Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907481#p907481:1n11lym5 je napisao(la):
Smigul » Ned Dec 12, 2021 5:22 pm[/url]":1n11lym5]Hvala Vesnik na odgovoru. Nije problem taj član i održavanje, samo blanko ugovor. A opet su pisali ljudi da baš i nemaju neko dobro iskustvo sa tim održavanjem u gornjim zgradama. Mislim da sam pročitao da Belvil plaća oko 2000 održavanje naselja
Nemamo dobro iskustvo zato što ni nemamo firmu za održavanje naselja. :lol:
Mi smo svi imali u ugovorima to o angažovanju firme. Međutim, pojavio se prof. upravnik i rekao da je stav investitora da nam ipak on ne nameće firmu i cenu, već da mi sami prikupimo ponude od nekih firmi i odaberemo onu koju stanari izaberu (odnosno da upravnik prikupi).
I onda je bilo desetak ponuda od raznih firmi, većina oko 3000din po stanu. Najjeftinija je tražila 2500din, a najskuplja mislim 30€. Naravno bilo je i razlika u uslugama koje te firme nude. Uglavnom su sve nudile obezbeđenje sa portirima, čišćenje zgrada 2-3 puta nedeljno, čišćenje naselja, neka ozbiljnija čišćenja na mesečnom nivou, čišćenje snega, baštovana, provera pp sistema i sl. Nudile su i haus majstora koji se doplaćuje, a neki su nudili i rešavanje kvarova besplatno ako je iznos do 100€ na mesečnom nivou... Pored toga, u ponudi je bilo i čišćenje garaža koje bi išlo samo na teret stanara koji poseduju garažna mesta (4€ po garažnom mestu).
Za odabir firme bila je potrebna većina stanara. Ako se dobro sećam to se odnosilo i na većinu u svakom zasebnom ulazu, inače ništa...
Inače, uslov investitora je da se odabere firma sa obezbeđenjem kako bi se rampa na ulazu u naselje pustila u funkciju.

Naravno, mi stanari ne izglasasmo za sad ni jednu firmu.
Nekima je preskupo, nekima nepotrebno, kažu nismo na Dorćolu, neki neće da razmatraju ponude uopšte dok investitor ne završi sve svoje obaveze (npr. garaže u A zgradi) itd.
Većina od onih koji su za angažovanje firme su za najjeftiniju ali i najsiromašniju ponudu od 2500din po stanu. Ja sam iz one najmanje grupe koja je za bilo koju firmu, samo da naselje što pre počne da se dovodi u red, koliko je to moguće.

I tako, za sada još uvek nemamo firmu i cupkamo u mestu... Priča još nije završena, pregovori/dogovori traju, u nekom trenutku ćemo se valjda usaglasiti.
Još jedna info, pao je dogovor među stanarima da se najpre definiše ugovor sa odabranom firmom na 1 ili 2 godine, nakon čega bi se donela odluka o nastavku saradnje ili raskidu u slučaju nezadovoljstva naše strane. Firme koje su nam slale ponudu, uglavnom nisu imale ništa protiv sklapanja ovako kratkoročnih ugovora.
 
Hvala Sunny J, sjajan post. Da se čisto ima uvid kakav je cenovni rang koji može da se očekuje i usluge. E sad to što investitor nije aktivirao član ugovora o uređenju zgrade vidim da je mač sa dve oštrice. S jedne strane sami se dogovarate šta vam odgovara i koliko bi platili, a s druge baš zato što nije aktivirao vi nemate ništa jer se ljudi teško dogovaraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907500#p907500:3a2uux02 je napisao(la):
SunnyJ » Ned Dec 12, 2021 7:43 pm[/url]":3a2uux02]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907481#p907481:3a2uux02 je napisao(la):
Smigul » Ned Dec 12, 2021 5:22 pm[/url]":3a2uux02]Hvala Vesnik na odgovoru. Nije problem taj član i održavanje, samo blanko ugovor. A opet su pisali ljudi da baš i nemaju neko dobro iskustvo sa tim održavanjem u gornjim zgradama. Mislim da sam pročitao da Belvil plaća oko 2000 održavanje naselja
Nemamo dobro iskustvo zato što ni nemamo firmu za održavanje naselja. :lol:
Mi smo svi imali u ugovorima to o angažovanju firme. Međutim, pojavio se prof. upravnik i rekao da je stav investitora da nam ipak on ne nameće firmu i cenu, već da mi sami prikupimo ponude od nekih firmi i odaberemo onu koju stanari izaberu (odnosno da upravnik prikupi).
I onda je bilo desetak ponuda od raznih firmi, većina oko 3000din po stanu. Najjeftinija je tražila 2500din, a najskuplja mislim 30€. Naravno bilo je i razlika u uslugama koje te firme nude. Uglavnom su sve nudile obezbeđenje sa portirima, čišćenje zgrada 2-3 puta nedeljno, čišćenje naselja, neka ozbiljnija čišćenja na mesečnom nivou, čišćenje snega, baštovana, provera pp sistema i sl. Nudile su i haus majstora koji se doplaćuje, a neki su nudili i rešavanje kvarova besplatno ako je iznos do 100€ na mesečnom nivou... Pored toga, u ponudi je bilo i čišćenje garaža koje bi išlo samo na teret stanara koji poseduju garažna mesta (4€ po garažnom mestu).
Za odabir firme bila je potrebna većina stanara. Ako se dobro sećam to se odnosilo i na većinu u svakom zasebnom ulazu, inače ništa...
Inače, uslov investitora je da se odabere firma sa obezbeđenjem kako bi se rampa na ulazu u naselje pustila u funkciju.

