Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908570#p908570:23ddlkmm je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 9:24 pm[/url]":23ddlkmm]Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Na tom postu ste napisali da ce premium 1 biti useljen do marta 2022.
Tako ste bar tada napisali, sada, da li vam je to ona rekla ili ste pogresno preneli, ja ne znam, ali velika je razlika kada se napise da useljenje pocinje u martu, ili da ce premium biti useljen do marta.
Pozdrav :)
 
Tehnički prijem je moguće da se dobije tek kada cela zgrada bude u potpunosti završena do najsitnijeg detalja. To se odnosi i na lokale, i na garaže, na pristupne saobraćajnice i na sve sitnice, protivpožarnu opremu po spratovima, panik lampe itd. Tek tada se može pokrenuti procedura, s tim da će invesitor vrlo verovatno sačekati da završi Premium 2, pa da možda zajedno pokrene proceduru za tehnički prijem za obe zgrade.
To znači da je realno da tehničkog prijema ne bude u naredne 2-3 godine, ako ne i više, vodeći se sa dosadašnjim iskustvom sa investitorom.
Nisam siguran da bi vam odgovaralo da čekate tako dug period na useljenje, a gotovo sam siguran da investitor ne bi pristao da vam plaća penale za ceo taj period.
Ovo je naravno smo moje viđenje situacije ali mislim da je takav scenario izvestan.
 
MilosMilica":2m1dayii je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908570#p908570 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 9:24 pm[/url]":2m1dayii]Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Na tom postu ste napisali da ce premium 1 biti useljen do marta 2022.
Tako ste bar tada napisali, sada, da li vam je to ona rekla ili ste pogresno preneli, ja ne znam, ali velika je razlika kada se napise da useljenje pocinje u martu, ili da ce premium biti useljen do marta.
Pozdrav :)
Mislila sam na prvu fazu...ako sam dobro razumela da je izmedju svake faze nedelju dana...znaci ceo mart ce se useljavati ljudi...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908598#p908598:1fv3zl9v je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 11:20 pm[/url]":1fv3zl9v]
MilosMilica":1fv3zl9v je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908570#p908570 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 9:24 pm[/url]":1fv3zl9v]Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Na tom postu ste napisali da ce premium 1 biti useljen do marta 2022.
Tako ste bar tada napisali, sada, da li vam je to ona rekla ili ste pogresno preneli, ja ne znam, ali velika je razlika kada se napise da useljenje pocinje u martu, ili da ce premium biti useljen do marta.
Pozdrav :)
Mislila sam na prvu fazu...ako sam dobro razumela da je izmedju svake faze nedelju dana...znaci ceo mart ce se useljavati ljudi...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Nedelja dana je izmedju svake lamele, ne faze, bar je tako nama receno.. Sto bi znacilo da od onog dana kada pocne useljenje prve lamele iz prve faze, do poslednje lamele iz cetvrte faze, ako bi sve bilo kako treba, minimum treba da prodje 19 nedelja
 
SunnyJ":1ovcp7bj je napisao(la):
Tehnički prijem je moguće da se dobije tek kada cela zgrada bude u potpunosti završena do najsitnijeg detalja. To se odnosi i na lokale, i na garaže, na pristupne saobraćajnice i na sve sitnice, protivpožarnu opremu po spratovima, panik lampe itd. Tek tada se može pokrenuti procedura, s tim da će invesitor vrlo verovatno sačekati da završi Premium 2, pa da možda zajedno pokrene proceduru za tehnički prijem za obe zgrade.
To znači da je realno da tehničkog prijema ne bude u naredne 2-3 godine, ako ne i više, vodeći se sa dosadašnjim iskustvom sa investitorom.
Nisam siguran da bi vam odgovaralo da čekate tako dug period na useljenje, a gotovo sam siguran da investitor ne bi pristao da vam plaća penale za ceo taj period.
Ovo je naravno smo moje viđenje situacije ali mislim da je takav scenario izvestan.
Mislim da brkate tehnicki pregled i upotrebnu dozvolu.

Tehnicki pregled se radi kad se objekat zavrsi i radi se za svaku lamelu posebno, a zapisnik koji se dobije predstavlja osnov za podnosenje zahteva za izdavanje upotrebne dozvole. E sad kad ce biti upotrebna je nesto drugo.

Ja se pre tehickog prijema necu useliti, investitor po zakonu ne moze da mi preda stan pre toga, tako da penale ce da placa dok to ne zavrsi dobrovoljno ili sudskim putem.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908598#p908598:10226h3b je napisao(la):
lana_bor » Сре Дец 15, 2021 11:20 pm[/url]":10226h3b]
MilosMilica":10226h3b je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908570#p908570 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 9:24 pm[/url]":10226h3b]Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Na tom postu ste napisali da ce premium 1 biti useljen do marta 2022.
Tako ste bar tada napisali, sada, da li vam je to ona rekla ili ste pogresno preneli, ja ne znam, ali velika je razlika kada se napise da useljenje pocinje u martu, ili da ce premium biti useljen do marta.
Pozdrav :)
Mislila sam na prvu fazu...ako sam dobro razumela da je izmedju svake faze nedelju dana...znaci ceo mart ce se useljavati ljudi...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Teba im nedelju dana po lameli.
 
