Šta je novo?

Stara šećerana

Da li ljudi žive u stambenim zgradama u okviru šećerane?
Moraju da se raščiste svi imovinski odnosi sa "Vrenjem" i drugima - ako ih ima. Dotle država ima posla oko infrastrukture, ulice i staze, struja i optika, gas, vodovod i kanalizacija, zelene površine i ostalo. Sve to mora da se uradi pre rekonstrukcije i dogradnje objekata, a po nekom projektu sa međunarodnog konkursa.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Jedan deo može "pravom preče kupovine", a drugi dgovornim otkupom suvlasništva nad više objekata sa firmom "Vrenje".
Eksproprijacija je opcija ako oni neće sporazumno rešenje za ono što hoće država da otkupi.
 
Jedan deo može "pravom preče kupovine", a drugi dgovornim otkupom suvlasništva nad više objekata sa firmom "Vrenje".
Eksproprijacija je opcija ako oni neće sporazumno rešenje za ono što hoće država da otkupi.
Hvala Dragane :sesir:
 
U odnosu na značaj lokacije i projekta neće biti problem obeštetiti one koji imaju zakonsko pravo da tu stanuju. Ili možda mogu i da ostanu ako to neće smetati projektu. Sve zavisi ko je vlasnik objekata gde ima nekih stanara.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno sta planiraju sa stanarima iz Radnicke 5? Nije se spominjala 5-ica u licitaciji, a dobar broj stanara (mozda cak i svi, nisam siguran) ima legalizovane i uknjizene stanove. Culi smo da su bili u Radnickoj 3 pre nepune dve godine i nudili solucije poput Belih Voda, novca ili Nbg iza bloka 72 (za NBg nisam 100% siguran). Bez uvrede, ali mislim da su date lokacije smesne u odnosu na nasu i apsolutno nikakve veze nemaju sa trenutnom lokacijom. Ako dodje do raseljavanja Radnicke 5 da li ima neko iskustva sa eksproprijacijom i koji raspon cifara traziti za datu lokaciju, ko to procenjuje?
 
Nije mi jasno sta planiraju sa stanarima iz Radnicke 5? Nije se spominjala 5-ica u licitaciji, a dobar broj stanara (mozda cak i svi, nisam siguran) ima legalizovane i uknjizene stanove. Culi smo da su bili u Radnickoj 3 pre nepune dve godine i nudili solucije poput Belih Voda, novca ili Nbg iza bloka 72 (za NBg nisam 100% siguran). Bez uvrede, ali mislim da su date lokacije smesne u odnosu na nasu i apsolutno nikakve veze nemaju sa trenutnom lokacijom. Ako dodje do raseljavanja Radnicke 5 da li ima neko iskustva sa eksproprijacijom i koji raspon cifara traziti za datu lokaciju, ko to procenjuje?
Nisam strucnjak ali mislim da mnogo toga zavisi da li su objekti legalni i stambene namene. Koja je tu situacija?
 
Nije mi jasno sta planiraju sa stanarima iz Radnicke 5? Nije se spominjala 5-ica u licitaciji, a dobar broj stanara (mozda cak i svi, nisam siguran) ima legalizovane i uknjizene stanove. Culi smo da su bili u Radnickoj 3 pre nepune dve godine i nudili solucije poput Belih Voda, novca ili Nbg iza bloka 72 (za NBg nisam 100% siguran). Bez uvrede, ali mislim da su date lokacije smesne u odnosu na nasu i apsolutno nikakve veze nemaju sa trenutnom lokacijom. Ako dodje do raseljavanja Radnicke 5 da li ima neko iskustva sa eksproprijacijom i koji raspon cifara traziti za datu lokaciju, ko to procenjuje?
Procenitelj vestatak sudski možete ga i vi angazovati da vam uradi procenu vrednosti
Moze i poreska uprava u svakom slučaju angažujete advokata da vas neko ne prevesla
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: rpa
Sinoć je bila reportaža "Beogradske hronike" o SŠ, ali stanari nisu hteli da daju izjave. U ovom članku ima nekih priča o statusu stanara i zakupaca.
 
1000026916.jpg
1000026917.jpg
1000026918.jpg
1000026919.jpg
 
Vrh