Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li neko zna ima li kakvog pomaka P zgrada? Jel' fasada zavrsena? da li su poceli neki unutrasnji radovi? I ono sto nam je najbitnije- zna li neko kada se ocejukuje da ce zgrada biti na 80 posto radova, bar otprilike? Pitam zbog kredita, hvala!
Radi se fasada na strani do Slanackog puta (izmedju P i E zgrade), unutrasnji radovi na B lameli su, kao i sam predjasnjih slika, okreceno, ravnajuci, nema keramike, podova i sanitarija, i unutrasnjih i ulaznih vrata. Skoro kad sam bio nije bilo majstora na unutrasnjim radovima, samo par njih na fasadi. :)
 
Radi se fasada na strani do Slanackog puta (izmedju P i E zgrade), unutrasnji radovi na B lameli su, kao i sam, predjasnjih slika, okreceno, ravnajuci, nema keramike, podova i sanitarija, i unutrasnjih i ulaznih vrata. Skoro kad sam bio nije bilo majstora na unutrasnjim radovima, samo par njih na fasadi. :)
Unutrasnjost stanova je ista vec godinu dana,napredovalibsu samo u tome sto su konacno sazidali DLamele,cak i ta fasada se radi po principu 1m² za mesec dana.
Po kom oni principu misle da bude useljenje u avgustu.Ali vazno da je Premium 2 skori zavrden skroz za otprilike pola godine.Ah kakvo razocarenje,da ne pricam o ovome sta ce uraditi sa ovim novim zgrdama koje ce nam nabiti pod nos😞😡😤Da nisu mogli barem jednu lamelu manje u jednoj od tih zgrada da naprave,i da na tom psrostoru stave parkic sa klupama,zelenilom i spravama za decu.Boze koliko su nas nasamarili.....
 
Unutrasnjost stanova je ista vec godinu dana,napredovalibsu samo u tome sto su konacno sazidali DLamele,cak i ta fasada se radi po principu 1m² za mesec dana.
Po kom oni principu misle da bude useljenje u avgustu.Ali vazno da je Premium 2 skori zavrden skroz za otprilike pola godine.Ah kakvo razocarenje,da ne pricam o ovome sta ce uraditi sa ovim novim zgrdama koje ce nam nabiti pod nos😞😡😤Da nisu mogli barem jednu lamelu manje u jednoj od tih zgrada da naprave,i da na tom psrostoru stave parkic sa klupama,zelenilom i spravama za decu.Boze koliko su nas nasamarili.....
Pa ne bih se slozio da su stanovi takvi godinu dana. Recimo u martu je stanje bilo bez razvedenih instalacija grejanja, bez ravnajuceg, nije bilo ni kupatilo radjeno, sem malterisanja. Pricam za B lamelu, slazem se da je sporo ali nije da nema pomaka, uostalom dali su rok do 30.10. Sa mogucnoscu produzetka na 31.12. U svakom slucaju ne treba ocekivati ove godine 😁
 
Da li ima nekog pomaka što ste tiče Predugovora za Premium 2? Nas još uvek nisu zvali od rezervacije u januaru. Doduše ni ne žuri mi se, samo me informativno zanima.
 
Unutrasnjost stanova je ista vec godinu dana,napredovalibsu samo u tome sto su konacno sazidali DLamele,cak i ta fasada se radi po principu 1m² za mesec dana.
Po kom oni principu misle da bude useljenje u avgustu.Ali vazno da je Premium 2 skori zavrden skroz za otprilike pola godine.Ah kakvo razocarenje,da ne pricam o ovome sta ce uraditi sa ovim novim zgrdama koje ce nam nabiti pod nos😞😡😤Da nisu mogli barem jednu lamelu manje u jednoj od tih zgrada da naprave,i da na tom psrostoru stave parkic sa klupama,zelenilom i spravama za decu.Boze koliko su nas nasamarili.....
A je l bio parkic po planu ili usmeno obecan?
 
A je l bio parkic po planu ili usmeno obecan?
Plan koji je nama pretstavljen peilikom prvih dolazaka i plan zbog kog smo rezervisali stan je onaj sa youtube-a gde je iznad Premiuma veliki park,slola,vrtic i neki komerciialni centar,sa parkinzima,svuda zelenilo,a uaput su pricali bas o tom zelenilu i sadrzajima za zivot,parkovima,skoli i vrticu.Tada je receno da ce na mestu P2 biti sasvim druga zgrada i da to gradi neko sasvim drugi,ma prosto sve siprotno od ovoga.Onda nakon rezervacije posle par meseci su promenili plan u onaj koji je deljen ovde neposreeno pre ovog novog.A i za to smo saznali na forumu.Ali je vazno naglasiti da su prodavali pogled i da su npr.frontalni stanovi bili dosta skuplji,i kada smo birali spratnost i pitali sta ce biti u okolini,govorili su park,skola,prodavnica....sve je to uticalo na nasu odluku,i zaista se osecam izigranom.Tada su nam rekli da ce biti zgrada identicna kao Premium sto se tice matetijala i opreme a na kraju ispade skroz drugacije.A da ne pricam o komunikaciji,tj.otsustvu iste,gde ne mozemo da dodjemo ni do jedne informacije i molimo se da ovde neko napise neszo u vezi stana koji smo pa i ne bas jeftino platili.Evo mi i dalje ne znamo matetijale gradnje,nisam ja na gradilistu svaki dan da gledam cime zidaju,jos ne znamo opremu,vrata,plocice u kuhinji i terasi....natezanje oko predugovora necu ni da spominjem.Ne tnam za sve vas,ali ja sam izuzetno razocarana
 
Da li može informacija od komsija koji su uradili primopredaju dokle se stiglo tj. do koje lamele???
 
