Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910155#p910155:sqamvb7a je napisao(la):
SunnyJ » Uto Dec 21, 2021 1:30 pm[/url]":sqamvb7a]@bokica78, čini mi se da još nije asfaltirano, nego džsamo kroz garažu. Videh i ja da ima useljenih, već okačene lepe zavese. :D

Ulica za premium se radi. Sad jutros su opet sekli asfalt na Slanačkom, izgleda da su zaboravili nešto da povežu.

Hvala SannyJ, predpostavila sam da je tako i da ce verovatno tako i biti dok ne srede tu zgradu do :x !
 
Pa ne znam, ne bih se kladio, čini mi se da juče i danas pojačano rade na raščišćavanju svega i svačega oko E zgrade. Bilo bi lepo da pripremaju za asfalt.
 
Ima li nekih slika oko premijum zgrade i asvaltiranja ulice? Verovatno od 30.12 do 10.1 neće nista raditi tako da nam ostaje da se molimo da u narednih nekoliko dana nesto urade...
 
Koga zanima slede slike sa terena od pre 20 minuta.
Ulica se radi punom parom.
Prilaz sa gornje strane Premium jedinice se čisti, više mehanizacije sa te strane bloka, plus radnici ulaze i izlaze iz četvrte faze, definitivno ima dešavanja. Premium dva standardno punom parom, dva krana rade itd...
5ef6523bba5e379258d8c3fdb05c6f45.jpg
6ce5c87f2ce73b787fdf3eab7b8de640.jpg
cc3277f52304c86fe433e85c951e544f.jpg
55ee4c98179c227e16aae6734c9034d6.jpg
9ffbe9d92ce344a838933061c3a91f38.jpg


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Mi u subotu idemo po novac. Za sada nema teškoća po tom pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909664#p909664:1dueu6ta je napisao(la):
Vesnik » Ned Dec 19, 2021 7:38 pm[/url]":1dueu6ta]

Pozdrav iz lamele 12!

Pozdrav komšo! :sesir:

Inače, i ja sam ispregovarao iste uslove za penale, 3 meseca grejs perioda, i nakon toga 250e mesečno (tražio 300, pa smo se cenkali).
Meni se u ugovoru nisu svidele odredbe koje se tiču njihovog pristupa stanu radi kačenja novogodišnjih dekoracija itd, kao i deo koji se, čini mi se, tiče odobravanja uvođenja drugih provajdera telekomunikacionih usluga (za sada je Telekom jedini koji pruža usluge, za druge se mora tražiti dozvola vlasnika zgrade). Inače toga nije uopšte bilo u predugovoru.
Konsultovao sam se sa prijateljem sudijom kada sam dobio predlog ugovora, rekao mi je da je to retko detaljno i precizno napisan ugovor i da, u suštini, oni ne moraju da mi izlaze u susret sa izmenama, već da ja mogu da odustanem od kupovine ako mi se ugovor ne sviđa.
 
Pa evo, neka kazu komsije iz zavrsenih zgrada da li su imali tu stavku za kacenje novogodisnjih ukrasa… Ja mislim da od toga nema nista :) Hocu reci da ne verujem da ce se cimati da kace ukrase…
A cak i da se to desi, svakako nece imati pristuo terasama bez vlasnika…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A syo se tice tog dela sa izmenama ugovora, ocigledno da sudija nije u pravu, s obzirom na cinjenicu da su mnogi menjali ugovor…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910477#p910477:2g9lc8ng je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Sre Dec 22, 2021 1:20 pm[/url]":2g9lc8ng]Pa evo, neka kazu komsije iz zavrsenih zgrada da li su imali tu stavku za kacenje novogodisnjih ukrasa… Ja mislim da od toga nema nista :) Hocu reci da ne verujem da ce se cimati da kace ukrase…
A cak i da se to desi, svakako nece imati pristuo terasama bez vlasnika…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imalo je i nama to u ugovorima o kačenju ukrasa ali nije bilo ništa od toga za sada. :D
 
