Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Ocitavanje grejanja vrse dve firme, Brunata i Techem. Brunata je iz Danske, a Techem iz Nemacke. Ocitani podaci idu u te zemlje na obradu, pa se onda isporucuju Toplanama koje ih potom salju Infostan. Infostan samo isporucuje racune. U sustini, ovo je slicna prica kao sa Busplusom. Privatna firma vrsi ocitavanje i ispostavlja racun. Da ne bude zabune, mi nemamo problem sa ocitanom energijom. Nas ne potkrada ni Techem ni Brunata, vec Beogradske elektrane koje ne isporucuju dovoljno energije ili sta vec, a samovoljno odredjuju cenu angazovane snage. Samo na tu stavku mogu da uticu i to je njihov fixni i zagarantovan prihod. Apsurdno je da mi je veci iznos za angazovanu snagu od mesecne potorsnje.
Posto se na telefon Elektrana niko ne javlja ceo dan predlazem da svi zovemo Brunatu i Techem, pa neka oni resavaju taj problem sa njima.
Brunata 212 2956, 060 550 4774; 060 550 6776

Techem 655 77 08
 
Prvi racun za grejanje je bio 96 impulsa, drugi 239 impulsa kad saberem to je 335 impulsa ili KWh
Kad saberem sa kalorimetara dobijem zbir od 140 neznam ni ja cega mozda tih KWh
Sad neznam odakle razlika od 195 KWh ili nas oni kradu ili nesto nevalja
Druga stvar prosli mesec Angazovana snaga 4.9999KW a ova 4.5100 Kw mora da mi se pokvarilo neko rebro na radijatoru ili
su prosli put vise naplatili.
 
ako hocete da se organizujemo i da napravimo sastanak svih predstavnika stambenih zgrada (najbolje sastanak svih predsednika tamo gde postoje), molim vas da mi na email adresu mileva.maricajnstajn72@yahoo.com posaljete imena i kontakt telefone predsednika vase stambene zgrade. Mogli bi na zajednickom sastanku da utvrdimo koji su sve problemi koji nas muce poput lose gradnje, visoke cene kvadrata, visokih racuna za grejanje i sllicno i da pokrenemo zajedno neke aktivnosti na resavanju tih problema. Ne govorim nista novo, svako od nas se bori da resi problem koji ima, problem je u tome sto smo svi razbijeni i nedovoljno jaki da zaista probleme i resimo. Mozda ce se na ovaj nacin napraviti kriticna masa.
 
matijevic":3u30h1uj je napisao(la):
Prvi racun za grejanje je bio 96 impulsa, drugi 239 impulsa kad saberem to je 335 impulsa ili KWh
Kad saberem sa kalorimetara dobijem zbir od 140 neznam ni ja cega mozda tih KWh
Sad neznam odakle razlika od 195 KWh ili nas oni kradu ili nesto nevalja
Druga stvar prosli mesec Angazovana snaga 4.9999KW a ova 4.5100 Kw mora da mi se pokvarilo neko rebro na radijatoru ili
su prosli put vise naplatili.
Impulsi su jednom, a kilovati nesto sasvim drugo. Impulsi su ono sto je prikazano na displejima na radijatorima, a kilovati se dobijaju mnozenjem broja impulsa korektivnim faktorom. Korektivni faktor je iskazan na mesecnom listingu koji stize na adresu predsednika skupstine stanara. Ne znam zasto je angazovana snaga drugacija u odnosu na prosli mesec. Kod mene je identcina, jer uvek i mora biti identicna.

Slazem se da bi predstavnici zgrada morali da se sastanu. Ovako mogu da nas deru do besvesti, a upravo ce to i da cine.
 
Koliko ste dobijali za vodu?
Nama je stiglo otprilike 7,5 m3 po glavi t.j. prijavljenom članu podatak iz infostan računa. To je preko 500 m3 za ceo ulaz. pa ni slonovi da su se kupali nebi potrošili toliko.
Kod nas u ulazu tačno je zavisilo od ponašanja i cena grejanja.
Nije mi jasno kakda su nam dodali instalisanu snagu jer to bi trebalo da je konstanta ako ne dodaju radijatore.
Nigde nije objavljeno poskupljenje grejanja? To se tek očekuje zar ne?

Slika prikazuje cenovnik sa sajta toplane http://www.beoelektrane.rs/?p=374#more-374
cenovniktoplane.png


*plava cifra Cena stari način obračuna po m2 106,59 mešečno za stan 50 m2 bi bilo 5,329,79 a za godinu 64.000
*zelena cifra cifra koja je trebala biti za angažovanu snagu mesečno 255,1125 jedino ako je dodata razlika do 481,49 za par meseci pd polovine godine. Sve drugo nema logike.
*zuta cifra to su nam naplatili mada u računu piše 481,49 ????
*crvena cifra jedino što se slaže sa računom cena po kWh

Dakle'M reklamacije su viđene za ovaj obračun neka objašnjenja su potrebna.
 