Vesnik":hl6z3gt1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908598#p908598 je napisao(la):
lana_bor » Сре Дец 15, 2021 11:20 pm[/url]":hl6z3gt1]
MilosMilica":hl6z3gt1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908570#p908570 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 9:24 pm[/url]":hl6z3gt1]Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Na tom postu ste napisali da ce premium 1 biti useljen do marta 2022.
Tako ste bar tada napisali, sada, da li vam je to ona rekla ili ste pogresno preneli, ja ne znam, ali velika je razlika kada se napise da useljenje pocinje u martu, ili da ce premium biti useljen do marta.
Pozdrav :)
Mislila sam na prvu fazu...ako sam dobro razumela da je izmedju svake faze nedelju dana...znaci ceo mart ce se useljavati ljudi...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Teba im nedelju dana po lameli.
Auuu, moja greska...da li je realno da treba nedelju dana za jednu lamelu? Koliko ima stanova u jednoj lameli?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908608#p908608:2rgkcbbt je napisao(la):
lana_bor » Сре Дец 15, 2021 11:41 pm[/url]":2rgkcbbt]
Vesnik":2rgkcbbt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908598#p908598 je napisao(la):
lana_bor » Сре Дец 15, 2021 11:20 pm[/url]":2rgkcbbt]
MilosMilica":2rgkcbbt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908570#p908570 je napisao(la):
lana_bor » Sre Dec 15, 2021 9:24 pm[/url]":2rgkcbbt]Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Na tom postu ste napisali da ce premium 1 biti useljen do marta 2022.
Tako ste bar tada napisali, sada, da li vam je to ona rekla ili ste pogresno preneli, ja ne znam, ali velika je razlika kada se napise da useljenje pocinje u martu, ili da ce premium biti useljen do marta.
Pozdrav :)
Mislila sam na prvu fazu...ako sam dobro razumela da je izmedju svake faze nedelju dana...znaci ceo mart ce se useljavati ljudi...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Teba im nedelju dana po lameli.
Auuu, moja greska...da li je realno da treba nedelju dana za jednu lamelu? Koliko ima stanova u jednoj lameli?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Mislim oko 20-ak. Na svakom spratu po 4 stana.
 
SunnyJ":14265rc4 je napisao(la):
Nije niko nikome došao na vrata, nego ispred zgrade dok je bilo 15 stanara i profesionalni upravnik, u toku sastanka stanara jednog ulaza. Desilo se letos.
Super 5 bambija za vas sve. Meni sve vise delujete kao agent provokator investitora ovde sa namerom da sirite laznu propagandu i stitite interes investitora. Hvala bogu da imamo vas da nam kazete da je investitor spor i da kasni par godina sa svojim obavezama ali da je to ipak ok jer na kraju ipak ispuni svoje obaveze te zbog toga ne treba se uopste zaliti.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Cao buduce komsije! Nov sam na forumu i drago mi je da je otvorena diskusija na ovu temu. Verujem da smo svi nestrpljivi da se sto pre uselimo, pa pored razmenjivanja informacija, ovo mu dodje kao neka grupna terapija :) Procitah dosta komentara, dosta sam i preskocio ali nisam uspeo da nadjem jednu info. Da li se zna koliko su prvi kupci iz prethodnih zgrada ukupno cekali na useljenje? Kapiram da onima koji su na samom pocetku rezervisali stanove da im je u ugovoru stajao raniji datum za useljenje pa me interesuje koliko meseci ukupno je investitor u njihovom slucaju probio rok… Uporedio bih to sa Premium 1 zgradom. Verujem da ce biti ista ili slicna prica. Meni na primer u ugovoru stoji 30. Septembar. Ne znam da li ima neko kome u ugovoru stoji neki raniji datum?

Posto vec daju toliko razlicitih informacija, mozda moze neki zakljucak da se donese bez njih. Iskreno, kako je krenulo, mene ne bi cudilo ni da se to oduzi i do leta. Nadam se da nece biti tog scenarija, ali radije bih se psihicki pripremio na to, nego dase iz meseca u mesec dodatno razocaravam. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad se setih jos necega :D Sta mislite, da li ce menjati ime ulice?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908562#p908562:zxlsprmq je napisao(la):
Vesnik » Sre Dec 15, 2021 9:02 pm[/url]":zxlsprmq]Ljudi, upravo nam je neko preneo da je Marijana saopštila da je useljavanje verovatno tek na proleće. A vidim da komsije na fejsu dele različite informacije... Od toga da će useljavanje krenuti i pre primopredaje odnosno cim budu mogli peskom da pokriju ulicu i da se nose stvari do toga da ulica pravi velike probleme i da nema useljavanja do marta najranije!

