Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Povrat pdv-a bez problema. Oni pribavili sve papire koji inače investitori moraju da pribavljaju. Ostalo sami. Što se tice uknjizbe još nijedan stan nije uknjiuen, niti su zgrade prošle tehnički prijem. Gde je zapelo nemam pojma... i sam se brinem..

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nema nikakvih problema oko paprologije u vezi kredita, oni maksimalno zavrse sa bankom sto je do njih. Sto se tice dokumenata za PDV situacija je ista oni vam prikupe ono sto vam treba od njih, vi onda vadite sami neke papire jer su to se tice vas. Mi smo prosli celu proceduru bez problema. Poreska vam za od prilike 20 dana uplati novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654428#p654428:34lwgw1m je napisao(la):
Nov stanar » Čet Avg 29, 2019 12:41 am[/url]":34lwgw1m]Da li neko zna dokle cemo morati da koristimo MTS kao kablovskog operatera?

MTS ima ugovor sa njima jedini, al id***** je da nema mogucnost za Supernovu koja je njihov brend...o SBB-u mislim da tek nema govora....
 
Hm...gde li je zapelo sa tom uknjižbom. Kakve odgovore dobijete na to? Ima li naznaka da bi se uskoro moglo i to rešiti?
Hvala puno na pomoci
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654622#p654622:3attc5t6 je napisao(la):
Maka » Čet Avg 29, 2019 3:49 pm[/url]":3attc5t6]Hm...gde li je zapelo sa tom uknjižbom. Kakve odgovore dobijete na to? Ima li naznaka da bi se uskoro moglo i to rešiti?
Hvala puno na pomoci

Jednostavno je.
Da bi zgrada dobila upotrebnu dozvolu, neophodno je da pristupna saobracajnica dobije istu.
Da tada nista i za ep kupce i za kupce kod privatnika.
Sa tim sto ep zgrade imaju bar tehnicki prijem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654633#p654633:bbxy0ov4 je napisao(la):
Svetska Putnica » Čet Avg 29, 2019 3:13 pm[/url]":bbxy0ov4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654622#p654622:bbxy0ov4 je napisao(la):
Maka » Čet Avg 29, 2019 3:49 pm[/url]":bbxy0ov4]Hm...gde li je zapelo sa tom uknjižbom. Kakve odgovore dobijete na to? Ima li naznaka da bi se uskoro moglo i to rešiti?
Hvala puno na pomoci

Jednostavno je.
Da bi zgrada dobila upotrebnu dozvolu, neophodno je da pristupna saobracajnica dobije istu.
Da tada nista i za ep kupce i za kupce kod privatnika.
Sa tim sto ep zgrade imaju bar tehnicki prijem.

A realno, to ce sve da bude kad se zavrse i ove prve dve zgrade ka Slanackom, za neke 2 godine. Ne razumem se najbolje u proceduru, ali su nama pri kupovini kod privatnika rekli da ce cekati da sve zgrade u ulici zavrse pa ce onda valjda da podnose dokumentaciju za knjizenje ili kako vec ide procedura. E sad ne znam jel rece da im je jednostavnije i jeftinije sve odjednom da predaju tako jer da predaju pojedinacno za svaku zgradu onda bi cela procedura duze trajala... Nesto u tom smislu, al ogradjujem se, nisam siguran.
 
Ne bi trebalo da bude nekih problema sa tim ja se nadam. Moguće je da se čeka još zgrada pa da je procedura brža i lakša da završe sve zajedno. Ne deluje mi da je investitor neozbiljan i da neće raditi na tom problemu s obzirom da je u planu čitav kompleks. Samo što nama ta muka stoji nad glavom kad će da se realizuje pa da znamo da smo sve završili.
Valjda smo doneli ispravne odluke kupovinom stana ovde. :)
 
Mi smo vec sigurni da nismo doneli dobru odluku kupovinom stana ovde.
Da li ste svesni da ukoliko neko od nas hoce da proda stan kreditnom kupcu, tako nesto nije moguce bas zbog upotrebne dozvole!!!
Moguca je kupovina na kredit samo direktno od investitora sa ovim papirima trenutno.
 
