Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Agentice su zaista bas katastrofa, jedan od nekoliko razloga zbog kojih smo odustali od kupovine. Takvu neljubaznost i nadmenost odavno nisam srela. Taman i da im je tata investitor, trebale bi drukcije da se ponasaju.
Stan koji nam se svideo je ubrzo prodat, a naravno odmah se pojavio par desetina hiljada skuplji dostupan. Fore i fazoni 😳
odlucili da necete da Jupiter stan u naselju, pa postali aktivni na forumu? neobicno...
 
odlucili da necete da Jupiter stan u naselju, pa postali aktivni na forumu? neobicno...
Nismo se iskljucivo odlucili da necemo. Ali je cinjenica da su prodavci navedenih stanova ne bas ljubazni. Ili gresim?
I sad su bili dostuplni u gornjem delu Sunivila, ne znaju kad ce biti dostupni ovi koji se grade, kad eto sad su dostupni i ovi u izgradnji posle 3 dana.
 
Nismo se iskljucivo odlucili da necemo. Ali je cinjenica da su prodavci navedenih stanova ne bas ljubazni. Ili gresim?
I sad su bili dostuplni u gornjem delu Sunivila, ne znaju kad ce biti dostupni ovi koji se grade, kad eto sad su dostupni i ovi u izgradnji posle 3 dana.
Kada su vam rekli da su dostupni i ovi u izgradnji sto su? Meni su rekli da ce pocetkom septembra krenuti prodaja stanova u izgradnji i da ce tada znati cenu kvadrata . Zvala sam ih pre dva dana, rekli su mi da je odlozeno za sad prodaja stanova u izgradnji i da ce me obavestiti kad bude. Ja ne zivim u Srb , pa ne znam koliko cu morati jos da cekam…😏
 
Nismo se iskljucivo odlucili da necemo. Ali je cinjenica da su prodavci navedenih stanova ne bas ljubazni. Ili gresim?
I sad su bili dostuplni u gornjem delu Sunivila, ne znaju kad ce biti dostupni ovi koji se grade, kad eto sad su dostupni i ovi u izgradnji posle 3 dana.
U pravu ste. Neljubazne su toliko da se iznenadite kad vam se nasmese.
 
Kada su vam rekli da su dostupni i ovi u izgradnji sto su? Meni su rekli da ce pocetkom septembra krenuti prodaja stanova u izgradnji i da ce tada znati cenu kvadrata . Zvala sam ih pre dva dana, rekli su mi da je odlozeno za sad prodaja stanova u izgradnji i da ce me obavestiti kad bude. Ja ne zivim u Srb , pa ne znam koliko cu morati jos da cekam…😏
Navodno su dostupni sad od juce, ali veci stanovi, za njih se interesujemo.
 
U pravu ste. Od 2019.nemamo upotrebnu u lameli B, zgrde kod igralista, vodu jos uvek ne placamo, a niko nam nista ne govori na tu temu. Topli savet, dobro razmislite, mada koliko god covek da je oprezen, i sama sam bila, opet nasedne. Pozdrav
Pozdrav citajuci vas komentar pitali smo investitora licno o cemu se radi. Cudi me vi ovde pisete da odgovora nemate od njega a nama ga odmah dao. Po novom zakonu zgrada mora da ima pristup vatrogasnom vozilu. Vasa zgrada nema pristup istom zato ne moze da prodje to sto mora da prodje sve dok se ulica ne prosiri tj taj deo oko vase zgrade.
 
Postovana, nemamo svi broj telefona od investitora licno
Aha, ček ne zahvaljujete se na ovoj informaciji koju cekate od 2019 godine nego pisete o broju i ostaloj ironiji. Ni mi nemamo broj investitora kupili smo stan u P zgradi...cekamo...Investitorovog brata Nenada koji ima sve informacije kao i licno investitor mozete da nadjete u prodajnom salonu jako cesto. Mi smo ga skoro uvek tamo zatekli. Zato ne širite negativnost dzabe. Širite ljubav 🙋‍♀️
 
Aha, ček ne zahvaljujete se na ovoj informaciji koju cekate od 2019 godine nego pisete o broju i ostaloj ironiji. Ni mi nemamo broj investitora kupili smo stan u P zgradi...cekamo...Investitorovog brata Nenada koji ima sve informacije kao i licno investitor mozete da nadjete u prodajnom salonu jako cesto. Mi smo ga skoro uvek tamo zatekli. Zato ne širite negativnost dzabe. Širite ljubav 🙋‍♀️
Ma naravno, hvala na info. Nadajmo se da su vam dali tacne 👍👍
 
