Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ne razumem se u pravni aspekt ali mi je logicno da pise ''izmedju sunnyville-a koga zastupa NN lice i mene i mog supruga'' nama stoji samo ime, da ne ispadne da kupujemo stan od fizckog lica, ne znam, svakako ce nam pomoci advokat
 
Nama stoji u predugovoru da se kupoprodaja obavlja izmedju mene i supruga i zakonskog zastupnika, a mislim da treba da stoji izmedju mene i supruga i sunnyville-a
To mora da stoji jasno sa kim sklapate predugovor/ugovor. Ako je u pitanju firma, mora da stoje podaci o firmi i ko je zakonski zastupnik ko ima ovlašćenje da u ime firme preduzima pravne poslove pred nadležnim organima.
 
Da slazem se sa vasim predlogom, kod nas su izgleda pogresili, jer stoji da sklapamo ugvoro sa A. radovancem koga zastupa Nenada Radovanac....tu je greska, treba da stoji sunnyville-a koga zastupa Nenad, to se mora ispraviti
 
Da slazem se sa vasim predlogom, kod nas su izgleda pogresili, jer stoji da sklapamo ugvoro sa A. radovancem koga zastupa Nenada Radovanac....tu je greska, treba da stoji sunnyville-a koga zastupa Nenad, to se mora ispraviti
U kojim zgradama uzimate stan? Ne znam da li ima razlike ukoliko uzimate stan u zgradama koje ne idu preko projektnog finansiranja...
 
Mozda neko ko je vec potpisao predugovor u toj zgradi moze da Vam da odgovor. Znam da se E zgrada ili P zgrada (ili mozda obe), finansira iz privatnih sredstava, ali ne znam da li to pravi neku razliku. Najbolje da vidite sa advokatom i da cujete iskustva ostalih koji su u procesu kupovine stana u toj zgradi.
 
Mozda neko ko je vec potpisao predugovor u toj zgradi moze da Vam da odgovor. Znam da se E zgrada ili P zgrada (ili mozda obe), finansira iz privatnih sredstava, ali ne znam da li to pravi neku razliku. Najbolje da vidite sa advokatom i da cujete iskustva ostalih koji su u procesu kupovine stana u toj zgradi.
Da slazem se, svakako mora advokat da pogleda, hvala vam
 
Zamolila bih nekog ko ima advokata za predugovor i ugovor da mi posalje kontak u inbox.

hvala unapred
 
Na CEOP-u piše da su investitori na adresi Mirka Milojkovića 1,3,5 dva fizička lica i Sunnyville d.o.o., e sada kako to utiče na vraćanje PDV-a treba proveriti.
 
Na CEOP-u piše da su investitori na adresi Mirka Milojkovića 1,3,5 dva fizička lica i Sunnyville d.o.o., e sada kako to utiče na vraćanje PDV-a treba proveriti.
Ne utice nista na povrat pdva. Nosilac ugovora mora biti pravno lice. Treba vam njihov ugovor o zajednickoj gradnji i ugovor o fizickoj deobi. Inace kupovina bez ta dva ugovora vam je kupovina macke u dzaku.
 
Poslednja izmena:
Neznam sta je stanje na terenu. Ako je Sunvil po osnovu zemljista usao u ugovor sa vlasnicima o zajednickoj izgradnji onda treba videti taj ugovor i ko ima pravo prodaje . Bitno je onda da ima i ugovor o deobi jer bez njega ti vlasnici zemlje( suinvestitori) polazu pravo na neutvrdjene stanove( ako bude problem mozda su suvlasnici u svakom). Ugovor o deobi je bitan. Za povrat pdva mora biti pravno lice a fizicka lica se pominju kao suinvestitori i opisuje se postojanje ugovora o deobi koji potvrdjuje da je pravno lice vlasnik stana u izgradnji. Za povrat pdva treba gradjevinska i fiskalni racun od pravnog lica koje je nosilac gradjevinske i primilo kupoprodajnu cenu. Za ovako veliki kompleks ne verujem da je nesto pogresno i da fali nesto u papirima. Ipak treba se obezbediti. Uzmite dobrog advokata koji je iskusan u kupoprodaji nekretnina. Vecina pojma nema jer su specijalizovani za druge pravne poslove.
 
