Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Dosta pametnih stvari smo culi bas na ovom forumu,da nije njega ziveli bismo u ubedjenju da je investitir ok i da je sve to super,a onda su ovde pocele da se otkrivaju stvari.Zavisi i kakva dte osobabi kakvi su Vam afiniteti.Ja da mogu najrdije bih odustala iszog momenta jer je sve daleko od price na koju smo pristali,poceli smo da se kajemo i preispitujemo ubrzo nakon kaparisanja,a sada nam je vec odavno svega preko glave da razmisljam da li uopste da nastavim sa ovom pricom pa makar im ostalo tih 5000e,jer kako mi se cini sve je odavno preslo u cirkus,neozbiljnost i samo sto nam ne kazu cuti nemas prava glasa,a daj pare.Na kraju ne znamo sta cemo dobiti kao finalni proizvod ni kada ni sa kakvim nedostatcima,a kamoli sta ce biti sa tehnickim,upotrebnom,da li ce na kraju da se zgrada sjuri u Dunav isl.potpuna neozbiljnost,sa ni malo informacija i groznim odnosom prema klijentu,a cena nje ni malo mala,sta god neko pricao.Pa sve i da je kvadrat 1000e ovakvo ponasanje nije u redu,ne moze neko za anse pare da nad pravi budalama
U pravu ste. Od 2019.nemamo upotrebnu u lameli B, zgrde kod igralista, vodu jos uvek ne placamo, a niko nam nista ne govori na tu temu. Topli savet, dobro razmislite, mada koliko god covek da je oprezen, i sama sam bila, opet nasedne. Pozdrav
 
Isti slučaj i sa nama, ali smo mi odustali od kupovine jer su nam bili bitni ti elementi sto se tiče penala i upotrebne, još smo i mi stavili da sami unesu rok za upotrebnu, kooliko god da je godina u pitanju ali nisu hteli. Sutradan ako se desi nesto nemas za sta da se uhvatis u predugovoru/ugovoru da ih tuzis, a ne treba im verovati jer su prvo bezobazni a drugo do sada smo videli da vole da zavlace tako da ako se ne zastitimo niko nece. Ali razumno je da nece da pristanu ni na kakve uslove jer su ubedljivo sad najjeftiniji i moze im se uvek ce neko da kupi po ovakvim uslovima. Ali sada kad je kriza ja se ne bih upustala u kupovine koje nisu ciste, takodje i dokaz da su oni mozda manje likvidni cim sada nece da se obavezu za penalea za prethodne zgrade su se obavezali...

pozdrav
Pametno razmisljate, jer, bojim se, da mi nikada necemo dobiti upotrebnu dozvolu i mogucnost da uknjizimo stan. Vec kupila, nazalost
 
Hvala vam stvarno na brzom odgovoru.. Ja sam doduše tek na početku, tek treba da potpišem predugovor, ali kada je advokat zacesljao malo, zabrinuo me je, a generalno bez upotrebne nema uknjizenja vlasništva. Sa druge strane, razumem da je zahtev banke da se osnivaju ćerke firme, ali to može da vuče i drugu stranu novčića, tj da ugasi firmu, kako bi izbegao naplatu dugovanja, a ako se kojim slučajem to desi pre nego što se završi kompletna procedura sa upotrebom dozvolom, to predstavlja izvestan rizik od kog mi kao kupci nismo baš obezbeđeni.
Samo da ne shvatite pogrešno, ne mračim, imam stvarno veliku želju da uzmem ovde stan i bila sam spremna i na kašnjenja i na sve, ali me je ovo zabrinulo, pa bi mi stvarno značilo da čujem iskustva drugih (na kraju krajem ovaj forum mi je neizmerno pomogao u dobijanju svih informacija).
Prosto čitam sve, jer sam preporuku za stan dobila i od banke i nekako razmišljam da nije ni u njihovom interesu da ovo ne bude čisto sve.
Sve ste ispravno naveli, Vas advokat Vas je dobro obavestio. Ja sam kupila stan 2019.i nemamo upotrebnu, brojilo za vodu, jos uvek ne placamo vodu i sto je najvaznije, nikakvu info.sta se desava. Pozdrav
 
Da li ima neko informaciju kada ce poceti sa primopredajom za E zdgradu C lamelu?
 
Bila sam na razgovoru u Sunvile , za nove zgrade koje se grade i ciji stanovi ce biti uskoro na prodaji. Rekli su mi da ce me zvati pocetkom septembra i stavili su me na listu cekanja. Agentice su poprilicno neinformisane i nemaju lep pristup klijentima. Da li neko zna koja ce biti cena kvadrata i da li zgrade imaju dozvolu za gradnju ? Hvala puno unapred
 
Ima li neki novi info za E zgradu (B lamela)?
Poslednje što ja znam je da se čeka priključenje struje...
 
Pametno razmisljate, jer, bojim se, da mi nikada necemo dobiti upotrebnu dozvolu i mogucnost da uknjizimo stan. Vec kupila, nazalost
Sta biva u tom slucaju, kako to da nikad ne bude uknjizena nekretnina za koju postoji gradjevinska dozvola, ljudi placaju kredite i racune, vlasnik postoji, adresa postoji? Da li je moguce da je od svega toga vaznija upotrebna? Znam kakav je zakon, ali licno znam i da postoje izuzeci i razlicita tumacenja advokata ali i katastra, Da neko u startu kaze "nemoguce" a da je ipak moguce. Desilo mi se dva puta, za otkupljeni stan i za plac u gradu.

I jos jedno pitanje, izvinjavam se ako je neko vec pitao.
Da li mi imamo neko udruzenje stanara-kupaca I nekog zajednickog pravnog zastupnika?
Ako nemamo bilo bi dobro da se organizujemo.
 
