Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Konkretno je bila L4, ona je planirana do kraja godine, verovatno, a L6 do L10 za prolece naredne godine, mislim barem smo takve informacije dobili, sad kojom dinamikom ce ici radovi ne znam.
 
Započeli su nasipanje nekog puta ka premium zgradi i postavljanje betonskih bandera. Čudno mi je što ga ne izvode od raskrsnice sa Slanačkim kod stanice ka zgradi, nego nasipaju postojeći puteljak koji je niže, uz samu ogradu toplane. Taj puteljak postoji od ranije, kpriste ga romi, jer vodi do njihove favele koja je odmah ispod.
 
Da li neko mozda ima info o garazama? Nama je receno da ce garaze imati prirodnu ventilaciju i to je sve, konkretno, da li ce imati rolo vrata, kvadratura parking mesta, grejanje... Da ne bude kao u nekim garazama gde je bilo jako tesko izvlacenje iz same garaze i izlazak iz vozila. Ukoliko bude prirodne ventilacije, to znaci da one nece biti ukopane, vec negde u nivou prizemlja, ako gresim ispravite me.
 
00Vlada00":21u5jk26 je napisao(la):
Da li neko mozda ima info o garazama? Nama je receno da ce garaze imati prirodnu ventilaciju i to je sve, konkretno, da li ce imati rolo vrata, kvadratura parking mesta, grejanje... Da ne bude kao u nekim garazama gde je bilo jako tesko izvlacenje iz same garaze i izlazak iz vozila. Ukoliko bude prirodne ventilacije, to znaci da one nece biti ukopane, vec negde u nivou prizemlja, ako gresim ispravite me.
Znam samo da garaze imaju 12 kvm. Sirina garaznog mesta je oko 2.35 m. Mislim da je to neki standard.
Za rolo vrata ne znam. I mene to zanima. Takodje me zanima da li ce biti rampe na ulasku u kompleks?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848793#p848793:3pkz8qmq je napisao(la):
halezmo » Uto Maj 11, 2021 1:06 pm[/url]":3pkz8qmq]Ima li mozda neko nove informacije o E zgradi?
Danas sam bio da se raspitam i da ukoliko postoje mogucnosti pogledam stan. Naravno Bilja nije tu, ostali ne znaju nista pa sam eto ostavio vec drugu poruku da mi se javi neko koga mogu nesto i da pitam.
Inace sto se spoljnih radova tice nema napretka.Strana prema slanackom putu osim na prvoj lameli nema fasadu. Na mom stanu u drugoj lameli stoji stolarija ali bez stakala za unutrasnje radove nista nisam saznao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848797#p848797:1793dzsb je napisao(la):
sokanpu » Uto Maj 11, 2021 2:36 pm[/url]":1793dzsb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848793#p848793:1793dzsb je napisao(la):
halezmo » Uto Maj 11, 2021 1:06 pm[/url]":1793dzsb]Ima li mozda neko nove informacije o E zgradi?
Danas sam bio da se raspitam i da ukoliko postoje mogucnosti pogledam stan. Naravno Bilja nije tu, ostali ne znaju nista pa sam eto ostavio vec drugu poruku da mi se javi neko koga mogu nesto i da pitam.
Inace sto se spoljnih radova tice nema napretka.Strana prema slanackom putu osim na prvoj lameli nema fasadu. Na mom stanu u drugoj lameli stoji stolarija ali bez stakala za unutrasnje radove nista nisam saznao

Hvala za info
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848469#p848469:25s1ql95 je napisao(la):
Mackie » Pon Maj 10, 2021 10:45 am[/url]":25s1ql95]Da li su nekog iz 3. faze kontaktirali za kredit?
Suprugu i mene su kontaktirali sa informacijama da bi uskoro trebalo da se potpiše predugovor, rekosmo im da ćemo doći u narednim danima ali nikako da se nakanimo.. :)

Inače, pratim ovu temu već duže vreme pa evo informacija do kojih sam ja došao nekim putevima, pa da ih podelim sa vama.

Što se tiče garaža, rampe itd. na ulasku u garažu bi trebalo da budu postavljene rampe, nije realno očekivati da to budu rolo vrata zbog buke ali i zbog činjenice da se kroz garažu prolazi kako bi se došlo do spoljnih parking mesta. Garaže će biti sa prirodnom ventilacijom, 12kvm je površina mesta. Na ulasku u kompleks neće biti rampe jer su mesta u "dvorištu" između zgrada dozvoljena za slobodan parking.

