Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Postovane komsije da Vam stanem na muku i ja. Sto se nervirate oko dozvola ,tempa gradnje, rokova, puteva i drugo? Pa gde zivite? Jel ovo bese Srbistan? Sta je ovde sruseno nelegalno, sta je na vreme zavrseno i ko je uradio kvalitetno? NIKO. Investitor je tu da zaradi pare, banka jos vise i na njemu i na Vama. Svaki problem se resi sa parama kad investitor resi da ih da onom ko se pita i lupa pecat.Ja zivim tu blizu u kuci koja ceka 30 godina legalizaciju. Tu blizu Vaseg naselja su zgrade koje ni posle 5 godina nisu dobile upotrebnu dozvolu i uknnizene. Imate tu blizu zgradu koja nema nikakav papir. Srecom investitor je ok pa nikom nije prodo nijedan stan a zarobio par miliona evra. Zato opusteno. Bice to gotovo jednog dana. Samo da te sve zgrade ne odjure nizbrdo u Mirjevski potok je tu negde je kliziste. Valjda su ispitali teren i dobro fundirali.Ja sam u problemu ko i Vi jer iako ne kupujem tu ista je prica i na skupljim projektima. Srecno nam bilo jer sreca je i da smo u mogucnosti da kupimo nekoliko kvadrata.
 
Poštovani komšija, ne reče nam ti ništa što svi ne znamo. Svesni smo svi u kakvoj državi živimo, a i ako na trenutak zaboravimo, brzo se vratimo u surovu realnost. Al' biće valjda dobro, nekad...
 
Sto se tiče klizišta moze se videti na sajtu direkcije za gradjevinsko zemljište koja su registrovana klizišta. Po ovome sto piše tamo klizište je sanirano (bar je tako bilo 2009. od kada je dokument)
Screenshot_20220130-215110.jpg


Screenshot_20220130-215141.jpg
 
Nisam reko nista novo, verovatno ni pametno ali uskoro ce olovka u ruke pa mozda Srbistan postane Srbija. Tesim sebe i Vas "saborce". Nego, moje pitanje je da li je neko kupio bilo sta u kompleksu za kes u celosti unapred i jel dobio neku bolju cenu? Nemam zivce za njihovu prodajnu sluzbu a i malo me brine ta padina i njena geologija. Kuca do mene nije mrdnula 30 god a onda je jednog proleca otisla nizbrdo.
 
Papir trpi sve a i strucnjaci su nam bas svetski. Jos kad dodas izvodjaca ne bih da se sankam sa stanom. Krcag ide na vodu dok se ne razbije.Par ulica iznad zgrade se vec " migolje" po brdu. Neki zato vec prodaju iako se " juce" uselili. Investitor im reko zgrada se "namesta" na teren . Ko da je to kvocka na jajima? Jeste da se nova zgrada sleze na teren nakon gradnje ali......?????
 
Postovane komsije, asfaltiranje se nece raditi dok ne zavrse zidanje premijum 2 zgrade.
Dobio sam i informaciju da nema ko da radi, angazovali su neke “indijce” da popune redove.
Tako da samo strpljivo…..
 
Od koga ste dobili tu informaciju za ulicu? U tom slucaju ce se definitivno probiti rok za izgradnju ulice. Sta onda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od podizvodjaca. Ko zna, mozda dovedu sutra 100 novih radnika, pa mozda i zavrse. Poenta je da nema ko da radi, prebacuju iste ljude sa gradilista na gradiliste.
 
To mi nema nikakve logike. Kakve veze ima zidanje Premiuma 2 sa asfaltiranjem ulice? Te poslove ne izvode isti radnici, odnosno iste firme...
 