Svetska Putnica":2jw16t31 je napisao(la):
Mi smo vec sigurni da nismo doneli dobru odluku kupovinom stana ovde.
Da li ste svesni da ukoliko neko od nas hoce da proda stan kreditnom kupcu, tako nesto nije moguce bas zbog upotrebne dozvole!!!
Moguca je kupovina na kredit samo direktno od investitora sa ovim papirima trenutno.

To je na žalost tacno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655014#p655014:30fg0pw9 je napisao(la):
Svetska Putnica » Pet Avg 30, 2019 4:26 pm[/url]":30fg0pw9]Mi smo vec sigurni da nismo doneli dobru odluku kupovinom stana ovde.
Da li ste svesni da ukoliko neko od nas hoce da proda stan kreditnom kupcu, tako nesto nije moguce bas zbog upotrebne dozvole!!!
Moguca je kupovina na kredit samo direktno od investitora sa ovim papirima trenutno.
Niste jedini koj ste napravili gresku sto ste ovde kupili stan. Sem pogleda i vetrica koji pirka pa i svezeg vazduha kad se ne oseca fabrika za reciklazu papira ili rukavac na Adi Huji nema niceg dobrog.
-Zidovi u stanovima krivi, pored toga nisu lepo ni izgletivani i okreceni, terase krive i nisu napravljeni padovi za slivanje vode pa vam kisnica ili ako perete terasu voda ostaje, neretko na visim spratovima se i vraca u stan.
-Parket loseg kvaliteta, u velikom broju stanova se odlepio vec.
- WC solja je viseca i ljudima u D zgradi se u velikoj meri odkacinje tako da pazite kad sedate nanju.
Oni rade sve ako prodje proslo je. Kad provalite nedostatke onda oni nameste Zoricu koja dodje i kaze vam "sta da vam radim ja sad, sto niste gledali" i da izvinete o**** vas. Au prodaji su vrlo ljubazni, predusetljivi fini nikad ne bi rekli da rade na foru da ti uvale. A imali su i imaju ljude koji znaju vrlo lepo da vam prodaju.
Sad sta je tu je.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655338#p655338:1n1sqx54 je napisao(la):
Nov stanar » Sub Avg 31, 2019 2:01 pm[/url]":1n1sqx54]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655014#p655014:1n1sqx54 je napisao(la):
Svetska Putnica » Pet Avg 30, 2019 4:26 pm[/url]":1n1sqx54]Mi smo vec sigurni da nismo doneli dobru odluku kupovinom stana ovde.
Da li ste svesni da ukoliko neko od nas hoce da proda stan kreditnom kupcu, tako nesto nije moguce bas zbog upotrebne dozvole!!!
Moguca je kupovina na kredit samo direktno od investitora sa ovim papirima trenutno.
Niste jedini koj ste napravili gresku sto ste ovde kupili stan. Sem pogleda i vetrica koji pirka pa i svezeg vazduha kad se ne oseca fabrika za reciklazu papira ili rukavac na Adi Huji nema niceg dobrog.
-Zidovi u stanovima krivi, pored toga nisu lepo ni izgletivani i okreceni, terase krive i nisu napravljeni padovi za slivanje vode pa vam kisnica ili ako perete terasu voda ostaje, neretko na visim spratovima se i vraca u stan.
-Parket loseg kvaliteta, u velikom broju stanova se odlepio vec.
- WC solja je viseca i ljudima u D zgradi se u velikoj meri odkacinje tako da pazite kad sedate nanju.
Oni rade sve ako prodje proslo je. Kad provalite nedostatke onda oni nameste Zoricu koja dodje i kaze vam "sta da vam radim ja sad, sto niste gledali" i da izvinete odje*******e vas. Au prodaji su vrlo ljubazni, predusetljivi fini nikad ne bi rekli da rade na foru da ti uvale. A imali su i imaju ljude koji znaju vrlo lepo da vam prodaju.
Sad sta je tu je.


