Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

BATICA":3qwp6ckd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593492#p593492 je napisao(la):
loyola » Ned Jan 06, 2019 10:10 am[/url]":3qwp6ckd]Molim te nemoj da lupas za aerodrom, u svakom trenutku stoji bar 5-6 njih u holu i vuce ljude za rukav.
E vidis, vi organizujete protest kad vama odgovara samo za odredene stvari, kao stop kameu i cargou, kad ste napisali stop divljacima?
Dobro nek ja lupam ali znam da pre par godina regularni i korektni taksisti nisu mogli da priđu taksi stanici koja se nalazi kod Međunarodnog dolaska(u rupi) već je to držala ekipa iz Surčina i bilo je oko stotinak koji su radili.Sad je tamo sasvim druga priča.Napiso sam da je dovedeno u pristojno stanje a ne i da je idealno


Ne pricam za taksi stanicu (sta ja imam sa tim sto ti mozes da dodjes sad na taksi stanicu i da vozis na kupone a pre nisi mogao?). Pricam za dolaske u zgradi gde su putnici, ove godine sam bio na aerodromu bar 30ak puta minimum, sto sam ja isao sto cekao nekog. Od toga nekoliko puta let iz Njujorka koji slece oko 5 ujutro, nigde zive duse dole samo taksisti koji se setaju i "treba taksi, taksi taksi..." kada sleti avion. Prilaze ljudima kad slete i za rukav e je l treba taksi, i onda kada ljudi ni ne znaju stanje i pitaju za cenu ovima se zacakle oci ko da se puknu dopom jer ce da ih odvale. Na parking tamo pa u vozilo ili jave nekom svom koji dodje gore i pokupi ih.


BATICA":3qwp6ckd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593928#p593928 je napisao(la):
Kokili » Uto Jan 08, 2019 10:59 pm[/url]":3qwp6ckd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593927#p593927 je napisao(la):
BATICA » 08 Jan 2019 10:48 pm[/url]":3qwp6ckd]Taksi prevoz i licemerje srpske IT scene
https://medium.com/vladimir-jovanovic/t ... afcc8a22ae

A sto se tice poreza tu si tek strucnjak,jel znas sta se desava kad taksista ne placa porez.


Cek pisao si kako ti ugase firmu... A mene zanima kako to da taksisti duguju po 200-300 hiljada poreza i doprinosa i stalno su u reprogramima, ni njih ne placaju na kraju? Ja se secam dosta protesta u Bgu gde se trazio otpis dugova, ili novi reprogrami, tad se valjda protestvovalo i protiv fiskalnih kasa 2010/2011.
 
Tekst ima neke realne elemente, ali iz nekog razloga odiše nekom vrstom cinizma prema IT branši, iako je (koliko sam shvatio) autor teksta i sam u IT sektoru. I naravno, opet spin o ne plaćanju poreza i doprinosa što je već više puta osporeno i stvarno ne znam čemu ponovno pozivanje na to

Najveća zamerka moja tekstu je to što postoji određeno ignirisanje težine problema i njihovo izjednačavanje koje je uglavnom prisutno i u svakom saopštenju/obraćanju taksista.

Narodno rečeno, riba smrdi od glave. Tako npr ne može se reći da je ista težina problema element divljih taksista kao i Cargo aplikacija. Primer toga je i skeniran dokument koji je korisnik Batica okačio. Skoro svi zahtevi, osim onog za rešavanje problema divljih taksi prevoznika su u praksi štetni za kranjeg korisnika (propisivanje minimalne cene, ukidanje popusta, ne korišćenje fiskalnih kasa i slično). Takođe onaj porez na luksuz realno treba ukinuti za sva vozila a ne samo Taxi. Evo npr ja ako ITevac koristim računar svaki dan u poslovne svrhe. Tom logikom, zašto onda moja branša ne bi tražila da bude oslobođenja povećane stope na IT opremu koja je stupila na snagu od pre nekoliko godina? Naravno, kada se svi ovi zahtevi sagledaju primeti se matrica donošenja odluka koja je prisutna godinama u nazad a koju iskreno niko ne može da ospori, a to je da se donose/primenjuju propisi koji odgovaraju uglavnom taksistima (što divljim / što legalnim) a mere - zahtevi koji najviše odgovaraju krajnjem korisniku se ignorišu, tj ako se i donesu se ne primenjuju potpuno / uopšte.
 
Hohohooo, vidim i taksisti napraviše svoj Deformer... Danas je očigledno in da svako ima neko svoje glasilo.

Inače smešne su mi ove ideje o uvođenju statusa službenog lica za taksiste. Ovde je izgleda postao trend u svakoj struci da čim se naiđe na neki problem odma krene kuknjava za statusom službenog lica. Čuj taksista službeno lice... Da neće možda i beneficirani staž... :roll:
 
Ima i drugi deo gde osporava clanak Netokracije o Car:Go.