To su informacije koje su komšijama saopštene danas.


Pozdrav, da li mozete da podelite ovde link od te grupe na fejsu, kako bi mogli da pratimo informacije koje se dele i tamo, pa da uporedimo sa ovim ovde.
Hvala :)
 
Dragi budući komšija Samael, ja kao investitorov tajni agent Izzy, ne bih nastavljao raspravu s vama.
Ono što želim reći je da sve informacije koje sam postavljao ovde su istinite i nemam razloga da lažem za bilo šta. Mišljenja koja takođe podelim su moja i možda za nešto budem u pravu, za nešto ne, vreme će pokazati (mišljenja su formirana na osnovu ličnog iskustva i iskustva drugih komšija).
Ništa ovde ne pišem u službi investitora ili bilo koga drugog, niti da zastrašujem ili da se sladim što radovi idu sporije od predviđenog. Ja takođe želim da naselje što pre dobije lepši izgled, nove ulice, da se gradilište radi i posao završava dobrom dinamikom.
Svrha foruma je da razmenjujemo informacije, mišljenja i ideje, a sad ako se nekome ne sviđa kad mu kažem da je napolju oblačno, to nije moj problem i ako će vas učiniti srećnijim nek bude da sam ja lažov i agent, vi ćete svakako proći svoju priču, ne morate ni da "zarezujete" moje postove ako mislite da su nepouzadani... Ovim bih završio polemiku, ne morate mi replicirati dalje jer nije cilj da ovde opet raspirujemo neke bespotrebne rasprave...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908626#p908626:2gdg44st je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Čet Dec 16, 2021 1:29 am[/url]":2gdg44st]Sad se setih jos necega :D Sta mislite, da li ce menjati ime ulice?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako je za sada ime "Nova pa neki br." menjaće se sigurno. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908624#p908624:3huakdxn je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Čet Dec 16, 2021 1:16 am[/url]":3huakdxn]Cao buduce komsije! Nov sam na forumu i drago mi je da je otvorena diskusija na ovu temu. Verujem da smo svi nestrpljivi da se sto pre uselimo, pa pored razmenjivanja informacija, ovo mu dodje kao neka grupna terapija :) Procitah dosta komentara, dosta sam i preskocio ali nisam uspeo da nadjem jednu info. Da li se zna koliko su prvi kupci iz prethodnih zgrada ukupno cekali na useljenje? Kapiram da onima koji su na samom pocetku rezervisali stanove da im je u ugovoru stajao raniji datum za useljenje pa me interesuje koliko meseci ukupno je investitor u njihovom slucaju probio rok… Uporedio bih to sa Premium 1 zgradom. Verujem da ce biti ista ili slicna prica. Meni na primer u ugovoru stoji 30. Septembar. Ne znam da li ima neko kome u ugovoru stoji neki raniji datum?

Posto vec daju toliko razlicitih informacija, mozda moze neki zakljucak da se donese bez njih. Iskreno, kako je krenulo, mene ne bi cudilo ni da se to oduzi i do leta. Nadam se da nece biti tog scenarija, ali radije bih se psihicki pripremio na to, nego dase iz meseca u mesec dodatno razocaravam. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na koju zgradu mislite, tj. koja zgrada je vaša. Zgrada E je trebala u septembru, ali kasni naravno. Meni stoji rok 1.10.2021
 
SunnyJ":3rtfsyg5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908626#p908626 je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Čet Dec 16, 2021 1:29 am[/url]":3rtfsyg5]Sad se setih jos necega :D Sta mislite, da li ce menjati ime ulice?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako je za sada ime "Nova pa neki br." menjaće se sigurno. :)
Stoji Slanacki Put pa br… -.-


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bokica78":2azk3mo0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908624#p908624 je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Čet Dec 16, 2021 1:16 am[/url]":2azk3mo0]Cao buduce komsije! Nov sam na forumu i drago mi je da je otvorena diskusija na ovu temu. Verujem da smo svi nestrpljivi da se sto pre uselimo, pa pored razmenjivanja informacija, ovo mu dodje kao neka grupna terapija :) Procitah dosta komentara, dosta sam i preskocio ali nisam uspeo da nadjem jednu info. Da li se zna koliko su prvi kupci iz prethodnih zgrada ukupno cekali na useljenje? Kapiram da onima koji su na samom pocetku rezervisali stanove da im je u ugovoru stajao raniji datum za useljenje pa me interesuje koliko meseci ukupno je investitor u njihovom slucaju probio rok… Uporedio bih to sa Premium 1 zgradom. Verujem da ce biti ista ili slicna prica. Meni na primer u ugovoru stoji 30. Septembar. Ne znam da li ima neko kome u ugovoru stoji neki raniji datum?

