Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Nije matematika jaca strana, a? Ako je sad 65 u prvoj tarifi, 100 rsd ne moze nikako da bude povecanje 100%

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891719#p891719:1qz7cgsc je napisao(la):
Misha V » Sre Okt 20, 2021 6:02 pm[/url]":1qz7cgsc]Nije matematika jaca strana, a? Ako je sad 65 u prvoj tarifi, 100 rsd ne moze nikako da bude povecanje 100%

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
Svakako bi bilo 100% za kratke vožnje, nije ni bitno pitao si kao korisnik odgovorio sam ti kao pružalac usluga..
 
Uvodjenjem "zaštićenog kilometra" eliminises 30-40% voznji dnevno. Moje vidjenje, ne mora da bude tacno.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891727#p891727:3qg66lyv je napisao(la):
Misha V » Sre Okt 20, 2021 6:16 pm[/url]":3qg66lyv]Uvodjenjem "zaštićenog kilometra" eliminises 30-40% voznji dnevno. Moje vidjenje, ne mora da bude tacno.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
To su uglavnom te vožnje zbog kojih nema slobodnih vozila..
 
Па шта сад? Људи плаћају да се возе. Треба им кратка релација јер не желе у аутобус или ГСП једноставно не функционише. Небројено пута ми се десило да ми се аутобус не заустави на стајалишту.
 
Evo upravo sad, 23:45, nula vozila na taxi sranici stara okretnica na Karaburmi.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891879#p891879:2ukluzds je napisao(la):
Misha V » Sre Okt 20, 2021 10:45 pm[/url]":2ukluzds]Evo upravo sad, 23:45, nula vozila na taxi sranici stara okretnica na Karaburmi.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
U to vreme na Karaburmi samo narkoman može da ti udje u auto :D
 
Ma vazi, ti idi hvataj musterije u Beogradu na vodi... taman ih vozis da vide Slaviju, 300 kinti!

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
Konacno malo da se pokrene tema ovog taksi terora. Kad kazem taksi, dozvolicu sebi, uvescu i jos jednu drsku i lopovsku kompaniju - cuveni CarGo. Vozila jednostavno nema, a ponavljam - zivim u ovom gradu, nisam korisnik usluga od nedavno, i nemoguce je da se za godinu dana stvori vestacka kriza. Skoro sam cuo par ljudi sto, pazite sad, svesno rizikuju da idu svojim kolima u izlazak, da piju, jer je nemoguce naci taksi vikendom. Naravno da ne opravdavam ovakav potez, naprotiv. Ali to znaci da povecavamo broj kamikaza na putevima, zbog nekih klosara. Elem, posto se i klijenti i taksisti zale (i to vec prevazilazi sve razmere), da mi lepo uvedemo da nema monopola i ogranicenja na taksi licence. Znaci uslovi ostaju isti, samo se ukida ogranicenje. Zanima me da li bi te iste jajar...pardon, ti isti taksisti pristali na to?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891893#p891893:22fihwb9 je napisao(la):
Guest7788 » Čet Okt 21, 2021 12:53 am[/url]":22fihwb9]Konacno malo da se pokrene tema ovog taksi terora. Kad kazem taksi, dozvolicu sebi, uvescu i jos jednu drsku i lopovsku kompaniju - cuveni CarGo. Vozila jednostavno nema, a ponavljam - zivim u ovom gradu, nisam korisnik usluga od nedavno, i nemoguce je da se za godinu dana stvori vestacka kriza. Skoro sam cuo par ljudi sto, pazite sad, svesno rizikuju da idu svojim kolima u izlazak, da piju, jer je nemoguce naci taksi vikendom. Naravno da ne opravdavam ovakav potez, naprotiv. Ali to znaci da povecavamo broj kamikaza na putevima, zbog nekih klosara. Elem, posto se i klijenti i taksisti zale (i to vec prevazilazi sve razmere), da mi lepo uvedemo da nema monopola i ogranicenja na taksi licence. Znaci uslovi ostaju isti, samo se ukida ogranicenje. Zanima me da li bi te iste jajar...pardon, ti isti taksisti pristali na to?
I onda je mrmot zavio čokoladu..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891890#p891890:1iwnj3y4 je napisao(la):
Mare81 » Čet Okt 21, 2021 12:48 am[/url]":1iwnj3y4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891879#p891879:1iwnj3y4 je napisao(la):
Misha V » Sre Okt 20, 2021 10:45 pm[/url]":1iwnj3y4]Evo upravo sad, 23:45, nula vozila na taxi sranici stara okretnica na Karaburmi.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
U to vreme na Karaburmi samo narkoman može da ti udje u auto :D

Тамо ни дању није ништа боље.