Generalno se ljudi lome oko par stavki:
1. Porez - CarGo placa porez i svi vozaci placaju poreze i doprinose.
2. Ali vec postoje taksi aplikacije - Pa jeste, da instaliram 6 aplikacija za taksi. Tu je istina Yandex dosao da spase stvar donekle, ali eto i on im ne valja pa i njega bojkotuju.
3. Licence posto Taksista mora da poznaje grad, a onaj ko misli da Google moze da ga navodi se podsmeva profesiji - Ovo je cista glupost, Google Maps i Here mape imaju ucrtane gotovo sve ulice i smerove ulica, podatke o sabracaju, nesrecama, a na domace trziste polako ulaze tj. daleko je od pune funkcionalnosti kao u Nemackoj ili Americi.
Budimo realni, biti vozac nije visokokvalifikovano zanimanje pa samim tim mogu da ga rade gotovo svi, a to znaci mnogo konkurencije kada licence i ogranicanja broja taksista ne bi postojalo.
 
Ma sve to za porez stoji, nije ni CarGo savršen i bezgrešan. Samo što nekim ljudima koji su ga označili kao smrtnog neprijatelja ne ide u lobanju da iako CarGo možda ne plaća sve poreze koje bi trebalo, oni barem taj zarađen novac opet troše ovde, u Srbiji.

A baš da vidim šta će da bude kad dođe npr Uber, kad zavede svoj kartelski poredak i kad krene da ispumpava pare iz zemlje. Tada niko neće kukati, ili bar ne javno. Zato što će Uber da podmaže par krmaka u našoj vlasti da mu omoguće kartelisanje, a usput će da pokupuje ove predstavnike taksi udruženja i da ih polako stavi pod svoju šapu. I onda će taksisti imati još manje posla, a država još manje para u budžetu. I svi će pojesti g. Ali hej, bar će to biti inostrano g... A nekima je ovde uvek bolje strano g, nego domaća pita, zar ne?


Kažem, samo treba sačekati prvu najavu Ubera i pomno posmatrati reakcije naših vlasti i taksista. Tek će se tu mnoge stvari (kahm, licemerštine...) iskristalisati.
 
Uber nece doci, posto je Yandex usao na trziste. Uber i Yandex su spojili operacije na trzistina gde su oba poslovala, a za dalje tamo gde je jedan drugi ne ulazi. (bar je tako dok ta ljubav ne pukne)
 
To što postoje druge taxi aplikacije ne znači ništa. Osnovno što te aplikacije ne nude su ocene i kritike za vozače, transparentni izveštaji (računi) na mail, plaćanje bez keša i bez kartice. A to je suština, taxi udruženjima nije u interesu da imaju transparentne račune i da se plaćanje ne radi u kešu. Taksistima nije u interesu da klijenti mogu da ih ocenjuju jer bi onda morali da budu ljubazniji i profesionalniji a ne da se ponašaju bahato u kao da su bogom dani zaštićeni beli medvedi.

U tom tekstu se takođe pominje da je glavni motiv za korišćenje cargoa cena. Ni to nije tačno, to je paušalna i netačna tvrdnja. Komfor korišćenja (naručivanje, praćenje, ocenjivanje, plaćanje) i transparentnost računa su glavne prednosti u odnosu na klasični taksi. Nema opasnosti da ti dodje neki divljak, odvali cenu a onda preti batinama ne bi li ti oteo novac.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Baš smešno razmišljanje,
da ti nije možda palo na pamet da kad taksista ne radi tj nije taxi oznaka na krovu taj auto vozi ćerka ili sin koji su tek položili a kolega taksista ne skida to P

Eto noćas doživeh težak udes ali srećom jak auto pa bez povreda ali totalna štete,ugao Tršćanske i Bulevara,Citroen Pikaso bez tablica pobegao sa lica mesta tako da mačak o rep,
Ja pokosio semafor ,udario u zgradu,auto izlupan sa svih strana a štetu ću da naplatim...????
Sledeći mesec dana bez love i...a možda i duže ...treba obezbediti drugi auto a love malo a od kredita nema ništa jer ni jedna banka ne daje taksistima kredit jer mnogo zarađujemo...
Srećom bio prazan(bez stranke) a zadnja desna rata ušli do pola auta
 
Uh, tuda često skrećem i uvek ima idiota koji se čudno prestrojavaju (skreću) bez migavca.

Bitno da si dobro, mada treba pregledati jer ako si udario glavu, može svašta da bude za par dana.
 
