Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816564#p816564:2mkrptsk je napisao(la):
jocke » Pon Jan 25, 2021 12:03 am[/url]":2mkrptsk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816529#p816529:2mkrptsk je napisao(la):
Vesnik » Ned Jan 24, 2021 10:40 pm[/url]":2mkrptsk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816511#p816511:2mkrptsk je napisao(la):
jocke » Нед Јан 24, 2021 9:56 pm[/url]":2mkrptsk]Ne bih da vam kvarim euforiju, ali dodajte svi po 6 meseci do godinu dana za useljenje na te rokove koje su vam dali u ugovoru. Kad stave zgradu pod fasadu krece jedno dugacko zatisje... Svi mi iz gornjih zgrada smo to prosli s njima, sva obecanja, slatke lazi itd itd.... će bude, će se uselite....

Za Miabg78.... obavezno stavite penale za kasnjenje u ugovor....Znaci ako Vam kazu da je rok za useljenje kraj avgusta ove godine, stavite penali da idu mesecno od septembra po ceni po kojoj biste iznajmljivali stan, a sami procenite koliko bi bilo dovoljno. Konsultujte advokata.... Tako cete se obezbediti u slucaju da kasne i da budete morali da placate iznajmljivanje negde. A kasnice sigurno....


Slazem se. Penale obavezno uvrstiti u ugovor (zbog svega što ste napomenuli u više navrata). Ugovor zaista valja resiti sa advokatom.

Ipak, mi smo računali da je projekat osiguran, legalni papiri, lokacija odlicna, okolina je ok, mirno je... Vredi malo čekati.

Nego, kada se fasada zavrsi, sta je jos preostalo da se uradi pre predaje ključeva? Koliko je to realno posla?

Kad se fasada zavrsi ulaze keramicari i rade kupatila, zidaju se tus kabine, postavljaju sanitarije. U isto vreme bi trebali da odlucite koje cete plocice podne da stavite u kuhinji, dok zidne mozete i sami da stavljate a mogu i oni. Mi smo zidne sami kupili, a oni su nam postavili. Posle keramiraca ide krecenje stanova, dve ruke, ako ste te srece sve ce da odradi ista ekipa majstora. Ako se desi da im nesto ne plate posle prve ruke moze da se desi da ce da odu pa ce da se ceka nova ekipa majstora.... SAVET: gledajte pre krecenja da napravite raspored za utikace, da sprovedete struju do onih mesta gde ste mislili da vam ide rasveta, jer oni to posle krecenja nece da rade pa da gletuju i krece ponovo, sto je i logicno. Al mnogi zaborave na uticnice, ne razmisljaju ljudi. Pogotovo vidite u kuhinji da napravite dobar raspored. Posle krecenja treba da udju parketari. Samo sto treba da znate da izmedju svake ekipe majstora se desi da prodje po mesec, dva, tri kad sve stoji i nista se ne desava niti radi u zgradi. Vec se ceka. Sto puta cete doci u stan da obidjete radove i svaki put videti da se nije pomaklo od recimo dva meseca pre toga. Onda dalje, posle parketara idu mislim ovi sto postavljaju sobna vrata, pa onda ekipa koja postavlja radijatore i regulise grejanje. Onda su mislim bili ljudi da postavljaju stakla od tus kabina. I to je u principu to. Za sve to vreme ulaz je skroz u sivoj fazi, tek se onda stavljaju plocice u ulazu, pa se kreci ulaz, pa se postavljaju gelenderi, radi rasveta, montiraju sanducici, pa interfon....Sve to traje nedeljama. I montiraju se vrata od liftova na svakom spratu. Dok je unutra prazno skroz, nema masine. E onda se vi useljavate polako jedan po jedan i mesecima stepenicama se penjete, nosite namestaj. I tek kad useli 70-80% stanara dolazi ekipa da postavlja lift... Tako je otprilike neki raspored radova bio kod nas... To je sve za ozbiljne firme mesec do dva posla, a kod ovih 6 meseci do godinu....u najboljem slucaju. O tehnickom prijemu i uknjizbi i ne zamarajte mozak. Evo mi zivimo duze od godinu dana u zgradi koja jos nije prosla tehnicki prijem, a kad ce....ne zna se....
Da li je bilo predatih zahteva za tehnicki prijem i upotrebnu dozvolu, pa su odbijeni iz nekog razloga ili se to ceka, kao i ostalo?
 