Fala bogu, bar smo uzeli kod EP, stoga nemamo te probleme ali i kod nas ima problema sa tim zavrsnim radovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655352#p655352:3a03tynn je napisao(la):
Svetska Putnica » Sub Avg 31, 2019 2:25 pm[/url]":3a03tynn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655338#p655338:3a03tynn je napisao(la):
Nov stanar » Sub Avg 31, 2019 2:01 pm[/url]":3a03tynn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655014#p655014:3a03tynn je napisao(la):
Svetska Putnica » Pet Avg 30, 2019 4:26 pm[/url]":3a03tynn]Mi smo vec sigurni da nismo doneli dobru odluku kupovinom stana ovde.
Da li ste svesni da ukoliko neko od nas hoce da proda stan kreditnom kupcu, tako nesto nije moguce bas zbog upotrebne dozvole!!!
Moguca je kupovina na kredit samo direktno od investitora sa ovim papirima trenutno.
Niste jedini koj ste napravili gresku sto ste ovde kupili stan. Sem pogleda i vetrica koji pirka pa i svezeg vazduha kad se ne oseca fabrika za reciklazu papira ili rukavac na Adi Huji nema niceg dobrog.
-Zidovi u stanovima krivi, pored toga nisu lepo ni izgletivani i okreceni, terase krive i nisu napravljeni padovi za slivanje vode pa vam kisnica ili ako perete terasu voda ostaje, neretko na visim spratovima se i vraca u stan.
-Parket loseg kvaliteta, u velikom broju stanova se odlepio vec.
- WC solja je viseca i ljudima u D zgradi se u velikoj meri odkacinje tako da pazite kad sedate nanju.
Oni rade sve ako prodje proslo je. Kad provalite nedostatke onda oni nameste Zoricu koja dodje i kaze vam "sta da vam radim ja sad, sto niste gledali" i da izvinete odje*******e vas. Au prodaji su vrlo ljubazni, predusetljivi fini nikad ne bi rekli da rade na foru da ti uvale. A imali su i imaju ljude koji znaju vrlo lepo da vam prodaju.
Sad sta je tu je.


Fala bogu, bar smo uzeli kod EP, stoga nemamo te probleme ali i kod nas ima problema sa tim zavrsnim radovima.

Stanovi jesu lepi na izgled i super je raspored prostorija, lepo iskoriscen prostor bukvalno ima za svaciji ukus pa cak i zgrada je lepa spolja bez obzira sto odpada fasada ali sve u svemu sto bi reko nas narod, spolja gladac a u nutra jadac.
 
Da li neko od kupaca stana u zgradi A , zna kakva ce biti garaza? Ja za sada vidim samo rupe bez ikakvog pristupa da fizicki stavite auto? Da li ima neko da je tu kupio garazno mesto ? Govorim o zgradi A i lameli 1

Pozdrav
 
Sto se tice upotrebne dozvole...
Mi smo proverili ugovor sa advokatom i zalili smo se EP da nigde nije naznaceno do kog datuma mora da je nabavi. Pristali si da upisu datum, a to je jun sledece godine. Nisu hteli da upisu koji su penali ukoliko ne nabave do tada, ali ja sam se dogovorio vec sa advokatom da ukoliko do tog datuma ne zavrse, idemo na sud. Takodje i banka je unela taj datum za pribavljanje upotrebne dozvole i ako mi nismo zaduzeno za to nego EP tako da videcemo...

