Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

A sta mislite o tome da nadjemo jednog skolovanog gradjeinskog strucnjaka koji ce kupca pratiti kod prijema stana i da pregleda stan i nedostatke? On ce ih pre uociti nego mi laici.
Eto poslovna ideja za strucnjaka koji moze "na kolicinu stanova " zaraditi a nas kupce za male pare zastititi od losih izvodjenih radova.
U svakoj lameli ima x stanova i ako od svakog uzme x dinara ,svima dobro.
Bravo za ideju!
 
Mislim da treba da bude bas Gradjevinski obrazovan i skolovani strucnjak na tom polju i koji ima potrebno znanje,vestak u gradjevini
 
Pa vecinu nedostataka sami mozete primetiti i verujem da ce se samo ti problemi resavati. Tipa pukotine na zidu, lose gletovano/okreceno, problemi sa stolarijom, eventualno sa keramikom i tako neke stvari koje ne zahtevaju ogroman posao. Vece probleme tipa pobegao im zid za par cm, ili nesto sto zahteva grube radove i lupanje sigurno nece resavati.. To vam je sto vam je :D
 
Postoji da se skine lep spisak stvari na koje treba obratiti paznju prilikom primopredaje. I to je preporuka da se napravi pre odlaska, jer se inace od uzbudjenja od ulaska u stan pola stvari pozaboravlja i onda posle kuknjava :)
 
Postoji da se skine lep spisak stvari na koje treba obratiti paznju prilikom primopredaje. I to je preporuka da se napravi pre odlaska, jer se inace od uzbudjenja od ulaska u stan pola stvari pozaboravlja i onda posle kuknjava :)
Gde možemo da nađemo taj spisak? Ili to individualno treba da sami sačinimo sa građevinskim stručnjakom? 😊
 
IMG_20220409_130404.jpg
IMG-5b5c8893237c5edd157fc8b8777ef13d-V.jpg


IMG-068ecb0370625b78f920ccdb2e34c930-V.jpg


Trenutno ☺️
 
Da li je neko možda pokrenuo ili završio proceduru za stambeni kredit za E zgradu (B lamela)?
 
Da li ima neko broj od nekog dobrog advokata koji je vec upucen u Sunnyville? Trebao bi mi za predugovor.
Moze u privatnoj poruci da mi javi. Zahvaljujem!
 
Koliko cekate predugovor za premium 2? Meni je proslo vise od 2 meseca od kada sam rezervisao stan i jos ne zovu za predugovor
 
Mi smo rezervisali krajem januara i niko nas ne zove, a ovde ima slučajevi da su ljudi čekali i do godinu dana ako ne i više do potpisivanja Predugovora. A opet, pisali su neki da su ih zvali već za Premium 2, tako da ne znam kojom logikom i redom idu.
 
Da li je neko možda pokrenuo ili završio proceduru za stambeni kredit za E zgradu (B lamela)?
Prošle godine u julu sam pokušavao, ali je bio problem hipoteka 2. reda koja je bila na B i C lameli.
Trebalo bi da je do sada rešeno, jer je rok za isplatu dugovanja po toj hipoteci za investitora bio neki datum u aprilu.
Nadamo se da će uskoro biti rešeno i da ćemo ponovo pokrenuti proceduru.
 
Koliko cekate predugovor za premium 2? Meni je proslo vise od 2 meseca od kada sam rezervisao stan i jos ne zovu za predugovor
Kao što je i SValery rekla - ima različitih iskustava. Ja sam cekala nekih mesec i po, ali sam ja svog agenta zvala često, slala mejlove, da mi što pre posalju predugovor i podsećala na obaveze u skladu sa ugovorom o garantnom depozitu (tj. rezervacijom koju sam obavila).
 
Prošle godine u julu sam pokušavao, ali je bio problem hipoteka 2. reda koja je bila na B i C lameli.
Trebalo bi da je do sada rešeno, jer je rok za isplatu dugovanja po toj hipoteci za investitora bio neki datum u aprilu.
Nadamo se da će uskoro biti rešeno i da ćemo ponovo pokrenuti proceduru.
Prošle godine u julu sam pokušavao, ali je bio problem hipoteka 2. reda koja je bila na B i C lameli.
Trebalo bi da je do sada rešeno, jer je rok za isplatu dugovanja po toj hipoteci za investitora bio neki datum u aprilu.
Nadamo se da će uskoro biti rešeno i da ćemo ponovo pokrenuti proceduru.
[/QUOTE]
Ok hvala, ja još uvek nisam podnosio zahtev za kredit jer nikad nisam dobio info od Sunnyville-a da može da se krene sa procedurom.
 
Kod mene je situacija da je stan rezervisan u Premiumu 2 krajem septembra. Rezervacija je istekla, ali su potvrdili mejlom da će je ispoštovati i da nemaju vremena za obradu toliko ugovora. Moja lamela se zavrsava među poslednjim u Pemiumu 2, pa možda ima veze sa time.
 