Posto vec daju toliko razlicitih informacija, mozda moze neki zakljucak da se donese bez njih. Iskreno, kako je krenulo, mene ne bi cudilo ni da se to oduzi i do leta. Nadam se da nece biti tog scenarija, ali radije bih se psihicki pripremio na to, nego dase iz meseca u mesec dodatno razocaravam. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na koju zgradu mislite, tj. koja zgrada je vaša. Zgrada E je trebala u septembru, ali kasni naravno. Meni stoji rok 1.10.2021
Mislim na one zgrade iznad premijuma, pored EP na kraju ulice


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam stan uzeo u Premium zgradi. A koliko sam razumeo ta E zgrada je poseban slucaj…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908640#p908640:1q3mrh3t je napisao(la):
MilosMilica » Чет Дец 16, 2021 7:35 am[/url]":1q3mrh3t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908562#p908562:1q3mrh3t je napisao(la):
Vesnik » Sre Dec 15, 2021 9:02 pm[/url]":1q3mrh3t]Ljudi, upravo nam je neko preneo da je Marijana saopštila da je useljavanje verovatno tek na proleće. A vidim da komsije na fejsu dele različite informacije... Od toga da će useljavanje krenuti i pre primopredaje odnosno cim budu mogli peskom da pokriju ulicu i da se nose stvari do toga da ulica pravi velike probleme i da nema useljavanja do marta najranije!

To su informacije koje su komšijama saopštene danas.


Pozdrav, da li mozete da podelite ovde link od te grupe na fejsu, kako bi mogli da pratimo informacije koje se dele i tamo, pa da uporedimo sa ovim ovde.
Hvala :)


Poslah naziv u pp.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908723#p908723:244w8h9b je napisao(la):
Ekstraterestrijal » Čet Dec 16, 2021 11:06 am[/url]":244w8h9b]Ja sam stan uzeo u Premium zgradi. A koliko sam razumeo ta E zgrada je poseban slucaj…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne razumem sto to svi misle, ja sam ugovor overila kod notara, kasne malo, to da.. ali ne vidim sta tu moze biti problem!
 
I meni se cini da E zgrada konačno napreduje dobrim tempom.
 
Ljudi, a kad govorite o toj primopredaji i rokovima, interesuje me jedna stvar: Da li ste vi nekada radili primopredaju? Svi zvucite kao da je to dodjete u stan tu sve perfektno, kamion sa stvarima ispred ulaza, uzmete kljuc i ubacite stvari. U realnosti je primopredaja prilicno drugacija: Dodjes, prljav zid, ostecena plocica, ostecen parket, vrata malo kriva i sta ga znam sve. Onda napravis spisak zamerki, pa sacekas da investitor otkloni, pa tek onda mu potpises primopredaju. Nisi valjda lud da mu potpises primopredaju na obecanje da ce kasnije srediti.

Znam da su ljudi nestrpljivi i da zure. Gledam useljene stanove u E zgradi a okolo blato i pitam se kako uopste dolaze do stana, i na sta ce im na kraju stan izgledati sa svom tom prljavstinom preko koje prolaze svaki dan. Investitori su bahati, ali dokle god mi pristajemo na njihovu bahatost oni ce se tako ponasati.
 
Pa ti mozes i pre primopredaje da odes i ukazes na bilo koju nepravilnost sto se tice radova… Mislim da cak i ako se uselis pre nego sto se eventualni nedostaci isprave, da ce se svakako popraviti sve sto treba bez obzira… Mozda sam samo naivan, ne znam… Evo citao sam par diskusija o drugim projektima po Beogradu, gde se stanari zale na stvari koje nisu mogli da primete dok nisu neko vreme proveli u stanu… Tako da nije sve crno i belo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Javljaju nam sa terena da se danas radi ulica punom parom, postavljaju se neke cevi...

Nas agent je putem telefona saopštila da sve ostaje kako je prethodno rečeno (očekuje se da primopredaja počne u januaru). Takodje, naglasila je da niko u salonu ne pominje proleće i da ta informacija zasigurno nije potekla od njih. Poslace mejl svim klijentima sa relevantnim informacijama kada bude došlo vreme za to.

Dakle, ili neko medju nama deli raznorazne informacije radi zabave ili postoji neki šum u komunikaciji pa su
i interpretacije takve kakve jesu. Cinjenica je i da smo u tom iščekivanju postali veoma osetljivi.
 
Vrh