Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Baš sam za vikend bio do naselja sa vidim kako napreduje E zgrada, koliko vidim sve je oko zgrade izbetonirano, zastakljen maxi. Nadam se da će se uskoro sve finiširati. Uvek kada odem vidim neki napredak. Mada nikako da se E zgrada privede kraju :)
Samo da dodam da su stavili parket unutra i verovatno postavili unutrasnja vrata.
 
e53b817e451b6e51d24bc0ceea6819ef.jpg

21061cfbd7ee820fe7173671a4426026.jpg


Ovo treba da nam isto bude prioritet da se resava, bas ispod sunnyville premium zgrada, ako neko nije bio neka proseta tuda da vidi kakva je to deponija i koliko smrdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
D
e53b817e451b6e51d24bc0ceea6819ef.jpg

21061cfbd7ee820fe7173671a4426026.jpg


Ovo treba da nam isto bude prioritet da se resava, bas ispod sunnyville premium zgrada, ako neko nije bio neka proseta tuda da vidi kakva je to deponija i koliko smrdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li je možda pokušano preko komunalne ili zdravstvene inspekcije da se uradi nešto?
 
Slažem se da u skorijw vreme nema ništa od proširenja slanačkog. Pogotovo je problem počistiti sve dole oko ćuprije pošto tamo kuće i dvorište maltene izlaze na ulicu. Ali bi bilo lepo da se ti desi, pa bar i jedna traka samo da se napravi pa da se pušta naizmenično po potrebi.
Slanacki put nikad nece biti prosiren. Zato je i napravljena nova ulica.
 
Ok vreme je da prestanemo sa prepirkama,dakle svi smo zakljucili da je svima u interesu da se naprave javni parkinzi bez naplate i dodatne zelene povrsine sa parkicima za decu,plus da se pojaca GSP sa dodatnim linijama i sa sto cescim polascima trenutnih linija,kao i sto pre da se prosiri Slanacki put,da se povezemo sa Mirijevskim bulevarom I tacka.Ko god ima ideju kako da to ostvarimo neka ostavlja realne predloge pa da se pokrenemo i nema vise uzaludnih svadjanja na forumu,malo smo stvarno skrenuli sa teme.Valjda svi treba da napravimo da nam bude sto bolji i kvalitetniji zivot a ne da jedni drugima teramo inat.
Da se vratimo na trenutnu situaciju,kakvo je stanje na gradilistima,ima li novih informacija i slika?
Ne bih da provociram, ali od čega mislite da se finansira izgradnja parkinga na javnim površinama, ako nećete da plaćate parking? 🤣
 
Nismo platili ni ovo na javnoj površini ali smo dobili.
1651095803086.png
 
@KomsinicaP2 koja nova ulica i kakva povezanost toga sa proširenjem Slanačkog?
deo ispred premium 1 I 2 koji se asfaltira je nova ulica koja spaja mirijevski bulevar i slanacki put i planirano je da oko 30% saobracaja bude preusmereno na taj pravac.
slanacki put ne moze biti prosiren zbog vec izgradjenih kuca i privatnog vlasnistva zemljista, nikad,
 
@KomsinicaP2 i spajanje sa Mirijevcem i proširenje Slanačkog je u planovima Grada ali su oba u magli i ne zna se kada i da li će biti realizovani ali nikako nisu povezani na način na koji interpretirate, odnosno jedno ne isključuje drugo.
Projekat izgradnje Spoljne magistralne tangente (SMT) u okviru koga je izgradnja Mosta preko Ade Huje obuhvata pristupnu petlju i proširenje Slanačkog. Bez proširenja, most nema svrhu. Izgrađene kuće i privatno vlasništvo u uređenoj zemlji ne bi prestavljale problem, za razliku od naše. Tu nema nijedan legalan objekat, niti je moguće dobiti građevinsku dozvolu za izgradnju na tom prostoru, baš zato što je taj prostor planiran za proširenje saobraćajnice. Dakle, isplati se zemlja po tržišnoj vrednosti, a onda bager i ruši...
 
