Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

@Astir, imate li neki kontakt sa tom privatnom firmom za reklamacije na grejanje? U mom stanu jedan radijator je hladan iako drzim termo ventil vec tri dana na podeoku 5. Za to vreme se samo malo smlacio u jednom malom gornjem delu pored termo ventila. Ostatak radijatora oko 80% je totalno hladan. Imate li informaciju kakva je procedura za intervencije po reklamacijama u stanovima. Ima li smisla zvati toplanu?
 
odvrni ventil koji se nalazi ispod cepa na donjoj cevi uz radijator.slobodno skini cep nece krenuti voda ispod njega imas ventil koji odvrnes jedan krug i sve ce biti ok.za odvrtanje ventila ti treba inbus 8 mada moze i veliki sravciger
 
Da, skidao sam taj cep, video sam inbus, ali nisam znao sta se desava kada se odvrne. Mislio sam da taj ventil sluzi za ispustanje vazduha iz cevi, pa da ce poteci voda. Uradicu ovako kao sto si opisao, koliko sam razumeo, nece isteci ni kap vode. Puno hvala, cenim trud.
 
srdjan9":3r2q1vy4 je napisao(la):
odvrni ventil koji se nalazi ispod cepa na donjoj cevi uz radijator.slobodno skini cep nece krenuti voda ispod njega imas ventil koji odvrnes jedan krug i sve ce biti ok.za odvrtanje ventila ti treba inbus 8 mada moze i veliki sravciger

Jel ovo vazi za sve stanove u naselju? Jeste li sami otkrili resenje ili su Vam iz elektrana to pokazali?
 
Probala sam da odvrnem taj ventil na donjoj cevi. Odvrnula sam jedan krug, usput uopste nije ni bilo pritegnuto. Grejanje nista bolje nakon toga.
I dalje mi nije jasno zasto nisu ispustali vazduh kod nas u zgradi, stanari su bili u stanovima u subotu kada je bilo najavljeno.
 
Današnji update iz podstanice :kafa:

Podstanica o kojoj je reč je samo za ulaze koje je gradila DenezaM.
Podizvođač je firma iz Kragujevca nisam pitao kako se zove.
Kontakt sa njima preko Ignjata iz Deneze.

Današnja situacija Ponedeljak 15h do 20h.
Radi se na detekciji problema (ima ih više) jer od toplane dobijamo solidnu toplotnu energiju. Prvo puštanje sistema je praktično počelo pre neki dan.
Danas su posle čišćenja filtera, koji je bio dosta zaprljan (kažu standardno posle izgradnje toplovoda), igrali
sa nezmeničnim puštanjem tople vode u odvojene delove zgrade.
Naišli su na problem nemogućnos pristupa lokalima u kojima se nalaze ventili koji zatvaraju i otvaraju vertikale.
To je razlog što nam recimo radijator u sobi "greje" a u kuhinji je "mrtav ladan" ili bio koja druga kombinacija. Za ovo zatvaranje postoji gomila objašnjenja...
Deneza je sve ključeve lokala predala Gradu. Sada treba da se ujuri neka a gradska agencija koja rentira lokale.

Inače ceo sistem je za svih 5 ulaza 50-58 podeljen u 3 zone. Dve stambene i zone koja greje lokale.
Stambene zone se dele na stranu prema parkingu i stranu prema igralištu. Kontrola naplate Kalorimetar meri temperaturu i protok tople vode i još neke parametre na dolazu i odlazu ka toplani a ima jedan koji meri sve to ali ka lokalima. Razlika je stambena i to je ono što nam dele po radijatorima i posle naplaćiju.

Novi satanak za Sredu u 8h. Nadamo se da će do srede biti obezbeđeni ključevi od svih lokala pa će tu nedoumicu oko ventila po verikalama moći da otklone. Proveravaće vrtikale u stanovima koje budu dostupni. Ostaju i popodne tako da će moće da provere većinu vertikala.

