Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Deki podrzavam tu cenu ako si uknjizen na stan. Napravio si dobar posao. Ako prodas onda sta ces posle kad za " kobajagi uknjizene " traze 2800+. 👍 Cini mi se da si daleko i od uknjizbe i od useljenja na divlje🤔
 
Deki podrzavam tu cenu ako si uknjizen na stan. Napravio si dobar posao. Ako prodas onda sta ces posle kad za " kobajagi uknjizene " traze 2800+. 👍
Увек се све укњижи у земљи дембелији, неком уредбом, продужењем рока, лекс специјалисом и сл. Ја сам добар и на 2.000
 
Malo je 2.000. :cool:
Nije lako sada ovo gledati onima koji su oklevali pre nekoliko meseci.

Niste li primetili da je u oglasu jedna veeeeeelika laž.STAN JE UKNJIZEN?!
 
Da, to imaju običaj da lažu prodavci i kad su u pitanju vlasnici i kad je u pitanju agencija.
Kada ih pitate kako vam to stoji uknjižen, a nije, oni vam "objasne" da je još uvek "de facto u gradnji, aktivna je građevinska dozvola, pa tako ne može biti uknjižen ali to je svakako pitanje trenutka kada će biti rešeno".
Takođe, kažu, pa glupo je da ga oglašavamo kao neuknjiženog jer ga time izjednačavamo sa gomilom nelegalnih objekata, a ovde to nije slučaj, već je upotrebna i uknjižba jako blizu realizacije i sve je čisto...

Inače, mislim da je taj treći oglas, već prodat stan po toj ceni (110 000) Rusima.
 
Ovaj komentar nema nameru da uci one koji su kupili, rezervisali, ili sta vec dosad u Sunvilu. Cisto da objasnim buducim kupcima. Uvek na oglasima imate " mamac" stanove koji se oglase po nekoj visokoj ceni. Onda se pojavi stan sa " umerenom" cenom , koja je opet visoka ali eto niza od onih ranije oglasenih. To rade i sami investitori a i agencije. Prvo vam serviraju pricu kako je sve cisto i kako su oni agencija koja nebi ni posredovala da nije sve cisto. I cuvena Kaca Lazarevic je prodavala neuknjizeno a klela se u renome. Ako ne verujete trazite da odmah pravite ugovore a da vam upisu rok za upotrebnu i uknjizenje. Bilo koji datum, makar i 10 godina i odstetu ako to ne ispune. Ovde u ovom naselju i forumu ima kupaca koji su napravili ozbiljne ugovore ali slaba vajda kad mozda Sud moze da ih spasi. Ako mislite da je ovo ozbiljan investitor onda na sadasnju cenu koju trazi ponudite 100 evra vise po kvadratu ali da vam da bankarsku menicu kao obezbedjenje ugovora. Ne vredjam niciju pamet dosadasnjih kupaca vec buducim kazem oprez. Ovima sto pitaju zasto komentarisem na temi kad nisam kupio evo odgovora: nekoliko dosadasnjih kupaca i jedan podizvodjac su mi pri interesovanju za kupovinu lepo rekli da trazim dalje i postedim sebe problema koje sada imate. A o naselju, parkingu, skoli i svemu ostalom ne vredi raspravljati jer lepota je u ocima posmatraca. Naselje ce mozda biti lepo mesto za zivot ako se ujedinite i solidarisete u svojim zahtevima a ako nastavite sa omalovazavanjem buducih komsija bice "pakao" ko u nekim bliskim kompleksima gde svako gleda samo svoje milimetre kvadratne. Srecno i sa kupovinom i useljenjem i uknjizbom i prodajom.
 
