Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Levom pošto je desnom snimala, ako ti je to manje bitno nego što je vozila kontra smerom..
 
Mislis ako mi je to vise bitno?

Nego gluposti na stranu, u ovoj ulici njena traka fakticki i ne postoji i da je ovde umesto nje bio neki muskarac, u rikverc bi se realno vracao onaj ko ima manje da se vrati do prvog mesta gde mogu da se mimoidju jer je to zdrav razum i osnovna kultura, x puta mi se desilo.

Ne moze se ovde zakljuciti ko je imao prostora i sigurno da je ona morala da se vrati kad je ovaj neandertalac krenuo da insistira, ali jasno je ko dan da je on dopustio sebi da divlja jer je u autu zena. Tesko da bi se meni uhvatio za kvaku pa sve i da mu pokazujem srednji prst na obe ruke.
 
woah-we-got-a-badass-over-here.jpg
 
Ma daleko od toga, bukvalno se u zivotu nisam potukao samo sam krupan, a ovakvi nikad ne idu na takve za svaki slucaj, al zenu ce iznapusavati i isprepadati bez mnogo razmisljanja.
 
Mislis ako mi je to vise bitno?

Nego gluposti na stranu, u ovoj ulici njena traka fakticki i ne postoji i da je ovde umesto nje bio neki muskarac, u rikverc bi se realno vracao onaj ko ima manje da se vrati do prvog mesta gde mogu da se mimoidju jer je to zdrav razum i osnovna kultura, x puta mi se desilo.

Ne moze se ovde zakljuciti ko je imao prostora i sigurno da je ona morala da se vrati kad je ovaj neandertalac krenuo da insistira, ali jasno je ko dan da je on dopustio sebi da divlja jer je u autu zena. Tesko da bi se meni uhvatio za kvaku pa sve i da mu pokazujem srednji prst na obe ruke.
Nisam siguran da li si vozač? Ova situacija je poput jednosmerne ulice, zašto bi se ja vraćao ako si ti ušao u jednosmernu i ides prema meni koji idem u dobrom pravcu... Nećemo o tome ko je krupan i ko se nebi hvatao za kvaku. Ja od vožnje na ulici živim i vrlo dobro znam takve situacije!
 
Ovo nije poput jednosmerne ulice, ovo je posledica totalnog sobracajnog rasula i bahatosti u Beogradu.

A ti brani nasilnika naravno, sad ga branis kad nekom otvara auto i psuje, sledeci put ces ga braniti i kad prebije zenu jer je pogresila u saobracaju.
 
Ovo nije poput jednosmerne ulice, ovo je posledica totalnog sobracajnog rasula i bahatosti u Beogradu.

A ti brani nasilnika naravno, sad ga branis kad nekom otvara auto i psuje, sledeci put ces ga braniti i kad prebije zenu jer je pogresila u saobracaju.
Pa sta ako je žena, treba da se izivljava? Naravno da je isto kao jednosmerna ulica ili vožnja ibarskom u kontra smeru,očigledno da nisi vozač.
U principu je trebao da se zaleti dozvoljenom brzinom i direktno je udari autom. Tada bi pravda bila zadovoljena i sve po propisu..
 
@Mare81 "U principu je trebao da se zaleti dozvoljenom brzinom i direktno je udari autom. Tada bi pravda bila zadovoljena i sve po propisu.."

U zadnje vreme u sve vecem broju saobracajnih slucajeva primecujem da se neustupanje prvenstva prolaza resava bas na ovakav nacin !!
Po principu, sta da se raspravljam ja tu sa nekim i da ga ja ucim onome sto treba znati.
 
Prvo Majke Kujundžića nije jednosmerna ulica. Velizara Kosanovića je jednosmerna, ona je paralelna sa Majke Kujundžića, možda su neki zato pomešali. U krajnjem slučaju, vidite da su neka auta parkirana okrenuta ka bulevaru, neka ka Mis Irbijevoj, ne treba vam veći dokaz. Izrazi "poput jednosmerne" ne postoje. Ili je jednosmerna ili nije. Takođe, oba auta su u istom pravcu, smer je suprotan. Poređenje sa Ibarskom je alanfordovski, ne bih komentarisao.

