Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Lusilusi, hvala na informacijama. Iskreno, nisam to očekivao od EP, doduše bilo je još toplo dok sam gledao stan, pa grejanje nisam mogao proveriti. Predugovor sam potpisao, ali ugovor nisam još, tako da ću se dobro konsultovati sa advokatom o daljim koracima.
 
ja sam":314gftiq je napisao(la):
Kako su stanari u zgradama privatnika zadovoljni grejanjem ?


Ja sam prezadovoljan grejanjem kod privatnika.
Uvek 23 stepena, termo glava na 3 i to je to..
radijatori nikad nisu vreli jer se temperatura vode upravlja po spoljnoj temperaturi, a termo glava je upravljana po unutrasnjoj i ona određuje koliko dugo radijatori rade..
kad okrenem termo glavu na 4 onda radijatori počinju da se hlade na 24 stepena.. na 5 i 6 nisam nikad ni okretao, jer nema potrebe.. plaćamo po utrosenoj energiji sto je jedino pravedno tako da ko god hoće 26 stepeni zimi u stanu nek okrene termo glave na 6 ali cr onda računi biti ogromni..
Ja grejem stan od 39 kvadrata grejnog prostora, infostan za novembar je 2000 dinara, prošle godine kad je najhladniji mesec bio infostan je bio 4500 din..
kad nije grejna sezona infostan je 800.

Čuo sam da neke komšije imaju problema sa grejanjem, ovo iznad je samo moje iskustvo.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potpuno se slazem sa Lusilusi, ovo je bezobrazluk, pricaju nam neke price za grejanje kao da smo pali s Marsa, a mi se smrzavamo u stanovima i primorani smo da kupujemo panelne radijatore, grejalice i slicno kako bismo se ogrejali, plus sto nam klima radi 24h dnevno. Grejanje NE RADI, njihova prica da je to od toplane ne pije vodu jer su jedini radijatori koji rade u kupatilu i oni su vreli na 4, dok su radijatori u sobama jedva mlaki samo na vrhu i to na 6, s tim da su cevi do ventila vrele. Dakle toplana pusta grejanje, a radijatori NE RADE, u garanciji su, ali EP ne zeli da ih popravi. Naci cemo nacin da resimo ovo pa ne znam sta, obraticemo se udruzenju za zastitu potrosaca, zastitniku gradjana, beogradskoj hronici, ma svima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686826#p686826:2uaijoog je napisao(la):
Panda12 » 08 Dec 2019 15:19[/url]":2uaijoog]Potpuno se slazem sa Lusilusi, ovo je bezobrazluk, pricaju nam neke price za grejanje kao da smo pali s Marsa, a mi se smrzavamo u stanovima i primorani smo da kupujemo panelne radijatore, grejalice i slicno kako bismo se ogrejali, plus sto nam klima radi 24h dnevno. Grejanje NE RADI, njihova prica da je to od toplane ne pije vodu jer su jedini radijatori koji rade u kupatilu i oni su vreli na 4, dok su radijatori u sobama jedva mlaki samo na vrhu i to na 6, s tim da su cevi do ventila vrele. Dakle toplana pusta grejanje, a radijatori NE RADE, u garanciji su, ali EP ne zeli da ih popravi. Naci cemo nacin da resimo ovo pa ne znam sta, obraticemo se udruzenju za zastitu potrosaca, zastitniku gradjana, beogradskoj hronici, ma svima.