Gradjevinska vredi 5 god. Nakon toga moze produzenje na jos 2 god. Kad prodju ti rokovi nema upotrebne a ni uknjizenja. Zgrada onda ide na ozakonjenje ako investitor podnese zahtev. Ukoliko dobije upotrebnu onda je rok 6 meseci za uknjizenje zgrade. Stan knjizite na sebe sa ugovorom tek kad investitor uknjizi zgradu na sebe . Ukratko je to.
 
Da li neko zna koja cena kvadrata ce biti u novim zgradama sto su pocele da se grade ? Hvala unapred
 
Drage komšije,
Imamo prvu reakciju na naše pisanje medijima i nadležnima povodom situacije u naselju koje smo izložili i najavili nekoliko stranica unazad - menjanje ranije usvojenih planova preko noći I slično...
Jutros je naše naselje posetila ekipa TV Prve koja se bavila nedostatkom parkinga u naselju. Sledeća instanca novinara koji su bili je pritisak na Parking servis da kažu sta imaju o ovome..
Ovo je tek početak, pisali smo i drugim medijima o svim problemima. Takođe, jos uvek spremamo i dopis kabinetu novog gradonačelnika, neko će morati da da odgovore na druga pitanja koja će i mediji kad tad pokrenuti...
Nadam se da nećemo dobiti u medijima još jednu Stepu, ali ako mora, neka bude tako...
 
Drage komšije,
Imamo prvu reakciju na naše pisanje medijima i nadležnima povodom situacije u naselju koje smo izložili i najavili nekoliko stranica unazad - menjanje ranije usvojenih planova preko noći I slično...
Jutros je naše naselje posetila ekipa TV Prve koja se bavila nedostatkom parkinga u naselju. Sledeća instanca novinara koji su bili je pritisak na Parking servis da kažu sta imaju o ovome..
Ovo je tek početak, pisali smo i drugim medijima o svim problemima. Takođe, jos uvek spremamo i dopis kabinetu novog gradonačelnika, neko će morati da da odgovore na druga pitanja koja će i mediji kad tad pokrenuti...
Nadam se da nećemo dobiti u medijima još jednu Stepu, ali ako mora, neka bude tako. da nam cazette ko sprema taj dopis
Da li mozete molim vas da nam kazete ko u ime svih nas stanara pise kabinetu gradonacelnika i ko kontaktira sa medijima?
 
IMG_20220829_130709.jpg
Obisao sam juce P zgradu. Jako mali broj radnika je na fasadi na D lameli. Ali mrdaju nekako, polepili su stiropor na unutrasnjim delovima terasa. I postavlja se instalacija za klima uredjaje. Zna li neko dokle su stgli unutrasnji radovi?
 
Obisao sam juce P zgradu. Jako mali broj radnika je na fasadi na D lameli. Ali mrdaju nekako, polepili su stiropor na unutrasnjim delovima terasa. I postavlja se instalacija za klima uredjaje. Zna li neko dokle su stgli unutrasnji radovi?
O čemu se ovde radi? Sve više investitora stavlja vunu na spoljni zid a unutar terase stavlja stiropor. Jel to ušteda tolika pa da to rade?
 
O čemu se ovde radi? Sve više investitora stavlja vunu na spoljni zid a unutar terase stavlja stiropor. Jel to ušteda tolika pa da to rade?
Nase razocarenje je bilo ogromno jer nam je pri rezervaciji receno da ce biti vuna kao izolacuja a na kraju je stavljen stiropor svuda
 
Da li postoji TV prilog sa TV Prva s obzirom da je ovde spomenuto da je njihova ekipa posetila Sunnyville?
 
Drage komšije,
Imamo prvu reakciju na naše pisanje medijima i nadležnima povodom situacije u naselju koje smo izložili i najavili nekoliko stranica unazad - menjanje ranije usvojenih planova preko noći I slično...
Jutros je naše naselje posetila ekipa TV Prve koja se bavila nedostatkom parkinga u naselju. Sledeća instanca novinara koji su bili je pritisak na Parking servis da kažu sta imaju o ovome..
Ovo je tek početak, pisali smo i drugim medijima o svim problemima. Takođe, jos uvek spremamo i dopis kabinetu novog gradonačelnika, neko će morati da da odgovore na druga pitanja koja će i mediji kad tad pokrenuti...
Nadam se da nećemo dobiti u medijima još jednu Stepu, ali ako mora, neka bude tako...
Koliko vidim u prilogu TV Prva se prica o bahatim vozacima i njihovom kaznjavanju...Nigde ne pricaju o bahatom investitoru...Parking nije obezbedjen...ljudi nemaju gde da parkiraju jos ce za to i da budu kaznjeni 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀
 
Bila sam na razgovoru u Sunvile , za nove zgrade koje se grade i ciji stanovi ce biti uskoro na prodaji. Rekli su mi da ce me zvati pocetkom septembra i stavili su me na listu cekanja. Agentice su poprilicno neinformisane i nemaju lep pristup klijentima. Da li neko zna koja ce biti cena kvadrata i da li zgrade imaju dozvolu za gradnju ? Hvala puno unapred
Agentice su zaista bas katastrofa, jedan od nekoliko razloga zbog kojih smo odustali od kupovine. Takvu neljubaznost i nadmenost odavno nisam srela. Taman i da im je tata investitor, trebale bi drukcije da se ponasaju.
Stan koji nam se svideo je ubrzo prodat, a naravno odmah se pojavio par desetina hiljada skuplji dostupan. Fore i fazoni 😳
 
Vrh