Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Tralalala":tmvd0b3g je napisao(la):
Drage buduće komšije, evo par informacija i sa moje strane.
Pre nedelju dana odobren mi je kredit za stan u fazi 1, lamela 14. Keramika u našem stanu je urađena 26. marta, istog dana kada je bio i procenitelj. Nedelju dana pre toga urađena je keramika u hodniku zgrade. Ulaz u zgradu nikako nije skučen, naprotiv, a i hodnik deluje korektno. U međuvremenu smo saznali da su ugrađena i ulazna vrata u stan. Za prvu fazu što se zgrade tiče tvrde da će biti završena do kraja juna, ali će useljenje biti krajem avgusta kada se očekuje i da će ulica biti gotova. Treba imati malo strpljenja, ali sve u svemu biće jako lepo naselje.
Hvala za info. Ovakvi komentari ulivaju nadu da ce koliko toliko ispostovati rokove. :)

Jesu li stavili lift? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
shonezibg":2qso2zol je napisao(la):
Tralalala":2qso2zol je napisao(la):
Drage buduće komšije, evo par informacija i sa moje strane.
Pre nedelju dana odobren mi je kredit za stan u fazi 1, lamela 14. Keramika u našem stanu je urađena 26. marta, istog dana kada je bio i procenitelj. Nedelju dana pre toga urađena je keramika u hodniku zgrade. Ulaz u zgradu nikako nije skučen, naprotiv, a i hodnik deluje korektno. U međuvremenu smo saznali da su ugrađena i ulazna vrata u stan. Za prvu fazu što se zgrade tiče tvrde da će biti završena do kraja juna, ali će useljenje biti krajem avgusta kada se očekuje i da će ulica biti gotova. Treba imati malo strpljenja, ali sve u svemu biće jako lepo naselje.
Hvala za info. Ovakvi komentari ulivaju nadu da ce koliko toliko ispostovati rokove. :)

Jesu li stavili lift? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Lift nece biti za useljenje tek kad se ljudi usele onda ce ga pustiti, tako su nama rekli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da sam znao da će E zgrada ići ovako traljavo uzeo bih Premium... :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845833#p845833:5p65ea1t je napisao(la):
halezmo » Sre Apr 28, 2021 9:28 pm[/url]":5p65ea1t]Da sam znao da će E zgrada ići ovako traljavo uzeo bih Premium... :(
Vala baš ,zvao sam ih danas kažu da se javim posle praznika a da se trenutno radi keramika u kupatilima.
Pre će se useliti premium nego E zgrada ali šta da se radi .
 
Mislim da ce E zgrada ipak da se zavrsi pre nase Premium, kako je i planirano. Nemate ulice koje cekaju da se izgrade. Samo treba strpljenje... Nadam se da cemo na kraju svi biti zadovoljni... :D
 
Realno, kao neko ko zivi u naselju, mislim da ste preoptimisticni oko tih rokova. Prvo E po meni sanse nema da bude zavrsena ili useljena dok ona grdosija, kako neki kazu bez dozvole zbog sprata vise, ne bude prakticno pred kraj jer su uzasno prilepljene jedna uz drugu. Pa tu je kran jos uvek, zemlja, bageri, istovar cigle i materijala itd. Ulicom Mirka Milojkovica ne moze da se prodje od prljavstine. E zgrada sama po sebi izgleda kao da je malo krenula ali tu je realno jos ogroman posao, a koji ide uzasno sporo. Pa pogledajte samo stanje prema Slanackom putu, o rupama oko zgrade, garaze itd.

Sto se tice Premijuma, sad fasadu stvarno rade, ali to do fasade nikad i nije bio problem. To ce vam posvedociti svaki kupac u prve 4 zgrade. Problemi nastaju posle. Pa prvo ono brdo koje trenutno skidaju da ne bi neka zemlja bila ispred prva dva sprata Premijuma, okolo nema ni najave da je nesto pocelo da se radi itd. A ima i ulica okolo i ispod...

Ja vam stvarno zelim da se sto pre uselite svi, jer je i meni u interesu da ne prolazim kroz blato i perem kola svaki drugi dan, slusam bagere i kamione, ali daleko smo od toga. Ovi investitori rade koliko toliko brzo do 80% i posle toga je iz nekog razloga uzasno razvlacenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846120#p846120:ux73ytfl je napisao(la):
turbo_ » Čet Apr 29, 2021 8:27 pm[/url]":ux73ytfl]Realno, kao neko ko zivi u naselju, mislim da ste preoptimisticni oko tih rokova. Prvo E po meni sanse nema da bude zavrsena ili useljena dok ona grdosija, kako neki kazu bez dozvole zbog sprata vise, ne bude prakticno pred kraj jer su uzasno prilepljene jedna uz drugu. Pa tu je kran jos uvek, zemlja, bageri, istovar cigle i materijala itd. Ulicom Mirka Milojkovica ne moze da se prodje od prljavstine. E zgrada sama po sebi izgleda kao da je malo krenula ali tu je realno jos ogroman posao, a koji ide uzasno sporo. Pa pogledajte samo stanje prema Slanackom putu, o rupama oko zgrade, garaze itd.