U normalnoj, građanskoj atmosferi i društvu, vratio bi se nazad onaj ko ima manje. Mislim da ona ima 10ak m do skretnice za Olgu Jovanović, pa bi ona bila ta. Takođe, u istom tom društvu, ako vidiš da se neko ne snalazi, da nije znao da je pogrešio, ili šta god, iskulirao bi, vratio bi se nazad i sačekao da prođe. Ništa strašno.

U društvu mentalaca koji misle da su mnogo opasni, koji dođu da lupaju tuđi auto, prete prstom, čak i da su bili sto puta u pravu, jedva čekam da isti dobiju po ušima. Apsolutno sam siguran, kao i svi ovde, da je naleteo na crni džip sa četvoricom glavonja unutra, ćutao bi kao zaliven. Vratio bi se nazad, i možda čak i mahnuo pozdravljajući. To klošarenje, da ti pokažeš bitnost pred nekim ko ti ne može ništa je baš jadno.
 
@Kokili
Ne znam sta je toliko smešno? Ponašanje devojke očigledno govori da je bezobzirna i bahata i da je isprovocirala kolegu... Ušla u kontra smer i neće da se pomeri.
 
Zna li se bar razlog zbog cega se digla tolika prasina oko jednog dogadjaja koji se svakodnevno moze videti u bezbroj drugih situacija !?
 
Ako je sudjeno samo po tablicama i presuda donesena na osnovu toga......onda je u redu!!

Ali zakon drugacije kaze.
Da je vozilo taksi samo onda i iskljucivo kada na krovu stoji vazeca taksi krovna oznaka, koja definise vozaca kao profesiju taksiste. U svim ostalim slucajevima, u vozilu bez krovne oznake, moze biti i upravljati bilo ko i svako.
 
@Kokili
Ne znam sta je toliko smešno? Ponašanje devojke očigledno govori da je bezobzirna i bahata i da je isprovocirala kolegu... Ušla u kontra smer i neće da se pomeri.
Da, ali to se resava na finiji nacin, a ne da bude jos gori od nje, ako je stvarno udarao po auto to je za svaku osudu, cak i za zatvor.
Vi se hvalite time da ste profesionalni vozaci, sto znaci da morate da naucite da se ponasate. Na kraju nije ni bitno ko je kriv, verovatno cak i ne zna da je u prekrsaju (ako je uopste u preksaju) . To se izadje i finim kulturnim tonom kaze sta je problem.
 
Ово је нажалост свакодневна култура комуникације у саобраћају код нас, невњзано за таксисте.
 
Da, ali to se resava na finiji nacin, a ne da bude jos gori od nje, ako je stvarno udarao po auto to je za svaku osudu, cak i za zatvor.
Vi se hvalite time da ste profesionalni vozaci, sto znaci da morate da naucite da se ponasate. Na kraju nije ni bitno ko je kriv, verovatno cak i ne zna da je u prekrsaju (ako je uopste u preksaju) . To se izadje i finim kulturnim tonom kaze sta je problem.
Prvo mu je pokazala srednji prst, odatle je sve počelo..
 
Copy paste ......... - једна београдска прича..

Истрчао сам из лифта. У глави су ми још увек одзвањале речи оператерке: „Тренутно немамо слободних возила. Покушајте поново касније...“ Кад касније?! Ионако већ касним. Требало је да у 8.00 будем у Храму на светој архијерејској Литургији коју ће служити Патријарха, те да ме он и причести. А сад, нема глупавог таксија... Како ће и бити кад спавају, умјесто да раде?! Знам да су то све лопови који само размишљају како да ти наплате више, да те возају око кад примијете да не познајеш град, да таксирају само зато јер не знају ништа друго да раде, да су им возила неуредна, да те не знају у глупости. , причама које те уопште не интересују... А сад још и „немамо слободних возила, покушајте касније...“ Невероватно!...

