Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Znaci ako taxista napisete nesto sto nije tacno onda ste pogresili, a ako neko drugi napise nesto sto nije tacno onda je to laz.

Ja se iskreno nesecam da si ikome nudio auto, ajde nadji taj post.
 
Od kada sam se doselio u Beograd, kao učesnik u saobraćaju mogu samo da pohvalim taksiste kao vozače koji uglavnom poštuju pravila. Valjda sam se naslušao svakakvih priča o beogradskim taksistima pa sam ima prilično niska očekivanja.

Sa druge strane, kao neko ko koristi usluge taksija često jer po pravilu kada izadjem u grad uvek se nešto popije, ima okej iskustva. Manje-više svi ljudi su bili normalni, par puta sam i imao zanimiljive konverzacije sa njima a nekoliko puta su bili smarači. Jedine negativne stavke su da ponekad me voze okolo naokolo ali to mi nikada nije problem jer Jandeks ima odličnu korisničku podršku pa uvek vrate pare i često jak miris cigareta koji ne podnosim. Ali pušenje nam je boljka svugde. Kao neko plemensko društvo smo sa tim pušenjem svugde a ne normalna zajednica.
 
Ja bih isto to napisao. U poredjenju od pre nekih 10ak godina mislim da u saobraćaju su mnogo kulturniji nego 70 % drugih vozača. Sporije voze, ne jurcaju, poštoju propise. Naravno ako izbacimo to gde stanu gde i kako hoće :)
 
 
Beograd je suočen s opasnim nivoom bezakonja i javašluka u taksi prevozu. Nelegalne aktivnosti, poput neautorizovanog rada preko aplikacija i sajtova, postaju sve prisutnije, čime se krše zakonske regulative i ugrožava pravična konkurencija. Zbog navedenog, podneli smo dopis Sekretarijatu za javni prevoz Beograda sa zahtevom za održavanje hitnog sastanka, na koji oni, nažalost, ne reaguju. Naš cilj je da se problemi hitno rešavaju i pronađu rešenja za poboljšanje situacije.

Kako je to tačno ugrožena pravična konkurencija, ako se svako ko osnuje preduzeće koje se bavi uslugom istom kao taxi služba, odmah proglašava nelegalnom, a povećanje broja onih koji bi se bavili uslugom prevoza ljudi pod okriljem taxi službe smatra nepotrebnim?​
 
Veštačka regulacija tržišta taksi usluga je velika greška i tržište bi trebalo hitno liberalizovati. To se odnosi pre svega na ukidanje ograničenja cena, ali i broja licenci. Time bi se omogućilo da taksi službe samostalno posluju, ali bi se omogućila i "legalizacija" rada preko aplikacija (Car:go, Uber itd...).
 
Jel ce to taxisti iz udruzenja da sprovedu blokadu blokirajuci divlje taxiste i taxiste cije ponasanje u saobracaju je bahato koji im kvare ugled? Znaci iz ovog teksta da gazde aplikacija koje koriste i legalni taxisti omogucuju neutorizovam pristup istoj i da ce taxisti i vozila i vlasnike taxi aplikacija blokirati? Da li ce taxisti tokom blokade da vrse besplatan prevoz ljudi jer eto oni ne zele da nanose stetu gradjanima zbog bahatih i divljih taxista i vlasnika aplikacija?
 
Jel ce to taxisti iz udruzenja da sprovedu blokadu blokirajuci divlje taxiste i taxiste cije ponasanje u saobracaju je bahato koji im kvare ugled? Znaci iz ovog teksta da gazde aplikacija koje koriste i legalni taxisti omogucuju neutorizovam pristup istoj i da ce taxisti i vozila i vlasnike taxi aplikacija blokirati? Da li ce taxisti tokom blokade da vrse besplatan prevoz ljudi jer eto oni ne zele da nanose stetu gradjanima zbog bahatih i divljih taxista i vlasnika aplikacija?
Sve si pomesao😂😂
 
Nego mi niste odgovorili na predhodna pitanja vezano za koriscenja aplikacija i provere preko njih pa me zanima da li ste se mozda raspitali kod koleginica i kolega? Znaci divlji taxisti imaju tvoju podrsku i ti i tvoje kolege koji imate legalne taxi dozvole cete i nakon dobijanja svih subvencija od gradjana da ih mlatertirate? Za ovo bih vas koji mlatreirate gradjane blokadama naterao da vratite sve subvencije koje ste dobili i da vam se oduzmu taxi licence pa lepo konkurs za dodelu svih licenci i to pred komisijom ciji bi integralni deo bila i voznja tri nasumicna gradjana do tri desinacije gde oni zele i da oni ucestvuju u ocenama sa ostatkom komisije.
 
@bwinrs
Kazem ti sve si pomesao..
Ja na strajk ne bi izasao taman da me mama moli,smatram da sam prosli put izigran nisam trazio nikakvu subvenciju vec da se ugase aplikacije nelegalne konkurencije.
Bio sam za radikalniji protest hteo sam da traje do ispunjenja zahteva,ali opet kazem da sam izigran i ta prica me ne interesuje vise...
 
Bosna dobija Bolt. Mislim da je kod nas naucna fantastika da bu dobili dozvolu da udju. Koristio ih na Malti. Dobijes cenu unapred i toliko i platis, nezavisno kolika je guzva i trajanje voznje. Cene naravno povoljnije od BG taxija.

 
Bosna dobija Bolt. Mislim da je kod nas naucna fantastika da bu dobili dozvolu da udju. Koristio ih na Malti. Dobijes cenu unapred i toliko i platis, nezavisno kolika je guzva i trajanje voznje. Cene naravno povoljnije od BG taxija.

Bosna je ozbiljno trziste..
 
Vrh