Što se lifta tiče, nama je rečeno da liftovi neće biti puštani u rad dok se svi stanovi u zgradi ne usele (svidelo se to nekome ili ne, logično je, jer što bi neko dopustio da nov lift izgura 20 useljenja u jako kratkom roku).

Mene zanima primer nekog ugovora/predugovora u koji su uneti penali jer bih vrlo rado pokušao da u isti unesem penale za sve moguće stvari koje su obećane počevši od datuma useljenja, datuma puštanja garaže u funkciju, datuma tehničkog prijema zgrade i posle datuma uknjižbe stana.. Kapiram da pola zamišljenog neću moći da provučem kroz ugovor ali vredi pokušati.

Takođe, ako nas na ovom mestu već ima koliko nas ima, možda ne bi bilo loše da zajedno sačinimo neki zahtev, kolektivni ugovor ili nešto slično kako bismo izgurali naša prava i stvari definisane ugovorima do samog kraja.

P.S. Stvarno je najmanje bitan procenat izgradnje zgrada u BGDu sa građevinskom dozvolom ili bez nje i sve ostale polemike u vezi sa nebitnim temama. Nas zanima naš "blok" pa samim tim treba da se usmerimo ka kreiranju što boljih uslova za naš život tamo..

Živeli :sesir:
 
Hvala najlepše za ove informacije, verujem da ce vecini biti od koristi.
 
Zahvaljujem i ja na informacijama. Malo sam razočarana činjenicom da na garaži neće biti vrata kao u gornjim zgradama, ne vidim poentu garaže onda ako može da uđe bilo ko (mislim na pešake). Nisam razumela da li vam je tako rečeno ili je to neki vaš lični zaključak?
 
Zdravo,
Zar ovo nije plan regulacije za Višnjicu? Ne pominje se Višnjička Banja. Poslednji plan regulacije za VB koji sam video je iz 2016 god. sa Pupinovim mostom i sl.
Pozdrav,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848869#p848869:1uyn6vde je napisao(la):
Markonisd » Uto Maj 11, 2021 7:21 pm[/url]":1uyn6vde]Zdravo,
Zar ovo nije plan regulacije za Višnjicu? Ne pominje se Višnjička Banja. Poslednji plan regulacije za VB koji sam video je iz 2016 god. sa Pupinovim mostom i sl.
Pozdrav,
Moguće je da ste u pravu. Video sam da je Višnjica ali sam mislio da je celo područje obuhvaćeno Planom, uključujući i naše naselje. Očigledno sam pogrešio. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848833#p848833:466nimxt je napisao(la):
MajaR » Uto Maj 11, 2021 4:21 pm[/url]":466nimxt]Zahvaljujem i ja na informacijama. Malo sam razočarana činjenicom da na garaži neće biti vrata kao u gornjim zgradama, ne vidim poentu garaže onda ako može da uđe bilo ko (mislim na pešake). Nisam razumela da li vam je tako rečeno ili je to neki vaš lični zaključak?

Ja sutra idem do kancelarije pa cu postaviti direktno pitanje vezano za garazu, u svakom slucaju bicete obavesteni.
 
