Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853712#p853712:2ij4bqgq je napisao(la):
Vesnik » Čet Maj 27, 2021 4:59 pm[/url]":2ij4bqgq]Za E zgradu rekose da će biti gotova u isto vreme kada i prva faza za premium. To zaboravih.

A kad kažu Avgust da li to znači 1. ili 31. Avgust? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853744#p853744:3q5l0m9x je napisao(la):
Vesnik » Čet Maj 27, 2021 6:41 pm[/url]":3q5l0m9x]Kraj avgusta. :D

Hvala za info, pa ako Bog da da se svi uselimo tada :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853745#p853745:2avzucfe je napisao(la):
halezmo » Чет Мај 27, 2021 6:44 pm[/url]":2avzucfe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853744#p853744:2avzucfe je napisao(la):
Vesnik » Čet Maj 27, 2021 6:41 pm[/url]":2avzucfe]Kraj avgusta. :D

Hvala za info, pa ako Bog da da se svi uselimo tada :D

Verujem da ce biti tako! :kk:
 
Vesnik":3n9o7l9i je napisao(la):
Ljudi, pozdrav!

Mi smo danas overili ugovor za stan u prvoj fazi (premium). Lako smo se dogovorili oko svih važnih tema u vezi ugovora tako da vam možemo poručiti da nema razloga za brigu.

Što se tiče radova, postavlja se keramika u stanovima i u hodnicima zgrade... U našem stanu konkretno je vec postavljena keramika. Fasada sa unutrasnje strane se privodi kraju i na lamelama iz 4 faze. I zaista sve sjajno izgleda. Prva faza će biti gotova u avgustu. Postavljaju se sipovi za premium 2. Eto, to su neke nove informacije.
Zdravo :)
Mogli ste par slika da okacite da vidimo kako izgleda stan i ulaz sad kada je u zavrsnoj fazi. :)
Pozdrav!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A zna li neko šta se dešava sa putem ispod premium zgrada? Informacije koja sam ja dobijao su kraj septembra po dogovoru sa gradom, a poslednja koju sam dobio pre par dana je da se nadaju do kraja godine.
 
Sta mislite, da li je dobra investicija kupiti stan ovde (dvosoban) i izdati ga nekoj porodici?

Da li ce cena kvadrata da raste? Da li ce to mozda biti pozeljna lokacija u buducnosti?

I generalno, ako neko ima viska vremena (a razume se) neka mi pise na PP o tome gde je u ovom trenutku najbolje kupiti stan u Beogradu (za cenu po kvadrata izmedju 1200-1400 evra)?

Razmisljam i o Mirijevu, kuda ce proci linija/e metroa.
 
Da znamo da ce cena kvadrata rasti, svi bi investirali novac ovde. To sto pitas niko ne moze da ti kaze za sigurno, na tebi je da uradis istrazivanje i na osnovu toga doneses odluku da li je dobra investicija. Naselje je jos mlado i ne zna se da li ce uspeti kao Stepa Stepanovic. Moze i da ne uspe kao Vojvode Vlahovica, to niko ne zna.

Slusati savet za investicije na forumu nije pametno. Jedino sto mozes da procitas su iskustva i na osnovu toga doneses odluku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854193#p854193:2ofe8s82 je napisao(la):
Crowley » Sub Maj 29, 2021 7:43 pm[/url]":2ofe8s82]Da znamo da ce cena kvadrata rasti, svi bi investirali novac ovde. To sto pitas niko ne moze da ti kaze za sigurno, na tebi je da uradis istrazivanje i na osnovu toga doneses odluku da li je dobra investicija. Naselje je jos mlado i ne zna se da li ce uspeti kao Stepa Stepanovic. Moze i da ne uspe kao Vojvode Vlahovica, to niko ne zna.

Slusati savet za investicije na forumu nije pametno. Jedino sto mozes da procitas su iskustva i na osnovu toga doneses odluku.