@SunnyJ da li mozete nesto vise da kazete o internet i TV provajderima? Stvarno u ugovoru stoji stavka da prodavac zadrzava pravo svojine na zajednicke delove itd, te s toga mora dati pismenu saglasnost za uvodjenje novih telekomunikacionih provajdera… Da li u vasoj zgradi ima stanara koji bi menjali telekomove usluge i ako ima da li je pokrenut proces?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam, jeste to malo bez veze što smo takoreći uslovljeni na mts. Znam da su neki od komšija komentarisali kako bi hteli na SBB ali ne znam da li je neko pokušavao.
Ja sam uzeo MTS BOX 3 i zadovoljan sam, provučena je optika, tako da je brzina odlična.
Zgodno je jer je sve to odrađeno dok je trajala gradnja, tako da njihovi operateri samo dođu i bukvalno za 5 min podese sve, nema bušenja, razvlačenja kablova itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910470#p910470:23uy00ww je napisao(la):
Nikoletina » Сре Дец 22, 2021 1:14 pm[/url]":23uy00ww]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909664#p909664:23uy00ww je napisao(la):
Vesnik » Ned Dec 19, 2021 7:38 pm[/url]":23uy00ww]

Pozdrav iz lamele 12!

Pozdrav komšo! :sesir:

Inače, i ja sam ispregovarao iste uslove za penale, 3 meseca grejs perioda, i nakon toga 250e mesečno (tražio 300, pa smo se cenkali).
Meni se u ugovoru nisu svidele odredbe koje se tiču njihovog pristupa stanu radi kačenja novogodišnjih dekoracija itd, kao i deo koji se, čini mi se, tiče odobravanja uvođenja drugih provajdera telekomunikacionih usluga (za sada je Telekom jedini koji pruža usluge, za druge se mora tražiti dozvola vlasnika zgrade). Inače toga nije uopšte bilo u predugovoru.
Konsultovao sam se sa prijateljem sudijom kada sam dobio predlog ugovora, rekao mi je da je to retko detaljno i precizno napisan ugovor i da, u suštini, oni ne moraju da mi izlaze u susret sa izmenama, već da ja mogu da odustanem od kupovine ako mi se ugovor ne sviđa.

Svaka čast! :kk:

Nadam se da ima još takvih klijenata. Bilo bi mi drago da cujem da se više ljudi izborilo za takve uslove. Znam i da je neko ostvario pravo na 200 evra mesečno i to nakon 2 meseca ( 13 ili 14 lamela bese). Ali u pitanju je veći stan.


U svakom slucaju, najvažnije je da dodjemo do te famozne primopredaje.
 
Da li je neko sa petog sprata potpisivao ista sem rezervacije? Da li znate koliko dugo se vec ceka izmena u gradjevinakoj za peti sprat, tj.kada su predali dokumentaciju za izmenu? Trebalo je da to bude sredjeno do kraja godine ali cim se agenti ne javljaju, dakle nista od toga do daljnjeg.
Svaka cast svima koji su rezervisali i platili stanove pre godinu dana i jos uvek nisu izgubili zivce
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910503#p910503:1dizhcha je napisao(la):
SunnyJ » Sre Dec 22, 2021 3:19 pm[/url]":1dizhcha]Ne znam, jeste to malo bez veze što smo takoreći uslovljeni na mts. Znam da su neki od komšija komentarisali kako bi hteli na SBB ali ne znam da li je neko pokušavao.
Ja sam uzeo MTS BOX 3 i zadovoljan sam, provučena je optika, tako da je brzina odlična.
Zgodno je jer je sve to odrađeno dok je trajala gradnja, tako da njihovi operateri samo dođu i bukvalno za 5 min podese sve, nema bušenja, razvlačenja kablova itd.

Mi smo u EP zgradama i takođe je jedina opcija MTS. Mana je što nemaju sve kanale kao SBB i što od kada su prešli na Iris platformu često puca signal za TV i koči uređaj. Takođe konfuzan im je i raspored HD kanala... na internet nemamo zamerki, sasvim je OK.
Nas nekoliko komšija je pisalo SBB-u sa pitanjem da li planiraju dolazak, ali je odgovor bio da nema tehničkih uslova... generalno, investitori su se dogovorili sa MTS-om i jedino njih pustili u naselje i to nam je to mislim u narednih nekoliko godina...
 
Kod mene je suprotno, od kad su prešli na Iris mnogo je bolje, nema pucanja signala. Potrebno je samo da redovno proveravate da li ima novih ažuriranja.
Mislim da postoji mogućnost SBB-ovog EON-a, ako imate android TV, povoljno je.
 