Dobar dan. Pratim diskusiju vec neko vreme i kako smo se odlucili da smo zainteresovani za kupovinu stana u ovom naselju, zelela bih Vas zamoliti za kontakt Ankice i Nenada, u skladu sa brojnim pohvalama koje su im udeljene u ovoj temi. Hvala unapred!
Pozdrav,
Andjela
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848797#p848797:1gv0yqej je napisao(la):
sokanpu » Uto Maj 11, 2021 2:36 pm[/url]":1gv0yqej]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848793#p848793:1gv0yqej je napisao(la):
halezmo » Uto Maj 11, 2021 1:06 pm[/url]":1gv0yqej]Ima li mozda neko nove informacije o E zgradi?
Danas sam bio da se raspitam i da ukoliko postoje mogucnosti pogledam stan. Naravno Bilja nije tu, ostali ne znaju nista pa sam eto ostavio vec drugu poruku da mi se javi neko koga mogu nesto i da pitam.
Inace sto se spoljnih radova tice nema napretka.Strana prema slanackom putu osim na prvoj lameli nema fasadu. Na mom stanu u drugoj lameli stoji stolarija ali bez stakala za unutrasnje radove nista nisam saznao
Evo neke informacije i od mene: bio sam pre par dana, ulazio sam i u zgradu (inace ako hocete da pogledate unutra samo se javite sefici gradilista u onom kontejneru, mada ja sam bio bar 2x da se nisam nikom ni javio, samo sam usao u zgradu, doduse bilo je oko 18h kad radnika nije ni bilo, i onda natenane bez zurbe mozete sve da pogledate, sad mislim da to bas i nije legalno i pristojno... ali covek mora da se snadje). Sto se spoljasnjih radova tice manje vise sve je isto kao i pre mesec dana, jedino sto su skele sa prednje strane srednjeg dela pomerene na zadnju starnu, i to je to. Stolarija je zastakljenja, usli su keramicari. U tih zadnjih mesec dana od koliko nisam bio (a bio sam bukvalno taj dan su keramicari i usli ) postavljene su plocice samo na podu u kuhinji, u kupatilu su samo ozidali tus kadicu i postavili metalnu konstrikciju za vodokotlic (jer ce biti "uzidan"). I to je to... podne plocice u kuhinji su ustvari ploce dimenzija oko 100cmx40cm, od prilike, znaci veliki komadi, mislim da ce tako nesto biti i u kupatilu pa se nadam da ce to ici malo brze, s obzirom da su velike i naprednije za rad. Ostaje unutrasnje gletovanje, parket... Razgovarao sam sa Biljom, i meni je rekla da ce uskoro biti zavrsena keramika i da ce zvati na potpisivanje ugovora, e sad uzimajuci u obzir da se ta keramika po prici postavlja vec od februara... ne znam sta da mislim. Po nekom njenom pristupu, mislim da od juna nema nista...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848833#p848833:1m42onrc je napisao(la):
MajaR » Uto Maj 11, 2021 4:21 pm[/url]":1m42onrc]Zahvaljujem i ja na informacijama. Malo sam razočarana činjenicom da na garaži neće biti vrata kao u gornjim zgradama, ne vidim poentu garaže onda ako može da uđe bilo ko (mislim na pešake). Nisam razumela da li vam je tako rečeno ili je to neki vaš lični zaključak?

Ja idem logikom da je u pitanju novogradnja. Garaže će biti osvetljene, čiste i direktno iz garaže će ići lift u zgradu. Moj lični stav je da mi pešaci neće smetati jer je za mene garaža mesto da se automobil zaštiti od spoljnih vremenskih uslova, a ne od prolaznika :D

Npr, kada smo supruga i ja birali stan, spoljnih parking mesta iza lamele 3 nije bilo, pa sam se opredelio za spoljno mesto iza lamele 4, da bih na kraju ipak uzeo garažno mesto. E sad, na moja pitanja, kako sa spoljnog parkinga lamele 4 da dođem do svog stana, dobio sam objašnjenje koje koje sam u prethodnom postu opisao.
U kompleks se nesmetano ulazi, dok je za ulazak u garažu predviđena rampa bukvalno na ulazu, koju će moći da kontrolišu stanari koji imaju garažna mesta ili spoljna parking mesta što je po meni skroz logično. Jer zamisli scenu da se za svakog pešaka koji dolazi spolja po svoj automobil podižu rolo vrata, a onda isto tako tom logikom moraju da postoje rolo vrata i sa zadnje strane kod spoljnih parking mesta :)

Takođe, na moje pitanje o konceptu garažnih mesta nisam dobio precizan odgovor u smislu da li će biti boxeva ili ne. Svako zakupljeno mesto pripada samo vlasniku istog, a kapiram da će biti dovoljno prostora da svako od nas po želji ogradi svoje mesto panel ogradom ukoliko za to uopšte bude potrebe. To mi je u odnosu na ostale nedoumice najmanja briga :sesir:
 
Mi kada smo ugovarali kupovinu garažnog mesta rečeno nam je da će biti vrata na garaži, što je skroz logično. U suprotnom svako bi mogao da uđe u zgradu kroz lift koji vodi do garaže. U ugovoru nam ništa nije napisano na tu temu. A u izveštaju procenitelja stoji da metalna garažna vrata još uvek nisu montirana.
 