Ovaj komentar nema nameru da uci one koji su kupili, rezervisali, ili sta vec dosad u Sunvilu. Cisto da objasnim buducim kupcima. Uvek na oglasima imate " mamac" stanove koji se oglase po nekoj visokoj ceni. Onda se pojavi stan sa " umerenom" cenom , koja je opet visoka ali eto niza od onih ranije oglasenih. To rade i sami investitori a i agencije. Prvo vam serviraju pricu kako je sve cisto i kako su oni agencija koja nebi ni posredovala da nije sve cisto. I cuvena Kaca Lazarevic je prodavala neuknjizeno a klela se u renome. Ako ne verujete trazite da odmah pravite ugovore a da vam upisu rok za upotrebnu i uknjizenje. Bilo koji datum, makar i 10 godina i odstetu ako to ne ispune. Ovde u ovom naselju i forumu ima kupaca koji su napravili ozbiljne ugovore ali slaba vajda kad mozda Sud moze da ih spasi. Ako mislite da je ovo ozbiljan investitor onda na sadasnju cenu koju trazi ponudite 100 evra vise po kvadratu ali da vam da bankarsku menicu kao obezbedjenje ugovora. Ne vredjam niciju pamet dosadasnjih kupaca vec buducim kazem oprez. Ovima sto pitaju zasto komentarisem na temi kad nisam kupio evo odgovora: nekoliko dosadasnjih kupaca i jedan podizvodjac su mi pri interesovanju za kupovinu lepo rekli da trazim dalje i postedim sebe problema koje sada imate. A o naselju, parkingu, skoli i svemu ostalom ne vredi raspravljati jer lepota je u ocima posmatraca. Naselje ce mozda biti lepo mesto za zivot ako se ujedinite i solidarisete u svojim zahtevima a ako nastavite sa omalovazavanjem buducih komsija bice "pakao" ko u nekim bliskim kompleksima gde svako gleda samo svoje milimetre kvadratne. Srecno i sa kupovinom i useljenjem i uknjizbom i prodajom.
Bravo Medekobrada. Konacno jedan dobronameran post. Nema tu mamaca stanovi prolaze po tim cenama, eto jedan koji sam stavio je vec prodat.
Nemoj da odustajes od kupovine u Sunnyville, kvadrati su jos uvek jeftini kakve ce cene biti u buducnosti. Dobra je to investicija.
Probleme koje ima ceo grad i sva naselja u Beogradu a tice se parkinga, skola, vrtica treba resavati na nivou grada i to je ozbiljan posao.
 
Vi komentarišete kao da svako ima para da kupi stan po bilo kojoj ceni. Ja ne bih kupio stan ovde da sam imao mogućnosti da kupim trosoban stan za 2600 - 2700 - 2800 po kvadratu. 1780 sa PDV-om po kvadratu mi je bilo prihvatljivo, a pritom stan mi je najbliži centru/poslu od svih koje smo gledali.

Morate imati u vidu da ljudi nemaju para dovoljno da mogu da izaberu bilo koji stan, odnosno da mogu da podignu i plaćaju kredit sa ratom od 700-800-900 evra. Očigledno da je većina vas to (ne)namerno izgubila iz vida. Pritom, ponašate se kao da baš svi stambeni kompleksi osim Sunnyville imaju ne znam kakvo zelenilo, parkove i parking i kao da svi isplaćuju penale i imaju upotrebnu dozvolu ili ugovore penale ukoliko do nekog roka ne bude obezbeđena upotrebna. Dakle, ne preterujte, nije vam ovo tviter.
 
Cene nekretnina će i dalje rasti, a onda će balon od sapunice da pukne. Već viđeno 2008 -2012.
 