BATICA":i95lp91e je napisao(la):
Baš smešno razmišljanje,
da ti nije možda palo na pamet da kad taksista ne radi tj nije taxi oznaka na krovu taj auto vozi ćerka ili sin koji su tek položili a kolega taksista ne skida to P
Naveo sam zanimljivu situaciju. Pada meni na pamet dosta toga.

Ne moraš po automatizmu skakati u odbranu taksista, pogotovo kada nema ni potrebe, tj kada niko ne napada.

Sačuvao si živu glavu, srećom, auto nažalost nisi, a brineš o nečijem slovu P.




TapaT
 
Trazi snimke kamera mozda je imao prednju ili zadnju tablicu mozda moze da se identifikuje vozac ...
 
Dobro je da si ti dobro, a auto ce se uzeti drugi.

Inace, stetu bi trebalo da naplatis od tvog osiguranja, a oni se dalje ganjaju sa NN licem. A kada ga pronadju, naplatice mu sve tri puta vise.
EDIT:
Ovo mozda nije u potpunosti tacno, ali ako vozilo nije imalo tablice vodi se kao neregistrovano pa bi stetu trebalo naplatiti od "UDRUŽENJE OSIGURAVAČA SRBIJE".

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594349#p594349:353s2oz9 je napisao(la):
BATICA » 10.Jan.2019/10:32 pm[/url]":353s2oz9]Baš smešno razmišljanje,
da ti nije možda palo na pamet da kad taksista ne radi tj nije taxi oznaka na krovu taj auto vozi ćerka ili sin koji su tek položili a kolega taksista ne skida to P

Eto noćas doživeh težak udes ali srećom jak auto pa bez povreda ali totalna štete,ugao Tršćanske i Bulevara,Citroen Pikaso bez tablica pobegao sa lica mesta tako da mačak o rep,
Ja pokosio semafor ,udario u zgradu,auto izlupan sa svih strana a štetu ću da naplatim...????
Sledeći mesec dana bez love i...a možda i duže ...treba obezbediti drugi auto a love malo a od kredita nema ništa jer ni jedna banka ne daje taksistima kredit jer mnogo zarađujemo...
Srećom bio prazan(bez stranke) a zadnja desna rata ušli do pola auta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594365#p594365:2jb12mlj je napisao(la):
bl3y4 » Čet Jan 10, 2019 10:20 pm[/url]":2jb12mlj]Dobro je da si ti dobro, a auto ce se uzeti drugi.

Inace, stetu bi trebalo da naplatis od tvog osiguranja, a oni se dalje ganjaju sa NN licem. A kada ga pronadju, naplatice mu sve tri puta vise.
EDIT:
Ovo mozda nije u potpunosti tacno, ali ako vozilo nije imalo tablice vodi se kao neregistrovano pa bi stetu trebalo naplatiti od "UDRUŽENJE OSIGURAVAČA SRBIJE".

Na sajtu " UOS" KAŽU
Ukoliko je štetu na osiguranom vozilu izazvalo nepoznato vozilo i ako na osiguranom vozilu postoji samo obavezno osiguranje a ne i kasko osiguranje, oštećeno lice ne može da naplati nastalu štetu, osim u slučaju da se pronađe nepoznati izvršilac. Garantni fond pri Udruženju osiguravača Srbije ne isplaćuje materijalnu štetu na vozilu koju je prouzrokovalo NN vozilo.
 
Danas obiđoh par banaka da se raspitam za kredit od 3soma evra,doneo im potvrdu da redovno plaćam porez...
A oni, nemam uslova jer Vam je mala zarad :shock:
Nađoh finansiski lizing Lipaks doo ali uslov je min.25% učešće i da vozilo nije starije od 5-6 godina ili da na dan isplate lizinga nije starije od dest godina.
Baš lepo.. 12 + soma evra za auto ako hoću kreditiranje
Ipak će se morati kupiti nešto za 2,5 soma i starosti do 15god ,veliki zbor
 
BATICA":pjg8uu3o je napisao(la):
Danas obiđoh par banaka da se raspitam za kredit od 3soma evra,doneo im potvrdu da redovno plaćam porez...
A oni, nemam uslova jer Vam je mala zarad :shock:
Nađoh finansiski lizing Lipaks doo ali uslov je min.25% učešće i da vozilo nije starije od 5-6 godina ili da na dan isplate lizinga nije starije od dest godina.
Baš lepo.. 12 + soma evra za auto ako hoću kreditiranje
Ipak će se morati kupiti nešto za 2,5 soma i starosti do 15god ,veliki zbor
Pa mala ti je zarada jer placas pausalno porez 150-200 evra a mesecno inkasiras cistu somacu evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594618#p594618:1gj6zscz je napisao(la):
loyola » 12 Jan 2019 09:41 am[/url]":1gj6zscz]
BATICA":1gj6zscz je napisao(la):
Danas obiđoh par banaka da se raspitam za kredit od 3soma evra,doneo im potvrdu da redovno plaćam porez...
A oni, nemam uslova jer Vam je mala zarad :shock:
Nađoh finansiski lizing Lipaks doo ali uslov je min.25% učešće i da vozilo nije starije od 5-6 godina ili da na dan isplate lizinga nije starije od dest godina.
Baš lepo.. 12 + soma evra za auto ako hoću kreditiranje
Ipak će se morati kupiti nešto za 2,5 soma i starosti do 15god ,veliki zbor
Pa mala ti je zarada jer placas pausalno porez 150-200 evra a mesecno inkasiras cistu somacu evra.
Car Go je kriv ili neko sličan..