Koji su parametri za to da li je neko naselje uspelo ili nije po Vašem mišljenju?
Moram da priznam da sam morao za ovo u V. Vlahovića da guglam, da vidim gde je i o čemu se radi. Koliko sam razumeo, ogroman problem tamo je nedostatak parking mesta, pa se ljudi masovno parkiraju na trotoaru, što onemogućava normalno kretanje pešaka i stanara; nedostatak kontejnera i stoga velika količina đubreta na sve strane, mahom prouzrokovana lošim vaspitanjem rezidenata; mali broj ili nepostojanje uslužnih objekata (banka, prodavnica, bankomat, frizer itd); previše betona i jedno jedino igralište za decu u koje nije dobrodosao bilo ko?...itd...itd...

Smatram da problema parkinga ne bi trebalo da bude u velikoj meri ovde - trebalo bi da ga ima dovoljno, što se tiče cene istih, mislim da su korektna. Vezano za ostale stvari..verujem da, to da li će neko naselje uspeti ili ne, najviše zavisi od samih stanara koji žive u naselju, njihove želje da imaju kvalitetan život i suživot sa komšijama, a čitajući ovaj forum nadam se i verujem da će takvi pristojni i kulturni ljudi biti u većini, pa da će se, uz zajedničku želju i organizaciju, uspeti sa idejom kreiranja jedne lepe sredine gde će se moći lepo živeti i podizati klince.
Makar ja to tako posmatram :)
Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854315#p854315:34ftjrsg je napisao(la):
Mr. Frozni » Ned Maj 30, 2021 1:12 pm[/url]":34ftjrsg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854193#p854193:34ftjrsg je napisao(la):
Crowley » Sub Maj 29, 2021 7:43 pm[/url]":34ftjrsg]Da znamo da ce cena kvadrata rasti, svi bi investirali novac ovde. To sto pitas niko ne moze da ti kaze za sigurno, na tebi je da uradis istrazivanje i na osnovu toga doneses odluku da li je dobra investicija. Naselje je jos mlado i ne zna se da li ce uspeti kao Stepa Stepanovic. Moze i da ne uspe kao Vojvode Vlahovica, to niko ne zna.

Slusati savet za investicije na forumu nije pametno. Jedino sto mozes da procitas su iskustva i na osnovu toga doneses odluku.

Koji su parametri za to da li je neko naselje uspelo ili nije po Vašem mišljenju?
Moram da priznam da sam morao za ovo u V. Vlahovića da guglam, da vidim gde je i o čemu se radi. Koliko sam razumeo, ogroman problem tamo je nedostatak parking mesta, pa se ljudi masovno parkiraju na trotoaru, što onemogućava normalno kretanje pešaka i stanara; nedostatak kontejnera i stoga velika količina đubreta na sve strane, mahom prouzrokovana lošim vaspitanjem rezidenata; mali broj ili nepostojanje uslužnih objekata (banka, prodavnica, bankomat, frizer itd); previše betona i jedno jedino igralište za decu u koje nije dobrodosao bilo ko?...itd...itd...

Smatram da problema parkinga ne bi trebalo da bude u velikoj meri ovde - trebalo bi da ga ima dovoljno, što se tiče cene istih, mislim da su korektna. Vezano za ostale stvari..verujem da, to da li će neko naselje uspeti ili ne, najviše zavisi od samih stanara koji žive u naselju, njihove želje da imaju kvalitetan život i suživot sa komšijama, a čitajući ovaj forum nadam se i verujem da će takvi pristojni i kulturni ljudi biti u većini, pa da će se, uz zajedničku želju i organizaciju, uspeti sa idejom kreiranja jedne lepe sredine gde će se moći lepo živeti i podizati klince.
Makar ja to tako posmatram :)
Pozdrav

