Šta je novo?

Stara šećerana

1000032815.jpg
1000032816.jpg

1000032819.jpg

 

Prilozi

  • 1000032817.jpg
    1000032817.jpg
    173,8 KB · Pregleda: 127
  • 1000032818.jpg
    1000032818.jpg
    189,2 KB · Pregleda: 130
Videćemo u podne da li će se na licitaciji pojaviti i "Beograd na vodi" DOO.
 
Bela zgrada u okviru kompleksa koja je najbliža silazu sa ban brda i crkvi nije sad bila predmet prodaje to je posebna firma Ad vrenje i dalje radi
Screenshot_20231030-164606_Samsung Internet.jpg


Screenshot_20231030-165013_Samsung Internet.jpg
 
" . . država ima pravo da u roku od mesec dana prihvati tu cenu i po njoj otkupi Staru šećeranu i izrazio nadu i uverenje da će država tu mogućnost i iskoristiti, kako bi kompleks pripao državi."
 
Prodato pre 3god zakupcu.

Бела зграда у којој је Врење није под заштитом, то је послератни објекат, чији је један део у функцији производње или шта већ, а остатак простор за издавање. Чак један иноземни сликар има атеље горе.
 
Poslednja izmena:
....a 1/3 vrenje doo je concord west (drcelic)

pa kaye vesic zatim>


...gde posebno naglasavam>
Naveo je da država ima pravo da u roku od mesec dana prihvati tu cenu i po njoj otkupi Staru šećeranu i izrazio nadu i uverenje da će država tu mogućnost i iskoristiti, kako bi kompleks pripao državi.


„Onda će država tražiti partnera koji bi zajedno s nama uložio u revitalizaciju Stare šećerane, koja bi postala mesto za kulturu, pozorišta, galerije, prostor na ponos Beograda, kao novo mesto po kojem se Beograd prepoznaje“, rekao je Vesić.
zasto mi se ovde crta beograd na vodi, d.o.o.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Дајем 10 да се не врати.
 
Ako država hoće da na toj lokaciji izgradi "Kulturni centar", pa i turistički, onda prvo mora da reši imovinska pitanja. Trebalo bi da otkupi po pravu "preče kupovine" sve što je bilo na nedavnoj licitaciji, vlasništva ali i suvlasništva. Firma "Vrenje" je i suvlasnik na nekim objektima sa Šećernom, pa i to mora da se otkupi.

Ako neko bude pravio probleme oko preuzimanja, onda država može i da nacionalizuje ceo kompleks Šećerane koji je je proglašen za "kulturno dobro". Tek onda može da traži "privatnog partnera" (BnV?) koji će da uloži veliki novac u novi brend Beograda.
 
Poslednja izmena:
Evo samo da pokazem kako Estonci to rade u Talinu.
Industrijsko nasledje su transformisali u kulturno poslovnu stambenu pesacku zonu. Bukvalno su napravili novi centar grada gde ljudi vole da provode svoje vreme.
Mislim da je nešto ovako i te kako moguće kod nas. Pogotovo ako će to da bude "novi centar grada" za lokalna naselja na lokacijama bivšeg Jugopetrola i na obodima Banovog brda (mislim ovde na šumu novih zgrada u Paštrovićevoj, Zrmanjskoj, itd.).
 
I one rusevine mod Sava Male blizu Brankovog mosta mogu isto ovako da se transformisu
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Ситуација је проста, нови објекти могу на плац срушеног Југопетроловог складишта и ка Паштровићевој где су новији објекти који би били срушени. Стари објекти да се ревитализују.
 
Da li ljudi žive u stambenim zgradama u okviru šećerane? Šta će biti sa tim ljudima (ili sa njihovom imovinom)?
 
Vrh