Inace mi je bas fascinantno da time sto sam uzeo list nepokretnosti iz katastra imam uvid koliko je svaki stanar EP platio stan, koliki kredit je uzeo, sa kolikom provizijom banke, njegovo ime, prezime, JBMG... sve informacije sam dobio za 2000 dinara. Toliko o zastiti podataka i to vazi za svaku parcelu i gradnju u BG-u.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656305#p656305:thgye8m8 je napisao(la):
koledaf » Pon Sep 02, 2019 5:04 pm[/url]":thgye8m8]Sto se tice upotrebne dozvole...
Mi smo proverili ugovor sa advokatom i zalili smo se EP da nigde nije naznaceno do kog datuma mora da je nabavi. Pristali si da upisu datum, a to je jun sledece godine. Nisu hteli da upisu koji su penali ukoliko ne nabave do tada, ali ja sam se dogovorio vec sa advokatom da ukoliko do tog datuma ne zavrse, idemo na sud. Takodje i banka je unela taj datum za pribavljanje upotrebne dozvole i ako mi nismo zaduzeno za to nego EP tako da videcemo...

Inace mi je bas fascinantno da time sto sam uzeo list nepokretnosti iz katastra imam uvid koliko je svaki stanar EP platio stan, koliki kredit je uzeo, sa kolikom provizijom banke, njegovo ime, prezime, JBMG... sve informacije sam dobio za 2000 dinara. Toliko o zastiti podataka i to vazi za svaku parcelu i gradnju u BG-u.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Da...u pravu ste, i ja imam elektronski pristup katastru i stalno gledam u kojoj zgradi (kod privatnika) su prodati stanovi, ko ce mi biti nove komsije, cak mogu da ih nadjem i na Facebooku :) Ali stvarno je katastrofa da su svi ti podaci dostupni cak i da se plati. Ono sto vidim je da je bar po maticnim brojevima najveci broj kupaca, a to je preko 90% iz unutrasnjosti Srbije, sto ne znaci naravno da ne zive i po 20 godina ili mozda ceo zivot u Beogradu, ali samo govorim o maticnim brojevima. Naravno da nemam apsolutno nista protiv odakle god ko dolazi...samo kazem ono sto stoji u papirima. Takodje u vlasnickom listu se vide samo oni stanovi koji su kupljeni na kredit, i to se vidi tacno ko je kupio koji stan, na kom spratu, u kojoj lameli, broj stana, kvadratura, ime i prezime kupca, maticni broj, trenutna adresa kupca, banka preko koje je uzeo kredit, kao i visina kredita i broj mesecnih rata. Medjutim ne vidi se koliko je ko dao ucesce, pa se ne moze tacno utvrditi ni koliko je ko platio tacno stan. Osim toga, kod privatnika se cene razlikuju bukvalno za svaki sprat, ali i po tome da li je juzna ili severna strana zgrade.Tako da niko zapravo ne moze da utvrdi koliko je ko dogovorio cenu. Bar nesto da je nedostupno. Takodje nema evidencije o ljudima koji placaju u kesu. A ima svakako i stanova koji su samo kaparisani a koji ce biti isplaceni po principu kljuc u ruke.
Svakako ste trebali da u ugovor stavite i penale za knjizenje...ako do tog i tog datuma zgrada ne bude uknjizena, da se placa mesecno toliko i toliko..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655899#p655899:1231mqt7 je napisao(la):
passdoro » Ned Sep 01, 2019 7:36 pm[/url]":1231mqt7]Da li neko od kupaca stana u zgradi A , zna kakva ce biti garaza? Ja za sada vidim samo rupe bez ikakvog pristupa da fizicki stavite auto? Da li ima neko da je tu kupio garazno mesto ? Govorim o zgradi A i lameli 1