Pogledajte racun za ang snagu pise 481.49 bez pdva dodato 8 posto to je 520 din a u ovom cenovniku pise 481,53 sa pdvom
pa sad razmisljao sta su nam naplatili i odakle im ova cena
 
Drage komsije, upravo smo na na svim ulaznim vratima zgrada u nasem naselju zalepili poziv sledece sadrzine, i molimo predsednike i predstavnike da se odazovu po istom:

PREDSEDNICIMA STAMBENIH ZGRADA i
VLASNICIMA STANOVA u ulici Mileve Marić Ajnštajn

P O Z I V

Molimo sve predsednike stambenih zgrada u našem naselju (ili predstavnike istih), da se odazovu pozivu i dođu na sastanak u ponedeljak u 19 h u zajedničke prostorije u ulazu br. 74, kako bismo se dogovorili oko zajedničkog nastupa prema gradu Beogradu i nadležnim institucijama, po sledećim pitanjima:

1. Reklamacije na loš kvalitet gradnje
2. Reklamacije na obračun i kvalitet grejanja
3. Reklamacije na ugovorene površine stambenih jedinica
4. Druga pitanja od značaja.

Kako naši pojedinačni zahtevi na nailaze na razumevanje Grada Beograda i nadležnih preduzeća i institucija, samo zajedničkim snagama možemo učiniti da naši zahtevi i predlozi budu uvaženi te Vas stoga molimo da prisustvujete ovom sastanku.
 
Postovani, molim vas da , ako je moguce, zalepite poziv za sastanak i na ulaze u Vojvodjanskoj 111, 113 i 115. Deo smo istog konkursa, a imamo i iste primedbe...a sto nas je vise, to bolje.
 
ena":2g27g59p je napisao(la):
Postovani, molim vas da , ako je moguce, zalepite poziv za sastanak i na ulaze u Vojvodjanskoj 111, 113 i 115. Deo smo istog konkursa, a imamo i iste primedbe...a sto nas je vise, to bolje.

ena, u pravu ste! ako imate stampac, poslacu Vam ja poziv na email, pa ga zalepite na te ulaze (Napisite mi prazan email na: mileva.maricajnstajn72@yahoo.com) .
 
Jedno pitanje koje danas nije stiglo na dnevni red?

Pre nekih mesec dana smo dobili obavestenje o promeni racuna na koji uplacujemo ratu. Obavestenje je bez pecata i potpisa. takodje, u samom ugovoru stoji na koji racun bi trebalo da uplacujemo. Nisam pravnik, ali ovime se direktno menja ugovor. To je neka logika. Ovo sto smo dobili nije ni aneks ni ugovora niti sta slicno, vec obican papir koji nam je neko poslao. Na koji racun sada uplacujemo i kome uplacujemo pare? Sta ce se desiti sutra kada se promeni vlast? Da li neko moze reci da nismo uplacivali na racun Grada? Mi nemamo nikakav valjan papir o promeni ugovora.
Mozda bi neki pravnik medju nama mogao ovo da objasni i da nam da neki savet, jer mislim da je ovo jos jedna u nizu neozbiljnih i neodgovornih odluka gradskih celnika
 
Zahvaljujemo svim komsijama na podrsci i odazivu! Nastavljamo dalje! Molimo sve predsednike da za sledeci sastanak pripreme konkretne predloge kako bismo bili sto operativniji.
 
U potpunosti se slažem da sa novim brojem žiro računa na koji plaćamo rate, možemo imati problema. To pitanje se mora uvrstiti u red pitanja grejanja i drugih pitanja koje smo već pominjali. Predstavnici ulaza na sledećem sastanku obavezno i ovaj problem neka uvrste. Pozdrav!
 
Drage komsije, hvala na velikom odazivu . Veceras se vidimo u 19h i nadam se da ce doci Predsednici svih ulaza ili predstavnici . Cekam Vas Milanka iz ulaza 74
 
Dolazimo! Večeras da budemo ekspeditivni i konkretni!

Inače mi smo u I redu zgrada, Interkopovih..
Što se tiče grejanja posle jučerašnjeg razgovora sa g.đom iz Brunate zaključio sam da ćemo teško da se izborimo za ikakve promene u odnosu na račun infostana koji smo dobili u sanduče. Borba sa Toplanama (poznatiji nam kao "država u državi") što bi se reklo je borba sa vetrenjačama. Kaže ona da dok god se ne naučimo da pazimo na potrošnju, dotle će nam i stizati veliki računi. Sugerišući joj sa naše strane da ljudi govore o vraćanju na stari sistem (naplata po m2) ona reče da se ni jedna od novih zgrada do sada nije vratila na stari sistem. Kaže ako pripazimo na potrošnju da će nam u drugoj godini grejanja biti jeftinije nego ovim sa starim sistemom. Ja sam joj sugerisao da smo mi dobili povelike račune a da se praktično nismo ni ogrejali, ali ona je tvrdila kako nije normalno da u stanu bude 25 stepeni i ostala pri svome... Kaže ona da u slučaju da se neka zgrada posle 2 godine i isteka ovog prvog ugovora, odluči da pređe na stari sistem naplate po m2, ne bi imali prosto množenje broja kvadrata koji se greju sa 106 dinara (koliko je trenutno cena po m2 za stanove na starom sistemu) već sve to uvećano za 60% jer bi se to računalo u "rasipanje energije", kaže da tako Toplane obračunavaju. Znači za 50m2 bi se računalo 50m2 x 106din x 160%
Samo zgrade koje su pod starim sistemom će i dalje imati po 25-28 stepeni (u većini stanova) i da to više nigde u budućnosti neće biti, da nemaju mazuta, da sve nove zgrade moraju da imaju merače potrošnje da bi se priključili na sistem centralnog grejanja... Bez obzira na sve to, ja sam za to da pokušamo da priložimo žalbu, gore je neko naveo da nam je naplaćena cena za angažovanu snagu koja je veća od one koja stoji na Toplaninom zvaničnom sajtu...