Ако су цеви вреле а радијатори не раде значи лош вентил на радијатору најбоље вам да узмете лепо мајстора то је лака поправка скупите паре и сви да поправе није ни скупо толико
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686727#p686727:2rrfiu3d je napisao(la):
Blyatman » Ned Dec 08, 2019 3:26 am[/url]":2rrfiu3d]Lusilusi, hvala na informacijama. Iskreno, nisam to očekivao od EP, doduše bilo je još toplo dok sam gledao stan, pa grejanje nisam mogao proveriti. Predugovor sam potpisao, ali ugovor nisam još, tako da ću se dobro konsultovati sa advokatom o daljim koracima.
Molim, meni je drago da vam pomognem jer je ovo necuveno.Naravno resivo je,ali nazalost jedino sudskim putem jer Energoprojekt izgldeda da misli da moze da radi sta hoce.Za ostale vlasnike stanova ne znam (apsolutno svi imaju ovaj problem),ali sa nama bas i nece moci.
Mi takodje grejanje nismo mogli da proverimo jer se kupovina odvijala pre nego sto je grejna sezina pocela (ove godine je to bilo tek krajem oktobra).
Kada je u pitanju provera grejanja u vasem stanu (ako se uopste resite da ga kupite) kada udjete u stan pojacajte sve radijatore na 6.Sedeli vi tu 10 minuta ili 10 sati radijatori ce biti topli samo na vrhovima.Takodje,pozvonite komsijama u ulazu da vidite kako je kod njih.Sigurno ce vam svi izaci u susret jer su svi i svesni da je ovo necuveno i nece vam sigurno zalupiti vrata i pustiti vas da se prevarite da date koliko deserina hiljada eur za ovaj bezobrazluk.Ukoliko poznajete nekoga ko je kupio stan u privatnikovim zgradama ili zivi u Visnjickom Vencu,Slobodana Jovanovica,svratite na kafu.Svi oni sede u kratkim rukavima koliko in je grejanje jako,a ista je toplana u pitanju.Nema sumnje da toplana nije problem.
Najvaznije,ne slusajte sta Energoprojekt prica.Ono sto cete od njih cuti je da nije do njih nego "do Toplana".To nije istina,a u to cete se uveriti osim kako sam gore napisala, pre svega tako sto cete vi ili vas advokat otici u Beogradske Elektrane i traziti od njih sve informacije o ovih sest ulaza.
Ukoliko se pak odlucite ja vam zelim sve najbolje naravno.
Ono sto ie cinjenica je da je Energoprojekt velika prevara i to treba da znaju svi potencijalni kupci stanova i u Sunnyville i u Park 11.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686826#p686826:y685ql8q je napisao(la):
Panda12 » Ned Dec 08, 2019 4:19 pm[/url]":y685ql8q]Potpuno se slazem sa Lusilusi, ovo je bezobrazluk, pricaju nam neke price za grejanje kao da smo pali s Marsa, a mi se smrzavamo u stanovima i primorani smo da kupujemo panelne radijatore, grejalice i slicno kako bismo se ogrejali, plus sto nam klima radi 24h dnevno. Grejanje NE RADI, njihova prica da je to od toplane ne pije vodu jer su jedini radijatori koji rade u kupatilu i oni su vreli na 4, dok su radijatori u sobama jedva mlaki samo na vrhu i to na 6, s tim da su cevi do ventila vrele. Dakle toplana pusta grejanje, a radijatori NE RADE, u garanciji su, ali EP ne zeli da ih popravi. Naci cemo nacin da resimo ovo pa ne znam sta, obraticemo se udruzenju za zastitu potrosaca, zastitniku gradjana, beogradskoj hronici, ma svima.

Komsija mediji svakako treba da saznaju za ovo to se potpuno slazem i sve insitucije koje ste naveli,a Energoprojekt moze da zeli i ne zeli sta hoce.Po nalogu suda ce morati da uradi ono sto zakon kaze.Treba da ih tuzite kao sto cemo i mi.Ne da se ubedjijete sa njima,nego na sud gde sa takvima problem jedino i moze da se resi.
A svakako treba da se siri ova informacija svuda i svima,na kraju krajeva imamo odgovornost da pomognemo ljudima da ne budu prevareni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686957#p686957:3jjtfdmz je napisao(la):
lusilusi » Ned Dec 08, 2019 10:11 pm[/url]":3jjtfdmz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686727#p686727:3jjtfdmz je napisao(la):
Blyatman » Ned Dec 08, 2019 3:26 am[/url]":3jjtfdmz]Lusilusi, hvala na informacijama. Iskreno, nisam to očekivao od EP, doduše bilo je još toplo dok sam gledao stan, pa grejanje nisam mogao proveriti. Predugovor sam potpisao, ali ugovor nisam još, tako da ću se dobro konsultovati sa advokatom o daljim koracima.
Molim, meni je drago da vam pomognem jer je ovo necuveno.Naravno resivo je,ali nazalost jedino sudskim putem jer Energoprojekt izgleda da misli da moze da radi sta hoce.Za ostale vlasnike stanova ne znam (apsolutno svi imaju ovaj problem),ali sa nama bas i nece moci.
Mi takodje grejanje nismo mogli da proverimo jer se kupovina odvijala pre nego sto je grejna sezina pocela (ove godine je to bilo tek krajem oktobra).
Kada je u pitanju provera grejanja u vasem stanu (ako se uopste resite da ga kupite) kada udjete u stan pojacajte sve radijatore na 6.Sedeli vi tu 10 minuta ili 10 sati radijatori ce biti topli samo na vrhovima.Takodje,pozvonite komsijama u ulazu da vidite kako je kod njih.Sigurno ce vam svi izaci u susret jer su svi i svesni da je ovo necuveno i nece vam sigurno zalupiti vrata i pustiti vas da se prevarite da date koliko deserina hiljada eur za ovaj bezobrazluk.Ukoliko poznajete nekoga ko je kupio stan u privatnikovim zgradama ili zivi u Visnjickom Vencu,Slobodana Jovanovica,svratite na kafu.Svi oni sede u kratkim rukavima koliko in je grejanje jako,a ista je toplana u pitanju.Nema sumnje da toplana nije problem.
Najvaznije,ne slusajte sta Energoprojekt prica.Ono sto cete od njih cuti je da nije do njih nego "do Toplana".To nije istina,a u to cete se uveriti osim kako sam gore napisala, pre svega tako sto cete vi ili vas advokat otici u Beogradske Elektrane i traziti od njih sve informacije o ovih sest ulaza.
Ukoliko se pak odlucite ja vam zelim sve najbolje naravno.
Ono sto ie cinjenica je da je Energoprojekt velika prevara i to treba da znaju svi potencijalni kupci stanova i u Sunnyville i u Park 11.
 