Pozdrav

Bice iste garaze kao i u sve tri prethodne zgrade. Ja cu biti u B zgradi prekoputa vas. Pre neki dan sam dolazio do naselja i vidim da u toj garazi u A1 uglavnom borave majstori, tu sede kad rucaju i prave pauze, ali sam prilaz kolima u garazu je potpuno normalan. Nisu obezbedjene garaze za svaki stan, po ulazu je 10 garaznih mesta, ostalo su parking mesta napolju. Ali ne izgleda uopste da nema mesta da manevrisete automobilom. Veci je problem kad ce vec jednom da odrade zavrsne radove i u stanovima i u garazama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656466#p656466:1rldr7f3 je napisao(la):
jocke » Uto Sep 03, 2019 12:44 am[/url]":1rldr7f3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656305#p656305:1rldr7f3 je napisao(la):
koledaf » Pon Sep 02, 2019 5:04 pm[/url]":1rldr7f3]Sto se tice upotrebne dozvole...
Mi smo proverili ugovor sa advokatom i zalili smo se EP da nigde nije naznaceno do kog datuma mora da je nabavi. Pristali si da upisu datum, a to je jun sledece godine. Nisu hteli da upisu koji su penali ukoliko ne nabave do tada, ali ja sam se dogovorio vec sa advokatom da ukoliko do tog datuma ne zavrse, idemo na sud. Takodje i banka je unela taj datum za pribavljanje upotrebne dozvole i ako mi nismo zaduzeno za to nego EP tako da videcemo...

Inace mi je bas fascinantno da time sto sam uzeo list nepokretnosti iz katastra imam uvid koliko je svaki stanar EP platio stan, koliki kredit je uzeo, sa kolikom provizijom banke, njegovo ime, prezime, JBMG... sve informacije sam dobio za 2000 dinara. Toliko o zastiti podataka i to vazi za svaku parcelu i gradnju u BG-u.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Da...u pravu ste, i ja imam elektronski pristup katastru i stalno gledam u kojoj zgradi (kod privatnika) su prodati stanovi, ko ce mi biti nove komsije, cak mogu da ih nadjem i na Facebooku :) Ali stvarno je katastrofa da su svi ti podaci dostupni cak i da se plati. Ono sto vidim je da je bar po maticnim brojevima najveci broj kupaca, a to je preko 90% iz unutrasnjosti Srbije, sto ne znaci naravno da ne zive i po 20 godina ili mozda ceo zivot u Beogradu, ali samo govorim o maticnim brojevima. Naravno da nemam apsolutno nista protiv odakle god ko dolazi...samo kazem ono sto stoji u papirima. Takodje u vlasnickom listu se vide samo oni stanovi koji su kupljeni na kredit, i to se vidi tacno ko je kupio koji stan, na kom spratu, u kojoj lameli, broj stana, kvadratura, ime i prezime kupca, maticni broj, trenutna adresa kupca, banka preko koje je uzeo kredit, kao i visina kredita i broj mesecnih rata. Medjutim ne vidi se koliko je ko dao ucesce, pa se ne moze tacno utvrditi ni koliko je ko platio tacno stan. Osim toga, kod privatnika se cene razlikuju bukvalno za svaki sprat, ali i po tome da li je juzna ili severna strana zgrade.Tako da niko zapravo ne moze da utvrdi koliko je ko dogovorio cenu. Bar nesto da je nedostupno. Takodje nema evidencije o ljudima koji placaju u kesu. A ima svakako i stanova koji su samo kaparisani a koji ce biti isplaceni po principu kljuc u ruke.
Svakako ste trebali da u ugovor stavite i penale za knjizenje...ako do tog i tog datuma zgrada ne bude uknjizena, da se placa mesecno toliko i toliko..

Pogledajte šta piše u javno-beležničkoj ispravi, u delu "Pouke i upozorenja" . Javni beležnik je dužan da upozori stranke u postupku o svim problemima na koje se može naići u celom postupku kupoprodaje nepokretnosti. Siguran sam da stoji da je objekat u postupku dobijanja pravosnažne upotrebne dozvole, i da postoji mogućnost da se ista ne izda, te da ste upoznati sa time i da prihvatate rizik i posledice. Javni beležnici su garanti da je posao kupoprodaje pravno "čist" i svojom imovinom garantuju za to, a siguran sam da se ne bi opekli da izostave da ste/smo upoznati sa rizicima. Što se ugovora tiče, mislim da je svako na neki način ispregovarao svoje cene i uslove, pa sada svako ima ili nema pravni osnov da juri svoje investitore po tome. Činjenica je da su banke stavile hipoteke, hipoteke postoje, svi su se u tom poslu zaštitili maksimalno, a mi... Mi smo prihvatili rizike :)
 