Hvala svima na iscrpnim odgovorima. Mislim da ću ih opet posetiti kako bih dogovorila neke detalje. Učepće nije problem, i znam da su papiri čisti (drugarica radi u banci sa kojom saradjuju) ali opet to cimanje od pola godine/godinu dana za useljenje...malo je mnogo
 
A zna li neko moze li se uzeti povrat PDV-a bez tehničkog prijem ili uknjizbe ili je dovoljna građevinska dozvola?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816624#p816624:30llm3up je napisao(la):
pericapeca85 » Pon Jan 25, 2021 10:35 am[/url]":30llm3up]A zna li neko moze li se uzeti povrat PDV-a bez tehničkog prijem ili uknjizbe ili je dovoljna građevinska dozvola?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Moze, mi smo svi povratili PDV i ako i dalje nemamo tehnicki prijem/upotrebnu dozvolu.

Samo jos nesto da iznesem kao info/savet. Nama su obecana 3 termina useljenja, pre krajnjeg 4... To je razmak od 7 meseci i tada kada smo se uselili, bili su kablovi svuda po zgradi, nije bilo sanducica, gelendera, kablovi od struje nisu bili “spakovani”, zgrada niie bila ociscena, bilo je maltera i prasine svuda... Tako da ni taj 4 datum nije bio realan, ali nismo vise mogli da cekamo, jer smo svi narucili kuhinje, ormare i ostali namestaj koji je stojao po prodavnicama po njihovim skladistima. Takodje da dodam, ljudi koji su se uselili u 3 terminu (mart) nisu imali internet, TV, grejanje i grejali su se na klimu.
U tih 7 meseci cekanja je bilo mnogo odlaganja za svaki posao pojedinacno. Samo smo majstore koji su krecili vracali nekoliko puta i zidovi su i dalje bili krivudavi i od toga smo na kraju odustali...

Mi smo tek u ugovoru dodali stavku za placanje penala ukoliko kasne sa useljenjem po savetu advokata i to mogu da potvrdim da su investitori u potpunosti ispostovali.

Srecno svima i zelim vam da imate mnogooo strpljenja. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816638#p816638:3om8b33z je napisao(la):
Lady S » Пон Јан 25, 2021 10:31 am[/url]":3om8b33z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816624#p816624:3om8b33z je napisao(la):
pericapeca85 » Pon Jan 25, 2021 10:35 am[/url]":3om8b33z]A zna li neko moze li se uzeti povrat PDV-a bez tehničkog prijem ili uknjizbe ili je dovoljna građevinska dozvola?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Moze, mi smo svi povratili PDV i ako i dalje nemamo tehnicki prijem/upotrebnu dozvolu.

Samo jos nesto da iznesem kao info/savet. Nama su obecana 3 termina useljenja, pre krajnjeg 4... To je razmak od 7 meseci i tada kada smo se uselili, bili su kablovi svuda po zgradi, nije bilo sanducica, gelendera, kablovi od struje nisu bili “spakovani”, zgrada niie bila ociscena, bilo je maltera i prasine svuda... Tako da ni taj 4 datum nije bio realan, ali nismo vise mogli da cekamo, jer smo svi narucili kuhinje, ormare i ostali namestaj koji je stojao po prodavnicama po njihovim skladistima. Takodje da dodam, ljudi koji su se uselili u 3 terminu (mart) nisu imali internet, TV, grejanje i grejali su se na klimu.
U tih 7 meseci cekanja je bilo mnogo odlaganja za svaki posao pojedinacno. Samo smo majstore koji su krecili vracali nekoliko puta i zidovi su i dalje bili krivudavi i od toga smo na kraju odustali...

Mi smo tek u ugovoru dodali stavku za placanje penala ukoliko kasne sa useljenjem po savetu advokata i to mogu da potvrdim da su investitori u potpunosti ispostovali.

