Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Sunjao sam se malo danas po Sunnyvillu,nema nikakvih kamiona od neke putarske firme.Sve su kamioni od EP i neki privatni kiperi.
Jedino sto sam primetio to su radovi na Slanackom putu kod skretanja za obdaniste. Cini mi se da prosiruju kanalizaciju...
 
Informacija koju sam ja dobio: Putevi Uzice su za vikend dovezli sahtove koji se mogu videti pored gradilista. Izgradnja ulice pocinje.
 
Hvala na informaciji za Uzice puteve,u sredu idem da gledam stanove pa cu bas da vidim kako teku radovi na izgradnji ulice.
Razmisljam da kontaktiram i privatnog investitora koji zida pored,mada citajuci vase komentare stekao sam utisak da je cifra za kvadrat kod privatnika previsoka s obzirom da nema adekvatnu gradjevinsku dozvolu.
 
Ako bi nekoga interesovalo, imam neke informacije koje se tiču kvaliteta gradnje kod oba investitora... Zgrade je obišao čovek koji je u građevinarstvu 30 godina, a poslednjih 15 isključivo radi zgrade po Beogradu, verujem u njegov sud i iskustvo... Energoprojekt je nahvalio izuzetno što se tiče kvaliteta gradnje, iznutra misli da su se malo stisli sa nešto manje kvalitetnim materijalima ali su ih makar ugradili kako treba, ispoštovali su sopstveni renome... Za privatnika je takođe imao reči hvale, pitao sam ga konkretno za taj novi način gradnje (blok stiropleks ili tako nešto, opet zaboravljam, kao da sam dementan :grand: i rekao je da je to veoma kvalitetna stvar, da će tek da bude u primeni prilikom izgradnje zgrada u Beogradu, pomenuo mi je 3-4 zgrade koje su tako rađene na ovom području, jednostavno to je novina I biće potrebno vreme da zaživi... Ali je na kraju ipak dao prednost sendvič zidu koji koristi Energoprojekt. Njegova konačna ocena i preporuka za mene je bila da što se tiče samog kvaliteta gradnje mogu da ne razmišljam i da uzmem stan (odnosi se i na EP i na privatnika), nema očitog fušarenja... Ipak, smatra da je ponuđena cena ipak visoka za tu lokaciju, posebno uzimajući u obzir stepen izgrađenosti prateće infrastrukture... Papire, da se razumemo, čovek nije gledao, ne bih da mi možda opet neko prišije etiketu bota... :lol:
 
@Proleter hvala na informacijama za gradnju. I meni je to bila nepoznanica.

Pozdrav
 
Za one koji su tražili slike :)
Fotografisano je juče.

Što se tiče izgradnje ulice, krenulo je ali ništa posebno nije urađeno (skinute su betonske ploče postavljene na zemlji preko kojih su išle mašine i kamioni za gradilište).

Kod privatnika je prvi objekat spolja gotov.
Između 1. zgrade privatnika i 3. zgrade EP, je napravljen nasip od neka 3 m, tako da niži stanovi u 3. EP zgradi deluju malo ukopani.
1. objekat EP je 95% gotov, na 2. je skinuta skela osim sa prednje strane, a na 3. se radi fasada i postavlja parket.
 
E super. I ja cu danas da odem da vidim sta se radi. Video sam na slanackom da su presli ulicu sa kanalizacijom, dole kod skretanja za lili. Ne znam kuda ce ici kanalizacija, da li slanackim ili uz slanacki put.
 
@AndUp

Na Slanackom je katastrofa zbog te kanalizacije. Obe trake su zatvorene i ulivaju se u jednu improvizovanu koja vodi preko trotoara :)

Mozete neke slike enterijera da postavite? Inace, Vasa zgrada bas lepo izgleda spolja :)
 
@gospodarvremena

Pa dobro, mora se to izdrzati na Slanackom. Valjda ce brzo zavrsiti.
Postavicu kad uslikam. Iskreno meni su lepse EP zgrade :)
 
kaparisao sam stan u prvoj zgradi kod investitora Sunnyville doo i očekujem skoro odobrenje kredita kod banke.
Ukoliko neko od "komsija" ima informaciju vezano za završetak radova kao i za sve ostalo na temu, bio bih zahvalan.
:)
 
@Lion_BG cestitam! Znaci buduce smo komsije :) U kom ste ulazu kupili stan?
Pa pretpostavljam da vi imate najsvezije informacije o zavrsetku radova :)
 
Zahvaljujem ;) da bićemo u komšiluku, stan je u D03 treća lamela, prizemlje, strana prema drugoj zgradi Sunnyville, 44m2. Iskreno nisam duže vreme bio na gradilištu ali po rečima investitora trebalo bi da bude sve gotovo do 9 meseca. U prvoj lameli se postavlja parket i kreće druga i treća. Za unutrašnju stolariju i keramiku pretpostavljam da će pratiti dinamiku, koliko sam shvatio treća lamela tj.ulaz se radi poslednji. Iskreno se nadam da će ulica biti gotova za mesec dana da bi moglo da se krene sa useljenjem. :)
 
@gospodarvremena
tako piše u ugovoru mada sumnjam da će za manje od mesec dana biti sve gotovo ali hajde da vidimo, sve je moguće.
 