Naravno, mi stanari ne izglasasmo za sad ni jednu firmu.
Nekima je preskupo, nekima nepotrebno, kažu nismo na Dorćolu, neki neće da razmatraju ponude uopšte dok investitor ne završi sve svoje obaveze (npr. garaže u A zgradi) itd.
Većina od onih koji su za angažovanje firme su za najjeftiniju ali i najsiromašniju ponudu od 2500din po stanu. Ja sam iz one najmanje grupe koja je za bilo koju firmu, samo da naselje što pre počne da se dovodi u red, koliko je to moguće.

I tako, za sada još uvek nemamo firmu i cupkamo u mestu... Priča još nije završena, pregovori/dogovori traju, u nekom trenutku ćemo se valjda usaglasiti.
Još jedna info, pao je dogovor među stanarima da se najpre definiše ugovor sa odabranom firmom na 1 ili 2 godine, nakon čega bi se donela odluka o nastavku saradnje ili raskidu u slučaju nezadovoljstva naše strane. Firme koje su nam slale ponudu, uglavnom nisu imale ništa protiv sklapanja ovako kratkoročnih ugovora.

2500-3000 Din.po stanu je dobra cena.
Koliko ima ukupno Stanova ? pa puta cena i videcete koliko je skupo ili jeftino.
Koliko stanova ima , mislim da je preskupo.Ili 4 Eura dodatno za parking ??Pa nece ga cistiti toliko cesto.A u Garazi ima barem 15 Mesta i da kasira 60 Eura ciscenja sto se uradi za 15 min za 15 Mesta.
To na zapadu nema,pausalno se naplacuje i odradjuje svaka stavka.Kod mene Hausmeister sve to radi za 50 Stanova sa predvidjenim ulozenim radom od 10 h nedeljno.I netreba vise vremena ako je rad afektivan.
Ja zivim u Nemackoj,placamo odrzavanje 20 Eura mesecno.Hausmeister cisti i odrzava Zgradu,zelene povrsine,pomocne prostorije,garazu,nosi kante za djubre do ulice ( da ovi iz komunalnog mogu odneti ),cisti i odrzava dvoriste,staze itd i taj posao radi na pausalnoj " Mini Job " bazi za 450 Eura mesecno( neto na ruke ispadne 10 Eura po satu ,sto nije lose jer nema na plati druge dazbine i doprinose ).Tu je predvidjeno da ukupno 10 h nedeljno se angazuje za navedene poslove.I sve je cakum -pakum.Placa se za efektivan rad a ne da se naplacuje a nista ne radi.On ima tri zgrade sa oko 50 Stanova da odrzava.
A propali sistem komunizma gde svaka zgrada,institucija ,zadruga ili " preduzece" ima svoju kafu-kuvaricu,vozaca i portira mislim da je luksuz koji se nece dobiti a naplatice se.Treba nam upravnik i domar za odrzavanje i ciscenje.Koji portir,rampe itd,to nece funkcionisati i bacene su pare.To nema ni Beverli Hils naselje!
 