I dalje mi je nejasno to njihovo rešavanje baš iz razloga što kroz garažu u zgradu može da uđe onda ko god hoće. Nama je takođe rečeno da će biti vrata ali vidim da na svim renderima i na maketi ona ne postoje. Jasno mi je da mora rampa da bi se došlo do spoljnih parking mesta ali nije mi jasno na koji način je onda ulaz u zgradu kroz garažu zaštićen... Malo mi je bezveze taj koncept koji je izgleda osmišljen naknadno sa ubacivanjem i spoljnih parkinga koji su na prodaju.
 
Spoljna parking mesta su od starta bila u planu, nisu naknadno ubacena. Tako da mislim da ce sigurno biti vrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848812#p848812:8pho8ws4 je napisao(la):
Vule » Uto Maj 11, 2021 2:24 pm[/url]":8pho8ws4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848469#p848469:8pho8ws4 je napisao(la):
Mackie » Pon Maj 10, 2021 10:45 am[/url]":8pho8ws4]Da li su nekog iz 3. faze kontaktirali za kredit?
Suprugu i mene su kontaktirali sa informacijama da bi uskoro trebalo da se potpiše predugovor, rekosmo im da ćemo doći u narednim danima ali nikako da se nakanimo.. :)

Inače, pratim ovu temu već duže vreme pa evo informacija do kojih sam ja došao nekim putevima, pa da ih podelim sa vama.

Što se tiče garaža, rampe itd. na ulasku u garažu bi trebalo da budu postavljene rampe, nije realno očekivati da to budu rolo vrata zbog buke ali i zbog činjenice da se kroz garažu prolazi kako bi se došlo do spoljnih parking mesta. Garaže će biti sa prirodnom ventilacijom, 12kvm je površina mesta. Na ulasku u kompleks neće biti rampe jer su mesta u "dvorištu" između zgrada dozvoljena za slobodan parking.

Što se lifta tiče, nama je rečeno da liftovi neće biti puštani u rad dok se svi stanovi u zgradi ne usele (svidelo se to nekome ili ne, logično je, jer što bi neko dopustio da nov lift izgura 20 useljenja u jako kratkom roku).

Mene zanima primer nekog ugovora/predugovora u koji su uneti penali jer bih vrlo rado pokušao da u isti unesem penale za sve moguće stvari koje su obećane počevši od datuma useljenja, datuma puštanja garaže u funkciju, datuma tehničkog prijema zgrade i posle datuma uknjižbe stana.. Kapiram da pola zamišljenog neću moći da provučem kroz ugovor ali vredi pokušati.

Takođe, ako nas na ovom mestu već ima koliko nas ima, možda ne bi bilo loše da zajedno sačinimo neki zahtev, kolektivni ugovor ili nešto slično kako bismo izgurali naša prava i stvari definisane ugovorima do samog kraja.

P.S. Stvarno je najmanje bitan procenat izgradnje zgrada u BGDu sa građevinskom dozvolom ili bez nje i sve ostale polemike u vezi sa nebitnim temama. Nas zanima naš "blok" pa samim tim treba da se usmerimo ka kreiranju što boljih uslova za naš život tamo..

Živeli :sesir:
Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849075#p849075:l4ubviea je napisao(la):
Tralalala » Sre Maj 12, 2021 1:49 pm[/url]":l4ubviea]Mi kada smo ugovarali kupovinu garažnog mesta rečeno nam je da će biti vrata na garaži, što je skroz logično. U suprotnom svako bi mogao da uđe u zgradu kroz lift koji vodi do garaže. U ugovoru nam ništa nije napisano na tu temu. A u izveštaju procenitelja stoji da metalna garažna vrata još uvek nisu montirana.
To se moze resiti tako sto se iz garaze ne ulazi direktno u lift,vec se postavi interfon i vrata ,pa se udje u hol gde je lift.
 
Koncept prolaska kroz garazu do parking mesta je toliko amaterski uradjen da nemam reci. Svaka cast arhitektama i projektantima na toj ideji. Uzas! Sta da se radi tako je kako je.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Vrh