Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Moram da se složim sa ovim poslednjim postom, nikome u ugovoru ne stoji gde će tačno biti škola, vrtić, kao i kakav će biti sam položaj zgrada, kupovali smo stanove u određenim zgradama, a investitor sa svojim zemljištem ima pravo da radi šta hoće. Svako od nas je prisato na određeni rizik i da neko vreme živi na gradilištu, jer je naselje tek u razvoju. Ko god je upoznat sa izgradnjom naselja Stepa Stepanović koje je pri tom država zidala zna o čemu pričam. I tamo je naselje bilo na lošem glasu dok je bilo blata i dok je još sve bilo u izgradnji i dok je kvadrat bio 900e, a sada je na vrhu liste za kupovinu stana sa 1700e , a da napomenem i tamo je izgradnja škole, vrtića počela tek nakon što je naselje naseljeno, to prosto tako funkcioniše i više ima veze sa gradom nego sa investitorima. Treba svi kolektivno možda da vidimo sa investitorom da se jedno parče ostavi za park, a i sami se malo potrudimo da naselje bude lepo i uređeno. Da počenemo od toga da se ne parkiramo na trotoaru čak i kad ima mesta na parkingu, i skupljanju izmeta za svojim ljubimcima. Mnogi parkići u Beogradu su postali parking za automobile, nadam se da ukoliko se mi izborimo za naš i on ne postane jedan od tih, to sve zavisi od nas
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835858#p835858:32icy45d je napisao(la):
Smigul » Ned Mar 28, 2021 5:15 pm[/url]":32icy45d]Baš se digla polemika o kupovini pegli i zakonima, ispade da su svi advokati. Koliko je meni poznato kupili smo svi stanove i tu može važiti neki zakon, niko od nas ne polaže pravo na zemljište. Ono je u vlasništvu investitora i može da radi sa njim šta hoće i da zida šta hoće jer na objekat koji zida dobija građevinsku dozvolu, a te sličice koje smo svi gledali su IDEJNI PROJEKTI i to je ono kako je on zamislio da izgleda i nije to ono što ikome prodaje i ima pravo da ih menja. Još jednom ponavljam, samo je stan vlasništvo. Zato bi bilo lepo razgovarati sa investitorom da li bi mogao neki park da nam napravu ili bar da da deo zemlje pa ćemo sami, a ako ne onda tražiti organizacije da pomognu. A škola... Pa škola se uvek zida poslednja kada se vidi kako se naselje razvija


Pa nije tačno, postoji usvojeni plan detaljne regulacije od strane Skupštine grada za ovo područje u kojem je tačno naveden plan naselja. Npr tu je ispod zgrada EP određen - depandans predškolske ustanove. Takođe, tim planom je definisana i spratnost objekata npr i sve ostalo.
 
Po urbanističkog planu umesto Beograda na vodi je trebalo da bude koliko znam univerzitetsko naselje, a i u gore već pomenutoj Stepi je umesto vrtića postavljen temelj za crkvu pa je to blokirano i sad stoji ruglo. Hoću da kažem da se planovi menjaju i da je baš počelo da se mrači sa komentarima. Škole će biti kad je grad uradi kao i vrtić a svi smo uzeli stanove znajući da to može biti za ko zna koliko godina. Mislim da je mnogo veći problem što će biti pretrpano zgradama bez parka i na tome bi bilo fino raditi kao i da je ružno što se ne završavaju zgrade nego se ostave na 80%
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835902#p835902:2nl55qvn je napisao(la):
Komsija83 » Ned Mar 28, 2021 7:23 pm[/url]":2nl55qvn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835858#p835858:2nl55qvn je napisao(la):
Smigul » Ned Mar 28, 2021 5:15 pm[/url]":2nl55qvn]Baš se digla polemika o kupovini pegli i zakonima, ispade da su svi advokati. Koliko je meni poznato kupili smo svi stanove i tu može važiti neki zakon, niko od nas ne polaže pravo na zemljište. Ono je u vlasništvu investitora i može da radi sa njim šta hoće i da zida šta hoće jer na objekat koji zida dobija građevinsku dozvolu, a te sličice koje smo svi gledali su IDEJNI PROJEKTI i to je ono kako je on zamislio da izgleda i nije to ono što ikome prodaje i ima pravo da ih menja. Još jednom ponavljam, samo je stan vlasništvo. Zato bi bilo lepo razgovarati sa investitorom da li bi mogao neki park da nam napravu ili bar da da deo zemlje pa ćemo sami, a ako ne onda tražiti organizacije da pomognu. A škola... Pa škola se uvek zida poslednja kada se vidi kako se naselje razvija