Излазим на улицу, и док размишљам шта да радим, долази ауто, стоји, возач отвара прозор и питање: „Требате такси?“... Сигурно је прихватио да сам очајан и да користим прилику да ми добро наплати... Мислим да кажем да не требам, али јесте тога отворих врата, уђох и проциједих кроз зубе: „Врачар...“

Кренули смо. Чује се тиха духовна музика у извођењу неког руског хора... Ауто мирише на тамјан... На ретровизору виси православни крст, а иконица Пресвете Богородице испред, у висини његових очију... У руци му бројница... Помислих „јојдан од оних фолираних који изигравају велике вјернике, а на сваком семафору и пјешачком прелазу псују и галаме...“

Таксиста прекида тишину и питање: „Одакле си, брате?“... Кажем одакле сам... „Тамо су добри људи...“ каже он и додаје: „И овде су добри људи... У ствари, сви су људи добри“... „Па, нису баш сви. Има и лоших“, рекох... „Ма, нема брате! Сви су људи добри... Све зависи од тога каквим их очима гледаш“...

Једно нас ауто претиче и убацује се испред. Таксиста успијева да прикочи... „Који дивљак“, коментаришем... „Ко зна шта га мучи и где жури? Сви ми тако понекад...“ каже таксиста и лагано креће...

„Где тачно на Врачар?“ пита ме... „До храма“ кажем... „До храма или у храм? У кафану или на Литургију?“ шаливо ће он... „У храм“, одговарам „хоћемо ли стићи на време?“... „Могуће... Не знам... Верујем да можда и хоћемо... То знам само Бог...“

„Лепо је што идеш у Храм, брате... Свака част!... И она је, док је могла, стално ишла... Сад више не може, болесна је... У болници је, одох сад да видим , да видим треба ли јој шта... Кажу доктори да јој није остало пуно. Изгледа да није. Бог зна... Жао ми дијете... Још су мали, тешко да могу схватити да ће њиховој мами горе са Њим бити боље него овде са многим... Знаш, брате, она је баш волела доћи у овај храм... У сваки, али у овај посебно... А ја?! Нисам ти ја баш неки верник... Божић, Васкрс, крсна слава, понека молитва... И то је то... Не стижем... Обавезе... Ал' ето, док има таквих као она и ти, добро. је...“

„Ево нас, брате... Стигосмо...“

„Колико сам дужан?“ упитах...

„Ништа, брате! Вожњу на Литургију не наплаћујем. Долазак у храм не смије да има цијену...“

„Али...“ покушах још једном...

„Помоли се и за мене... И за њу... То је цена...“

„Како се зовеш, реци ми бар име?!...

„Само таксиста... Знаће Он...“

Кренуо сам према храму... Плакао сам... У том тренутку сам чуо звона и „Благослови, Владико... Благословено Царство Оца и Сина и Духа Светога...“ Стигао сам на вријеме...

Нисам га више видео... Не знам где је ни шта се дешава са њим... Само понекад помислим да ме је то јутро на Литургију повезао Христос... Лично...
 
Ova priča i debata oko devojke i taksiste me podseća na one naslove pa čak i TV-ankete iz prošle godine :LOL:
Sukob moralnih gromada.jpg


E da... jedno otkrovenje - ovakvih situacija nikad ne bi ni bilo da mnogi Srbi ne vole da parkiraju na kolovozima i po trotoarima više nego leba da jedu. Samo kažem... :)

There is enough parking space and streets in Belgrade for everyone's need, but not enough for everyone's assholeness.
- Gandi
 
Poslednja izmena:
To se zove "izi mani". "Libo" tv stanicu ko je u pravu i ko kome šta dođe, sve dok se vrti lova.

A ova baticina priča je red veličine twitter poruka zabagovanih mama/tata gde napišu za svoju trogodišnju kćerku/sina da neće da gleda Pink jer ne želi da podržava dalji raspad i rasulo i ono mali pameti što je ostalo, po sistemu "desilo se".
 
Vrh