Pozdrav citajuci vas komentar pitali smo investitora licno o cemu se radi. Cudi me vi ovde pisete da odgovora nemate od njega a nama ga odmah dao. Po novom zakonu zgrada mora da ima pristup vatrogasnom vozilu. Vasa zgrada nema pristup istom zato ne moze da prodje to sto mora da prodje sve dok se ulica ne prosiri tj taj deo oko vase zgrade.
Vasa informacija je tacna. Pre izdavanja upotrebne dozvole objekat mora da prodje saglasnost MUP- a za vandredne situacije.
Vatrogasno vozilo mora imati odredjeni radijus skretanja i pristup sa dve fasadne strane.
To sve moze da se vidi na CEOP-u,odbijanje zahteva i obrazlozenje .
 
Vasa informacija je tacna. Pre izdavanja upotrebne dozvole objekat mora da prodje saglasnost MUP- a za vandredne situacije.
Vatrogasno vozilo mora imati odredjeni radijus skretanja i pristup sa dve fasadne strane.
To sve moze da se vidi na CEOP-u,odbijanje zahteva i obrazlozenje .
E bas to. Hvala, vi ste bolje objasnili.
 
Aha, ček ne zahvaljujete se na ovoj informaciji koju cekate od 2019 godine nego pisete o broju i ostaloj ironiji. Ni mi nemamo broj investitora kupili smo stan u P zgradi...cekamo...Investitorovog brata Nenada koji ima sve informacije kao i licno investitor mozete da nadjete u prodajnom salonu jako cesto. Mi smo ga skoro uvek tamo zatekli. Zato ne širite negativnost dzabe. Širite ljubav 🙋‍♀️
Radice jel imate neke informacije u vezi nase P zgrade?
Kako napreduju radovi,kada se ocukuje ugovor i ulazak u kredit?
Jel znate kada se planira useljenje?
 
Vasa informacija je tacna. Pre izdavanja upotrebne dozvole objekat mora da prodje saglasnost MUP- a za vandredne situacije.
Vatrogasno vozilo mora imati odredjeni radijus skretanja i pristup sa dve fasadne strane.
To sve moze da se vidi na CEOP-u,odbijanje zahteva i obrazlozenje .
Ukoliko je pristup vatrogasnog vozila sa dve fasadne strane i radijus skretanja jedan od uslova za posledično dobijanje upotrebne dozvole, možete li oceniti da li ce taj uslov ispuniti premijum zgrade?
Nešto razmišljam kako bi to izgledalo obzirom na širinu unutrašnje ulice izmedju lamela 🤔
Baš pojma nemam o toj tematici, kapiram da se mislilo na to, ali opet😅
 
Ukoliko je pristup vatrogasnog vozila sa dve fasadne strane i radijus skretanja jedan od uslova za posledično dobijanje upotrebne dozvole, možete li oceniti da li ce taj uslov ispuniti premijum zgrade?
Nešto razmišljam kako bi to izgledalo obzirom na širinu unutrašnje ulice izmedju lamela 🤔
Baš pojma nemam o toj tematici, kapiram da se mislilo na to, ali opet😅
Ja mislim da je u Premium/u to odradjeno kako treba. Za ove zgrade o kojima je rec,kod te poslednje jedva moze malim autom da se skrene a ne vatrogasnim vozilom.
Za Premium me je arhitekta ubedjivala da je sve u skladu sa propisima..
Videcemo…😅
 
E bas to. Hvala, vi ste bolje objasnili.
Gradjevinska vredi 5 god. Nakon toga moze produzenje na jos 2 god. Kad prodju ti rokovi nema upotrebne a ni uknjizenja. Zgrada onda ide na ozakonjenje ako investitor podnese zahtev. Ukoliko dobije upotrebnu onda je rok 6 meseci za uknjizenje zgrade. Stan knjizite na sebe sa ugovorom tek kad investitor uknjizi zgradu na sebe . Ukratko je to.
pitanje za sve koji su kupili ili ce kupiti na kredit u Premiumu: ako nam stanovi nisu uknjizeni, na sta onda banka stavlja hipoteku pri podizanju kredita?
 