Rekli su nam da je prioritet useljavanje i Ugovori za Premium 1 jer kasne tako da Premium 2 će biti kasnije, nije hitno sad i imaju malo pravnika za tu količinu papirologije. Tako da bez brige, niko nije imao loše iskustvo da rezervacija nije ispoštovana.
 
Za sada nisam zabrinut. :) Ima smisla da su im kapaciteti mali, a stanova ima podosta. Isto su i meni rekli. Da napomenem još da sam rezervisao peti sprat, a koliko se sećam, za Premium 1 su se čekale promene dokumentacije kako bi mogli predugovori da se potpišu.
 
Veliki bager razbija asfalt na raskrsnici nove ulice sa Slanačkim putem i postavljaju se ivičnjaci u tom delu. Biće baš široka raskrsnica, što mi se jako sviđa.
Takođe, ivičnjaci se postavljaju svakog dana na preostalom delu ulice. Ono što vidim jeste da je postavljeno skoro sve u krug oko Premium 1.
 
Veliki bager razbija asfalt na raskrsnici nove ulice sa Slanačkim putem i postavljaju se ivičnjaci u tom delu. Biće baš široka raskrsnica, što mi se jako sviđa.
Takođe, ivičnjaci se postavljaju svakog dana na preostalom delu ulice. Ono što vidim jeste da je postavljeno skoro sve u krug oko Premium 1.
Tako je. I ja sam to videla. Samo fale ivicnjaci od vase ulice M. Milojkovica do dna. Ne znam zasto to ne postavljaju.
 
Pozdrav svima… Nisam bio mesec dana tu, pa ne znam da li je neko pisao o tome, ali evo ja da podelim sa vama ono što znam, pošto sam se juče čuo sa prijateljem iz Ingrapa (koji radi ulice oko zgrada).

Može da se desi da prvi sloj asfalta od Slanačkog puta, do zgrade, pa na gore bude urađen već par dana pre Uskrsa ili odmah posle Uskrsa. Trenutno rade na pešačkim stazama, čekaju optiku da provuku, takođe i struju do trafoa. Sve u svemu, ono što nas sve najviše zanima je kada će sve to biti gotovo, a kako je on to meni rekao: “Nama je krajnji rok 7. Jul, ali videćemo da to bude sve gotovo do sredine Juna, ne zavisi sve od nas, pošto za dosta stvari čekamo investitora da on završi svoje, da bi mi mogli da uradimo svoje”.

Ne znam koliko sam Vam pomogao, pošto se rok svaki put pomeri, ali ja uvek funkcionišem po principu, bolje da mi neko kaže realno, kako će biti, nego da me laže i priča kako će biti za par dana.
 
Pozdrav svima… Nisam bio mesec dana tu, pa ne znam da li je neko pisao o tome, ali evo ja da podelim sa vama ono što znam, pošto sam se juče čuo sa prijateljem iz Ingrapa (koji radi ulice oko zgrada).

Može da se desi da prvi sloj asfalta od Slanačkog puta, do zgrade, pa na gore bude urađen već par dana pre Uskrsa ili odmah posle Uskrsa. Trenutno rade na pešačkim stazama, čekaju optiku da provuku, takođe i struju do trafoa. Sve u svemu, ono što nas sve najviše zanima je kada će sve to biti gotovo, a kako je on to meni rekao: “Nama je krajnji rok 7. Jul, ali videćemo da to bude sve gotovo do sredine Juna, ne zavisi sve od nas, pošto za dosta stvari čekamo investitora da on završi svoje, da bi mi mogli da uradimo svoje”.

Ne znam koliko sam Vam pomogao, pošto se rok svaki put pomeri, ali ja uvek funkcionišem po principu, bolje da mi neko kaže realno, kako će biti, nego da me laže i priča kako će biti za par dana.
Ja sam jutros otisla do majstora na pocetku ulice i porazgovarala sa odgovrnim iz Ingrapomni. Tako je kako ste rekli. Danas dolaze iz EDS-a da dovedu struju na Trafo. Taj pravi sloj ce biti oko Uskrsa. Ali kaze nece biti to sredjeno u smislu ocrtanih parking mesta i ostalog. On kaze najmanje 1,5-2 meseca posla imaju. Trude se da ubrzaju sto vise mogu. Izmedju P1 iP2 investitor ima da jos nesto betonira i cekaju da se to zavrsi da i tamo postave ivicnjake.
 

Prilozi

  • D1F73BBC-08A3-40D4-80D9-911BC8FBFA1D.jpeg
    D1F73BBC-08A3-40D4-80D9-911BC8FBFA1D.jpeg
    222,5 KB · Pregleda: 329
Vrh