Ако је за утеху и у старом делу насеља (зграде од црвене фасадне цигле) је последњих недељу дана слабо грејање. Можда је топлана сада преоптерећена а можда је посреди нешто друго или нешто треће...
 
Ulica iznad, Stojana Stoleta Arandjelovica, zgrada iznad Ep zgrade, grejanje ubija, sedi se u majci kratkih rukava!
 
Kakva je situacija kod privarnika sto se tice grejanja?
Lusilusi je pomenula da je grejanje kod privatnika dobro...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687525#p687525:2uafr2dd je napisao(la):
Olimp10 » Uto Dec 10, 2019 4:55 pm[/url]":2uafr2dd]Kakva je situacija kod privarnika sto se tice grejanja?
Lusilusi je pomenula da je grejanje kod privatnika dobro...
Nije lose, ali nije ni onako kako smo ocekivali (nova zgrada, dobra izolacija i nadali smo se da ce biti odlicno). Neko nije imao uopste grejanje, neko onako, a neko kaze da je dobro.
Toplanu kad smo zvali oni kazu da odrzavaju do podstanice, a investitor nema ekipu za odrzavanje, i ako je jos uvek sve pod garancijom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687636#p687636:2ggt8y7e je napisao(la):
Maslacak59 » Uto Dec 10, 2019 11:05 pm[/url]":2ggt8y7e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687525#p687525:2ggt8y7e je napisao(la):
Olimp10 » Uto Dec 10, 2019 4:55 pm[/url]":2ggt8y7e]Kakva je situacija kod privarnika sto se tice grejanja?
Lusilusi je pomenula da je grejanje kod privatnika dobro...
Nije lose, ali nije ni onako kako smo ocekivali (nova zgrada, dobra izolacija i nadali smo se da ce biti odlicno). Neko nije imao uopste grejanje, neko onako, a neko kaze da je dobro.
Toplanu kad smo zvali oni kazu da odrzavaju do podstanice, a investitor nema ekipu za odrzavanje, i ako je jos uvek sve pod garancijom.
Verujem da ce biti sve bolje i bolje kada se usele svi stanari. Verovatno dosta stanova jos nije useljena i zavrnuti su im radiatori sto utice na toplotu u celoj zgradi. Svakako je subjektivno nekome je 22, 23 hladno nekome toplo ali generalno mi se cini da necemo imati problem sa tim kod "Privatnika".
Mozda je to slucaj i u Energoprojekt zgradama ako nije useljena cela vertikala...
 
Zna li neko da li ce onaj parkic ostati onako sa sljunkom??? Juce sam videla da su postavili klupe, tobogan, ljuljaske ali ostadoh u soku kad sam videla podlogu od sljunka! Mislim gulili smo i mi kolena kao deca, ali ipak sam ocekivala gumenu podlogu koja imaju sada parkici!
 
