Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Zagi123456":1203da64 je napisao(la):
Zagi123456":1203da64 je napisao(la):
Kako da vam ubacim skenirani dopis?
Uspeo sam da ubacim dopis. Samo da napomenem da je napravljena jedna greska sa njihove strane tj. da nisu upisali da je obavestenje validno BEZ PECATA I POTPISA. Ovu informaciju sam dobio na broju telefona iz obavestenja 321-6066 i 321-6067.

Hvala!
U svakom slucaju cemo morati da odemo da nam sa potpisom i pecatom izdaju ovo obavestenje, jer je ovo nevalidan dokument.
Mada, na sajtu Narodne banke moze se naci da je ovaj novi racun vazeci racun Grada Beograda-prodaje stanova, a da stari racun ne postoji. Ali, da li je to dovoljno da bi i dalje uplacivali na novi racun bez zvanicnog obavestenja.
 
maglen":1r27etw7 je napisao(la):
daca":1r27etw7 je napisao(la):
Ne bi bilo lose da nas oni koji kao maglen dobiju obavestenje obaveste da su dobili i kada su predali, da bi mogli da pretpostavimo kada da ocekujemo poziv.


Ja sam predao dokumentaciju 22.12.2012 , god. Eto cekao sam Resenje nesto manje od dva meseca...

Hvala na informaciji.
Jeste li predali ono sto je stajalo na spisku kao potrebno, ili ste isli kod njih prvo da provere kompletnost dokumentacije?
 
KADA NAM BUDU VRATILI PDV, GDE DA UPLATIMO TE PARE A DA NAM PROVIZIJA BUDE NAJMANJA ILI JOŠ BOLJE, GDE NEMA PROVIZIJE?
 
MIMKA1980":35mr9hiw je napisao(la):
KADA NAM BUDU VRATILI PDV, GDE DA UPLATIMO TE PARE A DA NAM PROVIZIJA BUDE NAJMANJA ILI JOŠ BOLJE, GDE NEMA PROVIZIJE?



Ovo je dobro pitanje , zaista ako neko zna , neka nas , ovde obavesti .
 
daca":cqm4aafi je napisao(la):
maglen":cqm4aafi je napisao(la):
daca":cqm4aafi je napisao(la):
Ne bi bilo lose da nas oni koji kao maglen dobiju obavestenje obaveste da su dobili i kada su predali, da bi mogli da pretpostavimo kada da ocekujemo poziv.


Ja sam predao dokumentaciju 22.12.2012 , god. Eto cekao sam Resenje nesto manje od dva meseca...

Hvala na informaciji.
Jeste li predali ono sto je stajalo na spisku kao potrebno, ili ste isli kod njih prvo da provere kompletnost dokumentacije?

Nisam isao kod njih , samo sam predao ono sto su trazili sa spiska . Dostavio sam original naslog o uplati PDV-a , posto kopiju ne priznaju . Posto sam cuo da su neke zvali da dostave original nalog o uplati , a to i Vama preporucujem , ako jos niste predali , bolje dostavite original njima a , vama zadrzite kopiju , novac je u pitanju , a oni se toga tesko odricu .
 
MIMKA1980":na185g2n je napisao(la):
KADA NAM BUDU VRATILI PDV, GDE DA UPLATIMO TE PARE A DA NAM PROVIZIJA BUDE NAJMANJA ILI JOŠ BOLJE, GDE NEMA PROVIZIJE?

Posto ce Vam poreska uprava novac uplatiti na Vas tekuci racun, ukoliko banka u kojoj Vam je taj racun otvoren nudi uslugu elektronskog bankarstva za fizicka lica, podnesite zahtev i sredstva prebacite elektronski na racun skupstine grada, s tim sto morate da trazite da Vam limit za placanje bude veci od standardnog odnosno veci od iznosa ciju uplatu ocekujete. U nekim bankama za to uopste nema provizije za on/line placanja, a negde je minimalna.
 
maglen":bnqqejsw je napisao(la):
daca":bnqqejsw je napisao(la):
maglen":bnqqejsw je napisao(la):
Ja sam predao dokumentaciju 22.12.2012 , god. Eto cekao sam Resenje nesto manje od dva meseca...

Hvala na informaciji.
Jeste li predali ono sto je stajalo na spisku kao potrebno, ili ste isli kod njih prvo da provere kompletnost dokumentacije?