Pa nije tačno, postoji usvojeni plan detaljne regulacije od strane Skupštine grada za ovo područje u kojem je tačno naveden plan naselja. Npr tu je ispod zgrada EP određen - depandans predškolske ustanove. Takođe, tim planom je definisana i spratnost objekata npr i sve ostalo.

Koliko se secam protiv njihovog novog resenja koje nije ukljucivalo predskolsku ustanovu ispred EP zgrada je podneta zalba i u vreme kada smo se mi useljavali skupljali su se potpisi protiv tog novog resenja. Stajalo je obavestenje na vratima (mislim da je ova slika ispod vezana za tu zalbu). Nazalost, niko od nas nije znao sta novo resenje podrazumeva i da ce podici ovolike zgradurine umesto niskih objekata i zelenila, pa samim tim nije skupljeno dovoljno potpisa i njihovo novo resenje je usvojeno.

20191111-181901.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835777#p835777:3ts6lyty je napisao(la):
Stanar 1 » Ned Mar 28, 2021 1:36 pm[/url]":3ts6lyty]Ovo samo u "PRAVNO" regulisanoj Srbiji moze da se uradi!!!

Da ti prezentuju u toku kupovine ovakav projekat (puno zelenila, skole, sve otvoreno). Kupujes stan u kompleksu. A nakon prodatih stanova dobijes ono sto oni zele da ti daju:

ZELENILO - BLATO // KOMPLEKS - OGRADISE NAS ZICOM // SKOLA I NISKE ZGRADE U SREDINI - 6 ZGRADA od 6 spratova i skola pomerena van kompleksa kao mamac za dalju prodaju.

Da li smo mi ispali ovce u svemu ovome? GDE JE OVDE ZAKON O ZASTITI POTROSACA.

OVO JE OBMANJIVANJE PRI KUPOVINI - tj prekrsaj koji se moze naci u zakonu o potrosacima : ("Sl. glasnik RS", br. 62/2014, 6/2016 - dr. zakon i 44/2018 - dr. zakon)

Nazalost, u medjuvremenu doslo je do promene projekta i doneseno je novo resenje koje mozete videti u poruci iznad. U vreme kada su se skupljali potpisi za zalbu bilo je popunjeno oko 60% EP zgrada. Niko nije znao sta to podrzumeva i uspeli su da ga promene....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836089#p836089:2b57dphc je napisao(la):
koledaf » Pon Mar 29, 2021 11:21 am[/url]":2b57dphc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835777#p835777:2b57dphc je napisao(la):
Stanar 1 » Ned Mar 28, 2021 1:36 pm[/url]":2b57dphc]Ovo samo u "PRAVNO" regulisanoj Srbiji moze da se uradi!!!

Da ti prezentuju u toku kupovine ovakav projekat (puno zelenila, skole, sve otvoreno). Kupujes stan u kompleksu. A nakon prodatih stanova dobijes ono sto oni zele da ti daju:

ZELENILO - BLATO // KOMPLEKS - OGRADISE NAS ZICOM // SKOLA I NISKE ZGRADE U SREDINI - 6 ZGRADA od 6 spratova i skola pomerena van kompleksa kao mamac za dalju prodaju.

Da li smo mi ispali ovce u svemu ovome? GDE JE OVDE ZAKON O ZASTITI POTROSACA.

OVO JE OBMANJIVANJE PRI KUPOVINI - tj prekrsaj koji se moze naci u zakonu o potrosacima : ("Sl. glasnik RS", br. 62/2014, 6/2016 - dr. zakon i 44/2018 - dr. zakon)

Nazalost, u medjuvremenu doslo je do promene projekta i doneseno je novo resenje koje mozete videti u poruci iznad. U vreme kada su se skupljali potpisi za zalbu bilo je popunjeno oko 60% EP zgrada. Niko nije znao sta to podrzumeva i uspeli su da ga promene....