Sto se tice Premijuma, sad fasadu stvarno rade, ali to do fasade nikad i nije bio problem. To ce vam posvedociti svaki kupac u prve 4 zgrade. Problemi nastaju posle. Pa prvo ono brdo koje trenutno skidaju da ne bi neka zemlja bila ispred prva dva sprata Premijuma, okolo nema ni najave da je nesto pocelo da se radi itd. A ima i ulica okolo i ispod...

Ja vam stvarno zelim da se sto pre uselite svi, jer je i meni u interesu da ne prolazim kroz blato i perem kola svaki drugi dan, slusam bagere i kamione, ali daleko smo od toga. Ovi investitori rade koliko toliko brzo do 80% i posle toga je iz nekog razloga uzasno razvlacenje.
Bicemo pesimisticni kad i ako bude razloga za to...Bar za Premium za sada sve ide kako treba. Samo komentarisemo onako kako jeste. Kad naidjemo na probleme, pisacemo o tome. Ne razumem vas, da li treba da komentarisem nesto unapred da predvidim i kritikujem? :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846133#p846133:rqppdd6h je napisao(la):
Mackie » Чет Апр 29, 2021 9:51 pm[/url]":rqppdd6h]A brdo se skida jer grade nove zgrade...Raspitali smo se...
Dakle, kreću sa gradnjom onih 6 zgrada?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846135#p846135:d5w8u832 je napisao(la):
Vesnik » Čet Apr 29, 2021 8:54 pm[/url]":d5w8u832]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846133#p846133:d5w8u832 je napisao(la):
Mackie » Чет Апр 29, 2021 9:51 pm[/url]":d5w8u832]A brdo se skida jer grade nove zgrade...Raspitali smo se...
Dakle, kreću sa gradnjom onih 6 zgrada?
Izmedju ulice M.M. i Premiuma pocinju da grade zgrade...To bi trebalo onih 6 da je...Ja sam tako razumela...
 
Odlicno ako je tako! Bolje da što pre krenu sa radovima da brzo i zavrse...
 
Stigli su do oko 80% na Premium i na E. To je signal da se krene na nove zgrade. :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846129#p846129:tgvkaqfn je napisao(la):
Mackie » Čet Apr 29, 2021 8:46 pm[/url]":tgvkaqfn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846120#p846120:tgvkaqfn je napisao(la):
turbo_ » Čet Apr 29, 2021 8:27 pm[/url]":tgvkaqfn]Realno, kao neko ko zivi u naselju, mislim da ste preoptimisticni oko tih rokova. Prvo E po meni sanse nema da bude zavrsena ili useljena dok ona grdosija, kako neki kazu bez dozvole zbog sprata vise, ne bude prakticno pred kraj jer su uzasno prilepljene jedna uz drugu. Pa tu je kran jos uvek, zemlja, bageri, istovar cigle i materijala itd. Ulicom Mirka Milojkovica ne moze da se prodje od prljavstine. E zgrada sama po sebi izgleda kao da je malo krenula ali tu je realno jos ogroman posao, a koji ide uzasno sporo. Pa pogledajte samo stanje prema Slanackom putu, o rupama oko zgrade, garaze itd.

Sto se tice Premijuma, sad fasadu stvarno rade, ali to do fasade nikad i nije bio problem. To ce vam posvedociti svaki kupac u prve 4 zgrade. Problemi nastaju posle. Pa prvo ono brdo koje trenutno skidaju da ne bi neka zemlja bila ispred prva dva sprata Premijuma, okolo nema ni najave da je nesto pocelo da se radi itd. A ima i ulica okolo i ispod...

