Šta je novo?

TC Merkator

Jednostavno grozno..ovo je neko uradio namerno..od pristojnog i toplog starog merkatora dobili smo kazamat.. ;)
 
Meni je ta zgrada i u prethodnom stanju bila ekvivalentno ružna kao sada, samo mi nije jasno čemu investicija kada sve izgleda skoro identično. Mogli su i bez renoviranja da nakače reklame.

Btw, jesu li oni to platili, isticanje tih reklama?
 
Večeras sam prvi put prošao pored Mercator centra od kada je renoviran i moram reći da mi je najveći utisak ostavio novi ulaz u objekat. Prvo zato što je na ulici, a ne u garaži kao ranije. Osvetljen je, veliki je i ono što mi se najviše dopalo - na samom ulazu su dva kafića sa baštama, a vidim da bi uskoro trebalo da se otvori i treći.

Ceo prostor ispred centra je zahvaljujući veoma maloj intervenciji, neverovatno živnuo. Tako ovaj deo Bulevara Zorana Đinđića sada bar malo liči na ono što bi svojim dimenzijama, položajem i imenom trebalo da bude - moderna gradska avenija. I drago mi je da vidim da NBG korak po korak gubi imidž monotone spavaonice.

S druge strane, sam centar je spolja i dalje ružan :D Ne sviđaju mi se plavi paneli, a ni disko osvetljenje - mada su ta svetla, uz video bim i načičkane reklame malo razbudile dosadnu sivu fasadu što je valjda bio i cilj. Unutra nisam ulazio, ali sudeći po slikama - mol kao mol.
 
Slažem se sa mišljenjem većine, sada samo izgleda kao siromašnija verzija Delte i Ušća, izgubio je svoj šmek. Kao i prodavnicu slatkiša u prizemlju :(
 
Jeste da untrašnjošću baš podseća na Ušće i DC, ali opet, nije više onako tmurno...i možda su malčice preterali sa unutrašnjim osvetljenjem...da je za par nijansi mračnije, bilo bi fenomenalno. Nisam još uvek bio u prilici da noću prođem ispred Merkatora i vidim kako izgleda i kako se Živibim (video bim uklapa u sve to :D ali po slikama, Merkator je sada daleko bolje vidljiv iz daljine u odnosu na pre :D
 
Hipermarket,je mračniji duplo o odnosu n stari,kada dodjete do pekare treba vam baterija..depresivna atmosfera,koja vas tera da zgrabite hleb i odmah pobegnete..u mraku se ne vidi ni da li ima torti,ma jednostavno grozno..jadno i bedno :kafa:
 
Био сам 03.09 близу Меркатора, па рекох хајде да видим како то изгледа унутра. Мислим да нико није качио слике ентеријера, па рекох хајде да сликам и поделим.

Ја нисам био у меркатору једно пар година, тако да извините ако истичем општепознате, задржане ствари.


Лични утисак: Екстеријер и ентеријер су радиле две у сваком погледу различите особе.

Екстеријер је изузетно одвратан, плава+њена нијанса су неопростиви. Због жутог и слабог осветљења булевара, коцкице на ћошку изгледају црно и сасвим су пристојне (међутим дању када се види - плава је одвратна одвратна) Иста боја се понавља и на улазу из з. ђинђића на лучном "архитраву" изнад улаза. не могу да сварим ту плаву ама баш никако....па онда (види се на последњим сликама) ово вештачко жбуње (без текста), преодвратни шљаштећи штампани бетон...немам речи. чист злочин у простору.

Ентеријер је сушта супротност. сасвим је добар, умерен а довољно занимљив, материјали не изгледају јевтино, скроз су фини. није никакво ремек дело нити је измишљено било шта ново али је сасвим савремено одрађено, тако да ми се он допао!

Оно што ми се у ентеријеру не свиђа је што је превише стерилан (мада јесам био пред затварање). али пре свега мислим на кафиће и њихове баште и сл што је давало динамику и душу овим "пјацетама и улицама". обзиром да је релативно скоро отворен, могуће је да се ти амбијенти нису још потпуно оформили.


Ово је "крак" ходника ка хипермаркету на чијем крају је мали кафић са лепим погледом на булевар Ђинђића.

2012-09-03-282.jpg


2012-09-03-283.jpg



Када се попнемо, први "плато".

2012-09-03-285.jpg


крива улица:

2012-09-03-286.jpg


Спој између две криве улице:

2012-09-03-287.jpg


други, мањи плато.