Nisam isao kod njih , samo sam predao ono sto su trazili sa spiska . Dostavio sam original naslog o uplati PDV-a , posto kopiju ne priznaju . Posto sam cuo da su neke zvali da dostave original nalog o uplati , a to i Vama preporucujem , ako jos niste predali , bolje dostavite original njima a , vama zadrzite kopiju , novac je u pitanju , a oni se toga tesko odricu .

Ja sam predala isto sve sa spiska sa overenim nalogom o prenosu sredstava iz banke 17.12.2012. i jos me nisu pozvali. Ocigledno je da nema reda...
 
Da li je moguce da ova tema jos uvek nije prebacena u zavrsene projekte?
 
U zgradi smo TEK 6 I PO MESECI, a vec pada krov! Ne znam sta treba da ocekujemo za koju godinu. Beton pored nekih zgrada vec potonuo, zidovi su POPUCALI, nedostaci u stanovima jos uvek nisu otklonjeni jer nikako da GRAD "pronadje ko ce da izvodi radove", a cena je NEPROFITNA. Samo 1050 Eura, bez PDV-a!

:bash: :bash: PA CUVAJTE GLAVE KAD PROLAZITE, za sada pored broja 42!!! :bash: :bash:
 
Kad se ponovi još na nekoj zgradi kao na ulazu br. 42, onda će se shvatiti koliko su bili važni protesti prošle godine u martu i aprilu. Da nije bilo protesta tada, sigurno se nebi uselili u 07. mesecu nego možda u 12. mesecu? Na tim protestima pozivani su budući stanari da se odazovu na zakazane proteste, da se ujedinimo po pitanjima koji se sada i te kako uvažavaju, ali nije bilo volje za to. Bilo nas je u proseku tridesetak. Zahvaljujući nekolicini ljudi iz sada našeg okruženja, gradske vlasti su ubrzale proces izgradnje i mi smo danas u kakvim takvim stanovima. Upozoravane su gradske vlasti i tada o kvaliteti građenja, ceni kvadrata, roku usljenja i da smo tada bili udruženi možda kvalitet gradnje ne bi bio bolji, ali bi bar cena kvadrata bila pristupačnija. Zato, sada sloga i jedinstvo celog naselja, podrška timu koja nas sada vodi da se sve istera na čistac. Pozdrav!
Mile Dopuđ
Mileve Marić Ajnštajn 42
 
Молимо станаре ММА 62 да, уколико читају овај форум, обавесте председника скупштине зграде или његовог заменика да дођу у понедељак 25. 02 2013. у 20,00 часова на састанак који ће се одржати у улазу бр. 72. Веома је важно да и Ваш улаз, који је до сада једини изостајао са важних договора, буде присутан. Хвала!
 
Evo danasnjeg priloga sa Studia Dj o krovu koji je odleteo.

http://studiob.rs/info/vest.php?id=85968

Sutra cu prebaciti temu u zavrsene projekte,izvinjavam se zbog neazurnosti.Najavljujem da se oni koji prate temu ne bi zbunili kada je ne vide na ovom podforumu vec na podforumu zavrseni projekti.Sada ste u finom drustvu,sa Belvilom :)
 
vucko":3199vpna je napisao(la):
Evo danasnjeg priloga sa Studia Dj o krovu koji je odleteo.

http://studiob.rs/info/vest.php?id=85968

Sutra cu prebaciti temu u zavrsene projekte,izvinjavam se zbog neazurnosti.Najavljujem da se oni koji prate temu ne bi zbunili kada je ne vide na ovom podforumu vec na podforumu zavrseni projekti.Sada ste u finom drustvu,sa Belvilom :)
ni reci o kvalitetu radova, ni reci o fuseraju, ni reci o izvodjacima.... Novosti su bar to prenele. Studio B samo sto nije rekao da smo sami otkinuli lim. strasno
 
Samo da pitam cisto da se ne pogresi posto nisam temu ispratio do kraja. Jel ostalo nesto od objekata za izgradnju tj da li je ceo stambeni kompleks zavrsen?

