Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postovanje buduce komsije. Ima li koga ovde iz E zgrade? Dobili smo informaciju juce na gradilistu da ce biti sve spremno za kredit tek za 3-4 meseca (zbog neplacene gradjevinske dozvole za C lamelu u kojoj smo mi). Po predugvoru je rok 1. maj 2022 za useljenje.. Navodno, sugestija je da se uselimo svakako do 1. maja, a da se saceka taj rok za potrebnu dokumentaciju za kredit. Kakva su iskustva? Kako se realizuju placanja struje i vode u tom periodu do kredita (jer ce ovo biti sigurno umesto penala)? Stan svakako nece biti na nas?! Pozdrav i hvala na odgovoru!
Pozdrav,

Nisam siguran kako ce oni to regulisati ali mogu reci kako je bilo ovde gde trenutno zivim. Vrv je primenjivo i na taj slucaj. Ja sam se uselio u stan gde trenutno zivim, ali nisam placao ni struju ni vodu 6 meseci, dok sve nije bilo gotovo. Kad su regulisali papire, sve je doslo na naplatu retroaktivno. Placali smo na rate.

Jel mozete malo detaljnije vezano za ovu sugestiju da se svi uselimo do prvog maja, sta to znaci? Ko je to rekao? Jel to vazi za sve lamele ili samo za C? Pozdrav!
 
Ne shvatam kako se ljudi mogu useliti u stanove koje nisu platili...
 
Ovde se maltene čeka još samo asflat.

Bočna strana E zgrade.
20220403_151518.jpg


Između E i P zgrade.
20220403_151530.jpg


Između P i Energoprojekta. Ovde ima još posla.
20220403_151547.jpg

20220403_151549.jpg
 
SunnyJ da li je moguce da ne znate sta ce biti u lokalima P zgrade?
Vi ste nam glavni izvor informacija😀
 
Čekam da se i vi pouseljavate, pa da imam podršku i u deljenju informacija i u rešavanju problema naselja. 😀
Nemojte samo kad dobijete ključeve i odaberete ležaljku za terasu da zabpravite ovaj forum. 🤣

@Džo ne znam zaista ništa. Ja sam samo svaki dan ovde, pa šta mi teško da slikam u prolazu, a i raduje me kad vidim neki napredak, da se menja nešto. Moguće da još ni investitor ne zna šta će biti, možda još nije izdato. Radujem se što će svakako završetkom E, P i Premiuma u naselju sigurno biti još neki kafić, apoteka, restorančić, prodavnica itd.
 
Ljudi da li je ok useliti se bez tehnickog prijema?
I kada ste stavili naplate penala,da li vec od prvog meseca kasnjenja nakon datuma useljenja iz ugovora ili su trazili jos neki mesec grejs perioda?
 
Ljudi da li je ok useliti se bez tehnickog prijema?
I kada ste stavili naplate penala,da li vec od prvog meseca kasnjenja nakon datuma useljenja iz ugovora ili su trazili jos neki mesec grejs perioda?
Ja sam se u neku drugu zgradu uselila pre teh prijema, nakon useljenja nisam ni tražila penale , a i pre toga 2 mes nisam dobila penale, drugi su dobijali penale, stvar je kako razgovaraš…penale ćeš svakako dobiti od kad ono planiraju da isplate…to traje par meseci, 3,4…a onda dozvole useljenje, ali tehnickog nema ni pre ni posle….čeka se, u mdjvr.obustave penale jer živiš u stanu….
 
Ja sam se u neku drugu zgradu uselila pre teh prijema, nakon useljenja nisam ni tražila penale , a i pre toga 2 mes nisam dobila penale, drugi su dobijali penale, stvar je kako razgovaraš…penale ćeš svakako dobiti od kad ono planiraju da isplate…to traje par meseci, 3,4…a onda dozvole useljenje, ali tehnickog nema ni pre ni posle….čeka se, u mdjvr.obustave penale jer živiš u stanu….
Onda je najbolje da se niko ne useljava dok se ne dobije tehnicka dozvola da je zgrada uradjena po propisima i dozvolama, jer ce zbog placanja penala da se potrude da tehnicki prijem sto pre zavrse a i da odrade posao po PS-u.
A tako je i po pravilu i po zakonu.
A dok to ne urade,naplacujmo penale.Mesec po mesec ,pa dok ne ispune ono sto su i naplatili.
Razmislite malo o tome
 
Onda je najbolje da se niko ne useljava dok se ne dobije tehnicka dozvola da je zgrada uradjena po propisima i dozvolama, jer ce zbog placanja penala da se potrude da tehnicki prijem sto pre zavrse a i da odrade posao po PS-u.
A tako je i po pravilu i po zakonu.
A dok to ne urade,naplacujmo penale.Mesec po mesec ,pa dok ne ispune ono sto su i naplatili.
Razmislite malo o tome
Nama u predugovoru nisu definisani nikakvi penali.. a rok je takodje do 1. maja 2022. godine (da prodavac obezbedi svu potrebnu dokumentaciju itd.). Da li se oni podrazumevaju? Kako to tacno funkcionise? Hvala
 
Nama u predugovoru nisu definisani nikakvi penali.. a rok je takodje do 1. maja 2022. godine (da prodavac obezbedi svu potrebnu dokumentaciju itd.). Da li se oni podrazumevaju? Kako to tacno funkcionise? Hvala
Ne podrazumeva se.
To Vi treba da trazite. Nije ni kod nas u predugovoru, ali zahtevajte da se stave u glavni ugovor. Kako sam ja uspeo da zakljucim, funkcioniše na principu cenkanja, bar sto se njih tice. Naravno, treba da trazite neku objektivnu cifru.
 