Kakvi potpisii??? Kakva javna rasprava???
Klasična prevara. Umesto vrtića izgradiće zgradurine??
 
Kao i uvek kod nas, kada se nešto odlučuje i za nešto treba boriti nikoga ne zanima, a posle kada nam dodje iz dupeta u glavu djavo nam je kriv. Jeste strašno kada se izgrade divne dnevne sobe sa velikim prozorima a onda se blokiraju zgradama ali eto, bilo je rasprave, ali ne i zainteresovanosti, mada jeste i on, ako je bilo kako komšija kaže, provukao to dok još nisu se zgrade ni naselile.
 
Ali evo imamo forum, pa ajde neka konstruktivna rešenja. Možda kada se i premium zgrade nasele, krajem godine ili pocetkom sledeće da se skupe svi pa da probamo da razgovaramo sa investitorom, njegovim arhitektama... Da probamo prvo tako pa ako ne ide smišljamo dalje. Neke ideje, dosta više, majku im sve lopovi
 
Zamolio bih ljude koji su već kupili stan preko kredita da podele svoja iskustva .
Zanima me kako je rešena situacija sa hipotekom banke na stan obzirom da investiror ne može odmah da da ispisnicu sa svoje hipoteke (ne znam da li sam bio dovoljno jasan :) )
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836116#p836116:1964nb3u je napisao(la):
Smigul » Pon Mar 29, 2021 11:59 am[/url]":1964nb3u]Ali evo imamo forum, pa ajde neka konstruktivna rešenja. Možda kada se i premium zgrade nasele, krajem godine ili pocetkom sledeće da se skupe svi pa da probamo da razgovaramo sa investitorom, njegovim arhitektama... Da probamo prvo tako pa ako ne ide smišljamo dalje. Neke ideje, dosta više, majku im sve lopovi

Evo par mail-ova kome bi trebalo mozda da se obratimo, pa da vidimo kakva prava imamo, ako ih imamo.

Pa posaljite...

...обављају послове који се односе између осталог на просторно планирање, планирање урбаног развоја, планирање просторног развоја, урбанистичко планирање, меил: stanovanje@mgsi.gov.rs ; crep@mgsi.gov.rs, као и на меил: inspekcija@mgsi.gov.rs

NACIONALNA ORGANIZACIJA POTROŠAČA SRBIJE
Краља Петра 54/I/7, 11000 Београд
011/404-6300, 011/404-6301, 011/404-6302
pravnitim@nops.org.rs
http://www.nops.org.rs/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836108#p836108:239ikxwn je napisao(la):
Smigul » Pon Mar 29, 2021 11:55 am[/url]":239ikxwn]Kao i uvek kod nas, kada se nešto odlučuje i za nešto treba boriti nikoga ne zanima, a posle kada nam dodje iz dupeta u glavu djavo nam je kriv. Jeste strašno kada se izgrade divne dnevne sobe sa velikim prozorima a onda se blokiraju zgradama ali eto, bilo je rasprave, ali ne i zainteresovanosti, mada jeste i on, ako je bilo kako komšija kaže, provukao to dok još nisu se zgrade ni naselile.

Upravo tako kao sto ste napisali. Apsolutno ste u pravu.
To je bilo negde u januru prosle godine. Mi smo tek krenuli sa useljavanje i secam se da je bio papir nalepljen sa pozivom za potpisivanje protiv promene plana za tu poljanu. Cak je bio i neki tekst na ovom forumu povodom toga, ali ne secam se da su se mnogi protivili. Ustvari mislim da ni oni kao ni ja nisu znali sta se tacno menja i kolike ce ovo zgradurine biti dok nisam video render naselja. Mislim da je trebala da bude neka kao predskolska ustanova visine 2 sprata, a oni su promenili u zgradu 4 sprata sa jednim spratom predvidjenim za neku vrstu dispanzera za decu.

Da, upravo to. Iskoristio je promenu plana dok zgrade jos uvek nisu bile totalno naseljenje, ali verujte da i sada bude nesto tako organizovano ne bi moglo da se skupi vise od 50% potpisa. Totalna nezainteresovanost za bilo sta sto se desava u naselju. Znam i po nasoj Viber grupi stanara gde niko nista ne zeli da radi (cast izuzecima), a za sve krive upravnika.