Hipoteke stoje na parceli do uknjizavanja. Ako pogledate na ekatastru, novogradnje koje jos nemaju upotrebnu i nisu uknjizene se uglavnom vode kao gradjevinsko zemljiste, i onda im u zabeleskama stoji po 50 hipoteka.
 
Hipoteke stoje na parceli do uknjizavanja. Ako pogledate na ekatastru, novogradnje koje jos nemaju upotrebnu i nisu uknjizene se uglavnom vode kao gradjevinsko zemljiste, i onda im u zabeleskama stoji po 50 hipoteka.
i onda teoretski ako ja ne placam kredit, banka njima kativira hipoteku na zdemljiste, a ja nista? mogu i da ne placam, a da ostanem u stanu?
 
Nisam pravnik ali sam prilicno siguran da aktiviranjem hipoteke i vi gubite zalozno pravo na nepokretnost u izgradnji.
mnogo hvala. to mi nije jasno od pocetka, a od drugih, sustinski mnogo manje bitnih stvari, ovo nikako da dodje na red.
dakle, banka nema neki rok, ili stavku sitnim slovima o uknizenju ili prenosenju hipoteke na neku drugu, nasu ili srodnicku nekretninu?
 
Banka koja je odobrila kredit za kupovinu stana u izgradnji, sve dok objekat ne bude završen, formalnopravno nema mogućnost “aktiviranja” ove hipoteke (ne bi mogla protiv dužnika pokrenuti izvršenje na hipotekovanom stanu). Upis prava svojine nakon izdavanje upotrebne dozvole. Svoja prava prema kupcu stana koji ne bi uredno vraćao kredit za kupovinu stana u izgradnji, banka bi mogla ostvariti tužbom u parničnom postupku (tražiti povrat datog sa kamatama) ili eventualno, aktivirati neko drugo ugovoreno sredstvo obezbedjenja. Menica,administrativna zabrana…
 
Radice jel imate neke informacije u vezi nase P zgrade?
Kako napreduju radovi,kada se ocukuje ugovor i ulazak u kredit?
Jel znate kada se planira useljenje?
Radovi napreduju slabo...u nasoj B2 lameli su plocice skoro pa zavrsene u stanovima i krecu da lepe po hodnicima zgrade...ali C i pogotovo D lamela nisu mrdnule od maltera 🤦‍♀️ suprugu je pre 5 dana rekao sef gradilista iskreno bez zavlacenja sve ce biti zavrseno za godunu dana 🥴😮‍💨😮‍💨 Dakle septembar oktobar 2023.
 
Pozdrav svima. U Premium 2 fazi smo kupili stan u lameli 12, a garažno mesto u lameli 8, jer je takoreći tu jedino bilo preostalo. Da li možda neko želi da menja garažno mesto u lameli 12 za garažno mesto u lameli 8? :)
 
Radovi napreduju slabo...u nasoj B2 lameli su plocice skoro pa zavrsene u stanovima i krecu da lepe po hodnicima zgrade...ali C i pogotovo D lamela nisu mrdnule od maltera 🤦‍♀️ suprugu je pre 5 dana rekao sef gradilista iskreno bez zavlacenja sve ce biti zavrseno za godunu dana 🥴😮‍💨😮‍💨 Dakle septembar oktobar 2023
Auuuuu tako se i meni cini,bukvalno za godinu dana su uradili samo plocice i sazidali D lamele,a zato je ceo Premium 2 skoro zavrsen.Da smo znali da ce tako ici uzeli bismo stan u P2,a nismo jer su nam rekli da ce useljenje u P zgradu biti do pocetka ovog leta 2022 a u Premiumu 2 tek za 2-3 godine,kad eto.Ne znam vise sta bih rekla.Vi ste bar neku informaciju dobili
 
Auuuuu tako se i meni cini,bukvalno za godinu dana su uradili samo plocice i sazidali D lamele,a zato je ceo Premium 2 skoro zavrsen.Da smo znali da ce tako ici uzeli bismo stan u P2,a nismo jer su nam rekli da ce useljenje u P zgradu biti do pocetka ovog leta 2022 a u Premiumu 2 tek za 2-3 godine,kad eto.Ne znam vise sta bih rekla.Vi ste bar neku informaciju dobili
Nece pre ni premium 2...grubi radovi-zidanje...fasada...idu jako brzo...e onda uspore unutrasnji radovi...brzo je iznikla i nasa zgrada 🥴 i onda usporila 🤦‍♀️
 
Vrh