Sve lamele prve faze su prošle primopredaju (izuzetak su komšije koje nisu želele da potpišu zapisnik dok se ne reše utvrdjeni nedostaci).

Naše iskustvo je takvo da su sa korekcijom nedostataka započeli neposredno nakon primopredaje, ali ti radovi su još uvek u toku u pojedinim stanovima, a nema ni struje.
 
Kod zgrada A,B,C,D odbijena je tehnička dokumentacija za protiv požarnu zaštitu u Novembru 2021. Ovo je verovatno glavna kočnica ka upotrebnoj dozvoli trenutno, da li neko ima nove informacije na tu temu?
 
Pozdrav svima, trebao bih potpisati predugovor za Premium 2. Posto vidim da se kasni sa dosadasnjim zgradama, a da u predugovoru nisu navedeni eventualni penali za to, da li ste vi definisali u predugovoru penale. Ako jeste, da li mozete da mi kazete koji iznos penala se definise. Hvala
 
Nazalost nama nisu pristali uopste na penale,nisu hteli ni da cuju za penale,i eventualno cemo ih definisati u glavnom ugovoru.Ali pitanje je koji ce to iznos biti.Kasnjenja su neminovna,mada Premium 2 napreduje i vise nego brzo.
 
Nazalost nama nisu pristali uopste na penale,nisu hteli ni da cuju za penale,i eventualno cemo ih definisati u glavnom ugovoru.Ali pitanje je koji ce to iznos biti.Kasnjenja su neminovna,mada Premium 2 napreduje i vise nego brzo.
Ja sam recimo stavio da minimalan iznos penala koji ce biti definisan glavnim ugovorom ne moze biti nizi od iznosa mesecne zakupnine slicnog stana na trzistu. I to su prihvatili.
 
Ja sam recimo stavio da minimalan iznos penala koji ce biti definisan glavnim ugovorom ne moze biti nizi od iznosa mesecne zakupnine slicnog stana na trzistu. I to su prihvatili.
Eto a nama nisu hteli da pristanu ni na sta,bili su izriciti da penali ne mogu u predugovor i tacka
 
gde ste to stavili? penale u predugovor ili ih samo pominjete kao stavku u ugovoru?
Stavili smo u predugovor da ce penali biti definisani glavnim ugovorom, vise nece da definisu predugovorom visinu penala jer znaju da ce probiti rokove, pa su u fazonu kad budemo videli koliko cemo kasniti tako cemo i davati penale, i kako bi se zastitili da nas ne dovedu pred svrsen cin i ponude nam 100€ kao penale na potpisivanju ugovora, mi smo stavili da ce penali definisani glavnim ugovorm biti u minimalnom iznosu rente istovetnog stana na trzistu nekretnina, i to su uz “povuci potegni” prihvatili.
 
jesu li zavrsili fasadu na D lameli P zgrade? (strana ka energoprojektu)
Nisu, idu od E zgrade okolo, mislim da ce tu stranu do EP raditi poslednje posto nije zavrsena podzida do EP zgrada niti su uradjeni ulazi u garazu sa te strane, ne mogu ni skele tu da postave. Malo su otegli fasadu, davno je mogla biti zavrsena, al sta je tu je. :D
 
Mene vise brine sto se ne krece sa unutrasnjim radovima.Tu bas nista nije ni pocelo da se radi.
 
Mene vise brine sto se ne krece sa unutrasnjim radovima.Tu bas nista nije ni pocelo da se radi.
Na kojim lamelama nije pocelo? A i B su skoro na 80% ako vec i nisu na 80%. Za B lamelu samo plocice da stave u kupatilo i to je vec pred realizaciju kredita. Za C i D ne znam, one ce svakako kasnije biti gotove.
 
Na kojim lamelama nije pocelo? A i B su skoro na 80% ako vec i nisu na 80%. Za B lamelu samo plocice da stave u kupatilo i to je vec pred realizaciju kredita. Za C i D ne znam, one ce svakako kasnije biti gotove.
Ja sam išla u subotu do zgrade. A lamela je pred keramiku, bilo je nekih majstora unutra.
Završava se fasada na D lameli.
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    139,8 KB · Pregleda: 568
Jel počelo useljenje druge faze u Premiumu 1? Ima li tu nekih novosti?
 
Na kojim lamelama nije pocelo? A i B su skoro na 80% ako vec i nisu na 80%. Za B lamelu samo plocice da stave u kupatilo i to je vec pred realizaciju kredita. Za C i D ne znam, one ce svakako kasnije biti gotove.
U A i B lamelama je samo ravnajuci sloj,nije pocelo nista vezano za parket,plocice,u kupatilu su samo sazidali obod kade i kotlic,ne znam sta tu jos treba raditi,ima tu dosta sitnijih i krupnijih radova.Ali tako stoji bas dugo dugo,nije se bista promenilo osim D lamela pa sigurno jedno 9 meseci
 
Jel počelo useljenje druge faze u Premiumu 1? Ima li tu nekih novosti?
Nije pocelo, nazalost. Rekli su da ce poceti sredinom juna, ali nista se ne desava. Mozda krenu od sledece nedelje da zovu na primopredaju. Svakako postoje neki zastoji sa lamelama 17 i 16 u drugoj fazi koje su dosta sporije napredovale.. poredjenja radi, neki stanovi iz trece faze su skoro gotovi… sad rade taj asfalt izmedju faza, nadam se da ce sitnice koje su ostale u stanovima srediti uskoro i da ce krenuti sa primopredajom. Veliki problem je i ta struja koja jos uvek nije pustena… mislim da ce svaka faza cekati na struju sto dodatno otezava stvari…
 
Vrh