Ja vam stvarno zelim da se sto pre uselite svi, jer je i meni u interesu da ne prolazim kroz blato i perem kola svaki drugi dan, slusam bagere i kamione, ali daleko smo od toga. Ovi investitori rade koliko toliko brzo do 80% i posle toga je iz nekog razloga uzasno razvlacenje.
Bicemo pesimisticni kad i ako bude razloga za to...Bar za Premium za sada sve ide kako treba. Samo komentarisemo onako kako jeste. Kad naidjemo na probleme, pisacemo o tome. Ne razumem vas, da li treba da komentarisem nesto unapred da predvidim i kritikujem? :roll:

Čovek Vam je iz najbolje namere rekao da želi da se što pre uselite, ali Vam je rekao i veliku istinu, koju iz ne znam kog razloga ne želite da čujete. Kao da mi iz gornjih zgrada nismo prošli kroz sva njihova obećanja i rokove, pa da ne znamo šta znači njihovo "u oktobru biće u novembru". Kad smo mi dolazili da gledamo stan prvi put, naša zgrada je bila u radovima mnogo više odmakla nego što je sad Premium i priča je bila jul 2019 najkasnije useljenje, ali po njihovoj proceni biće to već maj 2019. A bio je februar 2020. I to bez lifta, za koji smo čekali jos 6 meseci da se većina stanara useli. Ne kažem da treba da budete pesimisti, ali poslednje u sta treba da verujete su njihovi rokovi. Pa zar Vam nije dovoljan dokaz E zgrada.
Saveti: obidjite stanove pogledajte sad dok su gradjevinski radovi jos i dok su tu majstori da li su vam uradjeni padovi kako valja u tuš kabinama i uopšte u kupatilima, kao i padovi na terasama ka odvodima. Pregledajte stolariju da li je puna maltera, kamenčiča ...sve što može da je ošteti (a može verujte), zatim da Vam nisu slucajno zazidali kutije za roletne kao nama (pa kad budete trebali da ih otvarate da obijate zidove). Ispratite kad vam budu postavljali parket, koji je ocajnog kvaliteta. Parket nije lakiran, nego mat i vrlo lako nastaju udubljenja, pucanja na sto mesta po stanu... Ne želi niko da vam mrači, već dobronamerno komentarišemo. Ja želim da ništa od ovoga iznad što sam napisao ne iskusite, ali da znate šta možete da očekujete...
 
Sta mislite za plocice na terasi jer su crne tj neka boja tamno siva ili sta vec, kakva su iskustva za odrzavanje jer znam da ce iste biti i u hodnicima, ja bih pre da kupim neke svetlije za terasu pa da im dam ako hoce da postave te sto budem kupio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846176#p846176:3q4eiha2 je napisao(la):
jocke » Čet Apr 29, 2021 10:58 pm[/url]":3q4eiha2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846129#p846129:3q4eiha2 je napisao(la):
Mackie » Čet Apr 29, 2021 8:46 pm[/url]":3q4eiha2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846120#p846120:3q4eiha2 je napisao(la):
turbo_ » Čet Apr 29, 2021 8:27 pm[/url]":3q4eiha2]Realno, kao neko ko zivi u naselju, mislim da ste preoptimisticni oko tih rokova. Prvo E po meni sanse nema da bude zavrsena ili useljena dok ona grdosija, kako neki kazu bez dozvole zbog sprata vise, ne bude prakticno pred kraj jer su uzasno prilepljene jedna uz drugu. Pa tu je kran jos uvek, zemlja, bageri, istovar cigle i materijala itd. Ulicom Mirka Milojkovica ne moze da se prodje od prljavstine. E zgrada sama po sebi izgleda kao da je malo krenula ali tu je realno jos ogroman posao, a koji ide uzasno sporo. Pa pogledajte samo stanje prema Slanackom putu, o rupama oko zgrade, garaze itd.

Sto se tice Premijuma, sad fasadu stvarno rade, ali to do fasade nikad i nije bio problem. To ce vam posvedociti svaki kupac u prve 4 zgrade. Problemi nastaju posle. Pa prvo ono brdo koje trenutno skidaju da ne bi neka zemlja bila ispred prva dva sprata Premijuma, okolo nema ni najave da je nesto pocelo da se radi itd. A ima i ulica okolo i ispod...

Ja vam stvarno zelim da se sto pre uselite svi, jer je i meni u interesu da ne prolazim kroz blato i perem kola svaki drugi dan, slusam bagere i kamione, ali daleko smo od toga. Ovi investitori rade koliko toliko brzo do 80% i posle toga je iz nekog razloga uzasno razvlacenje.
Bicemo pesimisticni kad i ako bude razloga za to...Bar za Premium za sada sve ide kako treba. Samo komentarisemo onako kako jeste. Kad naidjemo na probleme, pisacemo o tome. Ne razumem vas, da li treba da komentarisem nesto unapred da predvidim i kritikujem? :roll:

