Šta je novo?

Tašmajdan

Ovakav odnos Zelenila prema odraslom a zdravom drvecu je, dakle, dostigao tacku kljucanja!!!

Zaprepascen sam kasapljenjem Tasmajdanskog parka - zelene oaze uzeg centra grada! :bash:


:rant: :rant: :rant:
 
Бројка стабала се отприлике ближи 100. Ко цркве су скинута три стабла, али их има још. Код Мадере и Правног читави мале парцеле се чисте. Просветљен парк ће бити, нема шта.

Slike od danas,verujem da ce ljudi za neki dan shvatiti da se nesto cudno desava,mozda da nestaje drvece?

ta4h.jpg


80997314.jpg


ta2wq.jpg


ta3f.jpg


http://www.facebook.com/album.php?a...1019#!/album.php?aid=32232&id=100000808761019
 
A sta ste ocekivali posle niza s r e dj e n i h beogradskih parkova, recept je isti, staro da se ukloni da bi mlado imalo mesta .

Isto kao sto na ulicama imamo mlade i vesele, dok stariji gledaju Farmu i dok su mladi i veseli srecno zaljubljeni, a stariji izgubljeni u virtuelnosti, kome je vazno i kome je do gledanja, drveta.
 
‎"Znaš, kao da ti je neko rekao sada - planiramo da srušimo Beograđanku i da srušimo zgradu Narodne banke i da posečemo Tašmajdan. Ti kažeš sebi - pa, je*******i ga, to je stvarno nemoguće, to su neki idiotluci. Onda kad je to počelo da bude stvarno malo ozbiljno onda kažeš - je*******ote, stani, čekaj, neće valjda...
Onda pretposta...vim, ma biće nekih TV emisija, pa će neko da se javi, pa okrugli stolovi, pa će novine da pišu, pa će neka javnost da se seti gde živi" - Petar Lukovic, samo pre 6 meseci.



Devedesete su tek počele
sreda, 14 april 2010 08:08 Petar Lukovic prenosimo Pescanik

Svetlana Lukić: Govori urednik E-novina Petar Luković.

Ceo tekst na

http://www.filozofijainfo.com/index...ete-su-tek-poele&catid=67:ekologija&Itemid=81
 
Hm... stvarno sam se trudio da razumem gornju sliku al ne ide...

Kud se denu Parohiski dom Crkeve Sv. Marka i magacin Novog doma
Kud se denu Ruska crkva
Kud se denu terasica kod Partizanskog puta i travnati plato ka Ruskoj crkvi
Kud se denu najviši greben (trenutno je tu i stara neispravna fontana)
Kud se denu letnja bašta ,,Madere,,
Kud se denu restoran ,,Poslednja šansa,, i nj. plato
Kud se denu zgrada za merenje zemljotresa
Kud se denu stepenište (baš iznad fontane)
kud se denu ona rupa- udubljenje ispred zatvorenog bazena ( siva kocka desno dole, tu sam predožio ono za rolere i skejt)

Prostor parka ispred malog pozorišta- Duška Radovića i postor izmedju Doma pionira i televizije a ni onaj kutak ka Abardarevoj
nisu ni obuhvaćeni slikom ( sumljam da će rušiti ---)
Lele...... pa tu fali.... ko da je neko sa Marsa ofrlje crtuckao .... Ipak je to jedan od cetralnih parkova prestonice
i malo ozbiljnosti ne bi bilo na odmet a i pare koje su ljudi dali bar da ...
 
Pa, manje-vise izgleda da su akcenat stavili na centralnu leju, tj. stazu od Malog Tasa do Crkve svetog Marka.

I jedna molba nadleznima (ako ovo ikada dodje od njih) - od toga da li ce par grana i nesto lisca zaklanjati neki kamen na crkvi, pre razmisljajte o tome da sredite plato oko hrama. Takodje, SPC bi mogla da krene aktivnije da razmislja da dogradi ovu zgradu koja joj je nedavno vracena (ona u kojoj je Jat) i tako zatvori blok ka crkvi. I da, najzad da se krene i sa rekonstrukcijom pozorista i boze zdravlja stadiona, a valjda ne planirate i da vam RTS ostane razje*******an za vjek vjekova.
 
