Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Molim za info, da li su i vama po predugovoru trazili da isplatite celokupno ucesce koje planiramo da damo? Koliko se secam pre je bio dogovor jedan deo ucesca a drugi deo po odobravanju kredita. Sada su rekli da mora da se isplati recimo svih 20% koliko je minimum.
 
@Hlodoveh

U mom slučaju traženo je da se 10% uplati najkasnije 2 dana od overe ugovora (krajem decembra), a drugih 10% do kraja marta. Kredit je odobren krajem aprila.
 
Znaci muljaju me da mi banka nece odobriti kredit ako ne uplatim 20% ucesca na potpisivanju predugovora? 😂
Ne bih baš ocenio da muljaju, 20% učešća je standard koji banka traži da bi se odobrio kredit. Neke banke, npr Poštanska štedionica je imala varijantu (ne znam da li važi to i sada) da to može da bude i 10%. U svakom slučaju visina učešća može da varira od banke do banke, ali je standard bar 20% da bi se kredit odobrio i verujem da su zbog toga tako rekli. Gde ćete na kraju dobiti stambeni kredit oni ne mogu da znaju, niti mogu i ne treba da Vam odrede. :)
 
Ne bih baš ocenio da muljaju, 20% učešća je standard koji banka traži da bi se odobrio kredit. Neke banke, npr Poštanska štedionica je imala varijantu (ne znam da li važi to i sada) da to može da bude i 10%. U svakom slučaju visina učešća može da varira od banke do banke, ali je standard bar 20% da bi se kredit odobrio i verujem da su zbog toga tako rekli. Gde ćete na kraju dobiti stambeni kredit oni ne mogu da znaju, niti mogu i ne treba da Vam odrede. :)
Ma znam to, ne pricam o tome, pricam o placanju Sunnyvilleu dela ucesca pri potpisivanju predugovora, znaci nema ni pojma jos o kreditu a oni traze da isplatim komplet ucesce njima na racun pri potpisivanju predugovora. Ko tu koga u zdrav mozak ja ne kontam?
Mislim ne zelim da dam recimo 20.000 ili 30.000 evra na predugovor.
 
Molim za info, da li su i vama po predugovoru trazili da isplatite celokupno ucesce koje planiramo da damo? Koliko se secam pre je bio dogovor jedan deo ucesca a drugi deo po odobravanju kredita. Sada su rekli da mora da se isplati recimo svih 20% koliko je minimum.
Nama su tražili celokupno učešće.
 
Ma znam to, ne pricam o tome, pricam o placanju Sunnyvilleu dela ucesca pri potpisivanju predugovora, znaci nema ni pojma jos o kreditu a oni traze da isplatim komplet ucesce njima na racun pri potpisivanju predugovora. Ko tu koga u zdrav mozak ja ne kontam?
Mislim ne zelim da dam recimo 20.000 ili 30.000 evra na predugovor.
Pa svakako ucesce morate da date pre nego sto udjete u proceduru kredita. Kako bi se vec tada znalo koliki je deo ucesce, a koliko kredit.
E sada, u mom slucaju ja sam dao negde oko 30% ucesca. 10% par dana posle potpisivanja predugovora, a ostalih 20% nekih 6,7 meseci kasnije. Ali sve to smo tako definisali u samom predugovoru. Vreme koje je proslo od kada sam dao tih 20%, pa do obrade kredita je bilo nekih sest meseci.
 
Ma znam to, ne pricam o tome, pricam o placanju Sunnyvilleu dela ucesca pri potpisivanju predugovora, znaci nema ni pojma jos o kreditu a oni traze da isplatim komplet ucesce njima na racun pri potpisivanju predugovora. Ko tu koga u zdrav mozak ja ne kontam?
Mislim ne zelim da dam recimo 20.000 ili 30.000 evra na predugovor.
Kod dosta novogradnji se 20% ucesca daje vec kod predugovora, cesto su to cifre i dosta vece od 20, 30k evra.
 
Molim za info, da li su i vama po predugovoru trazili da isplatite celokupno ucesce koje planiramo da damo? Koliko se secam pre je bio dogovor jedan deo ucesca a drugi deo po odobravanju kredita. Sada su rekli da mora da se isplati recimo svih 20% koliko je minimum.
Nama su poslali Predugovor za P zgradu gde su tražili 20% učešća pri potpisivanju istog. Nakon korekcije Predugovora od strane advokata naveli smo da se 10% isplati po potpisivanju Predugovora, a još 10% pri potpisivanju Ugovora. Ovakav je bio prvobitni usmeni dogovor sa njima kada smo kaparisali stan. Sad čekamo da vidimo da li će prihvatiti ovako ili će ipak tražiti da se po potpisivanju Predugovora isplati svih 20%.
 