Таксиста нема ни на другим станицама ноћу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891922#p891922:m4icz3w0 je napisao(la):
overdrive » Čet Okt 21, 2021 8:29 am[/url]":m4icz3w0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891890#p891890:m4icz3w0 je napisao(la):
Mare81 » Čet Okt 21, 2021 12:48 am[/url]":m4icz3w0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891879#p891879:m4icz3w0 je napisao(la):
Misha V » Sre Okt 20, 2021 10:45 pm[/url]":m4icz3w0]Evo upravo sad, 23:45, nula vozila na taxi sranici stara okretnica na Karaburmi.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
U to vreme na Karaburmi samo narkoman može da ti udje u auto :D

Тамо ни дању није ништа боље.

Таксиста нема ни на другим станицама ноћу.
Pa gde su? Nije valjda da igraju šah umesto da rade?
Nego jel moguće da je pelet otišao na 300e,kazu proizvođači nisu ludi da ga plasiraju ovde kad im preko plaćaju više od 350e po toni...
 
^ Super, taksirajte vi u Becu, tamo su bolje cene...

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892050#p892050:3kbcwgpu je napisao(la):
Misha V » Čet Okt 21, 2021 2:20 pm[/url]":3kbcwgpu]^ Super, taksirajte vi u Becu, tamo su bolje cene...

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
Kakve veze sad ima Beč. Nigde ja ne idem iz moje države i mog grada..
 
Pa posto pravis paralelu izmedju peleta i taxija, oni izvoze, pa reko' i ti da izvozis.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=891893#p891893:1nxx5akr je napisao(la):
Guest7788 » Čet Okt 21, 2021 12:53 am[/url]":1nxx5akr]Konacno malo da se pokrene tema ovog taksi terora. Kad kazem taksi, dozvolicu sebi, uvescu i jos jednu drsku i lopovsku kompaniju - cuveni CarGo. Vozila jednostavno nema, a ponavljam - zivim u ovom gradu, nisam korisnik usluga od nedavno, i nemoguce je da se za godinu dana stvori vestacka kriza. Skoro sam cuo par ljudi sto, pazite sad, svesno rizikuju da idu svojim kolima u izlazak, da piju, jer je nemoguce naci taksi vikendom. Naravno da ne opravdavam ovakav potez, naprotiv. Ali to znaci da povecavamo broj kamikaza na putevima, zbog nekih klosara. Elem, posto se i klijenti i taksisti zale (i to vec prevazilazi sve razmere), da mi lepo uvedemo da nema monopola i ogranicenja na taksi licence. Znaci uslovi ostaju isti, samo se ukida ogranicenje. Zanima me da li bi te iste jajar...pardon, ti isti taksisti pristali na to?


Sta mislis zasto je pre dve godine uvek bilo taksija, u svako doba, a sada ih nema?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892103#p892103:y6ig7jsm je napisao(la):
Misha V » Čet Okt 21, 2021 4:20 pm[/url]":y6ig7jsm]Pa posto pravis paralelu izmedju peleta i taxija, oni izvoze, pa reko' i ti da izvozis.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
Ma kakvi ne idem ja odavde preziveo sam jedne, druge, treće izbeglice, emigrante, dosljake iz unutrasnjosti..
 
Pa sta ce Vam taksi,to su sve lopovi,smrdljivi......
Imate inovativnu pomoc na putu,znate cenu unapred,mozete da ocenite vozaca...
Oni su fensi...

A sad malo ozbiljno..
Zasto nema taksija

Prvo i osnovno,
preniska cena,ove cene su iz 2012godine
Minimalna zarada je tad bili 19.000din sad je 32.000din

Nema sta nije poskupelo od osnovnih parametara 20% >
1.automobili
2.gorivo
3.odrzavanje vozila,majstori,delovi....itd
4.obaveze prema Drzavi i Gradu
5.registacija
6......