Čovek Vam je iz najbolje namere rekao da želi da se što pre uselite, ali Vam je rekao i veliku istinu, koju iz ne znam kog razloga ne želite da čujete. Kao da mi iz gornjih zgrada nismo prošli kroz sva njihova obećanja i rokove, pa da ne znamo šta znači njihovo "u oktobru biće u novembru". Kad smo mi dolazili da gledamo stan prvi put, naša zgrada je bila u radovima mnogo više odmakla nego što je sad Premium i priča je bila jul 2019 najkasnije useljenje, ali po njihovoj proceni biće to već maj 2019. A bio je februar 2020. I to bez lifta, za koji smo čekali jos 6 meseci da se većina stanara useli. Ne kažem da treba da budete pesimisti, ali poslednje u sta treba da verujete su njihovi rokovi. Pa zar Vam nije dovoljan dokaz E zgrada.
Saveti: obidjite stanove pogledajte sad dok su gradjevinski radovi jos i dok su tu majstori da li su vam uradjeni padovi kako valja u tuš kabinama i uopšte u kupatilima, kao i padovi na terasama ka odvodima. Pregledajte stolariju da li je puna maltera, kamenčiča ...sve što može da je ošteti (a može verujte), zatim da Vam nisu slucajno zazidali kutije za roletne kao nama (pa kad budete trebali da ih otvarate da obijate zidove). Ispratite kad vam budu postavljali parket, koji je ocajnog kvaliteta. Parket nije lakiran, nego mat i vrlo lako nastaju udubljenja, pucanja na sto mesta po stanu... Ne želi niko da vam mrači, već dobronamerno komentarišemo. Ja želim da ništa od ovoga iznad što sam napisao ne iskusite, ali da znate šta možete da očekujete...
Hvala vam na dobronamernim savetima, potrudicemo se da ispratimo sve. Citali smo od pocetka diskusiju na temu Sunnyville naselja. Svesni smo svega i svih vasih problema oko kasnjenja i upotrebne. Tako da nema potrebe da se ponavljate, jer smo stan vec resili da kupimo i odavno dali kaparu. Nema nazad, sta bude bice. Ne razumem kako ste zakljucili da ne zelimo da cujemo istinu... Kad budemo u problemu, komentarisacemo isti sigurno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846179#p846179:3vodjiop je napisao(la):
Kimi91 » Čet Apr 29, 2021 11:15 pm[/url]":3vodjiop]Sta mislite za plocice na terasi jer su crne tj neka boja tamno siva ili sta vec, kakva su iskustva za odrzavanje jer znam da ce iste biti i u hodnicima, ja bih pre da kupim neke svetlije za terasu pa da im dam ako hoce da postave te sto budem kupio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kvalitet plocica nije toliko los, koliko je problem boja, mada kad pogledam prljavstina ce se videti i na svetlijim plocicama, jer u naselju jako duva vetar i nanosi uglavnom zemlju za gradilista, a primeticete da ce to biti problem i po ulazima. Koliko god da se brise, dovoljno da troje ljudi prodje sa blatnjavom obucom i odmah ce izgledati kao da se ne brise nikad. A terase cete moci da brisete komotno svakodnevno, jer su i okapnice oko stakla crne, odnosno antracit kao i plocice. Ali same plocice nisu problem za odrzavanje, mogu normalno da se ciste. Najveci problem imaju stanovi direktno okrenuti terasama ka ulici i ka gradilistu...
 
Hvala na informacijama, igrom slucaja nije mi stan okrenut ka gradislistu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846216#p846216:2th6l6ok je napisao(la):
Kimi91 » Pet Apr 30, 2021 8:12 am[/url]":2th6l6ok]Hvala na informacijama, igrom slucaja nije mi stan okrenut ka gradislistu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni ja ka Slanackom putu. :roll: Sto pre krene izgradnja ovih zgrada okolo, pre ce da zavrse. (Verovatno ce to da potraje...) Mene najvise brinu iskreno te ulice okolo...
 