Takođe nisam video da zastitinu ogradu iznad litice planiraju da zamene dosta je propala za veliki broj proteklih godina
 
Onaj RTS je uzas. Moze tamo da se napravi odlican memorijalni kompleks koji ne cini razje*******ana zgardica. Ali, uzmimo o obzira da na mestu nekadasnja Narodne biblioteke vec 70 godina stoji zmijarnik, ni od RTS-a ne ocekujem nista drugo
 
vucko":gqx7ilop je napisao(la):
Nastavlja se seckanje,inace postavljena je tabla sa projektom rekonstrukcije tasa.Bode mi oci sto ce sve osim jednog drveta kod crkve Svetog Marka iseci.

http://img534.imageshack.us/img534/922/tablaay.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/4765/tabla2z.jpg

Slike tasmajdana od danas

http://www.facebook.com/album.php?f...2274#!/album.php?aid=32274&id=100000808761019
Meni su najbolje ove monumentalne zgrade verovatno preuzete iz Srpskih Vladara (na renderu). Kakvi prevaranti.
 
Aj' realno, ali realno - svako ko ima mozak iza para svojih ociju moze da skonta da te zgrade nisu na Bulevaru. U krajnjem dovoljno je da se, kada pogleda tablu, okrene iza sebe i vidi.

I koga uopste boli medjunozje kakve zgrade stoje tu!? Uostalom, cesto se okolis "apgrejduje" na tim renderima, ne znam da li se secate nekakvog Majamija iza Marine Dorcol i sl. Ovi iz Zelenila su mogli da ostave i bele kocke ne bi bilo ikakve razlike - taj deo nije deo rekonstrukcije i totalno je nebitana kada je rec o radovima u parku.

Ne mora bas svuda i u svemu da bude prevara, kradja i zavera....
 
Da zaista, sada je bas najbitnije sta se vidi na renderu, a sta se vidi tamo kada se odlepite od ekrana i sta je moglo juce da se vidi na Adi, ali izgleda da su pristigla pokolenja sa sve kockastijim glavama.

A sto se zgrada na slici tice, nekom se ucinilo da suvise raskosno izgledaju za Bulevar, ali ipak prodjite i pogledajte pazljivije i shvaticete da tu ipak ima takvih zgrada, ali ipak je greska u pitanju jer zgrada na uglu Kralja Milutina i Bulevara je moderna, a na slici je klasicna zgrada sa kupolom.
 
Homer Jay":2x38w3sh je napisao(la):
Aj' realno, ali realno - svako ko ima mozak iza para svojih ociju moze da skonta da te zgrade nisu na Bulevaru. U krajnjem dovoljno je da se, kada pogleda tablu, okrene iza sebe i vidi.

I koga uopste boli medjunozje kakve zgrade stoje tu!? Uostalom, cesto se okolis "apgrejduje" na tim renderima, ne znam da li se secate nekakvog Majamija iza Marine Dorcol i sl. Ovi iz Zelenila su mogli da ostave i bele kocke ne bi bilo ikakve razlike - taj deo nije deo rekonstrukcije i totalno je nebitana kada je rec o radovima u parku.

Ne mora bas svuda i u svemu da bude prevara, kradja i zavera....
Aman Dzej,
Naravno da je jedino bitan park, ali stavljanje ovih zgrada ipak govori o nivou investitora. (iako to i drugi rade!!??)
Nista drugo...
 
Ne znam zasto to rade.Koja je poenta da stavis objekte koji nemaju veze sa lokacijom???Mogli su samo staviti kockice kao za ova dva objekta gde su madera i ovaj ka pravnom?
 
