Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ako neko ima preporuku za majstora koji radi kuhinje i namestaj po meri,da provereno dobro radi a da nije skup,pisite u privatnoj poruci da ne zatrpavamo forum.Hvala unapred!
Da li ima neko info u vezi P zgrade,kako idu radovi?
Slike od jutros. Ima majstora. Lamela A1 uradjeni zidovi i malo započeto kupatilo.
3965CB51-B943-48B8-9F1F-838324A6B73B.jpeg
B5FCCC93-C595-4D0E-9522-A804727B66FC.jpeg
F8B806B2-FA8A-4FBD-A5D8-AE3533FC2AEC.jpeg
2138BE83-0BE1-4824-8F2D-693CEB34A544.jpeg
4E2B60C7-6074-46E6-A61F-E170116321E0.jpeg
 
Super sto oni i dalje furaju da zavrse Premium2 po ubrzanom postupku a P jos nisu doveli u tu fazu,msm na C i D lamele.Vise je uradjemo na Premium2 za par meseci gradnje nego na P zgradi skoro 2 godine😡na koju foru oni misle da ce biti useljenje u avgustu,samo nam prave stres oko penala i useljenja i kredita i svega.Mesecima ne odmicu radovi nigde osim na Premiumu 2
Ljudi iz P1 jesu li stanovi iznutra gotovi pa su samo prilazi problem,ili i tu ima jos unutrasnjih radova?
 
Super sto oni i dalje furaju da zavrse Premium2 po ubrzanom postupku a P jos nisu doveli u tu fazu,msm na C i D lamele.Vise je uradjemo na Premium2 za par meseci gradnje nego na P zgradi skoro 2 godine😡na koju foru oni misle da ce biti useljenje u avgustu,samo nam prave stres oko penala i useljenja i kredita i svega.Mesecima ne odmicu radovi nigde osim na Premiumu 2
Ljudi iz P1 jesu li stanovi iznutra gotovi pa su samo prilazi problem,ili i tu ima jos unutrasnjih radova?
Ja ako sam dobro videla juče (neka me neko ispravi ako grešim ili ako se ne razumem) da se postavljaju šipovi za zgrade iznad Premium zgrada. A ljudi toliko čekaju na useljaj...
 
Da, pobijaju se šipovi za zgradu iznad premium1.
 
Zdravo svima! Planiram da rezervišem stan od 46kv u zgradi Premium 2 ili kasnije u nekoj od tih iznad, ali me plaši saznanje da se ispostavilo da je mnogo dug rok između rezervacije i predugovora, što znači i konačnog potpisivanja ugovora. Niko ne zna kako će se cene kvadrata kretati ubuduće, pa mi nije logično da se stan rezerviše po jednoj ceni, a kupi po sasvim drugoj (obično višoj). Šire gledano, postoje i najave centralnih banaka o kontinuiranom rastu referentnih kamatnih stopa u narednih 5 godina, tako da i uzimanje stambenog kredita (uz ovo kašnjenje od strane investitora) ne deluje uopšte ohrabrujuće. S obzirom na kretanje euribora, očekuje se da će samo do kraja ove godine ref. kamatna stopa ići do 2,5%. Uz procene nekih analitičara, posledično cene nekretnina trebalo bi da dožive pad. Šta će biti ovde u Srb, videćemo.

Ali, molim ako može neko da javi kako je prošao sa stambenim kreditom u Poštanskoj štedionici. Konkretno me interesuje nakon koliko dana je odobren kredit i uz koji % učešća, kao i da li je i za koji period fiksna rata otplate kredita…

Ako još neko zna, molim da napiše trenutnu cenu kvadrata. Da li ima slobodnih stanova od 46kv za rezervaciju u Premiumu 2, odnosno za prodaju u 1 ili u P?

Srdačno zahvaljujem na odgovorima. Pozdrav
 
Zdravo svima! Planiram da rezervišem stan od 46kv u zgradi Premium 2 ili kasnije u nekoj od tih iznad, ali me plaši saznanje da se ispostavilo da je mnogo dug rok između rezervacije i predugovora, što znači i konačnog potpisivanja ugovora. Niko ne zna kako će se cene kvadrata kretati ubuduće, pa mi nije logično da se stan rezerviše po jednoj ceni, a kupi po sasvim drugoj (obično višoj). Šire gledano, postoje i najave centralnih banaka o kontinuiranom rastu referentnih kamatnih stopa u narednih 5 godina, tako da i uzimanje stambenog kredita (uz ovo kašnjenje od strane investitora) ne deluje uopšte ohrabrujuće. S obzirom na kretanje euribora, očekuje se da će samo do kraja ove godine ref. kamatna stopa ići do 2,5%. Uz procene nekih analitičara, posledično cene nekretnina trebalo bi da dožive pad. Šta će biti ovde u Srb, videćemo.