Napomena: Dok sistem ne proradi sve termo ventile na maksimum.

Do pravog zahlađena ćemo valjda imati regularno grejanje. :bash:

@Daco
Moje tumačenje.
Svaki naš radijator ima dva ventila i ozračnu slavinu. Termo glava je jedan ventil kojim mi rukujemo.
Ispod njega na povratnom vodu je ventil sa inbusom koji služi samo da se zatvori radijator, ako se ima potreba da se on skine radi recimo krečenja. Taj donji ventil treba da je maksimalno otvoren. Ako je on zatvoren nema protoka vode i džba smo otvorili gornji Termo ventil.
Ozračni ventil je u gornjoj zoni nasuprot Termo Glavi i ima ulogu da se ispusti vazduh iz radijatora, treba paziti može da se desi da podosta icuri vode ako se nešto spetljamo. Naš sistem ima mogućnost da ispusti vazduh iz svih vertikala tako da mi ovo ne moramo da radimo. Mada ako su vam prva dva tri rebra, od Termo Glave ka ozraci, vrela a ostala rebra hladna onda bi trebalo ispustiti vazduh iz radijatora.

Generalno oni nisu stabilizovali sistem i mi nemamo regularno grejanje tako da je problem na nivou celog sistema a ne pojedinačnog stana ili ulaza.
Zato su i ovo tople probe kod prvog puštanja sistema za nas nevezano od toplih probi koje su radile toplane.

Kome ja hladno moraće da se snađe grejalicama klimom ili sl.
U sredu su tu ceo dan i nadamo se da kada pootvaraju sve ventile u lokalimme neće neiskoči neki novi problem pa da nešto treba da se menja, jer to znači opet čekaj nabavku pa dolazak pa probu i tako u krug....

Dakle sve ovo je trebalo uraditi prošle zime jer su stanovi bili gotovi a mi nismo bili u njima (što majstorima smanjuje pritisak a olakšava pristup) ali tada nije bilo priključeno grejanje na toplanu...
Mora da je neko vikno polako s' to plaćanje...

@Abaxial
Mislim da sam odgovorio na sva tvoja pitanja.
Toplanu nema smisla zvati jer je sve u rukama podizvođača.

U sredu sledi nastavak...
 
astir":2h9nzdmw je napisao(la):
Današnji update iz podstanice :kafa:

Podstanica o kojoj je reč je samo za ulaze koje je gradila DenezaM.
Podizvođač je firma iz Kragujevca nisam pitao kako se zove.
Kontakt sa njima preko Ignjata iz Deneze.

Današnja situacija Ponedeljak 15h do 20h.
Radi se na detekciji problema (ima ih više) jer od toplane dobijamo solidnu toplotnu energiju. Prvo puštanje sistema je praktično počelo pre neki dan.
Danas su posle čišćenja filtera, koji je bio dosta zaprljan (kažu standardno posle izgradnje toplovoda), igrali
sa nezmeničnim puštanjem tople vode u odvojene delove zgrade.
Naišli su na problem nemogućnos pristupa lokalima u kojima se nalaze ventili koji zatvaraju i otvaraju vertikale.
To je razlog što nam recimo radijator u sobi "greje" a u kuhinji je "mrtav ladan" ili bio koja druga kombinacija. Za ovo zatvaranje postoji gomila objašnjenja...
Deneza je sve ključeve lokala predala Gradu. Sada treba da se ujuri neka a gradska agencija koja rentira lokale.

Inače ceo sistem je za svih 5 ulaza 50-58 podeljen u 3 zone. Dve stambene i zone koja greje lokale.
Stambene zone se dele na stranu prema parkingu i stranu prema igralištu. Kontrola naplate Kalorimetar meri temperaturu i protok tople vode i još neke parametre na dolazu i odlazu ka toplani a ima jedan koji meri sve to ali ka lokalima. Razlika je stambena i to je ono što nam dele po radijatorima i posle naplaćiju.