Ljudi, te zgrade su verovatno imali od ranije odradjene, pa su ih samo stavili, da ne gube vreme na izradu novih. Koje je drugo objasnjenje za ovakav ‚‚propust‚? Pa isti vremenski interval je bio potreban za izradu tih zgrada, zasto bi onda radili pogresnu ulicu?
 
Pitanje je, autori slike su donirali svoj radi ili su bilio kojim načinom placeni za istu.
Ako je autorski poklon , zubi se ne gledaju i hvala im do neba i mogu da ugraviraju svoje ime negde na Tašu
Ako su plaćeni pa čak i kroz redovnu platu ili bilo kako , to je podvala rog za svecu , a onda zna se gde je mesto takvima...
 
(isti post sa SSC-a)

Te zgrade sa leve strane su u Kralja Milana, vizuelizacija okolnih objekata je skinuta sa Google Earth-a u potpunosti. ( 3D modeli zgrada, crkve i Gl.poste).

Meni licno naravno ne smeta, ali je prosto neverovatno da ih je mrzelo da za ovakav projekat jedne centralne gradske oaze, naprave valjanu i tacnu vizuelizaciju na renderu.

Malo su Google Earth fotku blurovali u Photoshopu i cao.

EDIT:

Te zgrade sam uradio prosle godine, i bas sam se malo pre iznenadio kada sam video u Vuckovom postu na SSC-u.

Linkovi ka zgradama:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=cc3f32023de778db9849c6303c772406&prevstart=0

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=cc3f32023de778db9849c6303c772406&prevstart=0

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=226c50b268788c889849c6303c772406&prevstart=0

Crkva Sv. Marka

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=f17d4b6ae5d77067db28791d68092860&prevstart=0
 
krko.jpg


Nemam reci oko toga jovanome,samo govori o cemu se radi.Evo i nastavka price oko Tasmajdana


http://filozofijainfo.com/index.php...i-tamajdanski-park&catid=77:pitanja&Itemid=89

4. Da li su opštinske komisije donele rešenja o seči stabala?

Odgovor na pitanje 4:

- Nisu. Kako nam je rečeno u Opštini Palilula Rekonstrukcija parkaTašmajdanje u nadležnosti preduzeća "Zelenilo". To je i dogovor na sledeće pitanje, nijedna nezavisna komisija nije pregledala stabla i odlučila koja su za seču. Ako je ovo po zakonu, to znači da je zakon predvideo da kada se poseče stablo u drvoredu, to mora da odobri opština i da dobije novčanu nadoknadu za to stablo, ali ako je u pitanju puno stabala u parku onda ona nema ništa s tim.

Procedura celu tu stvar ostavlja Zelenilu na procenu, što znači da građani nemaju bilo kakvog načina da na odluku utiču.

dodatak

Proverio sam, zakon ne propisuje nikakvu razliku između drvoreda i parkova. Jedina bitna razlika je ona između zdravog i obolelog stabla. Za zdrava stabla procedura je da je potrebna odobrenje opštine, saglasnost komisije grada i uplata nadoknade. Ako je stablo obolelo onda nije potrebna odluka opštine i nadoknada, ali je i dalje potrebna saglasnost Gradske komisije.
 
^^

Sve odjednom ocigledno...A pare su u dzepu

Evo kako je planiran tasmajdan 1939 godine.Sasavo je reci,ali da nije bilo drugog svetskog rata ne bi ni bilo velikog tasmajdana.

2rfr3br.jpg


9r4p4h.gif
 
U tasmajdanskom parku su посечена 92 стабла у склопу његове реконструкције. Наводно су сва стабла сем једног била здрава (рубрика Међунама u Politici 24.11.2010. аутор Др. арх Мирјана Лукић).

Takodje gospodja pominje da je namera da se park proredi kao Manjez.Da bude ceo providan,transparentan,nazovite to kako zelite,znate na sta mislim...
 