Ovaj komentar nema nameru da uci one koji su kupili, rezervisali, ili sta vec dosad u Sunvilu. Cisto da objasnim buducim kupcima. Uvek na oglasima imate " mamac" stanove koji se oglase po nekoj visokoj ceni. Onda se pojavi stan sa " umerenom" cenom , koja je opet visoka ali eto niza od onih ranije oglasenih. To rade i sami investitori a i agencije. Prvo vam serviraju pricu kako je sve cisto i kako su oni agencija koja nebi ni posredovala da nije sve cisto. I cuvena Kaca Lazarevic je prodavala neuknjizeno a klela se u renome. Ako ne verujete trazite da odmah pravite ugovore a da vam upisu rok za upotrebnu i uknjizenje. Bilo koji datum, makar i 10 godina i odstetu ako to ne ispune. Ovde u ovom naselju i forumu ima kupaca koji su napravili ozbiljne ugovore ali slaba vajda kad mozda Sud moze da ih spasi. Ako mislite da je ovo ozbiljan investitor onda na sadasnju cenu koju trazi ponudite 100 evra vise po kvadratu ali da vam da bankarsku menicu kao obezbedjenje ugovora. Ne vredjam niciju pamet dosadasnjih kupaca vec buducim kazem oprez. Ovima sto pitaju zasto komentarisem na temi kad nisam kupio evo odgovora: nekoliko dosadasnjih kupaca i jedan podizvodjac su mi pri interesovanju za kupovinu lepo rekli da trazim dalje i postedim sebe problema koje sada imate. A o naselju, parkingu, skoli i svemu ostalom ne vredi raspravljati jer lepota je u ocima posmatraca. Naselje ce mozda biti lepo mesto za zivot ako se ujedinite i solidarisete u svojim zahtevima a ako nastavite sa omalovazavanjem buducih komsija bice "pakao" ko u nekim bliskim kompleksima gde svako gleda samo svoje milimetre kvadratne. Srecno i sa kupovinom i useljenjem i uknjizbom i prodajom.
Ne postoje nikakvi mamci vec samo razlicita ocekivanja po kojoj ceni ce ljudi prodati/kupiti stan. Licno sam gledao sve te stanove za investiciju pa i znam da su oni zaista u prometu. Iskreno neko te lose posavetovao, jer da si tada kupovao po 1.300€ sada bi vec mogao da ih prodas veoma brzo od 1.700-2.000€ po kvadratu a ti izracunaj koliko bi zaradio. Kasnjenje i problemi sa investitorima postoje svuda i postojace, penali se uglavnom naplacuju preko suda. Pogledajte samo probleme sa kvalitetom izgradnje, kasnjienje investitora i jos uvek nije gotovo cuveni WEST Tower 65. Cene kvadrata nenormalne a kvalitet katastrofalan. Liftom do stana i stignete nekako za 5 min, a kada silazite moze da potraje i do 15min. Da li ste culi da se neko zalio da je promasena investicija ? I dalje se svi kunu kako je to naj naj.
Onaj treci stan nije prodat i dalje je u ponudi :)
Cisto da bi ljudi imali bolju sliku o desavanjima koja su u Srbiji, problem nema samo SunnyVille, WEST ili bilo koje drugo naselje, ne radi se samo o investitorima. Srbija je jedno veliko gradiliste i ako odete na bilo koje gradiliste sigurno necete cuti Srpski. Najveci broj radnika je iz Turske i ostalih Istocnih zemalja, znaci nemamo ko da gradi. Svima je u interesu da se sto pre zavrsi, ali to nekada i nije bas tako lako koliko god hteli. Ne branim nikoga pogotovu ne investitore, samo prenosim situaciju sa kojom se srecem svaki dan. Kupci treba da se zastite penalima, ukoliko investitor ne prihvata traziti drugu nekretninu. Kada investitor ne ispuni ono sto je navedeno ugovorom, prepustite posao advokatu i on radi svoj posao dalje. Niko nije iznad zakona pogotovu kada je jasno navedeno u ugovoru niti sudije koji ce ih zastititi. Da li mislite da ce sudija da reskira svoj posao zarad nekog predmeta, ako je predmet 1/1 po zakonu na stranu tuzioca. Vidim da mnogi pricaju o ne isplacenim penalima, pa bi samo da pitam da li je neko podneo tuzbu za izvrsenje ? Ako niste neznam zbog cega se komentarise, valjda znate da u Srbiji firma funkcionise tako sto ne placa vandredne troskove dokle god nije primorana. Zasto kazem tuzba ? Tuzbom postoji mogucnost da se stavi zabelezba ( kakva god da je), to daje crveno svetlo bankama i onda ne dele bas tako kredite. To znaju i investitori i iz tog razloga se stvari od odma resavaju mirnim putem.
Opet pored svih negativnih stvari vezano za ovaj kompleks, tvrdim i dalje da se svako slaze da je dobra investicija za buducnost. Mozda ne u ovom trenutku, ali za koju godinu ce sigurno biti jedan od lepsih delova za zivot Pogotovu za mlade porodice. Put ispod Premium zgrada se spaja sa Mirijevskim bulevarom, siri se Slanacki put, Metro stanica... Skola i vrtici, zeleni kompleks, tereni...
Sve ovo ce biti do 2028
Ako neko planira gde ce kupiti stan u kom ce uzivati veliki deo svog zivota, onda zaista neznam zasto ovaj kompleks nije za to ?
 