Kod privatnika u C zgradi je toliko lose grejanje da je to strasno. Nikog ne interesuje da to resi. Sef gradilista prebacuje brigu na upravnika zgrade koji je inace u talu sa Radovancima i to prebacuje toplanu, dere nas za nepostojece racune sam radi sam odlucuje ne pita nikog jer mu iza ledja stoje dobro poznata braca investitori. Toplana kaze nikakav ugovor nije podpisan sa nama. Radijatori su preko dana mlaki bez obzira na spoljnu temperaturu a nocu su hladni tako da placamo po kvadraturi stana a ne po porosnji. Da sam znao da je ovakvo ukupno stanje ovog naselja pre kupovine stana nikad se ne bi odlucio za ovo. Moja topla preporuka za pametne ljude da ovde ne kupuju stanove nikako. Da sam bio pametan kao sto nisam i da sam ovaj forum citao pre kupovine stana sasvim sigurno se ne bi oslucio za ovo mesto. Ali nije sve tako lose, ima lep pogled.
 
Citajuci ovaj forum stekla sam utisak da su iskustva po pitanju grejanja kod privatnika individualna. Nekom je ok nekome je lose pa mi nije jasno sta je tacno problem. Da li je do toga sto okolo stana nisu useljeni drugi stanovi pa zidovi jos nisu zagrejani, ili je stanje samo ok u manjim stanovima jer se brze zagreje..Kako je moguce da nemaju ugovor sa toplanom a radijatori su mlaki?
 
Nama u B je receno da bi grejanje trebalo uskoro da se pusti... verovatno u junu sledece godine :) Kao po njihovim recima sledece nedelje...
Svakako pitali smo Zoricu za one podesivace temperature sto se kace na radijatore, to ce svi dobiti kad se useli cela zgrada i svi ce morati da potpisu da su dobili?!?! Sto nema logike, neko se nece useljavati pre proleca...a ovi koji su se uselili jedino da pribave po smederevac... Ista je prica i za lift, kad se svi usele...Ali sve i da puste najjace grejanje, ako se stan ispod vas i pored vas ne greju, bice led ledeno...Pogotovo kad udari minus. Znaci trebace neko strpljenje godinu dana dok se vecina stanara ne useli i dok ulaz ne ozivi. Mi smo ziveli u jedno vreme u banji privatno u karingtonkama, centralno grejanje je isto bilo lose, tj. slabo. E sad videcemo.
A sto se tice parkica i to smo pitali Zoricu...investitor je mislio na decu, iz tog razloga je ostavljen sljunak, kad padnu da se ne udare (jer na podlozi bi se verovatno porazbijala sva deca) :)
 
Jel zna neko jesu u A zgradi poceli da postavljaju parket? dokle se stiglo sa radovima i kada se ocekuje useljenje?
Zamolicu komsije koje vec zive u naselju da posalju neku sliku igralista za decu i kosarkaskog terena.
 
Po recima investitora poceli su postavljanje parketa, i navodno ce sve biti zavrseno do kraja godine, ali nisam isla da proverim


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691607#p691607:2idxg4ns je napisao(la):
Olimp10 » Pon Dec 23, 2019 10:17 am[/url]":2idxg4ns]Jel zna neko jesu u A zgradi poceli da postavljaju parket? dokle se stiglo sa radovima i kada se ocekuje useljenje?
Zamolicu komsije koje vec zive u naselju da posalju neku sliku igralista za decu i kosarkaskog terena.
 
Ljudi na osnovu toga sto vi pisete da su cevi vrele a radijatori hladni znaci da vam je vazduh u radijatorima. Treba vam mansjstor koji zna da ih ozraci, odnosno da ispusti vazduh cije ce mesto zauzeti vrela voda i sve ce biti ok. To je 5 min posla po radijatoru
 
Bolje rečeno 5 sekundi posla i nema potrebe za majstorom. Na kraju radijatora pri vrhu je mali ventil za odzračivanje, samo ga polako odvrnete prstima, a kad počne da curi voda ponovo zavrnete i rešen problem ako je do vazduha.
 
Ima dosta nelogicnosti oko grejanja. Ali osim ispustanja vazduha iz radijatora bitno je otvoriti ventile u zidu u stanu. Znaci oni beli ormarici.
Probajte pa javite da li pomaze.

fc21aaac8e74bab98263790694ba9397.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za vikend mi se prijatelj uselio u B zgradu kod privatnika. Ono sto je jako dobro radijatori su bili vreli kada smo odvrnuli ventil i stan se brzo ugrejao. Ono sto nije dobro i sto ne razumem je sto investitor ne angazuje jednu ekupu cistacica i uradi kompletno i detaljno ciscenje B zgrade s obzirom da se zgrada zavrsila i da se ljudi uveliko useljavalju.
Ispod je slika igralista. :sesir: :D
 
Vrh