Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da li ste hteli da kupite poplavljena garažna mesta i da li to stoji u ugovoru? NISTE

Da li ste hteli da se uselite u stan godinu, dve, tri nakon predviđenog termina i da li to stoji u ugovoru? NISTE

Da li ste hteli da živite bez struje i grejanja i da li je to u tekstu ugovora? NISTE

Da li ste hteli da zgrada u kojoj živite bude nebezbedna za stanovanje, bez dokumentacije koja bi omogućila dalji eventualni promet? NISTE

O čemu dalje da pričamo?
 
Pošto je objektivno najveći problem odsustvo kišne kanalizacije, treba se na to fokusirati kao neki primarni cilj. Većina ljudi će da ipak useli u svoje stanove čim puste struju u zgradama, a neki su već i uselili, pa bi vjerovatno najbolji način za borbu bio da se što veći broj nas organizuje i poveže, mi iz E zgrade, komšije iz Premiuma i P zgrade, ali i komšije iz "starih" zgrada. Što useljeni, što neuseljeni. Treba napraviti neku ozbiljniju malo organizaciju i koristiti za to vacap, viber ili neke slične aplikacije, jer javni forum baš i nije praktično mjesto za takve stvari. Prvo pokušati sa nekim zahtjevima i nadležnima u gradu i investitoru, a onda, ako ne pali, blokadama ulica(jer to izgleda jedino daje neki rezultat u ovoj državi). Mislim da bi to moglo da ubrza stvari i u neko doglednije vrijeme nam dovede kišnu kanalizaciju, a samim tim i uslove za dobijanje upotrebne dozvole. Znam da ljudi ne žele to da čuju, ali kada smo već došli u ovu situaciju treba da se naoružamo i strpljenjem i da uz već pomenutu i što intenzivniju aktivnost pokušamo da se izborimo za zajedničke ciljeve.
 
Pošto je objektivno najveći problem odsustvo kišne kanalizacije, treba se na to fokusirati kao neki primarni cilj. Većina ljudi će da ipak useli u svoje stanove čim puste struju u zgradama, a neki su već i uselili, pa bi vjerovatno najbolji način za borbu bio da se što veći broj nas organizuje i poveže, mi iz E zgrade, komšije iz Premiuma i P zgrade, ali i komšije iz "starih" zgrada. Što useljeni, što neuseljeni. Treba napraviti neku ozbiljniju malo organizaciju i koristiti za to vacap, viber ili neke slične aplikacije, jer javni forum baš i nije praktično mjesto za takve stvari. Prvo pokušati sa nekim zahtjevima i nadležnima u gradu i investitoru, a onda, ako ne pali, blokadama ulica(jer to izgleda jedino daje neki rezultat u ovoj državi). Mislim da bi to moglo da ubrza stvari i u neko doglednije vrijeme nam dovede kišnu kanalizaciju, a samim tim i uslove za dobijanje upotrebne dozvole. Znam da ljudi ne žele to da čuju, ali kada smo već došli u ovu situaciju treba da se naoružamo i strpljenjem i da uz već pomenutu i što intenzivniju aktivnost pokušamo da se izborimo za zajedničke ciljeve.
Tako je. Potrebno je da se definiše zahtev sa kojim bismo izašli pred investitore, pred državne institucije, pred medije.
Mogli bismo zaista sledeće subote da se okupimo u naselju, da se upoznamo, razmenimo brojeve telefona i napravimo grupne chat-ove, pa da se dogovaramo oko svih daljih aktivnosti.
 
Nista nije 100% dok ne izadje komisija za tehnicki pregled objekata, o tome se radi.
Htedoh reci da li je ovo finalni izgled bez ikakvog krecenja ili cega vec bar u vizuelnom smislu? Garaze u Kapijama takodje imaju odredjene probleme ali su bar na oko kao nove izgledale bas dobro. Ako zanemarim vodu u garazi ovo je svakako horor.
 
Informacija od investitora za kisnicu "pa celo naselje nema kisnu kisnu kanalizaciju, znali ste to kad ste kupovali stan to je poznata informacija" za kojim sledi "grad ce raspisati tender u narednih 3,4 meseca za to i bice izgradjeno nekad"

Ovo je poslednji nivo odmah kad se udje sa ulice u A lameli, visi nivoi garaza su zakljucani ali na sledeca 2 kad je jaka kisa moze da se vidi voda ispod vrata.
Kako bi neko migao da zna tu informaciju? Kako je dobijena gradjevinska dozvola, svaki deo projekta je morao biti revidovan I izdati nekakvi lokacijski uslovi a kroz te uslove neko je trebao da da prikljucke na vodocod I kanalizaciju? Sta pise u uslovima?
Ono sto sam primetila u premiumu da nema oko zgrade tj uz samu zgradu betonska 'staza" obvojnica koja bi trebalo da stiti od podlokavanja temelje'
 
Upravo sam video da je zahtev za E zvradu usvojen
Da i ja videh za brojeve 3 i 5
Screenshot_20221110-173823.jpg
 