Ali, molim ako može neko da javi kako je prošao sa stambenim kreditom u Poštanskoj štedionici. Konkretno me interesuje nakon koliko dana je odobren kredit i uz koji % učešća, kao i da li je i za koji period fiksna rata otplate kredita…

Ako još neko zna, molim da napiše trenutnu cenu kvadrata. Da li ima slobodnih stanova od 46kv za rezervaciju u Premiumu 2, odnosno za prodaju u 1 ili u P?

Srdačno zahvaljujem na odgovorima. Pozdrav
Pozdrav...Cena stana se računa i placa ona koja je u tom trenutku kada rezervisete stan. Ne moze da se rezervise po jednoj ceni a kasnije placa po drugoj...kada rezervisete dobijate papr na kom je cena sa i bez pdv...datum...potpis...pečat...i to je ta cena. Bez obzira ako kasnije cena stana skoči-poskupi. A da li ima slobodnih stanova niko ne moze da zna osim da pozovete direktno njih ili odete u predstavnistvo sanivil 🙋‍♀️
 
Ali, molim ako može neko da javi kako je prošao sa stambenim kreditom u Poštanskoj štedionici. Konkretno me interesuje nakon koliko dana je odobren kredit i uz koji % učešća, kao i da li je i za koji period fiksna rata otplate kredita…
Ja sam u Poštanskoj uzeo. Pa nakon prvog pojavljivanja u banci, prošlo je nepuna 2 meseca do realizacije ali to je bilo kad je krenulo vanredno stanje zbog korone, može verovatno i malo brže. Učešće 20%. Fiksna rata mi je bila samo prvih 12 meseci, a mislim da je sada fiksna prvih 36 meseci. Svakako imate sve ma sajtu Poštanske štedionice.
 
Danas, radilo se punom parom iznad Premiuma. Otkopava se zemlja i odvozi kamionoma (nova saobraćajnica je umnogome ubrzala i olakšala radove), pobijaju se šipovi na delu gde je otkopano i izliva se temelj za postavljenje novog krana.

20220503_145331.jpg
 
ta ulica ce biti sigurno, tu nema druge opcije, i to u roku od par meseci. bez rusenja kuca.
Poštovanje komšinice, u današnjem razgovoru sa predstavnicima Sunyville d.o.o. saznali smo da nije planirano spajanje naselja Sunyville sa Mirijevskim bulevarom. Ulica će biti slepa, ići će još oko 400-500 metara nakon P2 zgrade jer će uz nju biti izgrađena još 2 objekta.
Mislim da bi se proširenjem Slanačkog puta bar za autobuska stajališta dobilo mnogo, po dosta kratkom postupku.
 
Poštovanje komšinice, u današnjem razgovoru sa predstavnicima Sunyville d.o.o. saznali smo da nije planirano spajanje naselja Sunyville sa Mirijevskim bulevarom. Ulica će biti slepa, ići će još oko 400-500 metara nakon P2 zgrade jer će uz nju biti izgrađena još 2 objekta.
Mislim da bi se proširenjem Slanačkog puta bar za autobuska stajališta dobilo mnogo, po dosta kratkom postupku.
Hehe, znaci ona divna sumica koja je na bilbordu pored P2 je u stvari jos jedan betonski kazamat, i svi stanovnici svih zgrada ce ici u Slanacki put... Bice ovo jedno divno mesto za jutarnji i popodnevni spic... Vec sada ujutro kolona za ukljucenje u Visnjicku zna da bude do vrtica, mogu samo da zamislim sta nas ceka vec ovog leta sa P1, P i E :love::love::love:
 
Poštovanje komšinice, u današnjem razgovoru sa predstavnicima Sunyville d.o.o. saznali smo da nije planirano spajanje naselja Sunyville sa Mirijevskim bulevarom. Ulica će biti slepa, ići će još oko 400-500 metara nakon P2 zgrade jer će uz nju biti izgrađena još 2 objekta.
Mislim da bi se proširenjem Slanačkog puta bar za autobuska stajališta dobilo mnogo, po dosta kratkom postupku.
Moooooolim???????
Pa divno,za ovo se mora kontaktirati Vesic!!!!
Barem neko prosirenje Slanackog ili te stanice ili neka druga ruta da se izbije na Mirijevski ili Visnjicku,nesto se mora preduzeti.Necemo moci da mrdnemo nigde van naseg gradilista😡😤to je nedopustivo,planira se tolika gradnja bez pratece infrastrukture.Sta nam je ciniti?
 