Danas prodjoh pored naselja (i iscudih se koliko je to veliko i deluje lepo) bas kad su asfaltirali. Da li mozete da mi kazete koja je cena kvadrata sada, da ne vrtim 200 strana unazad. Hvala :)
 
Čisto mali update danas sam bio da pogledam napredak stana i zgrade i deluje mi da radovi dino napreduju, moj stan u fazi 3 je skoro završen ostale su sitnice koje mogu relativno brzo da ispeglaju. Medjutim stanje ulica izmedju lamela je kriminalno to su kanali sa cevima, to nije ni zatrpano a kamoli nasut tucanik i slicno. Samo ona glavna od slanackog ka premium 2 daluje da je blizu aflatiranja. Iskreno meni deluje da tu ima još bar 2-3 meseca dobrog posla. Da ne pričamo da investitor nakon završetka ulica treba da sredi stepenice za ulaz i sl...

A svakako se slažem da ne treba se useljavati pre tehničkog ja sam već ranije i pisao na tu temu. Po zakonu ne smeju da nam predaju ali ce oni definitivno ići na to baš da ne bi više plaćali penale. Međutim biće sigurno ljudi kojima se žuri i hteće da uđu što pre.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Danas prodjoh pored naselja (i iscudih se koliko je to veliko i deluje lepo) bas kad su asfaltirali. Da li mozete da mi kazete koja je cena kvadrata sada, da ne vrtim 200 strana unazad. Hvala :)
Pre mesec dana je bila cena od 1450 (za trosobne stanove, na nižim spratovima - VPR, prvi sprat) do 1600 evra (za dvosobne stanove na višim spratovima četvrti, peti). Na ovu cifru dodajte PDV.
Sada, vrlo moguće da su cene skočile za 50 evra.
 
Čisto mali update danas sam bio da pogledam napredak stana i zgrade i deluje mi da radovi dino napreduju, moj stan u fazi 3 je skoro završen ostale su sitnice koje mogu relativno brzo da ispeglaju. Medjutim stanje ulica izmedju lamela je kriminalno to su kanali sa cevima, to nije ni zatrpano a kamoli nasut tucanik i slicno. Samo ona glavna od slanackog ka premium 2 daluje da je blizu aflatiranja. Iskreno meni deluje da tu ima još bar 2-3 meseca dobrog posla. Da ne pričamo da investitor nakon završetka ulica treba da sredi stepenice za ulaz i sl...

A svakako se slažem da ne treba se useljavati pre tehničkog ja sam već ranije i pisao na tu temu. Po zakonu ne smeju da nam predaju ali ce oni definitivno ići na to baš da ne bi više plaćali penale. Međutim biće sigurno ljudi kojima se žuri i hteće da uđu što pre.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
Koja ste lamela? Meni deluje da u 5. nema pomaka...
 
Pre mesec dana je bila cena od 1450 (za trosobne stanove, na nižim spratovima - VPR, prvi sprat) do 1600 evra (za dvosobne stanove na višim spratovima četvrti, peti). Na ovu cifru dodajte PDV.
Sada, vrlo moguće da su cene skočile za 50 evra.
Hvala Vam, bas cu da odem tamo do njih da vidim sta im je ostalo od stanova za prodaju.
 
Energoprojekt je dok se cekala ulica, a stanovi bili gotovi, pozivao kupce da zajedno pogledaju stan i pobroje nedostatke da bi ih otklonili dok cekaju ulicu. Onda po zavrsetku ulice i na primopredaji bude sve cisto, a ne da se spisak pravi tada, pa da posle toga rade otklanjanje nedostataka. I to je bilo odlicno, jer tih nedostataka uvek ima. Ja sam imao barem 20ak. Lose krecenje, ostecen zid, ostecenje na jednim vratima, lose lakiranje parketa itd. To je sve bilo sredjeno i po primoredaji odmah moze useljavanje.
To vam svakako preporucujem da vidite sa investitorom da li je moguce.
 
Energoprojekt je dok se cekala ulica, a stanovi bili gotovi, pozivao kupce da zajedno pogledaju stan i pobroje nedostatke da bi ih otklonili dok cekaju ulicu. Onda po zavrsetku ulice i na primopredaji bude sve cisto, a ne da se spisak pravi tada, pa da posle toga rade otklanjanje nedostataka. I to je bilo odlicno, jer tih nedostataka uvek ima. Ja sam imao barem 20ak. Lose krecenje, ostecen zid, ostecenje na jednim vratima, lose lakiranje parketa itd. To je sve bilo sredjeno i po primoredaji odmah moze useljavanje.
To vam svakako preporucujem da vidite sa investitorom da li je moguce.
A sta mislite o tome da nadjemo jednog skolovanog gradjeinskog strucnjaka koji ce kupca pratiti kod prijema stana i da pregleda stan i nedostatke? On ce ih pre uociti nego mi laici.
Eto poslovna ideja za strucnjaka koji moze "na kolicinu stanova " zaraditi a nas kupce za male pare zastititi od losih izvodjenih radova.
U svakoj lameli ima x stanova i ako od svakog uzme x dinara ,svima dobro.
 
Vrh