Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Naravno, u tome se slazemo svi, ali iz njima znanih razloga, njihova politika je drugacija i to obecanje pa odlaganje traje vec mesecima. Iskreno, pitanje je da li ce do kraja godine useliti 4 fazu Premiuma 1(najvise koci struja) , tako da, vrlo verovatno da ce E zgrada na red doci tek sledece godine. Jedino sta moze da pogura radove je činjenica da ce do kraja meseca zavrsiti sve unutrašnje radove na Premium 1(osim otklanjanja nedostataka koji se prijave) , pa jedino ako te radnike prebace na E zgradu, pa da se to malo ubrza..
U E zgradi su stanovi gotovi unutra, samo se struja čeka al očigledno je zapelo negde...
 
U E zgradi su stanovi gotovi unutra, samo se struja čeka al očigledno je zapelo negde...
Ne bih znao u cemu je onda problem, ali generalno to traje mesec do dva, bar je tako bilo sto se tice Premium 1. Kada sve bude gotovo, podnesu zahtev na priključak, racunajte jos negde oko dva meseca.
 
Mi smo 30. maja "odradili" rezervaciju za Premium 2, a predugovor smo juče primili. Da dodamo penale, pa da vraćamo nazad. :D
 
Ima li kakvih novosti za P zgradu, da li je neko skoro obilazio radove?
Bas i mene zanima,niko se ne javlja.
Ja sam skoro samo prosla pored autom,radnika nije bilo na vidiku iako je bio radni dan,e sad da li se unutra nesto radi ne znam.Spolja su polepili stiropor na D lamelu do EP,jos nije uradjena fasada na tom delu a na unutrasnjem koji gleda ka atrijumu je gotova fasada.Ako je neko skoro ulazio unutra ili ima slike neka javi.A jos bolje ako neko ima nekakve info iz salona.Za sada ne obecava i deluje da ovim tempom nece biti ni do proleca gotovo.A iskreno radije bih da se zavrsi komplet zgrada pa da se uselimo,nego kao Premium sto se useljava po fazama i prakticno u sred gradilista.
Ali zato ove nove zgrade izmedju niču kao pečurke posle kiše,zbogom pogledu na Dunav i bilo sta drugo😕
 
Da li neko moze da mi napise dimenzije spavacih soba u Premijumu 1,stan 67m2?
 
Da li biste mogli da napisete koliko je dugo trajala procedura,u kom momentu se predaju papiri i kada mozemo ocekivati novac?
Deo dokumentacije sami prikupljate a deo dobijate od investitora zajedno sa fiskalnim racunom i zapisnikom o primopredaji.
To sve predajete u Despota Stefana,filijala poreske uprave Palilula.
Pod uslovom da je sva dokumentacija uredna resenje dobijate za oko 3 nedelje i odmah nakon resenja novac.
Kod nas je resenje preuzeto danas a novac je vec sutra bio na racunu.
 
Da li neko moze da mi napise dimenzije spavacih soba u Premijumu 1,stan 67m2?
Spavaca soba uz dnevnu 280x392cm
Druga soba 300x392, a zid na strani gde je kupatilo 300x378cm.
To su dimenzije merene direktno u stanu. Ima malo odstupanja od planova. Tako da ako vam treba zbog namestaja, najbolje je da licno izmerite svoje sobe, jer ima po par cm odstupanja od stana do stana.
 
Koju ste banku izabrali? naravno ako nije tajna.. Treba se odlučiti i koju vrstu stambenog uzeti u smislu fiksna ili fleksibilna kamata svaki savet je dobro došao. Hvala pozdrav
Kamata ne postoji fleksibilna.Ima fiksna i promenjiva.Trenutno je fiksna mnogo bolja i daje je otp banka.
 
Kamata ne postoji fleksibilna.Ima fiksna i promenjiva.Trenutno je fiksna mnogo bolja i daje je otp banka.
Verovatno mislis po trenutnim predvidjanjima i sa svim ovim sto ce se verovatno desiti sa Euriborom. Uvek je u trenutku uzimanja kredita, promenljiva mnogo manja od fiksne. Prosecni stambeni krediti su na 20 do 30 godina, tako da se svakako treba dobro raspitati i posavetovati pri odabiru kamate.
Ali ako pricamo o ovom trenutku, u bilo kojoj banci, promenljiva kamata je niža, nego sto je fiksna.
 
Verovatno mislis po trenutnim predvidjanjima i sa svim ovim sto ce se verovatno desiti sa Euriborom. Uvek je u trenutku uzimanja kredita, promenljiva mnogo manja od fiksne. Prosecni stambeni krediti su na 20 do 30 godina, tako da se svakako treba dobro raspitati i posavetovati pri odabiru kamate.
Ali ako pricamo o ovom trenutku, u bilo kojoj banci, promenljiva kamata je niža, nego sto je fiksna.
Mozda sada.Ali pre tri meseca ista erste promenjiva i fiksna otp.
Erste moze 10% opt 20% ucesce.
 
Mozda sada.Ali pre tri meseca ista erste promenjiva i fiksna otp.
Erste moze 10% opt 20% ucesce.
To su vec uslovi koje razlicite banke nude i nema nikakve veze za opstim pojmom fiksne i promenljive kamatne stope. Uvek ima banaka koje su povoljnije od drugih. Ali kao i u tom Vašem primeru, nije uvek sve jednostavno, eto npr. razlika u učešću je dosta velika(manja kamata, ali Vam treba vise novca da dodjete u situaciju da realizujete kredit.. A 10% razlike u učešću na cenu stana u BGu, nije malo, ne moze nazalost svako to sebi da priušti).
U sustini, svako treba da odluči u skladu sa svojim mogucnostima, a pre toga da se dobro raspita i posavetuje.
 
Neke banke, kao OTP i mislim komercijalna nude mesovitu kamatu sto znaci da ako se opredelite za fiksnu kamatu, to dobijete na tri godine. Posle toga birate da li cete nastaviti sa fiksnom ili ipak promeniti na promenljivu. I duzina otplate moze biti 30 godina. Sto u vremenima kao sto su sad nije losa opcija.

Kod Erste banke nema te opcije pa ako zelite fiksnu kamatu, kao da se zastitite od rasta rate, to mozete ali na maksimum 20 godina sto mnogo poveca ratu kredita. Plus u mom slucaju Erste banka je bila totalna katastrofa i licno nikome ne bih preporucio kod njih.
 
Hvala svima na odgovorima. Proveriću šta sada koja banka nudi pa da se odlučim šta ću i gde uzeti kredit. Naravno ako ima još neko da doda neko svoje iskustvo ili savet.... Pišite...
 
Pozdrav. Da li moze neko da mi posalje one projekte stanova po meri? Secam se da su kacena dva stana, zaboravio sam da sacuvam.
 
Druga faza Premium 1 se danas prijavljuje na brojilo u EDB. Primopredaja ce biti narednih dana.
 
Vrh