@KomsinicaP2 i spajanje sa Mirijevcem i proširenje Slanačkog je u planovima Grada ali su oba u magli i ne zna se kada i da li će biti realizovani ali nikako nisu povezani na način na koji interpretirate, odnosno jedno ne isključuje drugo.
Projekat izgradnje Spoljne magistralne tangente (SMT) u okviru koga je izgradnja Mosta preko Ade Huje obuhvata pristupnu petlju i proširenje Slanačkog. Bez proširenja, most nema svrhu. Izgrađene kuće i privatno vlasništvo u uređenoj zemlji ne bi prestavljale problem, za razliku od naše. Tu nema nijedan legalan objekat, niti je moguće dobiti građevinsku dozvolu za izgradnju na tom prostoru, baš zato što je taj prostor planiran za proširenje saobraćajnice. Dakle, isplati se zemlja po tržišnoj vrednosti, a onda bager i ruši...
jasno je da se nikad, ali nikad, nece desiti rusenje nelegalnih, a posebno ne potpuno legalnih objekata. besmislena potpuno prica o prosirenju slanackog puta, dzabe trosimo energiju na to kao temu. uostalom, vreme ce pokazati, ali verujte mi da nijedna vlast nece raseljavati ni isplacivati stotine porodica za put koji vodi u "nigde" odnosno u sela koja se vec gase. za nas, nove stanare preusmerenje na mirijevski bulevar, koji je zapravo glavni pravac za novi most, jer su u njegovom nastavku velika naselja. u nastavku slanackog puta je - nista.
 
Ne znam, meni je proširenje, makar neko delimično, ipak realnija priča nego taj put do Mirijevskog bulevara. Kad bi se na Slanačkom bar kod svake stanice napravila proširenja za autobuse, kako ne bi blokirali saobraćaj, pa bi se mnogo dobilo...
Ne misliš da problemi sa nelegalnim objektima uz Slanački, nisu uporedivi sa potpunom izgradnjom nove ulice "od nule" preko ogrooomnog brda nasute zemlje (koje nam ostavi investitor u amanet), pa kroz gusto naseljen predeo braće Roma, koji bi se isto tako morali izmestiti (sutradan bi se pojavila neka nevladina organizacija i eto ti kršenja manjinskih prava, protesti, trte mrte, negativan publicitet za političare i na kraju... ništa od toga).
 
Ne znam, meni je proširenje, makar neko delimično, ipak realnija priča nego taj put do Mirijevskog bulevara. Kad bi se na Slanačkom bar kod svake stanice napravila proširenja za autobuse, kako ne bi blokirali saobraćaj, pa bi se mnogo dobilo...
Ne misliš da problemi sa nelegalnim objektima uz Slanački, nisu uporedivi sa potpunom izgradnjom nove ulice "od nule" preko ogrooomnog brda nasute zemlje (koje nam ostavi investitor u amanet), pa kroz gusto naseljen predeo braće Roma, koji bi se isto tako morali izmestiti (sutradan bi se pojavila neka nevladina organizacija i eto ti kršenja manjinskih prava, protesti, trte mrte, negativan publicitet za političare i na kraju... ništa od toga).
ta ulica ce biti sigurno, tu nema druge opcije, i to u roku od par meseci. bez rusenja kuca.
 
Mozda ce ipak da nam naprave neku zicaru do prve stanice metroa. To je koliko vidim najrealnije.
 
Ne bih da provociram, ali od čega mislite da se finansira izgradnja parkinga na javnim površinama, ako nećete da plaćate parking? 🤣
Mislila sam na slobodna parking mesta koja postoje oko zgrada u skoro svim naseljima,poput parkinga oko zgrada od crvene fasadne cigle.Prosto mora postojati neki br.parkinga koja nisu na prodaju i koja su prosto slobodna za koriscenje svih ljudi,sto onih u prolazu sto stanara naselja.
A sto se tice prosirenja Slanackog i ja mislim da to nije realno zbog tolikog broja kuca koje su tik do puta.Onda bar da naprave taj put do Mirijevskog,to je realna prica ako je gradsko zemljiste.Prosto na toliko broj novih stanova mora se napraviti jos neki put,ne moze toliki br.vozila da se krece samo Slanackim.Ne znam da li postoji neka druga opcija tj.neka druga putanja da se izgradi novi put koji ce izlaziti na Visnjicku🙄
Znam samo da nam jos neki put trreba i da se treba za to boriti,i to da ima 4 trake po mogucnosti
 
