Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Okej je to, cene jesu skocile ja sam sada platila 1600+pdv, ali sam svakako prezadovoljna. Cene po sirem centru su neuporedive, a naselja nisu tako lepo planski gradjena
 
Za 67,5 kvadrata ,treci sprat bocna lamela 1400 sa pdv-om avgust 2020
 
Koja je tacno bila cena kvadrata u Premiumu 1?
Za 67,5m2 u oktobru 2020,cetvrta faza, 1160e bez PDVa.
Cena zavisi od toga u kojoj se lameli nalazi stan, tj kako je orijentisan, mada je po meni, sve sem "prednje" strane kompleksa, tj one koja ima direktan pogled na dunav, manje vise isto, zato sto ce sa ostale tri strane Premium 1 biti okruzen zgradama, a cene su se zapravo dosta razlikovale.
Prica je tada bila da je i zbog roka useljenja, jer je plan bio da se sve dosta ranije zavrsi, pa je bila razlika bas velika izmedju useljenja prve i cetvrte faze, Medjutim sada je i to palo u vodu, razmak ce od prilike kako sada stvari stoje biti dva, do tri meseca.
 
Ja sam u ovim napred koji imaju najbolji pogled (sto mi je bilo bitno) i zadovoljna sam cenom, iako vidim da su cene bile znacajno nize. Useljenje je nadam se ubrzo.
 
Meni je bilo bitno da nije prizemlje ( zbog straha jedino)... i da nije na strani s vise sunca ( ka Dunavu pogled-bar jos malo 😄) jer ne podnosim klimu...Kako ko voli...Moj stan je onaj od 46, verovatno su oni i skuplji od vecih.
 
Poslednja izmena:
Mislim da su frontalni stanovi od 70 kv i vise...s velikom terasom
 
Ovi stanovi imaju 74kv, bar u Premium 1.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220211_211931.jpg
    Screenshot_20220211_211931.jpg
    57,2 KB · Pregleda: 244
Koliko se secam, njihova cena je u sept. 2020 bila 1340 plus pdv i brzo je otisla na 1400 i vise plus pdv...Oni su bili najskuplji...Tako da ste dobro prosli.
 
Koliko se secam, njihova cena je u sept. 2020 bila 1340 plus pdv i brzo je otisla na 1400 i vise plus pdv...Oni su bili najskuplji...Tako da ste dobro prosli.
Pa to je to.. Ako je malo kasnije rezervisan, taman toliko da skoci na 1600e.
Jet ako sam dobro razumeo, toliko je placen taj frontalni ali u Premium 1.
Ko zna koliko su sada u dvojci.
Jer su oni generalno za sve stanove dizali cene i u Premium 1 kada su videli da prodaja odlicno ide.
 
Podnosenje prijave za povrat PDVa nema rok.. A po podnosenju prijave, ukoliko je sve prikupljeno, rok do isplate je maksimalno 45 dana.. 15 dana da vam odgovore da je sve u redu, ako jeste, onda imaju jos 30dana da vam isplate novac.
Ukoliko je to zaista tako, da moze bez primopredaje, onda menadžere treba "stisnuti" da daju potrebnu dokumentaciju i da se udje u taj proces, ne vidim zasto bi to njima bio problem i zasto bi kocili.
To cu videti da proverim nekako, posto informacija koju ja imam je ta, da je potrebno da se obavi primopredaja, da bi mogao da se podnese zahtev za povrat PDVa.
Ovaj sam odgovor malopre dobila ...Banjicka oaza kompleks.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220211_214603_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220211_214603_com.android.chrome.jpg
    51,5 KB · Pregleda: 265
Upravo sam bio u prodajnom salonu da se raspitam za stanove od 46m2 u premiumu 2, ostala su 4 stana ukupno na 2 i 3 spratu i to u lamelama 13 14 17 18, a cena po m2 je 1760 sa pdvom sto mislim da je preskupo, i razmisljam se da li da rezervisem u ponedeljak ili ne.. pomagajte dajte neki savet
Dobro razmisli. Isti ti što ti sada govore da nikada neće biti jeftinije govorili su pre pola godine da je sve rasprodato a sad si se uverio da ni najmanji stanovi nisu prodati.
Pogledaj oglase. Imaš završenih stanova iz istog kompleksa koji dugo stoje u oglasima pa možda možeš da spustiš cenu i useliš se odmah.
Drugo ovde svi prećutkuju činjenicu da se pored otvara klizište što znači da ovi nisu obezbedili gradilište kako treba.
Idi do one velike zelene zgrade pored slanačkog puta i pogledaj kratere u asfaltu pored nje.
Ta padina je jedno veliko klizište i ako nisu zaboli šipove gde treba, onda će ishod biti zanimljiv.
 