Bas tako. Ima tu jos infrastrukturnih problema, narocito kada su bile poplave. To direktno utice na cene i one cak i padaju u tom naselju zato sto je na losem glasu. Dok u Stepi Stepanovic su cene naglo porasle i ja mislim da je to preskupo za tu udaljenost od grada.
Za Visnjicku Banju niko jos ne zna, moracemo da se nadamo da investitor ima srca i ne iskoristi svaki kvadratni metar za zgrade. Kao i da sama opstina ulozi u skole, vrtice, dom zdravlja, zelene povrsine itd… Sve je to znak pitanja sad. Ali definitivno da je cena stanova privlacna u ovom trenutku posto sve trenutno poskupljuje u Beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854352#p854352:guser30s je napisao(la):
Crowley » Ned Maj 30, 2021 5:36 pm[/url]":guser30s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854315#p854315:guser30s je napisao(la):
Mr. Frozni » Ned Maj 30, 2021 1:12 pm[/url]":guser30s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854193#p854193:guser30s je napisao(la):
Crowley » Sub Maj 29, 2021 7:43 pm[/url]":guser30s]Da znamo da ce cena kvadrata rasti, svi bi investirali novac ovde. To sto pitas niko ne moze da ti kaze za sigurno, na tebi je da uradis istrazivanje i na osnovu toga doneses odluku da li je dobra investicija. Naselje je jos mlado i ne zna se da li ce uspeti kao Stepa Stepanovic. Moze i da ne uspe kao Vojvode Vlahovica, to niko ne zna.

Slusati savet za investicije na forumu nije pametno. Jedino sto mozes da procitas su iskustva i na osnovu toga doneses odluku.

Koji su parametri za to da li je neko naselje uspelo ili nije po Vašem mišljenju?
Moram da priznam da sam morao za ovo u V. Vlahovića da guglam, da vidim gde je i o čemu se radi. Koliko sam razumeo, ogroman problem tamo je nedostatak parking mesta, pa se ljudi masovno parkiraju na trotoaru, što onemogućava normalno kretanje pešaka i stanara; nedostatak kontejnera i stoga velika količina đubreta na sve strane, mahom prouzrokovana lošim vaspitanjem rezidenata; mali broj ili nepostojanje uslužnih objekata (banka, prodavnica, bankomat, frizer itd); previše betona i jedno jedino igralište za decu u koje nije dobrodosao bilo ko?...itd...itd...

Smatram da problema parkinga ne bi trebalo da bude u velikoj meri ovde - trebalo bi da ga ima dovoljno, što se tiče cene istih, mislim da su korektna. Vezano za ostale stvari..verujem da, to da li će neko naselje uspeti ili ne, najviše zavisi od samih stanara koji žive u naselju, njihove želje da imaju kvalitetan život i suživot sa komšijama, a čitajući ovaj forum nadam se i verujem da će takvi pristojni i kulturni ljudi biti u većini, pa da će se, uz zajedničku želju i organizaciju, uspeti sa idejom kreiranja jedne lepe sredine gde će se moći lepo živeti i podizati klince.
Makar ja to tako posmatram :)
Pozdrav

Bas tako. Ima tu jos infrastrukturnih problema, narocito kada su bile poplave. To direktno utice na cene i one cak i padaju u tom naselju zato sto je na losem glasu. Dok u Stepi Stepanovic su cene naglo porasle i ja mislim da je to preskupo za tu udaljenost od grada.
Za Visnjicku Banju niko jos ne zna, moracemo da se nadamo da investitor ima srca i ne iskoristi svaki kvadratni metar za zgrade. Kao i da sama opstina ulozi u skole, vrtice, dom zdravlja, zelene povrsine itd… Sve je to znak pitanja sad. Ali definitivno da je cena stanova privlacna u ovom trenutku posto sve trenutno poskupljuje u Beogradu.