Koliko sam razumeo EON je blokiran ukoliko se koristi telekomov internet… hehe


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910384#p910384:3gpf24z3 je napisao(la):
SergioGonzales » Sre Dec 22, 2021 9:23 am[/url]":3gpf24z3]Koga zanima slede slike sa terena od pre 20 minuta.
Ulica se radi punom parom.
Prilaz sa gornje strane Premium jedinice se čisti, više mehanizacije sa te strane bloka, plus radnici ulaze i izlaze iz četvrte faze, definitivno ima dešavanja. Premium dva standardno punom parom, dva krana rade itd...
5ef6523bba5e379258d8c3fdb05c6f45.jpg
6ce5c87f2ce73b787fdf3eab7b8de640.jpg
cc3277f52304c86fe433e85c951e544f.jpg
55ee4c98179c227e16aae6734c9034d6.jpg
9ffbe9d92ce344a838933061c3a91f38.jpg


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Meni nije jasno o kakvom se ovde useljenju od 15 januara govori?? Pa ni na jednoj terasi nisu postavljena stakla, ne postoje stepeništa za ulaz u zgradu, nego se preko dasaka prelazi, parketi nisu postavljeni, unutrašnja stolarija koja ide nakon toga, završna krečenja nisu odradjena.... Ulicu ako završe do kraja januara biće super... A useljenja ako počnu od sredine naredne godine, da slavite... Žao mi je što mislite da to ide brže, ali lažu vas i mažu da je to strašno...

Što se novogodišnje dekoracije tiče, i nama u gornjim zgradama to stoji, ali ne obazirite se na to, oni se ne trude da urade bitne stvari, a kamo li da se bave novogodišnjom dekoracijom... Kad je u pitanju MTS, ume nekad da zakoči televizija, ali je internet odličan.

Kad budete pravili ugovore, osim penala za kasnjenje za useljenje, stavite i penale na knjiženje, odnosno na dobijanje upotrebne dozvole....
 
Koliko vremena treba za postavljanje stakla na terasama po lameli? Takodje, ukoliko neko zna, interesuje me, koliko je vremena potrebno za ulaz u zgradu(stepenice)? Parket je postavljen u prvoj fazi i u nekim lamelama u drugoj fazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910436#p910436:14pvk281 je napisao(la):
Vesnik » Sre Dec 22, 2021 11:56 am[/url]":14pvk281]Mi u subotu idemo po novac. Za sada nema teškoća po tom pitanju.


Pozdrav, mi smo za sada potpisali samo predugovor i u njemu nazalost nismo uneli stavku za penale..
Krajnji rok za useljenje je 31.01 2022.
Sredinom januara treba da potpisemo glavni ugovor, pa me zanima da li znate da li mogu u glavni ugovor da trazim da unesu stavku za penale( i ako je u predugovoru nema), ukoliko do probijanja rokova dodje, a evidentno je da ce doci, jer smo mi cetvrta faza i ne ocekujem useljenje pre maja meseca sledece godine.

Unapred hvala :)
 
Može da se ubace penali u ugovor i ako ih nema u predugovoru, kod nas je to bio slučaj. Nije bilo problema, ubacili su penale
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910656#p910656:1i57xv4r je napisao(la):
MilosMilica » Чет Дец 23, 2021 7:28 am[/url]":1i57xv4r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910436#p910436:1i57xv4r je napisao(la):
Vesnik » Sre Dec 22, 2021 11:56 am[/url]":1i57xv4r]Mi u subotu idemo po novac. Za sada nema teškoća po tom pitanju.


Pozdrav, mi smo za sada potpisali samo predugovor i u njemu nazalost nismo uneli stavku za penale..
Krajnji rok za useljenje je 31.01 2022.
Sredinom januara treba da potpisemo glavni ugovor, pa me zanima da li znate da li mogu u glavni ugovor da trazim da unesu stavku za penale( i ako je u predugovoru nema), ukoliko do probijanja rokova dodje, a evidentno je da ce doci, jer smo mi cetvrta faza i ne ocekujem useljenje pre maja meseca sledece godine.

Unapred hvala :)

Da, možete. Mi smo, takodje, pitanje penala resili u ugovoru. U predugovoru nije bilo ni slova o tome.
 
Сутра цео овај наш крај неће иати грејање. Разлог ? Прикључење М зграде за грејање. Неће ми бити тешко да се сутра смрзавам само да се ви што пре уселите. До лета ће ваљда све да вам заврше,како би могли да се уселите.
 
Vrh