Novi satanak za Sredu u 8h. Nadamo se da će do srede biti obezbeđeni ključevi od svih lokala pa će tu nedoumicu oko ventila po verikalama moći da otklone. Proveravaće vrtikale u stanovima koje budu dostupni. Ostaju i popodne tako da će moće da provere većinu vertikala.

Napomena: Dok sistem ne proradi sve termo ventile na maksimum.

Do pravog zahlađena ćemo valjda imati regularno grejanje. :bash:

@Daco
Moje tumačenje.
Svaki naš radijator ima dva ventila i ozračnu slavinu. Termo glava je jedan ventil kojim mi rukujemo.
Ispod njega na povratnom vodu je ventil sa inbusom koji služi samo da se zatvori radijator, ako se ima potreba da se on skine radi recimo krečenja. Taj donji ventil treba da je maksimalno otvoren. Ako je on zatvoren nema protoka vode i džba smo otvorili gornji Termo ventil.
Ozračni ventil je u gornjoj zoni nasuprot Termo Glavi i ima ulogu da se ispusti vazduh iz radijatora, treba paziti može da se desi da podosta icuri vode ako se nešto spetljamo. Naš sistem ima mogućnost da ispusti vazduh iz svih vertikala tako da mi ovo ne moramo da radimo. Mada ako su vam prva dva tri rebra, od Termo Glave ka ozraci, vrela a ostala rebra hladna onda bi trebalo ispustiti vazduh iz radijatora.

Generalno oni nisu stabilizovali sistem i mi nemamo regularno grejanje tako da je problem na nivou celog sistema a ne pojedinačnog stana ili ulaza.
Zato su i ovo tople probe kod prvog puštanja sistema za nas nevezano od toplih probi koje su radile toplane.

Kome ja hladno moraće da se snađe grejalicama klimom ili sl.
U sredu su tu ceo dan i nadamo se da kada pootvaraju sve ventile u lokalimme neće neiskoči neki novi problem pa da nešto treba da se menja, jer to znači opet čekaj nabavku pa dolazak pa probu i tako u krug....

Dakle sve ovo je trebalo uraditi prošle zime jer su stanovi bili gotovi a mi nismo bili u njima (što majstorima smanjuje pritisak a olakšava pristup) ali tada nije bilo priključeno grejanje na toplanu...
Mora da je neko vikno polako s' to plaćanje...

@Abaxial
Mislim da sam odgovorio na sva tvoja pitanja.
Toplanu nema smisla zvati jer je sve u rukama podizvođača.

U sredu sledi nastavak...

Hvala na detaljnoj informaciji. Potpuno je logicno sve sto se desava, jer sistem nije proban ranije.Preostaje nam da zovemo Agenciju za investicije i stanovanje Grada Beograda po pet puta dnevno svi i da vristimo da nam se grejanje sredi. I u nasem prvom redu ce sigurno biti slican problem u pitanju, jer isto poneke vertikale uopste ne rade, a u ostalima je problem sa radijatorima. I pretpostavljala sam da se radi o kombinovanom problemu, i da ce morati majstori da krenu od podstanice pa po stanovima.
 
Postovane komsije,
Samo me zanima da li ce ikakva pravda stici ove kretene.
Kroz kucu duva kao da sam na avalskom tornju.
U blizini prozora u dnevnoj sobi se nije moglo sjediti, a o nekom grijanju i da ne pricam.
Vjerovatno ovo prija jedino zavjesama koje non-stop leprsaju.
Pozdrav
 
Da li je neko primetio, mozda, u kojim lokalima su novi izvodjaci koji su preuzeli prvi red zgrada? Receno je da su u lokalu kod br.26 ali ja nesto nisam primetila...
 
Današnjia situacija katastrofa.
Do jutros smo imali kakvo takvo grejanje a posle 10h jutros ništa, prava ladovina.
Čuvena majstorska "Kud ga dirah..."