Moooooolim???????
Pa divno,za ovo se mora kontaktirati Vesic!!!!
Barem neko prosirenje Slanackog ili te stanice ili neka druga ruta da se izbije na Mirijevski ili Visnjicku,nesto se mora preduzeti.Necemo moci da mrdnemo nigde van naseg gradilista😡😤to je nedopustivo,planira se tolika gradnja bez pratece infrastrukture.Sta nam je ciniti?
Nista 😂 Grad je taj koji treba da prosiri ulice, a za jos zgrada je opet kriv grad koji je izmenio urbanisticki plan i dozvolio ovo. Tako da mislim da se u pogresnoj crkvi planirate moliti Dzo, ako se mislite obracati gradu. 😁😁
 
Komsije iz P1 ,jutros smo nas troje vlasnika stanova otisli na razgovor sa Nenadom.
Izmedju sebe na viber grupi smo dogovorili pitanja i evo za vas koji niste u grupi sta smo saznali:
1. Primopredaja krece 25-tog maja od lamele 15. Unutra su cistaci trenutno. Koliko ce vremena biti potrebno za jednu fazu zavisi i od nas samih. Predlozeno je da pregledamo stanove za nekih 30 minuta da bi primopredaja isla sto brze. Mi smo izmedju sebe dogovorili da posetimo stanove ranije,pregledamo ,uocimo nedostatke i budemo spremni. Ukoliko neko nije dostupan na predlozeni dan i sat za primopredaju,prelazi se na sledeceg a ovaj prethodni dogovara drugi termin.
2. Garaze ce biti spremne kada i stanovi.
3.Nedostajuca dokumentacija ce biti predata sa zapisnikom o primopredaji.
4. Posle prve useljava se druga faza,dakle nema preskakanja faza.
Penali koji kasne bice isplaceni i zakljucena dugovanja do dana prijema kljuceva. Tako je rekao. Nije im u interesu da se to odlaze.
Lift nece biti pusten prilikom useljenja. Stakla na gelenderima ce se postaviti kada unesemo namestaj i nakon toga ide jos jedno krecenje hodnika.
 
Sto se tice komsija iz P2 rekao je da useljenje krece vec u oktobru! Nama zvuci neverovatno ali on nas je ubedjivao d ace biti tako. Navodno vec ulaze keramicari a P2 nece imati probleme saobracajnice i infrastrukture kao mi.
 
Da li može neko da mi pojasni koja je to lamela 15 u Premium 1 u odnosu na Slanacki put?
 
Na svakih 10 stranica ove teme ide čuđenje na to da se infrastruktura neće graditi u skorije vreme. :) Ništa od toga u ovom delu grada nije budžetirano do 2024. Prva velika investicija je most na Adi sa kojom postoji promil šanse sa se nešto proširi ili novo sagradi (a da ima smisla za nas). Ja ne bih računao na širenje Slanačkog puta ili spajanje sa mirijevcem u ovoj deceniji.
 
Sto se tice komsija iz P2 rekao je da useljenje krece vec u oktobru! Nama zvuci neverovatno ali on nas je ubedjivao d ace biti tako. Navodno vec ulaze keramicari a P2 nece imati probleme saobracajnice i infrastrukture kao mi.
Ako se to desi i oni se usele pre E I P zgrade onda terba dici bunu!
Jer bi to bio teski bezobrazluk.I kako u P2 vec ulaze keramicari a P nije ni blizu keramicara.Ko ovde koga zeza😠samo menjaju planove,ne moze se covek ni na sta osloniti,sta ce jos usput da smisle, hoce mozda jos 5 zgrada da uguraju izmedju,ili neka lepo izliju sada beton na celoj padini i gotovo.Sad sam bas jako ljuta jer nosta zbog cega smo resili da tu kupimo stan vise ne postoji,bukvalno smo obmanuti!
 
Predlozeno je da pregledamo stanove za nekih 30 minuta da bi primopredaja isla sto brze.
Nadam se da necete nasesti na ovaj pokusaj prevare. Znaci iz licnog iskustva tu treba proveriti sve do najsitnijih detalja: svaki zid, svaki deo poda, svaki mehanizam (prozori, vrata), svi odvodi, bojler, tus kabina itd. Ja znam ljude koji su u kupatila i terase prosipali velike kolicine vode da bi videli da je pad dobar i da su o itd.

