном што будућем) како би се обезбедило да се избегне катастрофа

Иначе чисто да нагласим, мислим да су архитекте обавиле спектакуларан посао у пројектовању зграда и да пар богаташких породица у близини нема право да блокира градњу поред аутопута у близини јер се њима не свиђа, тражили су корекцију габарита да кула буде окренута најдаље од њих и ово сад је сасвим пристојно. 6-10 спратова у близини њихових приземљуша и двоспратница није ама нигде у Београду нечувено или скандалозно а време је да се приземљуше генерално замењују нормалним зградама са решеним паркинзима и чистим грејањем
 
Ovaj kompleks je projektovao profesor Arhitektonskog fakulteta, a meni izgleda kao da ga je projektovala veštačka inteligencija sa POV: "Napravi mi kulu na koju će da svr*e svi koji se lože na krivudave kule na Bliskom istoku i u Kini" :D

@Kalian - da dodam samo, pošto si me prizvao :D i ja sam pretraživao investitora na Googleu i APR-u i nisam našao ništa pametno. Pretraživao sam čak i vlasnike, da nisu u nekoj šemi sa nekim drugima ili da nisu pominjani u nekim drugim (sumnjivim) poslovima, ali ništa nisam našao.

S obzirom na to da je, ako se ne varam, gradnja.rs objavila da je u toku pribavljanje lokacijskih uslova, rekao bih da se ipak ide u realizaciju. Možda se uskoro i obznani neki partner, ko će ga znati.
 
Dobro bre brate, teraće je 500 m levo i rešiće problem. Daj nemoj molim te baš protiv svakog projekta da si. Ok na tvojoj sam strani što se tiče "pomeri metro" i ono sa trolejbusom što si imao, ok je i to što ne gotiviš BNV, al brate nemoj svakom projektu da nalaziš manu u stilu "ako ovo dozvolimo uništiće nam xxxx".

Imam osećaj da je ovo projekat u šimanovcima našao bi razlog zašto ne treba da se gradi.

Što neko ovde reče ogromam je strah ljudi kod nas od bilo kakve promene i urbanizacije (posledica konzervatizma društva), al ajde onda vi koji se borite protiv ove vlasti, borite se i protiv konzervatizma, protiv default otpora ka bilo kakvim promenana... radite na tome da se izborite sa tim predominantnim strahom ka promenama i urbanizaciji.

Neće nas ta zgrada pojesti kako je novinar Vremena u gore ulinkovanom članku napisao.
Nadam se da ga dobro placaju jer postaje naporan.

Искрено се надам да ће се Хомер појавити на овој теми са кориснијим информацијама од овога, али морао сам мало да прочачкам

Сајт фирме је бескористан, тамо рекламирају да раде све од "консалтинг услуга у грађевинарству" до "дигитализације" и обраде податка. Али је корисно што постоје имена две фирме на које су то раздвојили па сам могао да их нађем на АПР-у:

1.

PREDUZEĆE ZA PROMET ROBE I VRŠENJE USLUGA TEMPO COMPANY DOO, BEOGRAD (NOVI BEOGRAD)

Шифра и назив делатности 4120 - Изградња стамбених и нестамбених зграда

(?) и ако добро тумачим финансијски извештај (што је могуће да не), у 2022 им је укупна актива била око 3 милиона евра

Pogledajte prilog 189182
Pogledajte prilog 189183

а 2022. је нето добит била око 270 хиљада евра

Pogledajte prilog 189188
Pogledajte prilog 189189

Друга фирма је

TEMPO SOFT DOO Beograd-Novi Beograd

која се бави

4651 - Трговина на велико рачунарима, рачунарском опремом и софтверима

и она има укупну активу мало мању од пола милиона евра

Pogledajte prilog 189184

са нето добити од око 13 хиљада евра годишње (бар је тако било 2022.)

Pogledajte prilog 189187

Pogledajte prilog 189186

Сад ја нисам стручан нити рачуновођа и могуће је да ми је нешто промакло, али прво питање које ми пада на памет јесте одакле паре за оволики комплекс и кулу? Нисам нашао вредност инвестиције али је телеграф својевремено писао да само накнада за уређење грађевинског земљишта треба да кошта 10 милиона евра

Тако да је мени све ово врло мутно и више ме подсећа на Карићев тесла сити али није лоше да се сад прогура и инсистира на железничком тунелу (што тренутном што будућем) како би се обезбедило да се избегне катастрофа

Иначе чисто да нагласим, мислим да су архитекте обавиле спектакуларан посао у пројектовању зграда и да пар богаташких породица у близини нема право да блокира градњу поред аутопута у близини јер се њима не свиђа, тражили су корекцију габарита да кула буде окренута најдаље од њих и ово сад је сасвим пристојно. 6-10 спратова у близини њихових приземљуша и двоспратница није ама нигде у Београду нечувено или скандалозно а време је да се приземљуше генерално замењују нормалним зградама са решеним паркинзима и чистим грејањем
Sajt je bukvalno sklepan da postoji. Ocigledno je da je klasicna muljaza.
 
Vrh