Dobro razmisli. Isti ti što ti sada govore da nikada neće biti jeftinije govorili su pre pola godine da je sve rasprodato a sad si se uverio da ni najmanji stanovi nisu prodati.
Pogledaj oglase. Imaš završenih stanova iz istog kompleksa koji dugo stoje u oglasima pa možda možeš da spustiš cenu i useliš se odmah.
Drugo ovde svi prećutkuju činjenicu da se pored otvara klizište što znači da ovi nisu obezbedili gradilište kako treba.
Idi do one velike zelene zgrade pored slanačkog puta i pogledaj kratere u asfaltu pored nje.
Ta padina je jedno veliko klizište i ako nisu zaboli šipove gde treba, onda će ishod biti zanimljiv.
Jarane, pomesao si loncice.
Covek je gledao u Premium 2,naravno da niko nikada nije rekao da je tu sve prodato.
A sto se tice tih na oglasu, to su ljudi koji su dobili stanove za izvodjenje radova, pa ih sada prodaju(tu mozda moze da se nadje stan u Premium 1). Investitor nije putem takvih oglasa prodavao stan.
Za kliziste ne bih ni komentarisao.
 
Dobro razmisli. Isti ti što ti sada govore da nikada neće biti jeftinije govorili su pre pola godine da je sve rasprodato a sad si se uverio da ni najmanji stanovi nisu prodati.
Pogledaj oglase. Imaš završenih stanova iz istog kompleksa koji dugo stoje u oglasima pa možda možeš da spustiš cenu i useliš se odmah.
Drugo ovde svi prećutkuju činjenicu da se pored otvara klizište što znači da ovi nisu obezbedili gradilište kako treba.
Idi do one velike zelene zgrade pored slanačkog puta i pogledaj kratere u asfaltu pored nje.
Ta padina je jedno veliko klizište i ako nisu zaboli šipove gde treba, onda će ishod biti zanimljiv.
Baš sam bio u salonu pre neki dan, ceo Premium 1 je rasprodat, u Premiumu 2 je dostupno otprilike polovina stanova, s tim da je, mislim, ostao samo jedan stan na čelu koji gleda na dunav, i to u prizemlju.

Inače, moje iskustvo sa prodajnim salonom nije toliko loše kao što većina ovde govori, mada je to možda i do mojih očekivanja (malo zbog utiska koji ostavljaju postovi na forumu pa sam krenuo sa pesimisttičkim stavom, malo jer znam kako je i kod drugih prodavaca/izvođača. I tamo gde je kvadrat 2500 eur kasne pola godine i više, a o penalima možeš samo da sanjaš).

Istina, nisu baš ažurni, malo smo morali da ih jurimo u nekim momentima za neke stvari (ono, zvaćemo vas sledeće nedelje, pa ništa, pa se prolongira itd), ali na kraju je sve ispadalo ok. Činjenica jeste da imaju jako puno posla i da ih ima manje nego što bi trebalo da postignu količinu posla koju imaju. Da može i treba bolje, svakako, ali opet, ni na drugim mestima nije savršeno :)

Videće se kako će sve ispasti na kraju, koliko će naselje da bude uspešno, ali isto kao što je neko već ranije rekao...gledali smo masu alternativa, na raznim delovima grada, sa promenljivim kriterijumima, i zaključak je jednostavno da bolju priču od ove nismo uspeli da nađemo ni približno (naravno, pričamo o ovom cenovnom rangu). Da ne spominjem da su oni jedni od retkih onih kod kojih mozes da se dogovoris o svakakvim izmenama koje bi želeli u pogledu konfiguracije stana i svih ostalih promena da napravite. To je baš retko, govorim iz prve ruke.