Sve sto ne primetite na primopredaji posle je jurnjava dok zavrse. Ovako se popisu svi problemi i ceka se da ih otklone da bi se potpisala primopredaja.

Oni ocigledno hoce da vas preveslaju da samo dodjete po kljuceve i potpisete da je sve kako treba.
 
Komsije iz P1 ,jutros smo nas troje vlasnika stanova otisli na razgovor sa Nenadom.
Izmedju sebe na viber grupi smo dogovorili pitanja i evo za vas koji niste u grupi sta smo saznali:
1. Primopredaja krece 25-tog maja od lamele 15. Unutra su cistaci trenutno. Koliko ce vremena biti potrebno za jednu fazu zavisi i od nas samih. Predlozeno je da pregledamo stanove za nekih 30 minuta da bi primopredaja isla sto brze. Mi smo izmedju sebe dogovorili da posetimo stanove ranije,pregledamo ,uocimo nedostatke i budemo spremni. Ukoliko neko nije dostupan na predlozeni dan i sat za primopredaju,prelazi se na sledeceg a ovaj prethodni dogovara drugi termin.
2. Garaze ce biti spremne kada i stanovi.
3.Nedostajuca dokumentacija ce biti predata sa zapisnikom o primopredaji.
4. Posle prve useljava se druga faza,dakle nema preskakanja faza.
Penali koji kasne bice isplaceni i zakljucena dugovanja do dana prijema kljuceva. Tako je rekao. Nije im u interesu da se to odlaze.
Lift nece biti pusten prilikom useljenja. Stakla na gelenderima ce se postaviti kada unesemo namestaj i nakon toga ide jos jedno krecenje hodnika.
Za Lamelu 17,sta to znaci,kada je tu predvidjena primopredaja ?
Pola sata za primopredaju stana i otkrivanju nedostatka ??!
Pa to je premalo.Naravno da ce investitoru odgovarati da na brzinu vlasnike premulja da bi se sto manje reklamiralo.
Nego posle primopredaje,sigurno ima neki zakonski rok za nedostatke koje se posle primopredaje otkriju,do kada se mogu prijaviti.
A kako izgleda sa Garancijama generalno na rad,materijal itd ?
 
Ja iskreno moram da priznam da sam prilično rezigniran njihovim ponašanjem. Mislim prevršili su svaku meru em sa kašnjenjem, em sa bezobrazlukom. Zar treba ljudi da saznaju za useljenje preko foruma? Zar je toliko tesko poslati zvanično obaveštenje? Ili su mislili da zovu ljude dan za dan da se pojave na primopredaji?

O plaćanju penala da ne pričam, jer meni za april nisu jos uvek platili. Danas sam rešio da presavijem tabak i poslata im je opomena pred utuženje ali ne samo za penale već za pun iznos štete i jos kamatu sto su kasnili, a za 8 dana sledi i tužba. A naročito im se neću useliti dok se ne završi tehnički pregled i dobijem potvrdu da je zgrada bezbedna za koriscenje i zavrse sve što moraju da završe. Nemam nameru da ih čekam još godinu dana da završe zgradu i sve oko zgrade što moraju.

Razmišljao sam da budem korektan i ajde progledam im kroz prste (kao nisu takvi diletanti) i možda se uselim ranije ali sad mi je preko glave svega. A naravno kad ih već tužim vala tužicu ih za penale sve dok ne završe tehnički pregled.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Ja iskreno moram da priznam da sam prilično rezigniran njihovim ponašanjem. Mislim prevršili su svaku meru em sa kašnjenjem, em sa bezobrazlukom. Zar treba ljudi da saznaju za useljenje preko foruma? Zar je toliko tesko poslati zvanično obaveštenje? Ili su mislili da zovu ljude dan za dan da se pojave na primopredaji?

O plaćanju penala da ne pričam, jer meni za april nisu jos uvek platili. Danas sam rešio da presavijem tabak i poslata im je opomena pred utuženje ali ne samo za penale već za pun iznos štete i jos kamatu sto su kasnili, a za 8 dana sledi i tužba. A naročito im se neću useliti dok se ne završi tehnički pregled i dobijem potvrdu da je zgrada bezbedna za koriscenje i zavrse sve što moraju da završe. Nemam nameru da ih čekam još godinu dana da završe zgradu i sve oko zgrade što moraju.

Razmišljao sam da budem korektan i ajde progledam im kroz prste (kao nisu takvi diletanti) i možda se uselim ranije ali sad mi je preko glave svega. A naravno kad ih već tužim vala tužicu ih za penale sve dok ne završe tehnički pregled.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
Bravo,podrzavam!!!
 
Vrh