Srecno svima i zelim vam da imate mnogooo strpljenja. :wink:

Hvala! Veoma korisne informacije! Mi smo za te penale računali da je to važno za ugovor pa smo tako i ostavili. Dobro je sto vec imamo potvrdu nekog sa iskustvom. Ja nisam pravnik, ali logično je da postoji neki pravni osnov za zaštitu interesa kupca. Sto se ostalog tice, da, bili smo svesni da ce biti neophodno puno strpljenja. Na osnovu prepiske na ovom forumu. Ipak, nadamo se da probijanje termina nece biti značajno.
 
Moj savet vam je da trazite penale i za garazna mesta jer ce vam i to kasniti koju godinu u odnosu na stan,naravno oni koji su ista kupili.
 
I ja da potvrdim da su i nas ispostovali za penale u potpunosti, sto nije zanemarljiva cifra uopste...dovoljno da kupite sve vece uredjaje u stanu.

Povrat PDV-a nema veze sa uknjizenjem zgrade, tako da bez brige, moze bez problema da se vrati PDV.
Nisu oni ni podnosili jos uvek zahtev za knjizenje, verovatno ce kad zavrse komplet zgrade u Mirka Milojkovica, u A zgradi su ostale jos garaze, ne znam u kom su stanju svi ulazi... Pa ce verovatno za sve zajedno da podnesu zahtev. Nadam se samo da nece cekati da se zavrse i ove zgrade na pocetku ulice pa tek onda da knjize sve....jer se to nece zavrsiti skoro...
 
Pozdrav svima,
vezano za penale...da li mogu naknadno da se stave u ugovor ili moraju prvo u predugovoru?
Btw, mi smo platili rezervaciju za IV fazu premium stanova i rečeno nam je, a i piše u predugovoru, da je useljaj 'planiran' 30.12.2021.
 
Ja josuvek nisam poptisao predugovor, da li da stavljam to za penale? Ili da advokata angazujem za ugovor? Da li je neko od Vas u sivoj fazi pomerao radijatore? Uzeo sam stan koji nece biti osuncan ali je svetao jer je 4 sprat, ne znam da li je to ok, volim sunce ali posto znam da ce verovatno leti da przii mozda je i dobro ovo, ne znam kakva su vasa misljenja, malo mi smeta ovo sto produzavaju rok, ali zato su tu penali, takodje i lift sto nece biti odmah pusten ne znam jel to moze da stoji u ugovoru, da se tipa navede da lift bude u funckiji na dan useljenja i jos jedno pitanje koliko treba vremena da se vrati pdv, neki mi kazu da to sad ide brzoo? Pozdrav Komsije
 
Komsije,
Znate li da li je PDV 10% ili kako sam juče čuo 9,1%?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816874#p816874:y3yj3few je napisao(la):
pericapeca85 » Пон Јан 25, 2021 6:41 pm[/url]":y3yj3few]Komsije,
Znate li da li je PDV 10% ili kako sam juče čuo 9,1%?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Da. U predugovoru tačno pise koliko iznosi PDV za stan koji kupujete.
 
Za povraćaj PDV-a moze proci do 45 dana. Pojedini članovi na forumu su pomenuli da sve ide brzo i bez poteškoća.
 
Moje lično iskustvo je neverovatno dobro. Za 7 dana od kad sam predao zahtev imao sam novac na računu. Ali mislim da sam imao sreće samo.
Pdv iznosi 10 posto ali se računa u odnosu na osnovicu. Ako računate od ukupne sume koju platite koliko će vam se vratiti onda tu sumu množite sa 0.09.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
:violina: Ми који смо се одавно уселили,пишемо овде о не поштовању рокова,али колико видим не втреди.Људи су велики оптимисти- те надамо се да неће бити тако, да ће нама завршити брже, да ће их бити срамата од других,па да неће моћи да продају другима станове,јер има још да граде итд... Ама људи - памет у главу. Рачунајте на годину дана закашњења и да ће да се уселите у не довршену зграду,без лифта,гелендера, плочица по згради,пуној џакова, плочица,шљунка,који ће те да газите,а каблови ће да вире из зидова ходника,без хидраната, интерфона ,поштанских сандучића итд, газиће те по малтеру и песку и све то уносити на свој нови паркет...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816912#p816912:3icf7ump je napisao(la):
BobLat » Pon Jan 25, 2021 7:38 pm[/url]":3icf7ump]:violina: Ми који смо се одавно уселили,пишемо овде о не поштовању рокова,али колико видим не втреди.Људи су велики оптимисти- те надамо се да неће бити тако, да ће нама завршити брже, да ће их бити срамата од других,па да неће моћи да продају другима станове,јер има још да граде итд... Ама људи - памет у главу. Рачунајте на годину дана закашњења и да ће да се уселите у не довршену зграду,без лифта,гелендера, плочица по згради,пуној џакова, плочица,шљунка,који ће те да газите,а каблови ће да вире из зидова ходника,без хидраната, интерфона ,поштанских сандучића итд, газиће те по малтеру и песку и све то уносити на свој нови паркет...