Druga osnovna stvar,
totalna neisplativost u voznjama od 200 do 300din
Kojih ima od 30 do 40% u dnevnim voznjama a nekad se zalomi i 50%
Ranije je to bilo do 20%
Ali si za voznju od 250 din nekad mogao bar auto da ispuskiras i da ti ostane 100din
Rucno pranje bilo 400, sad 700

Treca osnovna stvar,
budes srecan ako za radno vreme imas jednu lerku{stranke nema a pozvala taksi)
Najvise se lerke desavaju u spicevim..
Iz mog iskustva ....1 do 2 lerke su bile na nedeljnom nivou ,sad vec je to na dnevnom
Zasto je to tako ne znam,ali znam da potrosim bar 30min dnevno na lerke

Cetvrta osnovna stvar,
zadnjih 2,3 godine su velike guzve u celom Gradu...gde god krenes,do stranke ti nertko treba 10min + pri tome stranke zovu vise udruzenja i odu sa prvim,zbog toga mnoge kolege izbegavaju poziv
Ranije su to bile udarne tacke u spisa....Autokomanda,Slavija,mostovi i po negde gde gde je neki sudar
Problem kod guzve...
Taksimetar kuca vreme ne i predjeni km a to je 12,5 din za minut ( u rezimu kreni,stani)10 10minuta = 125din a presao 3km
Neretko se desava da stranka izadje u sred voznje, guzve i onda ostanes zaglavljen u istoj

Ovo su bili osnovni problemi..
Poskupljenje je do sad trazeno 2x ali Grad kao i pojedini predstavnici kazu da nije vreme za poskupljenje....

Ipak mislim da ce poskupljenja uskoro biti..

Mada iskreno mislim da treba tarifni sistem cene taxi prevoza da se menja jer ovaj je ocigledno zastareo..
Npr.
Od 0 do 2km treba da budu najskuplja pa od 2 do 5km jeftinije itd ...takodje vreme treba da se naplati u celokupnom trajanju voznje a ne samo dok se stoji, semaforu,guzvi
Takodje naplata fiksnog iznosa ako stranka ne izadje a pozvala je taksi


ps
Posto nisu uspeli da nas uniste preko Drzavnog projekta Car je go,sad pokusavaju na drugi
nacin.
Ako uspeju,taksi prevoz ce biti uredjen,ali za mnoge ce biti nedostupan


E da
I jedan biser od danas...
Dobar dan....
dobar dan moze do MILTONA
A gde Vam je to,nije mi poznato
uh,pa kako ne znate,to je u centru Grada,na Slaviji,kakav ste to taksista pa ne znate za prestizni hotel
Kako se zove hotel..
pa rekla sam.......MILTON,HOTEL MILTON jel znate sad
Izvinite, sad znam,promenio je HILTON ime u MILTON pa nisam zato znao
e dobro,vozite me tamo,pozurite kasnim...
 
Ajmo jedno po jedno.

Za prvu tacku se slažem, medjutim zaboravlja se isto tako da je 2012 taksi bio dosta skup u odnosu na iste izdatke. Tako da recimo da se ta razlika "pokratila".

Za drugu, trecu, a i delimicno cetvrtu u vidu obracunavanja - dragi moji taksisti sami ste krivi. Da li je neko od vas pokrenuo u svojim udruzenjima raspravu da se te stvari rese aplikacijom? 21 vek je i stvarno smatram da nema sta da trazi tu kol operater, sem za zakazivanje za aerodrom.
Uvedite cargo, yandex model pozivanja i naplacivanja (otklonite njihove nedostatke), i da se ima povezana kartica iako se placa kesom, te nema brige da ces ostati uskracen ako se neko ne pojavi. Skine se minimalan iznos voznje toj osobi, i svi bi bili ok sa tim.
Kratke voznje mogu da se sprece naplacivanjem dodatnog iznosa, medjutim treba dobro definisati dokle je kratka voznja, jer nekima ni 800 dinara nije dovoljno.

Idealno bi bilo kada bi postojala jedinstvena aplikacija za sva udruzenja, medjutim to vec spada u domen naucne fantastike u Beogradu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892190#p892190:3ijbao3y je napisao(la):
BATICA » Pet Okt 22, 2021 1:56 am[/url]":3ijbao3y]Pa sta ce Vam taksi,to su sve lopovi,smrdljivi......
Imate inovativnu pomoc na putu,znate cenu unapred,mozete da ocenite vozaca...
Oni su fensi...