Pošto je objektivno najveći problem odsustvo kišne kanalizacije, treba se na to fokusirati kao neki primarni cilj. Većina ljudi će da ipak useli u svoje stanove čim puste struju u zgradama, a neki su već i uselili, pa bi vjerovatno najbolji način za borbu bio da se što veći broj nas organizuje i poveže, mi iz E zgrade, komšije iz Premiuma i P zgrade, ali i komšije iz "starih" zgrada. Što useljeni, što neuseljeni. Treba napraviti neku ozbiljniju malo organizaciju i koristiti za to vacap, viber ili neke slične aplikacije, jer javni forum baš i nije praktično mjesto za takve stvari. Prvo pokušati sa nekim zahtjevima i nadležnima u gradu i investitoru, a onda, ako ne pali, blokadama ulica(jer to izgleda jedino daje neki rezultat u ovoj državi). Mislim da bi to moglo da ubrza stvari i u neko doglednije vrijeme nam dovede kišnu kanalizaciju, a samim tim i uslove za dobijanje upotrebne dozvole. Znam da ljudi ne žele to da čuju, ali kada smo već došli u ovu situaciju treba da se naoružamo i strpljenjem i da uz već pomenutu i što intenzivniju aktivnost pokušamo da se izborimo za zajedničke ciljeve.
A zasto ih ne pitate jednostavno kako je Energoprojekt dobio upotrebnu za svoje zgrade i stanari uknjizili stanove? Lazu vas i mazu.
 
Idemooooooooo!!! Opaaa! Cim se preti protestima usvajaju se zahtevi! Moglo bi ovo cesce da se primenjuje
Da, sjajno je da vidimo pomak na bilo kojem polju. Molim vas da se ne ušuškamo u hladnim stanovima kada dođe struja, već da se organizujemo za dalje delovanje, jer je materijala mnooogooo.
Subota 19.11. u 12h. Vidimo se u naselju.
 
Tako je. Potrebno je da se definiše zahtev sa kojim bismo izašli pred investitore, pred državne institucije, pred medije.
Mogli bismo zaista sledeće subote da se okupimo u naselju, da se upoznamo, razmenimo brojeve telefona i napravimo grupne chat-ove, pa da se dogovaramo oko svih daljih aktivnosti.
Слажем се. Може следећа субота 19.11.22.
 
Jel može ovo da se pinuje nekako da svi vide? Shareovati i na drugim platformama ako postoje insta, viber i fb grupe i sl.
Ima ovde clanova iz grupe "premium1" .Njih ima na viberu oko 200 pa neka ih oni obaveste da se ovde svi iz sunnyville trebamo jedinstveno okupiti.
Ko hoce da
 
Da ne bi neko mogao nase brojeve telefona zloupotrebiti,predlazem da se osnuje grupa "sunnyvillebeograd" u telegamu. Ova grupa treba da sluzi za okupljanje svih nas iz Sunnyville(sunnyville,energoprojekt,premium1 ,premium2 itd) .
Cilj je da se organizujemo i dogovorom resavamo probleme koje ima ovo naselje i da nasa komunikacija sa investitorom,gradom i svim institucijama bude uspesna i u interesu svih nas.
Trebamo resiti probleme uvezi naselja,infrastrukture,komunalnih pitanja ,struje,grejanje,upravitelja lamela/naselja,gradskog saobracaja,skole,vrtica,kisne kanalizacije,tehnicke i upotrebne dozvole kao i mnogo drugih tema.
U toj grupi necemo voditi licnu komunikaciju( za licnu komunikaciju koristimo privatne poruke) vec vodimo iskljucivo komunikaciju uvezi tema naselja.
Ali ako nekome Npr. treba preporuka za Stolara ili razmena uvezi nekog iskustva sa majstorima ili ljudima na gradilistu,moze ovde u grupi da postavi pitanje a svi oni koji mu zele odgovoriti,posalju poruku u privatnoj poruci (ali i drugima koji zele isto neki odgovor uvezi toga).
Tu cemo deliti informacije,dokumenta slike,linkove i saznanja.A jednoga dana kada nas bude dovoljno clanova (gde cemo okupiti vecinu clanova naselja),onda mozemo koristiti i ovu grupu i za razlicita glasanja i peticije uvezi naselja i Visnjicke Banje.
Ako se slazete,prikljucite se grupi.Naravno pozovite i druge clanove iz drugih grupa da pored svojih grupa gde su vec clanovi( npr. "premium1"i 2premium2" ),
da nam se pridruze u ovoj grupi gde smo SVI ZAJEDNO OKUPLJENI!
U telegramu je upravo osnovana grupa " sunnyvillebeograd ". Potrazite je i pristupite.Dobrodosli su svi iz Sunnyville naselja.Molimo samo ljudi iz naselja da na se pridruze.
 
Izvinite sta je ovo za prve zgrade?
Znaci li to da su ispunjeni zahtevi za tehnicki prijem zgrada? Posto koliko sam razumeo iz razgovora sa stanarima u tim zgradama samo se ta PPZ dokumentacija cekala.
 
Zdravo, nadam se buduce komsije :)
Da li ste se pokajali sto ste kupili stan u ovom naselju?
Da li bi preporucili da se kupi stan u zgradama koji ce tek krenuti da se prodaju?
 
Osim ako me u narednih meseca dana ne zovu na useljenje a da stan ima:

-struju
-grejanje
-resenu poplavu u garazi
-su mi placeni svi ugovorni penali za kasnjenje koje mi duguju

ne bih preporucio nikome da ima posla sa lazovima i muljatorima iz ove price.

Nadam se da te zadovoljava odgovor Filipe.
 
Vrh