Da li se zna dokle su stigli u Premium 1 u Lamelama 16,17,18,19 ?
Kada se ocekuje da bude gotovo ,jel jos vazi ono do kraja Decembra ?
I kako ide procedura kada bude gotovo i investitor ili Agencija koja je prodala stan,preda Stan sa " kljuc u ruke" ?
Koja se dokumentacija se dobija i gde ponasebno mora da se ode i sta sve mora da se prijavi uvezi Stana?
Struja,Voda ,komunalije( zna se gde se mora otici),grejanje…..infostan ili koja ima institucija gde se mora otici…
Dajte tu malo informacija,savete,adrese i kontakte.Pozdrav svim buducim komsijama i komsinkama ;-D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908088#p908088:19o7n78r je napisao(la):
MisterX » Uto Dec 14, 2021 3:46 pm[/url]":19o7n78r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907500#p907500:19o7n78r je napisao(la):
SunnyJ » Ned Dec 12, 2021 7:43 pm[/url]":19o7n78r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907481#p907481:19o7n78r je napisao(la):
Smigul » Ned Dec 12, 2021 5:22 pm[/url]":19o7n78r]Hvala Vesnik na odgovoru. Nije problem taj član i održavanje, samo blanko ugovor. A opet su pisali ljudi da baš i nemaju neko dobro iskustvo sa tim održavanjem u gornjim zgradama. Mislim da sam pročitao da Belvil plaća oko 2000 održavanje naselja
Nemamo dobro iskustvo zato što ni nemamo firmu za održavanje naselja. :lol:
Mi smo svi imali u ugovorima to o angažovanju firme. Međutim, pojavio se prof. upravnik i rekao da je stav investitora da nam ipak on ne nameće firmu i cenu, već da mi sami prikupimo ponude od nekih firmi i odaberemo onu koju stanari izaberu (odnosno da upravnik prikupi).
I onda je bilo desetak ponuda od raznih firmi, većina oko 3000din po stanu. Najjeftinija je tražila 2500din, a najskuplja mislim 30€. Naravno bilo je i razlika u uslugama koje te firme nude. Uglavnom su sve nudile obezbeđenje sa portirima, čišćenje zgrada 2-3 puta nedeljno, čišćenje naselja, neka ozbiljnija čišćenja na mesečnom nivou, čišćenje snega, baštovana, provera pp sistema i sl. Nudile su i haus majstora koji se doplaćuje, a neki su nudili i rešavanje kvarova besplatno ako je iznos do 100€ na mesečnom nivou... Pored toga, u ponudi je bilo i čišćenje garaža koje bi išlo samo na teret stanara koji poseduju garažna mesta (4€ po garažnom mestu).
Za odabir firme bila je potrebna većina stanara. Ako se dobro sećam to se odnosilo i na većinu u svakom zasebnom ulazu, inače ništa...
Inače, uslov investitora je da se odabere firma sa obezbeđenjem kako bi se rampa na ulazu u naselje pustila u funkciju.

Naravno, mi stanari ne izglasasmo za sad ni jednu firmu.
Nekima je preskupo, nekima nepotrebno, kažu nismo na Dorćolu, neki neće da razmatraju ponude uopšte dok investitor ne završi sve svoje obaveze (npr. garaže u A zgradi) itd.
Većina od onih koji su za angažovanje firme su za najjeftiniju ali i najsiromašniju ponudu od 2500din po stanu. Ja sam iz one najmanje grupe koja je za bilo koju firmu, samo da naselje što pre počne da se dovodi u red, koliko je to moguće.

I tako, za sada još uvek nemamo firmu i cupkamo u mestu... Priča još nije završena, pregovori/dogovori traju, u nekom trenutku ćemo se valjda usaglasiti.
Još jedna info, pao je dogovor među stanarima da se najpre definiše ugovor sa odabranom firmom na 1 ili 2 godine, nakon čega bi se donela odluka o nastavku saradnje ili raskidu u slučaju nezadovoljstva naše strane. Firme koje su nam slale ponudu, uglavnom nisu imale ništa protiv sklapanja ovako kratkoročnih ugovora.

