Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

taxi_2022-02-18_14-33-00-724.jpg
 
Kako neki lupaju gluposti...inovativno

Ps
Jel zabranjeno tuda da se vozi
😉
 
Koliko je meni poznato, a poznato mi je pogrešno, pošto jedino taksisti znaju kako je ispravno, tramvajske baštice su rezervisane samo za tramvaje i vozila javnog prevoza. ;) ;)
 
Zato što očigledno ne znaju svi stranci za to, a obaveštenje o tome nije upadljivo kao reklame. Ali bitnije je da se popuni dnevna norma pljuvačine po onima od kojih se živi.
 
@crveni karton
Prva vožnja crnogorke:odje u ovaj auto već poskupeo start žive u Katanicevoj idu u fensi boho bar..
Ostali nisu komentarisali cenu, samo su zadovoljni što ima taksija kad im treba, što i jeste poenta!!
 
:D Da, Boho je sabirni centar svega onog loseg iz CG koji se nakotio po Vracaru a nedavno i Dorcolu, nazalost. Bili su Boho par puta i u medijima po skandalima i ispadima koje su pravili.
 
DIVLJI TAKSISTA OJADIO INDUSE KOJI U BEOGRADU SLAVE GODIŠNJICU BRAKA - od aerodroma do Brankovog mosta UZEO IM 6.250 DINARA!
https://www.kurir.rs/v/3875047?utm_...dium=app_ios&utm_campaign=kurir_share_counterPogledajte prilog 128045
Ovo je sramota za nas taksiste,nadam se da će ovakve pojave u budoćnosti biti strogo kažnjavane tj. da će se napokon Zakon primeniti prema svim vrstama nelegalnog prevoza.
Bar smo takva obećana dobili u pregovorima i zato je protest otkazan...

Ps
Veliki problem oko novih cena je baždarenje taksimetara,čeka se po 5-6h i ta usluga košta 2400din
 
Poslednja izmena:
Kilometar 80 dinara a litra benzina 171. Za litru se predju 10-15 km zavisno od uslova na putu i auta. Aj da kazemo predju se 12km u proseku za litru. Znaci za 171 dinar troska benzina, taksista zaradi 220 za start+12*80=1180. Cist profit hiljadarka po litru
Znam da taksisti imaju troskove ali sigurno nisu pomnozeni sa 7 u odnosu na ulozeno
Silom prilika znam koliko zaradjuju u Beogradu i mogu reci da previse zaradjuju. Ali zakon ponude i traznje je neumoljiv. Srecom pa imam svoj auto. Da se razumemo: nemam nista protiv da zaradjuju ali traziti povecanje i pretiti blokadom je bezobrazluk
 
Evo ja ću da kupim 1000L po toj tvojoj ceni od 171din...za moj auto
Gde da sipam..
Po tebi ispade da sve pun km da nema praznog hoda..

Ps
Sipaj u kantu pa se vozi..
Kad sve dobro znaš,koliko košta mali servis ....
 
Poslednja izmena:
Evo sad upravo sipao gorivo pa pogledaj...

A inače uzeo vožnju iz Zemuna do Aerodroma,naplatio 1400din..a kako sledeća 3h nema sletanja prazan nazad..
I super...
 

Prilozi

  • 20220220_174139.jpg
    20220220_174139.jpg
    194,4 KB · Pregleda: 77
Evo sad upravo sipao gorivo pa pogledaj...

A inače uzeo vožnju iz Zemuna do Aerodroma,naplatio 1400din..a kako sledeća 3h nema sletanja prazan nazad..
I super...
Naplatio 1400 do aerodroma, na potrosenih ukupno 300 da odes i vratis se
Nas vozace ne mozes da varas kolko sta kosta, to mozes manekenke koje vozis :LOL:
Sto se tice cene od 171 ja sam pricao za benzin a toliko kosta na svakoj pumpi jer je ogranicena cena i toliko ja placam
Ti si sipao dizel +
 
DIVLJI TAKSISTA OJADIO INDUSE KOJI U BEOGRADU SLAVE GODIŠNJICU BRAKA - od aerodroma do Brankovog mosta UZEO IM 6.250 DINARA!
https://www.kurir.rs/v/3875047?utm_...dium=app_ios&utm_campaign=kurir_share_counterPogledajte prilog 128045
Samo malobrojni korisnici taksi usluga zaista znaju da su razlozi i jedna od tacaka zakazanog protesta, bilo i resavanje pravnog statusa ovakvih problema.

U tekstu lepo pise DIVLJI taksi, sto samo slovno privlaci paznju, a inace sa pravim taksijem nema, ama bas, nikakve veze.

Caka je u zakonski pravnoj regulaciji forme, koja sankcionise ovakve slucajeve samo i iskljucivo ako je obavi lice koje je registrovano za obavljanje taksi delatnosti. Van okvira te delatnosti zakan o taksi prevozu ne prepoznaje ovakve slucajeve.
Zato su taksisti trazili da se umesto zakonskog pojma nelegalan taksi prevoz uvede odrednica nelegalan prevoz putnika. Razlog je taj, ako ovakav prestup nacini taksista bice zakonski kaznjen. Ako prestup napravi drugo lice, koje ne poseduje taksi dozvolu, njega zakon o taksi delatnosti ne prepoznaje i ne sankcionise.

Ovde se radi o zakonski nedozvoljenoj radnji "prevara" i "lazno predstavljanje". Takve tekstove o toj temi ljudi nerado citaju pa dodatak taksi podize posecenost tekstu i reklami dize cenu.
 
Naplatio 1400 do aerodroma, na potrosenih ukupno 300 da odes i vratis se
Nas vozace ne mozes da varas kolko sta kosta, to mozes manekenke koje vozis :LOL:
Sto se tice cene od 171 ja sam pricao za benzin a toliko kosta na svakoj pumpi jer je ogranicena cena i toliko ja placam
Ti si sipao dizel +
Auu,znači da pređem na benzin

Znači ti plaćaš...
Jel plaćaš ti porez i doprinose od tog auta na benzin,jel radiš dvaput godišnje tehnički pregled,jel plaćaš jednom godišnje Gradu za obavljanje svoje delatnosti,jel plaćaš jednom godišnje 4 gume,....itd .itd
Super što ti znaš sve....
Pa reci mi koliko je mali sevis za moj auto,očiglendno znaš....kad znaš da mi je od 1400din ostalo 1100din....a sigurno znaš i koliko košta guma za moj auti i na koliko je menjam...a takođe znaš i koliko sam izgubio na ceni mog auta koga vozim 3god a i znaš koliko košta ručica zadnjih desnih vrata koju mi je polomila stranka, da znaš...
Ma šta ja pišem TI SVE ZNAŠ jel si VOZAČ..i ne može te niko prevariti....bravo
 
Vrh