Kakve investitor ostavlja ulice za prilaz useljenom naselju. Vozila i ulazi ne mogu da se očiste , svaki dan je sve više i više blata, a sve se to unosi i u stanove.
61ABAC37-CE4A-44A1-9B4B-E6EE80DD046A.jpeg
A2103833-14A0-4F49-BFD9-8AE24432907B.jpeg
57B9C191-C0F7-43CC-8F3A-C73679EF6B20.jpeg
 
Ovaj komentar nema nameru da uci one koji su kupili, rezervisali, ili sta vec dosad u Sunvilu. Cisto da objasnim buducim kupcima. Uvek na oglasima imate " mamac" stanove koji se oglase po nekoj visokoj ceni. Onda se pojavi stan sa " umerenom" cenom , koja je opet visoka ali eto niza od onih ranije oglasenih. To rade i sami investitori a i agencije. Prvo vam serviraju pricu kako je sve cisto i kako su oni agencija koja nebi ni posredovala da nije sve cisto. I cuvena Kaca Lazarevic je prodavala neuknjizeno a klela se u renome. Ako ne verujete trazite da odmah pravite ugovore a da vam upisu rok za upotrebnu i uknjizenje. Bilo koji datum, makar i 10 godina i odstetu ako to ne ispune. Ovde u ovom naselju i forumu ima kupaca koji su napravili ozbiljne ugovore ali slaba vajda kad mozda Sud moze da ih spasi. Ako mislite da je ovo ozbiljan investitor onda na sadasnju cenu koju trazi ponudite 100 evra vise po kvadratu ali da vam da bankarsku menicu kao obezbedjenje ugovora. Ne vredjam niciju pamet dosadasnjih kupaca vec buducim kazem oprez. Ovima sto pitaju zasto komentarisem na temi kad nisam kupio evo odgovora: nekoliko dosadasnjih kupaca i jedan podizvodjac su mi pri interesovanju za kupovinu lepo rekli da trazim dalje i postedim sebe problema koje sada imate. A o naselju, parkingu, skoli i svemu ostalom ne vredi raspravljati jer lepota je u ocima posmatraca. Naselje ce mozda biti lepo mesto za zivot ako se ujedinite i solidarisete u svojim zahtevima a ako nastavite sa omalovazavanjem buducih komsija bice "pakao" ko u nekim bliskim kompleksima gde svako gleda samo svoje milimetre kvadratne. Srecno i sa kupovinom i useljenjem i uknjizbom i prodajom.
Cekaj, molim te...napisao si 350 objava na forumu Sunnyville i opet ponavljas da NISI kupio stan u Sunnyvillu???!! Pa sta ti je?!
 
Prvo, komsinice nisam napisao 350 objava na ovoj temi. Temu pratim jer sam od Vas koji ste kupili ucio sta ne valja. Hvala Vam na tome. Kupio i useljavam se na drugoj lokaciji. Pratim i dalje Vas jer mozda vas investitor postane odjednom poslovan i kompenzuje propuste cenom ili boljim odnosom sa kupcima. Preteklo mi para pa mozda kupim jos jedan stancic za 500 evra kvadrat koliko sad vredi rizikovati za ono sto nudi. A i zivim tu blizu pa sam vezan za kraj koji postaje sve gori zbog infrastrukture. Mozda ce ovo naselje pogurati Grad da malo investira u okolini jer valjda ima kupaca koji su bliski vlasti.
 