Tašmajdanski rašomon se nastavlja. Ima jedan detalj. Izgleda da u opštoj euforiji koju šire mediji (dole je bise riz Kurira) neko u Gradu zaboravio da donese odluku o rekonstrukciji. Jedina odluka koja za sad postoji je ona o postavljanju spomenika Pavicu i Alijevu na Tašmajdanu.


JEDVA ČEKAJU OBNOVLJENI TAŠMAJDANSKI PARK!
(2) Ponedeljak, 22. Novembar, 2010.| Autor:
Beograđani bi voleli da se u obnovljenom Tašmajdanskom parku, s najmodernijom fontanom, novim stazama i igralištem, ograniči prostor za pse

29815.jpg



Najzad!
Počela je obnova jednog od najomiljenijih parkova! Sve je ograđeno i spremno za tašmajdansko novo ruho. A naš veliki park to, kako kažu sugrađani, i te kako zaslužuje. Napokon, i on je došao na red, rekli su s olakšanjem svi oni koji su poslednji sunčani dan u nedelji proveli na Tašu.

Dosad su uklonjena bolesna stabla, isečene grane uredno su poređane sa strane, a većina najmlađih sugrađana rupe koje su ostale nakon vađena korenja stabala koristila je kao mesto za igru. Svi željno očekuju da obnova bude gotova, a sudeći po onome kako će park izgledati, njihovo nestrpljenje je opravdano.

I dok bi deca volela da u novom parku imaju ljuljaške i razne skakaonice, njihovi roditelji mole da se kućni ljubimci najzad odvoje od dece.
- Najviše bih volela da imamo nove ljuljaške, klackalice i klupe u roze boji - rekla je četvorogodišnja Gala.

Njen vršnjak i drug Mateja ima malo drugačije zahteve. Njemu treba mesto za skakanje.
- Voleo bih i da imam neku gumenu skakaonicu. Da mogu, kada dođem ovde, ceo dan da skačem - priča Mateja dok ručicama pokazuje koliko bi velika ta skakaonica trebalo da bude.

Njegova mama, kao i ostale mame koje smo zatekli u parku, želi da se kućnim ljubimcima ograniči prostor za kretanje.
- Deca nam se igraju u izmetu kućnih ljubimaca. Park smrdi na pseći izmet, to treba promeniti - kaže Mira M., Matejina mama, i dodaje da se neretko dešava da se usred parka roditelji posvađaju s vlasnicima kućnih ljubimaca.

Da se napravi poseban prostor za pse, predlažu i oni koje smo zatekli s njihovim ljubimcima.
- Bilo bi dobro, napokon bismo imali parče zemlje pod ovim nebom. Neka nam kažu tu može, i tu ćemo biti - kaže naša sugrađanka.

U novom parku biće odvojenog prostora i za penzionere, za njih je predviđena velika šahovska tabla nalik onoj na Kikindskom trgu.
- Volim da igram šah. Takvih tabli ima po banjama Srbije, bilo je vreme da se jedna nađe i u prestonici. Nadam se da ću dočekati i taj dan - kazao je kroz smeh penzioner Tomislav R.

Planirano je da radovi u parku budu gotovi do 15. aprila 2011. godine.

http://www.kurir-info.rs/beograd/jedva-cekaju-obnovljeni-tasmajdanski-park-61032.php
 
Mozda je ovo samo propaganda, ali je mnogo veci problm,ako je totalna neinformisanost, i nezainteresovanost sugradjana.
 
nadam se da ne planiraju da u parku postave neku bistu Alijevu, azerbejdzanskom postkomunistickom diktatorcicu. ne trebaju mi idoli i politizacija i setnje kroz park
 
mradulovic":s0gg3lp0 je napisao(la):
nadam se da ne planiraju da u parku postave neku bistu Alijevu, azerbejdzanskom postkomunistickom diktatorcicu. ne trebaju mi idoli i politizacija i setnje kroz park
Јел си озбиљан? Па то је услов реконструкције. Није биста, него велика статуа.
 
Vrh