Iz računa koji sam juče dobio od Brunate na mejl je uključena potrošnja kompletne zgrade iz prvog reda od brojeva 26-36. Prostim sabiranjem u excelu se dobije da su od ukupne utrošene energije za 150 stanova (6 ulaza) i 24 lokala (koja se nalaze u prizemlju datih ulaza) samo lokali potrošili 1/3 od ukupnih Kwh. Ti lokali se mahom ne koriste, a u njima su očigledno radijatori odvrnuti na maksimum. Kako i oni sa malom kvadraturom a velikom potrošnjom učestvuju u onih 20% gubitaka koji se naprave od podstanice do potrošača (radijatora) time uvećavaju i naše račune, te bi trebalo ove iz Grada obavestiti da isključe to što se ne koristi.
 
Postovane komsije iz Ul . Mileve Maric Ajnstajn , jutros su me zvali iz Poreske uprave da dodjem po Resenje o povracaju PDV-a . zahtev mi je prihvaven , potpisao sam da se na resenje necu zaliti , posto su mi prihvatili onu sumu koju sam naveo i koju sam trazio onoliko koliko sam i platio . Sto znaci da ipak resavaju one koji su predali potpunu dokumentaciju . Napominjem po Resenje sam isao licno u Poresku upravu ( prvi sprat soba 103 ) , treba samo da dostave Mininistarstvu finasija nalog za isplatu uz istovetno Resenje . Resenje je u tri primerka uradjeno . Kazu isplata u skorije vreme , odnosno ,u zakonsom roku od dobijanja resenja . Cekamo . :kk:
 
Zasto se potpisuju resenja da se necemo zaliti u vezi Pdv,da li neko moze to da objasni ,a moze i veceras.
 
Ko nije zadovoljan Resenjem , ne mora da ga potpise , to jest ako misli da mu nisu prihvatili sumu koju je uneo u zahtevu . Ja se necu zaliti iz tog razloga sto su mi prihvatili da mi isplate sumu koju sam naveo . Vi ako smatrate da ste osteceni mozete se zaliti , niko vas ne tera da Resenje potpisete . A ko je god zadovoljan Resenjem , naravno da se nece zaliti , i to traze da se unese u Resenje da se necete zaliti . :pob:
 
@maglen

U zahtevu si naveo cenu u eurima?
Jer dinarska vrednost protekom vremena od rešenja do isplate može da se menja sa promenom kursa u tvoju korist ili na štetu. Na sreću sada kurs ne divlja toliko ali nisu to mali iznosi ...
Logično bi bilo da isplate vrednost u EUR po srednjem na dan isplate inače na to nas obavezuje ugovor zar ne.
Mićemo bez obzira morati da isplatimo tih 8% izražene u EUR na dan kada budemo uplatili.
 
Drage komsije,
molim nekog ko je dobio pismo od Grada o promeni racuna za uplatu rate da ga skenira i postavi na forum. Ja i moje komsije u ulazu nismo to dobili. Zvala sam finansije u Gradu, tvrde da su svima poslali ovo obavestenje i da jurimo postara (paz bogati).
 
Ne bi bilo lose da nas oni koji kao maglen dobiju obavestenje obaveste da su dobili i kada su predali, da bi mogli da pretpostavimo kada da ocekujemo poziv.
 
Zagi123456":14xo5xno je napisao(la):
Kako da vam ubacim skenirani dopis?
Uspeo sam da ubacim dopis. Samo da napomenem da je napravljena jedna greska sa njihove strane tj. da nisu upisali da je obavestenje validno BEZ PECATA I POTPISA. Ovu informaciju sam dobio na broju telefona iz obavestenja 321-6066 i 321-6067.
 
daca":1mxeh3om je napisao(la):
Ne bi bilo lose da nas oni koji kao maglen dobiju obavestenje obaveste da su dobili i kada su predali, da bi mogli da pretpostavimo kada da ocekujemo poziv.


Ja sam predao dokumentaciju 22.12.2012 , god. Eto cekao sam Resenje nesto manje od dva meseca...
 
Kako se određuje broj kilovata za obračun angažovane snage, po broju rebara ili nakako drugačije?
 
Vrh