Pa ovo je sve jedna velika katastrofa.Prvo sta uopste znaci sanirano kliziste,kako mi sad da znamo da li stvrano jeste,da li je bezbedno to za stanovanje?!Pitam se kako je uopste moguce da neko dopusti gradnju na klizistu🤔sve gore od goreg....
A za investitora nemam reci,malo se zaigrao pa prevelik zalogaj zagrizao,umesto da gradi zgradu po zgradu, on je zapoceo gradnju 4 zgrade a ni one prve 4 nije do kraja uradio.Pa naravno da nema ko da radi u tom slucaju,treba mu 500 radnika za gradnju 4 zgrade.Ovo je sad stvarno vec prevrsilo svaku meru😡
 
Sve što su započeli završiće u nekom roku. Srbija je, tako je, lepo reče komšija iznad. Nekako nam je u DNK da uvek očekujemo previše. Ja jutros kad sam išao na posao, videh ozbiljan broj ljudi, radnika oko gradilišta. Možda su i lošiji vremenski uslovi prethodnih nedelja malo sabotirali tempo. Nadam se jačem tempu kako vreme bude bilo bolje.
 
Ja malopre prosao, vidim radi se na ulici fino ima i radnika ciste bagerima, vidim posipaju kamnencice odozo sad lici na ulicu polako dobija oblik :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav komšije, da li neko ima šemu stana od 60,18 kvadrata? Gledam Premium 2 pa mi se nešto ne poklapa ova njihova šema što daju kao ponudu sa ovim što ja gledam. Hvala
 
Inače, nije me mrzelo da potražim njihovog šefa i na moje pitanje koja su realna očekivanja da će ulica biti gotova čak iako ih vremenski uslovi omeju, čovek mi je rekao, nemoj očekivati u februaru, nije realno, računaj kraj marta. I to za prilaznu ulicu i dve oko same zgrade, ne za onu iznutra i onu odozgo.
 
Pozdrav komšije, da li neko ima šemu stana od 60,18 kvadrata? Gledam Premium 2 pa mi se nešto ne poklapa ova njihova šema što daju kao ponudu sa ovim što ja gledam. Hvala

Mislim da ste u pravu. U Premium 1 na ovoj poziciji je stan od oko 67,5 kvadrata koji ima veliku terasu dvostrano orjentisanu jer se nalazi na ćošku lamela 6 i 10. Definitivno nije identicna ponuda kao u Premium 1. U kecu takodje nema stan od 60kv, vec je na toj poziciji stan od 67,06.
Strukture su svakako slicne ali nisu iste.
 
Mislim da ste u pravu. U Premium 1 na ovoj poziciji je stan od oko 67,5 kvadrata koji ima veliku terasu dvostrano orjentisanu jer se nalazi na ćošku lamela 6 i 10. Definitivno nije identicna ponuda kao u Premium 1. U kecu takodje nema stan od 60kv, vec je na toj poziciji stan od 67,06.
Strukture su svakako slicne ali nisu iste.
Imam ja skicu od 67,48 mkv. Nije dvostrano orijentisana terasa.
851d9f1f13fc07965691588468d0f886.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne ne, ovo su oni standardni trosobni stanovi kojih najvise ima i u Premium 2, na istim pozicijama kao u Premium 1.
Mislim da je komsija pitao za stan koji se moze naci samo u ove dve lamele (6 i 7) i njihova struktura se razlikuje od stanova na istim pozicijama u Premium 1:
e3185d16b3ec942901be3fd20b4e0914.jpg
 
Hvala komšija puno, išli smo da rezervišemo stan i rezervisali smo taj od 60,18. Premium 2 je malo drugačijeg oblika, pa je otud zabuna. Evo šaljem sliku u prilogu, ukoliko nekoga zanima. Inače, prošli smo danas tuda oko 16h i radilo se punom parom. Eto lepe vesti. Pozdrav.
IMG-7669d762c93902398528bafa5598f22d-V.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kakvo je danas stanje na terenu? Javljaju nam da je prilaz "utaban"

Šta god to znacilo...
 
Nisam slikao, ali da, nasuto je dosta tucanika i utaban je taj sloj. S obzirom na to da su im juče i danad jedini radovi na ulici od početka ove godine, napresuju odlično. Ovim tempom i ako posluži vreme, može ovo da se završi u razumnom roku, bez razvlačenja.
 
Nisam slikao, ali da, nasuto je dosta tucanika i utaban je taj sloj. S obzirom na to da su im juče i danad jedini radovi na ulici od početka ove godine, napresuju odlično. Ovim tempom i ako posluži vreme, može ovo da se završi u razumnom roku, bez razvlačenja.
Pa meni rekoše kao najkasnije do kraja marta da će raditi, čak i da uslovi budu loši.
 
Vrh