Pitam upravo zbog prebacivanja teme koju je vucko iznad pomenuo a na zahtev posetioca.
 
cyberserb":e1zf5u10 je napisao(la):
vucko":e1zf5u10 je napisao(la):
Evo danasnjeg priloga sa Studia Dj o krovu koji je odleteo.

http://studiob.rs/info/vest.php?id=85968

Sutra cu prebaciti temu u zavrsene projekte,izvinjavam se zbog neazurnosti.Najavljujem da se oni koji prate temu ne bi zbunili kada je ne vide na ovom podforumu vec na podforumu zavrseni projekti.Sada ste u finom drustvu,sa Belvilom :)
ni reci o kvalitetu radova, ni reci o fuseraju, ni reci o izvodjacima.... Novosti su bar to prenele. Studio B samo sto nije rekao da smo sami otkinuli lim. strasno

Bas sam se i pitao kao lik na ovoj temi kao i na stepi koja je razlika izmedju limenog krova i klasicnog od crepa.Izgleda da na tuzniji nacin naucih da onaj od crepa koliko god se fusario ne moze da otpadne ubrzo posle izgradnje sa krova jer je crep dosta tezi od lima.

Sto se tice izvestaja,mene cudi i da su to prenele novosti.Uglavnom sve takve slucajeve svedu na to da je krivo neodrzavanje i nesloga u kucnom savetu.A o tome ne mozemo govoriti o zgradoj staroj 6 meseci i sa ocigledno funkcionalnim i sloznim kucnim savetom.

Igore,koliko razumem sve zgrade koje grad gradi u ovom naselju su zavrsene,dok se trenutno gradi ostatak naselja koji gradi drzava.
 
da li neko zna kada će prvi red zgrada DOBITI LIFTOVE?
da li je završen tender za liftove, u Agenciji za investicije?
 
NOVA INFORMACIJA ZA LIFTOVE - završen je tender i Zlatibor gradnja preuzima I red zgrada i u TOKU MARTA MESECA DOBIJAMO LIFTOVE.
 
gledajte Beogradsku hroniku veceras. Prikazace prilog o problemima u nasem naselju
 
Komšinica u čijem stanu je za vikend ušlo preko 10 litara vode kroz krov pa kroz električne instalacije i plafonjere direktno na zidove, plakar i parket, zatim komšija kome su se ledenice od 1m stvarale zimus na sred terase pri otapanju snega a sve zbog rupa sa krova i treći je komšija predsednik ulaza 42 kome su pre neki dan limovi popadali sa krova na obližnje automobile su pred kamerama pričali i nabrojali svašta ali su gotovo sve isekli i nisu objavili skoro ništa!

Klasična priča sa RTS1, na početku reportaže nisu ni rekli o kakvim stanovima se radi niti pomenuli gde se nalaze stanovi, samo su rekli u smislu: Kad neko kupi novi stan ne bi trebalo da razmišlja o tome da li će morati da podmeće lavore da bi sakupljao vodu ..." pa onda isečene i "sređene" izjave gore navedenih troje komšija koji su direktno na svojoj koži osetili njihove propuste zbog mahinacija pri gradnji ovih stanova i na kraju iscrpno objašnjenje direktorke iz Agencije za investicije da je Interkop upao u probleme i da su oni uradili sve što je u njihovoj moći da nam pomognu... i tako je ispalo maltene da smo mi krivi za sve, a u stvari po njihovoj priči (gospode iz Agencije) mi smo krivi što smo uzeli ove stanove (bez upotrebne dozvole, mnogi još uvek bez liftova i sa ovakvim propustima koji nisu zabeleženi ni u najgoroj gradnji nekog privatnog investitora) a izgleda da smo krivi i što ove stanove nismo njima ostavili da ih rasparčaju među sobom za svoju decu i unuke ...

Ma onako smišljena i obrađena priča u RTS-ovom stilu. Oni iz Beogradskog programa su meni onomad kad je useljena prva zgrada u Jurija Gagarina i data cena od preko 1000 evra bez PDVa, pa na moje pozive i pitanje kako je i sam gradonačelnik objavljivao da neće cena biti preko 800 evra... i na insistiranje da se zakopa malo u tu priču, a ona voditeljka Rada mi je odgovorila: Mi smo imali pitanje (to je naš zahtev da objave istinu tada o ceni kvadrata a sada o svim gorućim problemima) i odgovor (tada je dao neko iz Grada čini mi se Kostić a sada ga je dala direktorka Investicija Aleksandra) i to je to- završena priča!!!
...a to što su sve zamotali i u stvari nisu ništa ni objavili, e to nije njihova briga...
 
Vrh