Izgleda da će P zgrada jedina imati i bazen. I to sa kablovima u njemu, pa ko je za strujnu terapiju, nek izvoli. Sunnyville Spa

Slikano jutros.
20221203_103120.jpg

20221203_103111.jpg
 
Prvo, komsinice nisam napisao 350 objava na ovoj temi. Temu pratim jer sam od Vas koji ste kupili ucio sta ne valja. Hvala Vam na tome. Kupio i useljavam se na drugoj lokaciji. Pratim i dalje Vas jer mozda vas investitor postane odjednom poslovan i kompenzuje propuste cenom ili boljim odnosom sa kupcima. Preteklo mi para pa mozda kupim jos jedan stancic za 500 evra kvadrat koliko sad vredi rizikovati za ono sto nudi. A i zivim tu blizu pa sam vezan za kraj koji postaje sve gori zbog infrastrukture. Mozda ce ovo naselje pogurati Grad da malo investira u okolini jer valjda ima kupaca koji su bliski vlasti.
Ostalo od prodatog babinog stana, idemo k*****. 😂 Cestitke, treba i to znati (imati).
 
Dobar dan na Sunnyville :)
Imam ponudu za kupovinu stana u E zgradi, vidim da se pominje po forumima da se gradnja za nju dosta "razvukla", sada su na njoj ostale samo finese(bar u ovom delu gde je stan) ali me brine razlog zasto su razvukli? Da li je neko od vas kupio tu stan kako mu deluje gradnja (mislim na kvalitet)? Hvala unapred
 
Mislim da se ne razlikuje drasticno od premium zgrada. Fasada je drugacija. Sto se tice unutrasnjih radova, verovatno se ne razlikuje mnogo.
Mislim da su pokusali da ustede na nekim glupostima, tipa manji broj uticnica po prostorijama, prekidaci losijeg kvaliteta, drugaciji parket. Onaj u premium mi deluje bolje.
Ali generalno nije lose.
Da su ga razvukli, jesu muski, ali mislim da nije zbog toga sto nesto fali zgradi.
 
Dobar dan na Sunnyville :)
Imam ponudu za kupovinu stana u E zgradi, vidim da se pominje po forumima da se gradnja za nju dosta "razvukla", sada su na njoj ostale samo finese(bar u ovom delu gde je stan) ali me brine razlog zasto su razvukli? Da li je neko od vas kupio tu stan kako mu deluje gradnja (mislim na kvalitet)? Hvala unapred
Verovatno zbog vrata iz Ukrajine lajsni za pod takodje iz Ukrajne...
Znam da je taj materijal u premium stanovima.
 
Zdravo svima! Ima li neko informaciju o tome kada će početi prodaja (pretprodaja) stanova iz novih zgrada? Da li je neko pozivan za odabir stana? Ja sam na spisku potencijalnih kupaca, pa zato pitam…
 
Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu, a interesuje me jedna bitna informacija o Sunnyville-u, Premium kopleksu. Nadam se da neko od stanara iz Premiuma 1 moze da mi odgovori, posto sam zainteresovan za kupovinu stana iznad Premium 1 zgrada, a koji se trenutno grade. Ovi stanovi se verovatno grade i prodaju po istom principu kao Pemium 1 i 2. Naima, zgrade koje se grade tj. ceo Premium kompleks je iz projektnog finansiranja banke, te su svi stanovi pod hipotekom iste dok se navodno ne isplati ceo iznos za stan. Nakon toga investitor je u obavezi da u odredjenom roku od banke dobije ispis hipoteke na stan, cime se stan moze ukniziti na ime kupca. Koliko god ovaj nacin finansiranja uliva poverenje u smislu toga da investitor nece imati problem da izgradi zapoceto, toliko me plasi cinjenica da banka ima hipoteku na stan koji isplatim u celosti. To bi moglo da znaci u praksi, da ukoliko investotor, bez obzira sto se prema njemu izmire sve obaveze oko placanja, ne izmiri svoje dugovanje prema banci, banka moze bez mog odobrenja da aktivira hipoteku (moze i posle nekoliko godina) i proda stan koji sam u potpunosti isplatio investitoru. Vidim da je velika polemika na ovom forumu upravo oko uknjizbe kupljenih nekretnina, pa bih molio nekoga iz Premium kompleksa da mi odgovori, kakva su njihova iskustva u vezi sa ispisom hipeteke banke i dobijanjem 'potvrde' da je banka skinula hipoteku sa kupljenog stana.
 
Vrh