2012-09-03-288.jpg


трака за приземље и излаз ка З.Ђинђића

2012-09-03-289.jpg


2012-09-03-290.jpg


2012-09-03-291.jpg


2012-09-03-292.jpg


2012-09-03-293.jpg



Сам излаз ка З.Ђинђића (има кафић испод надстрехе.

2012-09-03-294.jpg


2012-09-03-295.jpg
 
Za mene nista spektakularno, klasicno "krecenje" objekta uz dodavanje sitnica, izbacivanje uzaludnih prodavnica poput "Peko" i "Alpina" koje su bile prostorno prevelike a uvek nekako prazne i jadne, valjda je bila koncepcija guranja slovenacke robe.

Izgleda lepse zato sto je novo, ima par novih marki poput Lindex-a, Son&Daughter, radnje su manje, kompaktnije, ima ih vise pa je samim tim dolazak do Merkatora malo zanimljiviji.

@EricNBGD

Uvek sam se pitao zasto neko kupuje bombone u rinfuzu bo basnoslovno visokoj ceni (100% skuplje od upakovinih), pri tom stoje nezasticene na otvorenom, do ulaznih vrata, a u istom nivou sa parkingom i gomilom cadji i prasine?!
Izbor Haribo bombona je uvek bio neverovatan u samom Hipermarketu po skoro duplo nizim cenama.

Ili su ti teski metali taj "smek"...
 
Ja bio pre neki dan. Unutra, skroz ok.
Spolja, odvratno.
Jedino što su napravili taj novi ulaz, i što kafići imaju pristup svežem vazduhu je isto za pohvalu.
 
@drum1: Molim te reci mi da na onom ekranu koji se vidi kad se spuštaš niz pokretne stepenice nije Fashion TV. Molim te reci mi da nije. :rant: :grand: :laugh:
 
Ronche":1541y17q je napisao(la):
@drum1: Molim te reci mi da na onom ekranu koji se vidi kad se spuštaš niz pokretne stepenice nije Fashion TV. Molim te reci mi da nije. :rant: :grand: :laugh:

није :)

шалим се, не знам, верујем да није јер по мени логично је да ту буду рекламе?
 
Nemoj tako vidi se da su razmisljali kako da sve zbrze sto prije i za manje para ?
 
Moram da primetim izuzetno bahato ponašanje sugrađana koji se parkiraju na uredno označena mesta za invalide.
Što je još gore, obezbeđenje stoji na parkingu i to toleriše.
Do mojega.
 
mekbejn":1ojevf71 je napisao(la):
Moram da primetim izuzetno bahato ponašanje sugrađana koji se parkiraju na uredno označena mesta za invalide.
Što je još gore, obezbeđenje stoji na parkingu i to toleriše.
Do mojega.

A što ljubazno ne ukažeš radniku obezbeđenja na to?
 
mekbejn":w31ga654 je napisao(la):
Moram da primetim izuzetno bahato ponašanje sugrađana koji se parkiraju na uredno označena mesta za invalide.
Što je još gore, obezbeđenje stoji na parkingu i to toleriše.
Do mojega.

Merkator kaze ovo:

Služba obezbeđenja Mercator centra svakodnevno skreće pažnju nesavesnim vozačima o neophodnosti propisnog parkiranja u objektu, ali radnici obezbeđenja nemaju zakonsko pravo da kazne, niti fizički brane parking prostor, kako bi uspeli da spreče nepropisno parkiranje.
 
astrodule":2csh87xz je napisao(la):
mekbejn":2csh87xz je napisao(la):
Moram da primetim izuzetno bahato ponašanje sugrađana koji se parkiraju na uredno označena mesta za invalide.
Što je još gore, obezbeđenje stoji na parkingu i to toleriše.
Do mojega.

A što ljubazno ne ukažeš radniku obezbeđenja na to?
Komentar ti je na mestu.
Mada ako je čovek iz obezbeđenje na moje oči dozvolio nekom da se tu parkira sa sve osmehom, ko sam ja da ga prekorevam?
 
Pre neki dan sam svratio do Merkatora, prvi put nakon renoviranja i prijatno sam iznenađen.
 
nikola011":2yphrtdf je napisao(la):
http://www.kurir-info.rs/merkator-u-gubitku-22-miliona-evra-clanak-509174

Sada mi je jasno zašto su postali jedni od najskupljih marketa u BG, primera radi dove sapun u Disu se može naći za 78 dinara dok u Merkatoru isti košta oko 115 dinara. Ranije su bili koliko toliko korektni sa cenama ali posle renoviranja cene su im otišle na gore, jedino što mene kao kupca još tera da svraćam kod njih jeste njihov hleb. :D
 
Vrh