2500-3000 Din.po stanu je dobra cena.
Koliko ima ukupno Stanova ? pa puta cena i videcete koliko je skupo ili jeftino.
Koliko stanova ima , mislim da je preskupo.Ili 4 Eura dodatno za parking ??Pa nece ga cistiti toliko cesto.A u Garazi ima barem 15 Mesta i da kasira 60 Eura ciscenja sto se uradi za 15 min za 15 Mesta.
To na zapadu nema,pausalno se naplacuje i odradjuje svaka stavka.Kod mene Hausmeister sve to radi za 50 Stanova sa predvidjenim ulozenim radom od 10 h nedeljno.I netreba vise vremena ako je rad afektivan.
Ja zivim u Nemackoj,placamo odrzavanje 20 Eura mesecno.Hausmeister cisti i odrzava Zgradu,zelene povrsine,pomocne prostorije,garazu,nosi kante za djubre do ulice ( da ovi iz komunalnog mogu odneti ),cisti i odrzava dvoriste,staze itd i taj posao radi na pausalnoj " Mini Job " bazi za 450 Eura mesecno( neto na ruke ispadne 10 Eura po satu ,sto nije lose jer nema na plati druge dazbine i doprinose ).Tu je predvidjeno da ukupno 10 h nedeljno se angazuje za navedene poslove.I sve je cakum -pakum.Placa se za efektivan rad a ne da se naplacuje a nista ne radi.On ima tri zgrade sa oko 50 Stanova da odrzava.
A propali sistem komunizma gde svaka zgrada,institucija ,zadruga ili " preduzece" ima svoju kafu-kuvaricu,vozaca i portira mislim da je luksuz koji se nece dobiti a naplatice se.Treba nam upravnik i domar za odrzavanje i ciscenje.Koji portir,rampe itd,to nece funkcionisati i bacene su pare.To nema ni Beverli Hils naselje!


Ne zagovaram 20 evra mesecno, samo razlažem:
Tu je upravnik tipa 250-350 dinara mesečno po stanu. Odrzavanje lifta još toliko. Čišćenje još duplo toliko. Bašta još toliko... tu smo već na 10 evra. Plus fond zgrade za popravke, sijalice... plus fond za krupne investicije ( krov i slično)... jos ako se priča o obezbedjenju.... izračunajte.

A obezbedjenje je sve potrebnije - svima je odozgo pokradena protivpožarna oprema, creva... odnoseni su poklopci sahtova, nestajale gume sa parkiranih kola, kraj isaran sprejem... svašta nešto se dešavalo. Rampe se traže jer ljudi nemaju gde da pakiraju, ulaze ljudi iz gornjih naselja koja nemaju parking itd.
 
A jel ima jos neko naselje u BG sa slicnim tipom uredjenja sa cuvarem,zatvoren ulaz / Rampa za naselje itd ?
Ali jos razmisljam,put i ulicu gradi Grad i javan je,kako onda naselje privatnom rampom zatvoriti?
Ili se planira za svaki prilaz prema zgradama na privatni posed da se stavi rampa ?
 
Koliko ima uopste stanova ( ili ce ih ukupno biti), da uopste dobijemo pretpostavku o cifri koju ce neka Firma dobiti za odrzavanju naselja ?
 
http://mbblok.rs/phone/lokal-a.html

MB blok Marije Bursac slicno je zamislien projekat, gledao tamo stanove takodje imaju privatan posed imaju rampu na ulaz i cuvara oni su vec useljeni odavno, pa neka se neko raspita koliko im kosta odrzavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908014#p908014:1d4nsfg1 je napisao(la):
malizeka » Uto Dec 14, 2021 2:11 pm[/url]":1d4nsfg1]Pozdrav svima,
da li je neka lamela iz faze 4 stigla na 80%?
4 faza lamela 7, 80% je završeno pre oko 3 nedelje. Za druge ne znam.
 
Molim vas nemojte citirati poruku koja je odmah iznad vaše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908157#p908157:37sm8frk je napisao(la):
Smigul » Uto Dec 14, 2021 6:16 pm[/url]":37sm8frk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908014#p908014:37sm8frk je napisao(la):
malizeka » Uto Dec 14, 2021 2:11 pm[/url]":37sm8frk]Pozdrav svima,
da li je neka lamela iz faze 4 stigla na 80%?
4 faza lamela 7, 80% je završeno pre oko 3 nedelje. Za druge ne znam.


Pozdrav, nama je receno da idu redom po lamelama u 4 fazi, da je od prilike potrebno 5 nedelja po lameli, tako da se ocekuje da ce 8 lamela biti na 80% do kraja godine, za ostale, redom dodajte po malo vise od mesec dana, s tim da nemojte racunati prvih desetak dana januara :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908150#p908150:n2s35yks je napisao(la):
MisterX » Uto Dec 14, 2021 7:01 pm[/url]":n2s35yks]Koliko ima uopste stanova ( ili ce ih ukupno biti), da uopste dobijemo pretpostavku o cifri koju ce neka Firma dobiti za odrzavanju naselja ?