Nažalost, sve upotrebljive parcele oko Sunnyville-a su u privatnom vlasništvu. One koje su u vlasništvu grada nemaju smisla bez okolnih. Tako da će teško biti ikakvog sadržaja van okvira naselja.
 
Baš sam za vikend bio do naselja sa vidim kako napreduje E zgrada, koliko vidim sve je oko zgrade izbetonirano, zastakljen maxi. Nadam se da će se uskoro sve finiširati. Uvek kada odem vidim neki napredak. Mada nikako da se E zgrada privede kraju :)
I ja sam bio do lamele broj 3 (prvi sprat). Unutra su zavrseni molerski radovi, plocice na terasi, kuhinji (samo podne) i kupatilu. Videli smo i ulazna vrata u kutiji u svakom od stana. Ostaje za sada da se urade podovi, vrata, radijatori, santarije,... Svakako probijen nas rok za useljenje iz predugovora - 1. maj :) Spolja je uradjan asfalt sasvim pristojno (izmedju E i P zgrade), ali i iza skroz. Valjda ce i iza biti mesta za parking. Receno nam je da potrazimo vise informacija posle 1. maja u vezi daljih koraka oko kredita. Uopste nemamo pouzdanu informaciju, da li je sve spremno za kredit ili ne. Samo ne znam sta je sada pametno raditi, kad probiju rok iz predugovora... :rolleyes:
 
I ja sam bio do lamele broj 3 (prvi sprat). Unutra su zavrseni molerski radovi, plocice na terasi, kuhinji (samo podne) i kupatilu. Videli smo i ulazna vrata u kutiji u svakom od stana. Ostaje za sada da se urade podovi, vrata, radijatori, santarije,... Svakako probijen nas rok za useljenje iz predugovora - 1. maj :) Spolja je uradjan asfalt sasvim pristojno (izmedju E i P zgrade), ali i iza skroz. Valjda ce i iza biti mesta za parking. Receno nam je da potrazimo vise informacija posle 1. maja u vezi daljih koraka oko kredita. Uopste nemamo pouzdanu informaciju, da li je sve spremno za kredit ili ne. Samo ne znam sta je sada pametno raditi, kad probiju rok iz predugovora... :rolleyes:
Ako ce Vam biti lakse, sto se tice Premium 1, oni su probili sve moguce rokove, ne samo iz predugovora, vec i iz glavnih ugovora, pa se sada ljudi jure sa njima za penale. 🙂
 
Nismo platili ni ovo na javnoj površini ali smo dobili.
Pogledajte prilog 135016
Bilo koji od portala da okači ovo, napiše gde je i taguje gradsku čistoću, videćete da će biti očišćeno za par dana. Bukvalno prate šta im ljudi šalju i kod sebe posle na profilu slikaju i napišu da je rešeno kad očiste. Tako je više puta bilo u naselju u kom sam trenutno, pa sam ispratio.
 
Bilo koji od portala da okači ovo, napiše gde je i taguje gradsku čistoću, videćete da će biti očišćeno za par dana. Bukvalno prate šta im ljudi šalju i kod sebe posle na profilu slikaju i napišu da je rešeno kad očiste. Tako je više puta bilo u naselju u kom sam trenutno, pa sam ispratio.
Ne portal, moja greška. Mislio sam na instagram stranicu.
 
Ako neko ima preporuku za majstora koji radi kuhinje i namestaj po meri,da provereno dobro radi a da nije skup,pisite u privatnoj poruci da ne zatrpavamo forum.Hvala unapred!
Da li ima neko info u vezi P zgrade,kako idu radovi?
 
Vrh