Kapa dole, komsijama koji su posadili ove sadnice borica izmedju EP i D zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836169#p836169:3jxu7l2d je napisao(la):
sokanpu » Pon Mar 29, 2021 12:32 pm[/url]":3jxu7l2d]Zamolio bih ljude koji su već kupili stan preko kredita da podele svoja iskustva .
Zanima me kako je rešena situacija sa hipotekom banke na stan obzirom da investiror ne može odmah da da ispisnicu sa svoje hipoteke (ne znam da li sam bio dovoljno jasan :) )

Ukoliko još nekog zanima ,potpisuje se založna izjava pri potpisivanju ugovora.
Kraj :)
 
[/quote]

Znam i po nasoj Viber grupi stanara gde niko nista ne zeli da radi (cast izuzecima), a za sve krive upravnika.

Kapa dole, komsijama koji su posadili ove sadnice borica izmedju EP i D zgrade.[/quote]

Identično kao i kod nas u D zgradi. Potpuno. A za sadnice smo se dogovarali neko duže vreme, glasali, većali i na kraju je to ispalo kako treba. Samo da još uspemo da ih sačuvamo. Uskoro ćemo morati ogradu da podignemo i zaštitimo od nesavesnih vlasnika pasa.
 
Da li neko zna koja zgrada je sledeća u planu da se gradi? Čuo sam da su već počele rezervacije stanova za zgradu pored EP zgrada, a na drugom mestu sam čuo da će da krene da se gradi identična kao Premium odmah pored nje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836275#p836275:2vwvedlw je napisao(la):
Daree » Pon Mar 29, 2021 4:18 pm[/url]":2vwvedlw]Da li neko zna koja zgrada je sledeća u planu da se gradi? Čuo sam da su već počele rezervacije stanova za zgradu pored EP zgrada, a na drugom mestu sam čuo da će da krene da se gradi identična kao Premium odmah pored nje.
I ja sam čuo da je premium2 sledeća. Takođe, čuo sam da postoje problemi sa zgradom između EP i E zgrade, zato što je izgrađen sprat više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836275#p836275:24uhpqgs je napisao(la):
Daree » Pon Mar 29, 2021 4:18 pm[/url]":24uhpqgs]Da li neko zna koja zgrada je sledeća u planu da se gradi? Čuo sam da su već počele rezervacije stanova za zgradu pored EP zgrada, a na drugom mestu sam čuo da će da krene da se gradi identična kao Premium odmah pored nje.



Dobar deo stanova je vec rez u zgrada pored EP, zove se Blok 2. Mislim da je sledece premium 2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836272#p836272:3lc5i39g je napisao(la):
Ulicni basketas » Pon Mar 29, 2021 4:07 pm[/url]":3lc5i39g]

Znam i po nasoj Viber grupi stanara gde niko nista ne zeli da radi (cast izuzecima), a za sve krive upravnika.

Kapa dole, komsijama koji su posadili ove sadnice borica izmedju EP i D zgrade.[/quote]

Identično kao i kod nas u D zgradi. Potpuno. A za sadnice smo se dogovarali neko duže vreme, glasali, većali i na kraju je to ispalo kako treba. Samo da još uspemo da ih sačuvamo. Uskoro ćemo morati ogradu da podignemo i zaštitimo od nesavesnih vlasnika pasa.
[/quote]

Stvarno svaka cast na tome. Bilo bi dobro kada bi imali neku zajednicku grupu sa vama, pa da makar ovi ljudi koji zele nesto da urade van svoja 4 zida (izuzetno nas je malo), se nesto organizujemo. Podelili smo se na privatne i EP zgrade kao da ne zivimo u istom naselju. :D