Sve receno potpisujem...nazalost! :(
 
Pitanjce za stare komsije. :)
Koliko Vam dolaze računi u proseku za grejanje...i imali li jos nekih "skrivenih troskova", da znamo sta nas ceka :)

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 
I da se nadovezem, koliko dolazi racun infostana u slucaju da se ne greje u letnjem periodu, za stan oko 50kv
 
Kimi91":24bu3pve je napisao(la):
I da se nadovezem, koliko dolazi racun infostana u slucaju da se ne greje u letnjem periodu, za stan oko 50kv
Moj Stan 44 m2 - infostan leti oko 1100 rsd, zimi kad je bas hladno oko 4100 rsd


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pericapeca85":1iolrkkx je napisao(la):
Pitanjce za stare komsije. :)
Koliko Vam dolaze računi u proseku za grejanje...i imali li jos nekih "skrivenih troskova", da znamo sta nas ceka :)

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Upravljanje zgradom, čišćenje, održavanje lifta, održavanje investiciono - za sad 1200 rsd


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816968#p816968:3hu7vh4a je napisao(la):
AndUp » Pon Jan 25, 2021 9:37 pm[/url]":3hu7vh4a]
pericapeca85":3hu7vh4a je napisao(la):
Pitanjce za stare komsije. :)
Koliko Vam dolaze računi u proseku za grejanje...i imali li jos nekih "skrivenih troskova", da znamo sta nas ceka :)

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Upravljanje zgradom, čišćenje, održavanje lifta, održavanje investiciono - za sad 1200 rsd


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne mislite da je malo previše tih 1200? Nama u A zgradi od prošlog meseca stižu ti računi, neka agencija Bodiroga. Ne znam samo za šta nam naplaćuju to čišćenje, investiciono održavanje itd. Hodnici se tek ovih dana kreče, sve je prljavo, prašnjavo, ulazna vrata zgrade se ne zaključavaju, nismo dobili tag za otključavanje još (valjda planiraju da to daju), o garažama da ne govorim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816942#p816942:2cgfwdh9 je napisao(la):
Kimi91 » Pon Jan 25, 2021 9:46 pm[/url]":2cgfwdh9]I da se nadovezem, koliko dolazi racun infostana u slucaju da se ne greje u letnjem periodu, za stan oko 50kv

Za vece stanove je malo drugacije, za 60kv. Infostan je u toku leta bio oko 1.100, ali mi smo tek pre 2 meseca poceli da placamo vodu, pa ce sada biti malo vise. U toku zime racun za infostan ide od 5.000 do 9.500,00 dinara, ali radijatori u svim sobama rade sve vreme na 4 ili 4,5 (maksimum je 6).
Za ciscenje, odrzavanje lifta i fondove mi placamo 1.600,00 dinara. To je malo vise, ali kao sve to mora i cena se formira u odnosu na kvadraturu stana.
 
1200 dinara! Nemoguće. Za svakog člana je voda oko 200din, zaj. struja 100din, a to je min. 1000 din. za četvoročlanu porodicu + grejanje fiksni troškovi (instal. snaga) oko 1000 + iznošenje smeća oko 300 + održavanje (ako ima) oko 900. To je znači za 60m2 i za četvoročlanu porodicu oko 3400din + grejanje.
 
Zastražujuće odvratno i nehumano.
Hvala.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817653#p817653:1008rtmo je napisao(la):
Marcus Lupus » Sre Jan 27, 2021 2:22 pm[/url]":1008rtmo]Zastražujuće odvratno i nehumano.
Hvala.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Ovo ispod i nije, osim ova nova zgrada pored Energo.zgrade. Prilicno odvratno.Ko im je dozvolio da budu tako blizu...?
 
Vrh