Čisto, pošteno poslovanje, potpuno osigurani automobili, putnici i vozači, fiskalni računi, jasne licence, automobili kao sredstvo rada....utopija u Srbiji

P.S. Batice želim ti da se što pre vratiš poslu i da imaš od čega da živiš dok situacija ne prodje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594618#p594618:3iax14ng je napisao(la):
loyola » Sub Jan 12, 2019 9:41 am[/url]":3iax14ng]
BATICA":3iax14ng je napisao(la):
Danas obiđoh par banaka da se raspitam za kredit od 3soma evra,doneo im potvrdu da redovno plaćam porez...
A oni, nemam uslova jer Vam je mala zarad :shock:
Nađoh finansiski lizing Lipaks doo ali uslov je min.25% učešće i da vozilo nije starije od 5-6 godina ili da na dan isplate lizinga nije starije od dest godina.
Baš lepo.. 12 + soma evra za auto ako hoću kreditiranje
Ipak će se morati kupiti nešto za 2,5 soma i starosti do 15god ,veliki zbor
Pa mala ti je zarada jer placas pausalno porez 150-200 evra a mesecno inkasiras cistu somacu evra.

E prijatelju da je to bar i približno toj cifri koju spominješ ne bih ja sad bio u problemu da iskeširam za auto( ili da živim mesec dana bez ikakve zarade) već moram da tražim kredit od 2-3 soma evra da bi mogao bar iole pristojan auto da kupim, dobro misli ti i dalje da se toliko zarađuje.

Ipak ti želim da se nikad ne nađeš u mojoj koži
 
Čisto, pošteno poslovanje, potpuno osigurani automobili, putnici i vozači, fiskalni računi, jasne licence, automobili kao sredstvo rada....utopija u Srbiji
.

Baš tako,istina ,ovde te teraju da varaš, kradeš,muljaš...

P.S. Batice želim ti da se što pre vratiš poslu i da imaš od čega da živiš dok situacija ne prodje.

Uh teško,mesec dana sigurno bez ikakve zarade,napraviće se duga samo za dva meseca porez,evo ga 15. treba da se plati porez a i sledeći teško da će se platiti, a za život ??????
Šta da se radi kako je tako.
Potvrda o plaćenom porezu za prenos auta se čeka 20-tak dana pa odjava starih TX tablica pa potvde iz Sekretarijata za sobraćaj da sam taksista pa registacija novog vozila pa ugradnja taksimetra pa estetski pregled vozila i tek onda na ulicu.
A tek kupovina kola ????

ps
hvala
 
Ne mozes da prestanes provremeno da obavljas delatnost u apru?


Ok, ti kazes da nemas toliko, sta je problem da napises bruto imam toliko i toliko, neto imam toliko?
 
Mogu da odjavim privremeno delatnost,vraćam taksi dozvolu u Sekrtirijati za saobraćaj Grada Beograda, uzimam potvrdu i odlazim u APR podnosim zahtev za privremenu odjavu uz sve to plaćam takse i posle kad krećem da radim sve al obrnuto,opet treba neka lova

Što se tiče zarade,šta god ja napiso ti si ubeđen u svoje mišljenje i to je to
Jednom sam napisao da su minimalni mesečni troškovi oko 80 hiljada,bez većih kvarova i nekih drugih sitnica i normalno bez odvajanja love za obnovu vozila...
80.000 / 25 dana = 3200din dnevno treba da se zaradi da bi bio kao na nuli.....
 
Pa i šta god mi drugi napisali , ti si ubeđen u svoje mišljenje i to je to , pat pozicija. Brdo stranica nakrcasmo , a gotovo ništa pametno da kažemo.
 
Ima istine..
Drugačiji su pogledi tj razmišljanja onih koji se bave taksi prevozom i onih koji ga koriste,normalno
Ja znam da lažem samog sebe kako je ovoj posao isplativ, dok vi kao korisnici znate da je isplativ i to je to.
A realnost i istina je tamo negde........
A zašto baš kod mene :bash:
 
Vrh