Od nesavesnih vlasnickih pasa, a i lutalica spasa nazalost nema. Ovo malo rastinje koje smo imali oko ulaza pola se osusilo od "zalivanja". Cak smo nabavili i neko sredstvo koje odbija obelezavanje teritorije, ali ne vredi. Jedino kao sto ste napisali da se sve ogradi. Drugog nacina nema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836277#p836277:27hi3gzr je napisao(la):
SunnyJ » Pon Mar 29, 2021 4:26 pm[/url]":27hi3gzr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836275#p836275:27hi3gzr je napisao(la):
Daree » Pon Mar 29, 2021 4:18 pm[/url]":27hi3gzr]Da li neko zna koja zgrada je sledeća u planu da se gradi? Čuo sam da su već počele rezervacije stanova za zgradu pored EP zgrada, a na drugom mestu sam čuo da će da krene da se gradi identična kao Premium odmah pored nje.
I ja sam čuo da je premium2 sledeća. Takođe, čuo sam da postoje problemi sa zgradom između EP i E zgrade, zato što je izgrađen sprat više.




Odakle ti ta info da postoji problem? :s
 
Ja bih se isto prikljucio Viber grupi koja zeli da odrzava i unapredjuje zivot u Sunnyville naselju. Bilo bi super nas zainteresovane neko da ubaci u grupu ako je moguce. :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
koledaf":2px9iefe je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836272#p836272 je napisao(la):
Ulicni basketas » Pon Mar 29, 2021 4:07 pm[/url]":2px9iefe]

Znam i po nasoj Viber grupi stanara gde niko nista ne zeli da radi (cast izuzecima), a za sve krive upravnika.

Kapa dole, komsijama koji su posadili ove sadnice borica izmedju EP i D zgrade.

Identično kao i kod nas u D zgradi. Potpuno. A za sadnice smo se dogovarali neko duže vreme, glasali, većali i na kraju je to ispalo kako treba. Samo da još uspemo da ih sačuvamo. Uskoro ćemo morati ogradu da podignemo i zaštitimo od nesavesnih vlasnika pasa.
[/quote]

Stvarno svaka cast na tome. Bilo bi dobro kada bi imali neku zajednicku grupu sa vama, pa da makar ovi ljudi koji zele nesto da urade van svoja 4 zida (izuzetno nas je malo), se nesto organizujemo. Podelili smo se na privatne i EP zgrade kao da ne zivimo u istom naselju. :D

Od nesavesnih vlasnickih pasa, a i lutalica spasa nazalost nema. Ovo malo rastinje koje smo imali oko ulaza pola se osusilo od "zalivanja". Cak smo nabavili i neko sredstvo koje odbija obelezavanje teritorije, ali ne vredi. Jedino kao sto ste napisali da se sve ogradi. Drugog nacina nema.[/quote]

Apsolutno sam za. I mislim da ne bi bio problem da to i pokrenemo.
 
shonezibg":37htk5wn je napisao(la):
Ja bih se isto prikljucio Viber grupi koja zeli da odrzava i unapredjuje zivot u Sunnyville naselju. Bilo bi super nas zainteresovane neko da ubaci u grupu ako je moguce. :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Pošaljite mi broj u dm da vas dodam u grupu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832574#p832574:1s4xmi5i je napisao(la):
Komsija83 » Čet Mar 18, 2021 6:36 pm[/url]":1s4xmi5i]Komšije, kakva su vaša iskustva sa kvalitetom mobilne mreže u naselju. Mi imamo 064 brojeve i signal je u stanovima jako loš. Jedva jedna "crtica", česte su smetnje i gubljenje veze prilikom telefoniranja. Na terasi je malo bolje, ali i dalje jako loše. Da li neko ima sličnih problema?

Da, nema sanse vise da razgovaramo sa mts mrezom... Ranije je i moglo nekako, a od pre nekoliko meseci je jezivo. Treba svako da prijavi da je los signal, mozda se nesto i resi. :(
 
Mogli bi da okacite nekad neke slike, skroz ste izmenili svrhu ove teme na ovom forumu. Ovo nije forum komsija nekog naselja gde se raspravlja kakav je pritisak vode, signal telefonije, uknjizba zgrade D, E ili koje vec, vec forum na kome se prati gradnja i napredak radova, potkrepljeno cesto snimcima i slikama. Unapred zahvalan
 
Koliko vidim sa Karaburme, krenuo je iskop Sunnvilla 2!
Molim komsije ya neku fotografiju ako mogu da pridju od ograde.
 
Vrh