Ako pitate za Premium 1, u nasem ugovoru stoji da se blok sastoji od 19 lamela, 412 stanova, 6 poslovnih prostora, podzemnih garaza za 266 vozila i nadzemnim parkingom za 203 vozila, od cega 23 parking mesta za osobe sa posebnim potrebama. Mozda moze neko prema ovim informacijama da dobije okvirnu ponudu vezanu za odrzavanje.
 
Da li je neko saznao sta se dogadja sa ulicom obzirom na vremenske prilike?
 
Danas oko 15h kad sam prošao i dalje je bilo sve ono što su započeli pod snegom. Prema tome, ove nedelje nije bilo radova na ulici još uvek.

Što se tiče E zgrade, postavljaju se ona stakla na terasi.
 
Koliko vam je trebalo da skupite dokumenta za povraćaj PDVa (za one koji su radili)? Ja danas pročitah sta sve treba i zavrtelo mi se u glavi.
 
Ljudi, upravo nam je neko preneo da je Marijana saopštila da je useljavanje verovatno tek na proleće. A vidim da komsije na fejsu dele različite informacije... Od toga da će useljavanje krenuti i pre primopredaje odnosno cim budu mogli peskom da pokriju ulicu i da se nose stvari do toga da ulica pravi velike probleme i da nema useljavanja do marta najranije!

To su informacije koje su komšijama saopštene danas.
 
Da, mi smo bili kod Marijane oko prvog decembra i tako nam je rekla. Marta pocinje useljenje. Sve sa tog sastanka sam napisala pre 2 nedelje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Da, Lana, sećam se Vašeg pošta... Ali, nije stvar u tome već je problem sto svakodnevno saopštavaju različite informacije. Dakle, nekim klijentima je saopšteno da nece biti useljavanja pre marta, a drugima da će uskoro krenuti sve samo da pokriju peskom ulicu da mogu da se prenesu stvari ( neverovatno zaista). Dakle, ja verujem da ljudi nisu valjda toliko u problemu da tako pogrešno interpretiraju informacije koje im agenti saopštavaju.

Mozda ja grešim.
 
Ja mislim da je problem u razlicitim karakterima agenata. Oni manipulisu nama i to je neizbezno nazalost. Mislim da bi trebalo da oni koji cekaju Premijum 1, zajednickim snagama odu kod nekoga ko je iznad, da konacno dobijete prave informacije. Ja sam posle prepiske zamolila Marijanu telefonom da pribavi informacije koje me zanimaju, pitala sam i za Premijum 1 i 2...jer smo, slozicete se, u istom sosu. Sto Vi prezivljavate i mi cemo koji cekamo Premijum 2. Ona je na primer rekla da ce put biti gotov do kraja decembra, ako nas sneg zaveje januara (sto se i desilo). Kao sto ce nase useljenje u Premijum 2 kasniti 6 meseci minimum...i eto nas iz Premijuma 2 tek u 2024oj godini

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Nama je Danijela rekla da ulicu ne ocekuju pre sredine januara (navodno ulica ce kasniti jer je po planu afaltiranje planirano od sredine decembra sto se nece desiti) tako da useljenje kraj januara.

Ali se slazem sa time da manipulisu sa nama, klasicna good cop - bad cop taktika. Oni nam kazu prolece mart/april, a onda Nenad dodje i kaze bice od januara i kao svi srecni i zadovoljni.

Ja pravo da vam kazem imam jos januar da izguram i posle toga mi krecu penali u iznosu skoro stanarine, pa neka se useljenje bude i jula.

Inace info koji sam dobio za moju lamelu (br. 2) jeste da je ona gotova skoro cela i da je tamo zavrsen parket. Ja svakako nikome ne bih savetovao da ulazi u stan dok ne prodje zgrada tehnicki prijem, bar ja nemam nameru da prihvatim primopredaju dok komisija ne kaze da je zgrada bezbedna.

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
 
Slazem se u potpunosti da veoma svesno manipulišu informacijama. To mi jako smeta i trudim se da uradim nešto povodom toga.

Takodje, smatram da nije dobra ideja da se neko useli pre primopredaje.
 
Vrh