A sad malo ozbiljno..
Zasto nema taksija

Prvo i osnovno,
preniska cena,ove cene su iz 2012godine
Minimalna zarada je tad bili 19.000din sad je 32.000din

Nema sta nije poskupelo od osnovnih parametara 20% >
1.automobili
2.gorivo
3.odrzavanje vozila,majstori,delovi....itd
4.obaveze prema Drzavi i Gradu
5.registacija
6......

Druga osnovna stvar,
totalna neisplativost u voznjama od 200 do 300din
Kojih ima od 30 do 40% u dnevnim voznjama a nekad se zalomi i 50%
Ranije je to bilo do 20%
Ali si za voznju od 250 din nekad mogao bar auto da ispuskiras i da ti ostane 100din

Treca osnovna stvar,
budes srecan ako za radno vreme imas jednu lerku{stranke nema a pozvala taksi)
Najvise se lerke desavaju u spicevim..
Iz mog iskustva ....1 do 2 lerke su bile na nedeljnom nivou ,sad vec je to na dnevnom
Zasto je to tako ne znam,ali znam da potrosim bar 30min dnevno na lerke

Cetvrta osnovna stvar,
zadnjih 2,3 godine su velike guzve u celom Gradu...gde god krenes,do stranke ti nertko treba 10min + pri tome stranke zovu vise udruzenja i odu sa prvim,zbog toga mnoge kolege izbegavaju poziv
Ranije su to bile udarne tacke u spisa....Autokomanda,Slavija,mostovi i po negde gde gde je neki sudar
Problem kod guzve...
Taksimetar kuca vreme ne i predjeni km a to je 12,5 din za minut ( u rezimu kreni,stani)10 10minuta = 125din a presao 3km
Neretko se desava da stranka izadje u sred voznje, guzve i onda ostanes zaglavljen u istoj

Ovo su bili osnovni problemi..
Poskupljenje je do sad trazeno 2x ali Grad kao i pojedini predstavnici kazu da nije vreme za poskupljenje....

Ipak mislim da ce poskupljenja uskoro biti..

Mada iskreno mislim da treba tarifni sistem cene taxi prevoza da se menja jer ovaj je ocigledno zastareo..
Npr.
Od 0 do 2km treba da budu najskuplja pa od 2 do 5km jeftinije itd ...takodje vreme treba da se naplati u celokupnom trajanju voznje a ne samo dok se stoji, semaforu,guzvi
Takodje naplata fiksnog iznosa ako stranka ne izadje a pozvala je taksi


ps
Posto nisu uspeli da nas uniste preko Drzavnog projekta Car je go,sad pokusavaju na drugi
nacin.
Ako uspeju,taksi prevoz ce biti uredjen,ali za mnoge ce biti nedostupan
 
Može jedno po jedno
Mnogo pametno nema šta
Svaka čast
U PRAVU SI.. Sami smo krivi, pa 21. vek je a mi imamo još uvek call operatere..
A što mora Aerodrom da se zakazuje.
A što baka mora da ode kod lekara ako ne zna da koristi App
A što neko srednjih godina mora da pozovei taxi ako nije vičan modernim tehnologijama
Da otvorimo školu u taksi udruženjima, za stranke, kako da otvore Google nalog, instaliraju App.....povežu je sa platnom karticom.. itd
Al nek i dalje čekaju u redu da podignu keš ali ne na bankomat..

Očigledno samo ti živiš u 21. veku
 
Kuka meni jedan taksista što me vozi od Banjice do Dorćola za 1000fin (900 + 100 bakšiš). Kao - nemoj da se ljutiš, ali ja tebe vozim sa jednog na drugi kraj grada za hiljadu dinara. Gde to ima...

Ja slušam i ne verujem. Rođeni, hoćeš da ti dam 2000 i da ni ne idem? Kapiram da bi tad eventualno bio zadovoljan...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Sumnjam da bi bio zadovoljan, malo je...

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
Šta će nam taksi? Pa da ga nema, ne bi imali sa kime da se svađaju Batica i Mare81.
 
Da, ovo je jedinstveno mesto gde pruzaoci usluge, objasnjavaju svojim korisnicima kako su glupi i kako nemaju pojma niocemu.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
Vrh