Skola i vrtic imaju na manje od 300-400 metara udaljenosti. Skola je nova, pre 6-7 godina sagradjena, ima 4-5 privatnih vrtica i jedan veliki drzavni. Dom zdravlja bi trebalo da bude prioritet za ovo naselje. Zelene povrsine su nesto po cemu je Visnjicka banja poznata, e sad da li ce investitor ispratiti ostatak naselja i ozeleniti sunnyvile to je pitanje, ali verujem da nece manjkati obzirom na ostatak kraja.
Visnjicka banja je godinama potcenjen kraj grada,
Obzirom na polozaj i udaljenost (5,5-6 od centra), obzirom da su vetrovi jaki i ne zadrzava se zagadjenost iz odzaka i elektrane dugo. Ovo sve govorim kao neko ko dugo godina zivi u Visnjickoj banji.
Nema razloga za brigu sve dok se investitor drzi nekog plana :D
 
Naselje V. Vlahovic ima velikih teškoca prilikom padavina i jako je teško u saobraćaju tih dana, bukvalno vanredno stanje. Sto se tice Stepe, ljudi koji tamo žive, a koji su raspolozeni da iskreno govore o kvalitetu gradnje ističu da su zgrade jako loše, svega su se nagledali. Zaista ne razumem cenu koja je aktuelna u tom naselju.

Visnjicka banja je za mene je jedno od boljih naselja u gradu, a razloga je mnogo! Posebno cenim nadmorsku visinu (i da, apsolutno shvatam da nema sadržaje koji su karakteristični za urbanu sredinu). Ali, ljudi, banja na svega par kilometara od centra grada... :) :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853743#p853743:3anavp7w je napisao(la):
halezmo » Čet Maj 27, 2021 6:37 pm[/url]":3anavp7w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853712#p853712:3anavp7w je napisao(la):
Vesnik » Čet Maj 27, 2021 4:59 pm[/url]":3anavp7w]Za E zgradu rekose da će biti gotova u isto vreme kada i prva faza za premium. To zaboravih.

A kad kažu Avgust da li to znači 1. ili 31. Avgust? :)
Meni su rekli NAJDALJE useljaj u septembru, naravno do samo pre par dana ta prica je vazila jul... U svakom slucaju kroz put pored zgrade, treba da se provuce kanalizacija i instalacija grejanja, da se put asvaltira i urade stepenice pa tek onda se moze razmisljati o useljaju, a to bi trebalo biti do septembra po njihovoj prici, naravno da se istovremeno zavrsi i unutrasnjost stanova. Nadam se da ce to biti zadnje pomeranje rokova...
 
Do ovog trenutka investitor je ispoštovao sve što je nama rečeno na prvom razgovoru za premium (kada smo i rezervisali stan). Dakle, informaciju o roku za useljavanje smo imali prošlog novembra (za prvu fazu kraj avgusta, mozda septembar). Iznenadili smo se kada smo videli da je u predugovoru rok kraj juna. Sto se tice ulice, u toku je tender. To nam je rečeno ovih dana.

Zašto ovo pišem? Zato što želim potencijalne kupce da postedim brige. Nama su znacile informacije sa foruma, ali čitali smo pažljivo i izmedju redova. Pre nego što smo otišli na prvi razgovor istraživali smo investitora (mi nismo imali iskustva pa smo konsultovali ljude iz struke). Stan smo rezervisali za 10 minuta.
 