U svakom slučaju, onima kojima su uveliko probijeni svi rokovi, želim što brže useljenje i da se što pre skuće, a ostalima koji čekaju(mo) da se strpimo, moramo da verujemo da će biti to sve ok na kraju :)
 
Mozete li da podelite iskustvo u vezi sa izmenama u stanu koje ste pomenuli?
Sta ste radili i na koji nacin su izasli u susret?
Hvala.
 
Ja sam, recimo, još prilikom prve posete u vezi stana u Premiumu 1, u decembru 2020. pitao da li je moguće izvršiti određene sitne izmene u stanu poput drugačijeg rasporeda utičnica, drugog klima uređaja uz doplatu, eventualno skraćenja jednog pregradnog zida koji mi se ne uklapa, ali sam dobio odgovor da nikakve izmene nisu moguće jer svi stanovi određenog tipa moraju biti jednobrazni. Jednostavno, njima je lakše da dobiju upotrebnu dozvolu za stanove kada su svi identični. Možda se kasnije to promenilo.

Je li neko tražio i dobio penale za februar ili je za to još rano?
 
Da
Ja sam, recimo, još prilikom prve posete u vezi stana u Premiumu 1, u decembru 2020. pitao da li je moguće izvršiti određene sitne izmene u stanu poput drugačijeg rasporeda utičnica, drugog klima uređaja uz doplatu, eventualno skraćenja jednog pregradnog zida koji mi se ne uklapa, ali sam dobio odgovor da nikakve izmene nisu moguće jer svi stanovi određenog tipa moraju biti jednobrazni. Jednostavno, njima je lakše da dobiju upotrebnu dozvolu za stanove kada su svi identični. Možda se kasnije to promenilo.

Je li neko tražio i dobio penale za februar ili je za to još rano?
Da i mene zanima to za izmenu jer smo i mi hteli da promenimo raspored uticnica i odgovor je bio da nista ne moze da se menja,takodje mi smeta kako se otvaraju vrata terase,zbog namestaja isl.Tako da bas nije u redu ako je neko uspeo da uradi neke izmene a drugima nisu dozvolili
 
Ja sam, recimo, još prilikom prve posete u vezi stana u Premiumu 1, u decembru 2020. pitao da li je moguće izvršiti određene sitne izmene u stanu poput drugačijeg rasporeda utičnica, drugog klima uređaja uz doplatu, eventualno skraćenja jednog pregradnog zida koji mi se ne uklapa, ali sam dobio odgovor da nikakve izmene nisu moguće jer svi stanovi određenog tipa moraju biti jednobrazni. Jednostavno, njima je lakše da dobiju upotrebnu dozvolu za stanove kada su svi identični. Možda se kasnije to promenilo.

Je li neko tražio i dobio penale za februar ili je za to još rano?
Da

Da i mene zanima to za izmenu jer smo i mi hteli da promenimo raspored uticnica i odgovor je bio da nista ne moze da se menja,takodje mi smeta kako se otvaraju vrata terase,zbog namestaja isl.Tako da bas nije u redu ako je neko uspeo da uradi neke izmene a drugima nisu dozvolili
Mi još nismo ništa konkretno menjali, razgovarali smo o promeni pločica u kuhinji, da donesemo svoje pa da te postave, o promeni utičnica i struje nismo pričali. Još nismo predugovor potpisali. Trosoban stan je u pitanju.

Znam da u K-distriktu moji prijatelji nisu mogli ni pločice da promene nikako, pa je i ovo dobrodošlo ako se realizuje.

Ovo za konfiguraciju sam rekao jer su poznanici koji su uzeli stan u Premijumu 1 odradili takve izmene. Možda jer su to oni definisali još pre nego što su urađeni pregradni zidovi, samim tim i struja, i sve vezano za to. A možda jer je bio u pitanju Penthaus, možda i najverovatniji razlog. Sad, ako je to zbog toga, onda je moja greška što sam pomislio da je to moguće sa svim stanovima, što sad, kad sam bolje uključio mozak, možda nije najlogičnije, jer bi logistički bio pakao kada za svakog kupca "tipskog " stana, dakle ovih od 40/60m2 kojih ima neuporedivo više, izlazili u susret i pojedinačno radili sve po želji (ovo da li je razlog zbog odobrenja projekta se ne razumem). Penthausa ima ipak mali broj i prostora za tako nešto, pa je možda s te strane i razumljivo...
U svakom slučaju, izgleda da sam pogrešno pretpostavio :/
 
Vrh