Pozdrav za sve koji čekaju da se usele! Ja čekam u E zgradi jer sam kaparisao stan, nikako da dođe do 80 %, vuče se već godinu dana duže u odnosu na njihov rok.
Činjenica je da sporo ide gradnja u E zgradi, bila je izgradjena grubim gradjevinskim raovima kad premium nisu postojale. Postavio bi pitanje oko upotrebne dozvole za komšije useljene kod Sunnyville, jesu li tražili preko ugovora od investitora kad su kupovali stan za rok za regulisanje upotrebne dozvole? I da li je pre useljenja u stan, objekat prošao tehnički pregled od stručnih komisija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846266#p846266:132oivnu je napisao(la):
Grale » Pet Apr 30, 2021 12:25 pm[/url]":132oivnu]Pozdrav za sve koji čekaju da se usele! Ja čekam u E zgradi jer sam kaparisao stan, nikako da dođe do 80 %, vuče se već godinu dana duže u odnosu na njihov rok.
Činjenica je da sporo ide gradnja u E zgradi, bila je izgradjena grubim gradjevinskim raovima kad premium nisu postojale. Postavio bi pitanje oko upotrebne dozvole za komšije useljene kod Sunnyville, jesu li tražili preko ugovora od investitora kad su kupovali stan za rok za regulisanje upotrebne dozvole? I da li je pre useljenja u stan, objekat prošao tehnički pregled od stručnih komisija?
Ne znam na koji tehnički pregled mislite? Ako mislite na tehnički prijem, zgrade ga nisu prošle još uvek, a u periodu našeg useljavanja, bile su i nedovršene (hodnici neokrečeni, virili su kablovi na sve strane, bez gelendera na stepeništu, bez lifta itd.). Jedini izvršeni pregled je od strane procenitelja, kojeg smo mi angažovali radi ostvarenja prava na stambeni kredit.
 
Procenitelj vrši procenu izgradjenosti, nema veze sa tehničkim pregledom objekta.
Tehnički pregled obuhvata kontrolu usklađenosti izvedenih radova sa građevinskom dozvolom i tehničkom dokumentacijom na osnovu koje se objekat gradio, kao i sa tehničkim propisima i standardima koji se odnose na pojedine vrste radova, odnosno građevinskih proizvoda, opreme i postrojenja.
Tehnički pregled objekta se vrši po završetku izgradnje objekta,a može se vršiti i uporedo sa izvođenjem radova.
Da bi objekat imao uslova za upotrebnu dozvolu, mora da ima izveštaj komisije (stručnih lica sa odgovarajućim licencama) da su izvršili tehnički pregled objekta i da je objekat podoban za upotrebu.
 
Da li je neko mozda raskidao predugovor? I da li je uspeo da povrati uplacenu kaparu?
 
Ljudi, da se razumemo, ja sam vec tu i nije mi interes da to vase potraje pa da nesto mracim. Ali sagledavam stvari realno. Znaci realna je situacija: Pravili su zgradu A, onda su odjednom prestali da je rade i poceli zgradu E. Ta zgrada A je posle ne znam kog kasnjenja nekako dosla do toga da se ljudi usele u neko polugradiliste, a pri tome su garaze jos uvek nezavrsene i gore je potpuni haos za parkiranje. E zgradu su zidali, opet sa njom stali i krenuli Premijum. Onda je E stajala ko zna koliko, pa kad su ozidali Premijum su krenuli ovu pored E, koja ima sprat vise od dozvoljenog. Sada su kao krenuli lagano sa zgradom E, Premijum kao ide i sad odjednom krecu sa ovih 6. Ljudi u E jos uvek cekaju evo neka i sami kazu koliko posle obecanih rokova itd. Ja sam samo hteo da kazem da te price oko rokova od strane investitora apsolutno nemaju smisla, i to se pokazalo na svakoj zgradi koju su pravili do sada. Samo budite spremni na to, planirajte budzete, kirije, ubacujte penale, ili kako god vec. Bice sve zavrseno, ali neke price kraj maja, kraj avgusta apsolutno nemaju smisla.
Kazem jos jednom i meni licno bi odgovaralo da se stvari privode kraju, ali ovaj investitor jednostavno samo zuri i dobro im ide sa zidanjem, ali zavrsni radovi, da li zbog nedostatka ljudi ili cega vec, ne da stucaju nego apsolutno ne idu presporo.

Lep pozdrav i da ponovim: Daj Boze da sve ispostuju kako vam obecavaju, ali kako se pokazalo do sada :shock: .
 
Meni je upravo danas istekao rok za potpisivanje glavnog ugovora koji je naveden u predugovoru za E zgradu . Zvao sam ih ali ništa nije urađeno u smislu da su me zvali da potpišemo novi ugovor ili promenimo datume ,tako da se sada i ja pravim lud. Ukoliko za 6 meseci od današnjeg dana ne potpišemo ugovor vratiće mi udvostručen iznos od kapare. Meni se stvarno ne žuri sa useljenjem obzirom da imam stan ,ali ovo odugovlačenje me nervira . Što se E zgrade tiče mislim da se ona neće useliti ni posle avgusta , eventualno će se završiti fasada i to je to .Neko je ovde naveo da je E zgrada dostigla 80% ,da li je to zvanična informacija obzirom da bar mene niko nije kontaktirao .
 
Vrh