Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Cao svima! Imao bih jedno pitanje. Da li u samom ugovoru mora da stoji deo o penalima, u slucaju da se probije rok oko primopredaje i "kljuc u ruke" termina? Kakva su iskustva, da li komsije koje imaju vec potpisan ugovor, to imaju u ugovoru? Ili se to mozda automatski podrazumeva? Hvala unapred!
 
Cao svima! Imao bih jedno pitanje. Da li u samom ugovoru mora da stoji deo o penalima, u slucaju da se probije rok oko primopredaje i "kljuc u ruke" termina? Kakva su iskustva, da li komsije koje imaju vec potpisan ugovor, to imaju u ugovoru? Ili se to mozda automatski podrazumeva? Hvala unapred!
Ne podrazumeva se. Morate vi da trazite, da probate da izvucete najbolju cifru.
Tako je bar bilo u Premium 1.
Nije se podrazumevalo i nije visina penala za sve ista..
 
Ne podrazumeva se. Morate vi da trazite, da probate da izvucete najbolju cifru.
Tako je bar bilo u Premium 1.
Nije se podrazumevalo i nije visina penala za sve ista..
Hvala na odgovoru! Da li mozda imate negde pri ruci taj clan kako glasi iz ugovora? Mnogo bi mi znacilo da mi posaljeta u DM.. Hteo bih da budem spreman za ugovor i predloge ugovora, s obzirom da idemo bez pravnika.. Hvala unapred!
 
Sto se tice penala vrlo lose iskustvo s obzirom da odbijaju da isplate penale iako kasne sa useljenjem.
Morate da pokrenete tuzbu,
Dobro pregledajet svaku stavku ugovora jel kada ga potpisete nema nazad.
Kada isplatite kredit prestace da vam se javljaju na telefon i za sve ce vas upucivati na gradiliste kod sefa gradilista koji nema nikakve veze sa vama s obzirom da se sa njima niste dogovorali kada ste sklapali ugovor.
Sta reci osim celicni zivci kao i za sve u Srbiji.
Cao svima! Imao bih jedno pitanje. Da li u samom ugovoru mora da stoji deo o penalima, u slucaju da se probije rok oko primopredaje i "kljuc u ruke" termina? Kakva su iskustva, da li komsije koje imaju vec potpisan ugovor, to imaju u ugovoru? Ili se to mozda automatski podrazumeva? Hvala unapred
 
Da li je ovo Sunnyville "napredan", pa već štedi struju tako što je prosto nema?!
Imamo li ikakvih informacija iz EPSa za lamelu B, E zgrada?
 
Da li je ovo Sunnyville "napredan", pa već štedi struju tako što je prosto nema?!
Imamo li ikakvih informacija iz EPSa za lamelu B, E zgrada?
Poslednje što ja znam je da se čeka EPS i da je investitor navodno uradio sve sa njihove strane.
Mada čudno mi da se toliko dugo čeka da EPS odradi priključenje.
Ko zna šta se tu dešava...
 
Pitanje za Premium 2.
Ima li neko da je uradio rezervaciju u martu i ako da da li su vas zvali za predugovor?
 
Poslednje što ja znam je da se čeka EPS i da je investitor navodno uradio sve sa njihove strane.
Mada čudno mi da se toliko dugo čeka da EPS odradi priključenje.
Ko zna šta se tu dešava...
Za B lamelu E zgrade nije još predat ni zahtjev Ceop-u za prikljucenje struje. Tako mi je rečeno u salonu prije 10ak dana. Tako da nije jos ni blizu EPS-a, ako je to istina.
 
Za B lamelu E zgrade nije još predat ni zahtjev Ceop-u za prikljucenje struje. Tako mi je rečeno u salonu prije 10ak dana. Tako da nije jos ni blizu EPS-a, ako je to istina.
Mada vidim sad da na sajtu Ceopa stoji da je prošla još u junu prijava za "komunalnu i drugu infrastrukturu", a u pretragama za premium takođe samo nalazim tu vrstu prijave, ništa izdvojeno za struju nema. Moguće da se stvarno samo čeka eps, ali meni nisu tako rekli u salonu.
 
Za B lamelu E zgrade nije još predat ni zahtjev Ceop-u za prikljucenje struje. Tako mi je rečeno u salonu prije 10ak dana. Tako da nije jos ni blizu EPS-a, ako je to istina.

Meni je bilo rečeno da su oni sve predali i da se čeka samo EPS, to je bio odgovor jos od pre mesec dana. Više puta sam dobijao ovaj isti odgovor.

Da i ja vidim da je na CEOPu usvojen zahtev od juna...
 
Meni je bilo rečeno da su oni sve predali i da se čeka samo EPS, to je bio odgovor jos od pre mesec dana. Više puta sam dobijao ovaj isti odgovor.

Da i ja vidim da je na CEOPu usvojen zahtev od juna...
Moguće. Meni je Biljana iz salona rekla kako treba tek da se preda. Ali možda nije dovoljno upućena. Ako je suditi po ovom zahtjevu sa Ceop-a i nije.
 
Za drugu i trezu fazu je pocetkom avgusta predato, usvojeno krajem avgusta, distribucija prikljucila struju prosle nedelje ali jos uvek nema nista od useljenja, kada ce... To niko ne zna.
 
Jel ovo za Premium?
Da, to je za Premium 1. Vecina stanova iz druge i trece faze su u potpunosti zavrseni, neke komsije su potpisale zapisnik o primopredaji, sredjuju stanove i cekaju poziv kako bi isli i prebacili brojilo na svoje ime. Informacije koje imaju su, da su dani u pitanju. Inace, svi ce na primopredaji biti bez struje, posto ce struja u konkretne stanove biti puštena tek kada se brojilo prebaci na ime vlasnika stana, kako ne bi investitor plaćao tu struju.
 
Da, to je za Premium 1. Vecina stanova iz druge i trece faze su u potpunosti zavrseni, neke komsije su potpisale zapisnik o primopredaji, sredjuju stanove i cekaju poziv kako bi isli i prebacili brojilo na svoje ime. Informacije koje imaju su, da su dani u pitanju. Inace, svi ce na primopredaji biti bez struje, posto ce struja u konkretne stanove biti puštena tek kada se brojilo prebaci na ime vlasnika stana, kako ne bi investitor plaćao tu struju.

Onda za E zgradu očigledno lažu da će biti brzo završeno, i tako nas vozaju već neko vreme, i kako čovek da bilo sta isplanira.
Lakše bi bilo da kažu e ljudi takva je i takva situacija a ne non stop neke priče...
Kako vidim za E zgradu nista od useljenja do proleća :)
 
Onda za E zgradu očigledno lažu da će biti brzo završeno, i tako nas vozaju već neko vreme, i kako čovek da bilo sta isplanira.
Lakše bi bilo da kažu e ljudi takva je i takva situacija a ne non stop neke priče...
Kako vidim za E zgradu nista od useljenja do proleća :)
Naravno, u tome se slazemo svi, ali iz njima znanih razloga, njihova politika je drugacija i to obecanje pa odlaganje traje vec mesecima. Iskreno, pitanje je da li ce do kraja godine useliti 4 fazu Premiuma 1(najvise koci struja) , tako da, vrlo verovatno da ce E zgrada na red doci tek sledece godine. Jedino sta moze da pogura radove je činjenica da ce do kraja meseca zavrsiti sve unutrašnje radove na Premium 1(osim otklanjanja nedostataka koji se prijave) , pa jedino ako te radnike prebace na E zgradu, pa da se to malo ubrza..
 
Vrh