Nama su poslali Predugovor za P zgradu gde su tražili 20% učešća pri potpisivanju istog. Nakon korekcije Predugovora od strane advokata naveli smo da se 10% isplati po potpisivanju Predugovora, a još 10% pri potpisivanju Ugovora. Ovakav je bio prvobitni usmeni dogovor sa njima kada smo kaparisali stan. Sad čekamo da vidimo da li će prihvatiti ovako ili će ipak tražiti da se po potpisivanju Predugovora isplati svih 20%.
Tako je, tako su i meni rekli pre godinu dana kad sam dao pare za rezervaciju. Ogromna mi je raZlika da li dao 20-30% odmah na ovih 50% izgradjenosti objekta gde je sve jos neizvesno ili na potpisivanju ugovora na 80% izgradjenost. Jedino mi se zbog toga ne daje celokupno ucesce. Ali ocigledno da je to njihova taktika da uzmu odmah pare ako mogu.
 
Moguće je dati pola učešća. Mi smo dali 10% prilikom potpisivanja predugovora. Drugih 10% tek kada smo dobili poziv da je zgrada na 80% i da treba ugovor da potpišemo.
Razlog-možda ćemo kredit uzimati od banke koja traži samo 10%.
 
Moguće je dati pola učešća. Mi smo dali 10% prilikom potpisivanja predugovora. Drugih 10% tek kada smo dobili poziv da je zgrada na 80% i da treba ugovor da potpišemo.
Razlog-možda ćemo kredit uzimati od banke koja traži samo 10%.
Odlicno! Hvala najlepse. 🙂
 
Evo i meni su poslali predugovor za P zgradu,traze 20 %,ali sad cemo pokusati to da izmenimo
 
Hvala @SunnyJ, posto sam procitao na netu ovu stavku "Fotokopija građevinske dozvole, upotrebne dozvole ili rešenja o legalizaciji (ozakonjenju)."
Dobro je da ne treba ako tako kazes jer bi u suportnom to bilo ko zna kada...
Pozdrav, ali svakako pre primopredje stana ne mozete traziti povrat pdv-a, zbog konacnog racuna koji cemontek tada dobiti.
 
[mention]lana_bor [/mention]Ako me secanje dobro sluzi vi ste se zalili da investitor nije hteo da prihvati vase predlozene izmene u predugovoru. Sta ste uradili po tom pitanju, jeste li dosli do nekog kompromisa? Pozz
Ceramo se i dalje...evo, treci mesec. Polako, ima vremena, a mi strpljenja 😀
 
Meni je više preko glave njihovih laži, prebacivanja lopte na direkciju i sve ostale. Ja ću da vam dam svima jedan predlog, a ko se slaže sa tim, neka lajkuje ovu poruku, pa ćemo se u privatnoj konverzaciji organizovati.

Ja sam u svakodnevnoj komunikaciji sa apsolutno svim medijima, jer mi je to posao, a verujte mi, neki će jedva čekati ovakvu priču.

Moj predlog je da se dogovorimo u privatnoj poruci za dan kada bi ih organizovao da dođu i da se tamo pojavimo svi, kao građani koje vuku za uši, kako investitor, tako i “direkcija”.
 
Pošto je očigledno nastao zastoj oko ulice, predlažem vam da probate da doznate neku korisnu informaciju od neposrednog izvođača radova na izgradnji ulice, kog je angažovala direkcija, a to je firma Ingrap-omni iz Valjeva (vidim da imaju kancelariju i u Bg, pa možda može neko i da skokne do njih). Ovde možete naći njihov kontakt: https://ingrapomni.rs/kontakt/
 
Ima li kakvih vesti za upotrebnu dozvolu za prve 4 zgrade gde živimo već 3 godine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
IMG_20220318_133808.jpg
IMG_20220318_133926.jpg
 
Meni je više preko glave njihovih laži, prebacivanja lopte na direkciju i sve ostale. Ja ću da vam dam svima jedan predlog, a ko se slaže sa tim, neka lajkuje ovu poruku, pa ćemo se u privatnoj konverzaciji organizovati.

Ja sam u svakodnevnoj komunikaciji sa apsolutno svim medijima, jer mi je to posao, a verujte mi, neki će jedva čekati ovakvu priču.

Moj predlog je da se dogovorimo u privatnoj poruci za dan kada bi ih organizovao da dođu i da se tamo pojavimo svi, kao građani koje vuku za uši, kako investitor, tako i “direkcija”.
Nemojte zaboravite bitne stvari kao prosirenje slanackog puta,spajanje prema Mirjevu kao i zelena povrsina kao sto je reklamirano bilo za projekat,sada se to sve moze jos bolje pogurati i populisati pre izbora….A za Metro da ne pricam
 
"Ocekuje se da bude zavrseno do kraja proleća". Znaci, pokrili su se vec do juna meseca, s tim sto su se ogradili i rekli da se ocekuje. Boze, Boze, koliko razlicitih informacija i koliko se ljudi frljaju sa datumima. Juce je neko na viber grupi delio informaciju od Nenada, kako ce 4 faza(kompletan Premium 1) biti useljen do kraja Juna.
Da covek vise poludi!
 
Vrh