Sicve TV presenta. Tramvaj, skola, vrtic, trotoar, Slanacki... :cool: 2:00
 
A3B75FB3-8B01-418D-8D60-084F8B70FA3E.jpeg
P zgrada, strana do EP. Počeli sa radovima na fasadi.
 
Slikano jutros. Ne znam koliko se vidi na slici, stoji nekoliko paleta sa ivičnjacima, što znači da će ih uskoro postavljati.
Nakon što su srušeni oni objekti do raskrsnice, sada ovaj deo izgleda mnogo lepše i šire. Moći će raskrsnica sa Slanačkim da se uradi kako treba, da bude široko i lepo. I ova zgrada što je ostala, ne znam šta je ali izgleda mnogo lepše sada kada je ne zaklanjaju one ispred i kad je teren isplaniran. Čak su i ove breze došle do izražaja. Taj deo će sasvim pristojno izgledati kad se uradi ulica, sa onim objektima nije delovalo tako.




20220401_085442.jpg
 
Da li neko zna koliko je gradnja P zgrade losija od Premijuma,u smislu materijala,prozora i opreme koja ce biti ugradjena?
 
Sicve TV presenta. Tramvaj, skola, vrtic, trotoar, Slanacki... :cool: 2:00
Spojice tramvajima naselje a metro?
 
I danas su se nastavili radovi na postavljanju ivičnjaka.
20220402_095231.jpg



20220402_095232.jpg


Radi se i ovde. Bager prenosi šahte i postavlja ih na predviđena mesta.

20220402_095338.jpg

Takođe, dosta radnika je i između E i P zgrade ali to nisam uslikao. Tu radnici postavljaju nove ivičnjake, a valjak vrši utabavanje površine između zgrada koja će se asfaltirati. Tu je praktično skoro spremno za asfaltiranje. Malo više posla je ostalo uz E zgradu na strani suprotnoj od P zgrade (dakle, ka Slanačkom putu) ali i tu rade.
 
Drage komšije, da li možda neko zna šta znači na katastru nepokretnosti Predzabelezba sa rokom za opravdanje? I šta uopšte znači ukoliko je taj rok prekoračen? I da li se nekome desilo da je taj rok skinut pa posle nekog vremena opet vraćen? Hvala
 
Postovanje buduce komsije. Ima li koga ovde iz E zgrade? Dobili smo informaciju juce na gradilistu da ce biti sve spremno za kredit tek za 3-4 meseca (zbog neplacene gradjevinske dozvole za C lamelu u kojoj smo mi). Po predugvoru je rok 1. maj 2022 za useljenje.. Navodno, sugestija je da se uselimo svakako do 1. maja, a da se saceka taj rok za potrebnu dokumentaciju za kredit. Kakva su iskustva? Kako se realizuju placanja struje i vode u tom periodu do kredita (jer ce ovo biti sigurno umesto penala)? Stan svakako nece biti na nas?! Pozdrav i hvala na odgovoru!
 
@Alokin90 da li se to odnosi i na B lamelu E zgrade?
Radovi se sve više bliže kraju, a oko kredita još nikakvih informacija.
 
@Alokin90 da li se to odnosi i na B lamelu E zgrade?
Radovi se sve više bliže kraju, a oko kredita još nikakvih informacija.
Koliko sam video na CEOP-u, juče je prošla prijava radova za E zgradu - faza 2 (B lamela i garaze ispod C lamele) u potvrdi je navedeno da je priložen dokaz o plaćenim naknadama za uređivanje gradjevinskog zemljista.

Verovatno je ostatak C lamele faza 3.
 
Vrh