Hvala @Vesnik na informaciji za put. Pitao sam jer sam info za kraj godine dobio iz salona, pa mi je bilo čudno kako će se ljudi iz prvih faza uselili i parkirati bez puta. Što se tiče premium zgrada po materijalima koji se koriste i jeste premium, tako da se nadam da će biti uživanje za živeti. Što se tiče Sunnyville naselja složio bih se sa konstatacijom da će ga sami stanovnici učiniti onim što će biti. Gde će se parkirati, da li će čistiti za svojim psima i da li ćemo biti složni u donošenju nekih ključnih odluka. A Višnjička banja je i dalje kao neka tabu tema. Seosko naselje gde smrdi kanalizacija. Komentare koje sam ja čuo. Zato je dobro da se podele utisci i informacije ovde na forumu jer očito da je ovaj forum mnogima od nas pomogao u donošenju odluke koja god ona bila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854540#p854540:7ue5ay38 je napisao(la):
Smigul » Pon Maj 31, 2021 10:59 am[/url]":7ue5ay38]Hvala @Vesnik na informaciji za put. Pitao sam jer sam info za kraj godine dobio iz salona, pa mi je bilo čudno kako će se ljudi iz prvih faza uselili i parkirati bez puta. Što se tiče premium zgrada po materijalima koji se koriste i jeste premium, tako da se nadam da će biti uživanje za živeti. Što se tiče Sunnyville naselja složio bih se sa konstatacijom da će ga sami stanovnici učiniti onim što će biti. Gde će se parkirati, da li će čistiti za svojim psima i da li ćemo biti složni u donošenju nekih ključnih odluka. A Višnjička banja je i dalje kao neka tabu tema. Seosko naselje gde smrdi kanalizacija. Komentare koje sam ja čuo. Zato je dobro da se podele utisci i informacije ovde na forumu jer očito da je ovaj forum mnogima od nas pomogao u donošenju odluke koja god ona bila.


Manje više se u svakom delu grada oseti kanalizacija ili ima smeća... Nadam se da neće biti komšija koje će praviti nedeljni roštilj na terasi haha (trenutni slučaj sa Autokomande...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854547#p854547:3hambdpb je napisao(la):
halezmo » Pon Maj 31, 2021 11:41 am[/url]":3hambdpb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854540#p854540:3hambdpb je napisao(la):
Smigul » Pon Maj 31, 2021 10:59 am[/url]":3hambdpb]Hvala @Vesnik na informaciji za put. Pitao sam jer sam info za kraj godine dobio iz salona, pa mi je bilo čudno kako će se ljudi iz prvih faza uselili i parkirati bez puta. Što se tiče premium zgrada po materijalima koji se koriste i jeste premium, tako da se nadam da će biti uživanje za živeti. Što se tiče Sunnyville naselja složio bih se sa konstatacijom da će ga sami stanovnici učiniti onim što će biti. Gde će se parkirati, da li će čistiti za svojim psima i da li ćemo biti složni u donošenju nekih ključnih odluka. A Višnjička banja je i dalje kao neka tabu tema. Seosko naselje gde smrdi kanalizacija. Komentare koje sam ja čuo. Zato je dobro da se podele utisci i informacije ovde na forumu jer očito da je ovaj forum mnogima od nas pomogao u donošenju odluke koja god ona bila.


Manje više se u svakom delu grada oseti kanalizacija ili ima smeća... Nadam se da neće biti komšija koje će praviti nedeljni roštilj na terasi haha (trenutni slučaj sa Autokomande...)

:lol: Da li je to uopšte dozvoljeno??? Mislim da sam čak u delu blizu trošarine video da neko suši meso na terasi... :shock: A smrad sam skoro osetio i na NBGD-u a kvadrat je preko 2000 evra. Tako da manje više Beograd je postao septička jama u svakom pogledu :|
 
Hvala @Crowley I svima na apdejtu.

Inače, supruga i ja smo bili pre nekoliko dana da pogledamo zgradu Premijum 1 i stan koji nas interesuje (sa idejom da kupimo takav u Premijum 2 zgradi). Mogu reći da je bilo jako pozitivno iskustvo, posle kojeg smo definitivno stava da bismo želeli da uzmemo stan tu. Sama zgrada deluje visokokvalitetno I sve što smo videli ostavlja utisak da zaista jeste premijum. Bile su postavljene pločice u hodniku ulaza i na stepenistima, kao i ulazna vrata stanova, kao i pločice na terasi (makar u par stanova gde smo mi bili). Imao sam prilike da vidim neke stanove u izgradnji gde je cena preko 2000eur, blize 3k, i to je u suštini ista priča, odnosno ne zaostaje u kvalitetu nikako. Iako možda na ne toliko atraktivnoj lokaciji kao te "fjensi 2-3k" novogradnje, što je rečeno, opet si na 7 minuta od centra, ali sa puno boljim vazduhom. I kapiram sa mnogo manje stresa u saobraćaju (jedan od razloga promene stana). Kanalizacija se oseća svuda u nekim periodima godine, pa i u centru Novog Beograda gde smo sada. Od toga ne moze da se pobegne.
 