U principu, pošto nije klasičan parket nego Tarket, vremenski može da se postigne.
Tu je samo ta ulica usporavajući faktor. Imate li nekih svežih informacija ili sličica da li se nešto događalo prethodnih dana na tu temu?

U svakom slučaju, ako bude nekog kašnjenja biće penala (nadam se da su uvedeni u ugovor, ako nisu postoje zakonski propisi) :)
 
Tarket, parket, whatever ;) njie mi to presudno.
Zadovoljan sam viđenim, jedino me rokovi brinu.
Nažalost nemam fotke ali za vikend planiram da skoknem pa ako uslikam postaviću svakako.
 
Imam ja fotke ali na mobilnom, nikako da ih prebacim na kompjuter da okacim. Ja isto mislim da ce kasniti. Pogotovo zbog ulice. Ali u fazonu sam nek i kasne malo samo da urade kvalitetno.
 
Kao kupcu stana u Energoprojektovoj zgradi, ne dozvoljavaju nam da odemo u obilazak gradilista (stana). Kazu bili ste pre deset dana. A od tada postavili parket i sanitarije, pa hteli da uzmemo mere kako bi planirali i radili kuhinju i ormarice u kupatilu.
Svaki obilazak se organizuje sa njihovim agentom.
Kazu drsko da nemaju toliko vremena za nas :)

Dok ne prodaju stan je sve fino i kulturno, a posle se ubezobraze. A ostali su duzni nekoliko informacija u vezi nekoliko stvari, ali to ne mogu da se udostoje da dostave.

Ozbiljni cirkusanti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470474#p470474:w5f6lngv je napisao(la):
gospodarvremena » Thu Aug 10, 2017 11:42 am[/url]":w5f6lngv]Kao kupcu stana u Energoprojektovoj zgradi, ne dozvoljavaju nam da odemo u obilazak gradilista (stana). Kazu bili ste pre deset dana. A od tada postavili parket i sanitarije, pa hteli da uzmemo mere kako bi planirali i radili kuhinju i ormarice u kupatilu.
Svaki obilazak se organizuje sa njihovim agentom.
Kazu drsko da nemaju toliko vremena za nas :)

Dok ne prodaju stan je sve fino i kulturno, a posle se ubezobraze. A ostali su duzni nekoliko informacija u vezi nekoliko stvari, ali to ne mogu da se udostoje da dostave.

Ozbiljni cirkusanti.

Mislim da je generalno loša praksa naših građevinara da puštaju potencijalne kupce na gradilište. Zamislite da se povredite tokom obilaska, padne vam nešto na glavu, a naravno da niste ni šlem dobili prilikom obilaska, nabodete se na neki ekser.....
Pogledate plan stana, eventualno vidite ogledni stan ako isti postoji, odaberete materijale, i sačekate primopredaju i stavite u zapisnik sve što mislite da nije dobro.
Ako neko ima iskustva kako je to van Srbije neko napiše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470502#p470502:3eg0t9sr je napisao(la):
boby07 » Čet Avg 10, 2017 3:08 pm[/url]":3eg0t9sr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470474#p470474:3eg0t9sr je napisao(la):
gospodarvremena » Thu Aug 10, 2017 11:42 am[/url]":3eg0t9sr]Kao kupcu stana u Energoprojektovoj zgradi, ne dozvoljavaju nam da odemo u obilazak gradilista (stana). Kazu bili ste pre deset dana. A od tada postavili parket i sanitarije, pa hteli da uzmemo mere kako bi planirali i radili kuhinju i ormarice u kupatilu.
Svaki obilazak se organizuje sa njihovim agentom.
Kazu drsko da nemaju toliko vremena za nas :)

Dok ne prodaju stan je sve fino i kulturno, a posle se ubezobraze. A ostali su duzni nekoliko informacija u vezi nekoliko stvari, ali to ne mogu da se udostoje da dostave.

Ozbiljni cirkusanti.

Mislim da je generalno loša praksa naših građevinara da puštaju potencijalne kupce na gradilište. Zamislite da se povredite tokom obilaska, padne vam nešto na glavu, a naravno da niste ni šlem dobili prilikom obilaska, nabodete se na neki ekser.....
Pogledate plan stana, eventualno vidite ogledni stan ako isti postoji, odaberete materijale, i sačekate primopredaju i stavite u zapisnik sve što mislite da nije dobro.
Ako neko ima iskustva kako je to van Srbije neko napiše.


Objekat je u završnoj fazi. Krečenje i lakiranje parketa.

Generalno je loša praksa voditi ljude na gradilište, ali ako se već vode, onda je totalno nebitno da li je on kupio stan ili želi da kupi.

Praksa je recimo u Beču (primer brata) da kupuješ stan bez viđenja. Vidi se projekat i ogledni, i ni u jednom trenutku do primopredaje ne znaš za šta si dao oko 3000e/kvadratu.

Pod tim uslovima niko kod nas ne bi ništa kupio :)
 
Vrh