da li neko zna zasto ima tolika odstupanja u merama, iskreno isla sam da merim stan koji smo rezervisali i spavaca soba od 9 m2 kako pise na sajtu zapravo je stvarnih dimenzija 255 x 330 cm korisnog dela ( bez lajsne za parket ) i kada se oduzme radijator izadje 2.55 x 3.15 cm . po zakonu odstupanja su dozvoljena do 2% od projekta ali ovo je bas dosta.. sve smo blizi odustajanja od tog stana. za dnevni boravak i da ne govorim. nista mi nije jasno :-( da li je i kod vas ista situacija ili je to samo za A zgradu? i koliko vidim po radovima useljenje za A zgradu nece biti do fevruar - mart
2020. hvala unapred
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657453#p657453:2th3b6zb je napisao(la):
Mimicka23 » Pet Sep 06, 2019 8:30 am[/url]":2th3b6zb]da li neko zna zasto ima tolika odstupanja u merama, iskreno isla sam da merim stan koji smo rezervisali i spavaca soba od 9 m2 kako pise na sajtu zapravo je stvarnih dimenzija 255 x 330 cm korisnog dela ( bez lajsne za parket ) i kada se oduzme radijator izadje 2.55 x 3.15 cm . po zakonu odstupanja su dozvoljena do 2% od projekta ali ovo je bas dosta.. sve smo blizi odustajanja od tog stana. za dnevni boravak i da ne govorim. nista mi nije jasno :-( da li je i kod vas ista situacija ili je to samo za A zgradu? i koliko vidim po radovima useljenje za A zgradu nece biti do fevruar - mart
2020. hvala unapred

Sasvim je normalno da postoje odstupanja u projektovanoj-izvedenoj povrsini. Ugovorom se regulise koja razlika u povrsini se tolerise. Kod nas u EP je bilo +-1%. Po nekim gradnjama u gradu je i po +-3%.
Kod nas je vecinom bila vece izvedena pa smo imali minimalne doplate.
Ovo zaista nije nikakav problem, samo je na Vama dogovorite sa investitorom da dogovorite koje je odstupanje koje se tolerise. Ukoliko dobijete vecu povrsinu od dogovorenog odstupanja imate doplatu, ukoliko dobijete manju - cena stana je za toliko niza.
Zaista nema potrebe za dramom na tu temu.
 
naravno da nema dramu, hvala na odgovoru samo sto 3 % I vise je dosta sto znaci da na kraju niste kupili stan sa tom kvadraturom nego znatno manji. tesko da se mozete izboriti sa onvestitorom da vam plati razliku. svakako je bolje kada je vise pa platite vise ali ovako .. mislim da ce biti borba. svakako hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657565#p657565:341of0u8 je napisao(la):
Mimicka23 » Pet Sep 06, 2019 1:36 pm[/url]":341of0u8]naravno da nema dramu, hvala na odgovoru samo sto 3 % I vise je dosta sto znaci da na kraju niste kupili stan sa tom kvadraturom nego znatno manji. tesko da se mozete izboriti sa onvestitorom da vam plati razliku. svakako je bolje kada je vise pa platite vise ali ovako .. mislim da ce biti borba. svakako hvala
Mozete da formirate cenu stana na osnovu trenutnog stanja ako vidite da cete biti osteceni i ukoliko si zidovi izmalterisani. Dovedite geometra i premerite. Ili spustite u ugovoru toleranciju na +-1.
 
Komsije, imam jos jedno pitanje.
U banci traze adresu i broj da se navede gde je stan.
Sta ste tu navodili?
U onom listu nepokretnosti pise Slanacki put 80 a negde sam naletela i da se pominje Nova bb.
 
Dobar dan
Da li neko ko ima stan u potkrovlju u EP zgradi moze da mi kaze utiske? kako je zimi, leti, racuni koliko su... ? zainteresovani smo za kupovinu
bili smo da pogledamo i deluje bas lepo i mirno
ali imamo opsciju potkrovlje ili prizemlje
 
Vrh