Dakle, slažemo se da ćemo zajedno preuzeti odgovornost da naše naselje bude prijatno za život. I biće najbolje naselje u gradu. Nema druge!

Sada svi potpis ispod ovog posta! A sutra overavamo izjave kod notara. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854668#p854668:n7moosl8 je napisao(la):
Vesnik » Pon Maj 31, 2021 7:52 pm[/url]":n7moosl8]Dakle, slažemo se da ćemo zajedno preuzeti odgovornost da naše naselje bude prijatno za život. I biće najbolje naselje u gradu. Nema druge!

Sada svi potpis ispod ovog posta! A sutra overavamo izjave kod notara. :D
Slazem se :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854315#p854315:1nmwowua je napisao(la):
Mr. Frozni » Ned Maj 30, 2021 1:12 pm[/url]":1nmwowua]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854193#p854193:1nmwowua je napisao(la):
Crowley » Sub Maj 29, 2021 7:43 pm[/url]":1nmwowua]Da znamo da ce cena kvadrata rasti, svi bi investirali novac ovde. To sto pitas niko ne moze da ti kaze za sigurno, na tebi je da uradis istrazivanje i na osnovu toga doneses odluku da li je dobra investicija. Naselje je jos mlado i ne zna se da li ce uspeti kao Stepa Stepanovic. Moze i da ne uspe kao Vojvode Vlahovica, to niko ne zna.

Slusati savet za investicije na forumu nije pametno. Jedino sto mozes da procitas su iskustva i na osnovu toga doneses
Koji su parametri za to da li je neko naselje uspelo ili nije po Vašem mišljenju?
Moram da priznam da sam morao za ovo u V. Vlahovića da guglam, da vidim gde je i o čemu se radi. Koliko sam razumeo, ogroman problem tamo je nedostatak parking mesta, pa se ljudi masovno parkiraju na trotoaru, što onemogućava normalno kretanje pešaka i stanara; nedostatak kontejnera i stoga velika količina đubreta na sve strane, mahom prouzrokovana lošim vaspitanjem rezidenata; mali broj ili nepostojanje uslužnih objekata (banka, prodavnica, bankomat, frizer itd); previše betona i jedno jedino igralište za decu u koje nije dobrodosao bilo ko?...itd...itd...

Smatram da problema parkinga ne bi trebalo da bude u velikoj meri ovde - trebalo bi da ga ima dovoljno, što se tiče cene istih, mislim da su korektna. Vezano za ostale stvari..verujem da, to da li će neko naselje uspeti ili ne, najviše zavisi od samih stanara koji žive u naselju, njihove želje da imaju kvalitetan život i suživot sa komšijama, a čitajući ovaj forum nadam se i verujem da će takvi pristojni i kulturni ljudi biti u većini, pa da će se, uz zajedničku želju i organizaciju, uspeti sa idejom kreiranja jedne lepe sredine gde će se moći lepo živeti i podizati klince.
Makar ja to tako posmatram :)
Pozdrav


Sve ok, osim što problem parkinga vec postoji..mesta nema dovoljno ni u Sunnyville ni privatnikovim zgradama iznad. Svi su se parkirališta po trotoarima i - popili kazne. Komunalna je redovan gost. A mesta nema.
Tek s ovim novim zgradama E i one pored će da bude ludo.
 
Vrh