Majstori bili, iz toplane bili, nazorni urgan bio, iz deneze bili, samo grejanja nema.
Doduše oni ljudi su do 19h čekali da puste grejanje iz toplane ali ništa pa otišli kući...

Očekujemo ih sutra...
Predlažem da mi koji nemamo grejanje krenemo da zovemo prodavca...
 
Ljubazni gospodin iz firme koja je radila grejanje u objektu čiji je izvođač Graditelj, koji takođe ima malu decu kao i mi, i potpuno nas razume i što bi se reklo - saoseća, ali uz to traži i razumevanje za njih/sebe...pa, REČE U PONEDELJAK: Upoznat je sa situacijom, već ima nekoliko prijava itd. NE VREDI DA MI VRŠIMO OZRAČIVANJE PO STANOVIMA, TO SE MORA URADITI IZ PODSTANICE! ZA TO JE POTREBAN KLJUČ! A KLJUČ SE NALAZI U TOPLANAMA! A TOPLANE, VEROVATNO, NA MENHETNU, OBZIROM DA JE NAJAVIO DA ĆE SE POSTUPAK SPROVESTI ZA VIKEND - NAJVEROVATNIJE !!!
Do tada, alternativni načini dogrevanja - vunene čarape, prsluci, širok osmeh, zlatan zub...i u kOlo!
 
Ajde Vi izvestaci oko situacije sa grejanjem dajte vise taj kontakt sa odgovornom firmom za grejanje i toplane. Hvala.
 
Broj koji sam ja zvala 011 2 500 607, prema instrukcijama sa oglasne table, koje je Izvođač ostavio pošto je spakovao kofere...Ne znam naziv firme niti bilo kakve detalje...
i molim bez imperativa!
 
Станујем у Интер-кооповој згради...Занима ме, у дневној соби(двособан стан, око 57 квадрата) колико имате ребара на радијаторима??? Наиме, код мене у дневној соби(са трп. 24,7 квадрата) постоји целих 19 ребара, и 6 скривених у кухињи(они су их сакрили радним делом) квадратура је 7,95 и улаз у стан 4,79. Дакле укупна квадратура је 37,44. А број ребара целих 19+6 скривених који ничему не служе. Да ли у другим становима сличне квадратуре у дневном боравку постоје два радијатора + 1 у трпезарији или не ?

П.С. Из прилично поузданих извора сам начула да су правили пројекат за грејање за 30% уштеде у И-кооп зградама наводно због добре изолације. А ко је ту профитирао?А ко ће да плаћа велике рачуне за струју(догревање) и грејање(?! :notok: ? :?: )?
 
baltazar":3f8wufd2 je napisao(la):
Станујем у Интер-кооповој згради...Занима ме, у дневној соби(двособан стан, око 57 квадрата) колико имате ребара на радијаторима??? Наиме, код мене у дневној соби(са трп. 24,7 квадрата) постоји целих 19 ребара, и 6 скривених у кухињи(они су их сакрили радним делом) квадратура је 7,95 и улаз у стан 4,79. Дакле укупна квадратура је 37,44. А број ребара целих 19+6 скривених који ничему не служе. Да ли у другим становима сличне квадратуре у дневном боравку постоје два радијатора + 1 у трпезарији или не ?

П.С. Из прилично поузданих извора сам начула да су правили пројекат за грејање за 30% уштеде у И-кооп зградама наводно због добре изолације. А ко је ту профитирао?А ко ће да плаћа велике рачуне за струју(догревање) и грејање(?! :notok: ? :?: )?

Brojno stanje je tu negde
odnos 20 d.soba / 4 kuhinja
S'tim što u hodniku i kupatilu ima one dve mao deblje cevi!?
 
Postovani,

zelim da apliciram za stan od 40ak kvadrata preko subvencionisanih kredita.

1. Kakva je procedura kad rezerisemo stan u GDS?
Raspitala sam se kod par banaka i one cekaju saglasnost ministarstva za subvencionisane kredite. S obzirom da je kapara 5%, a bezbrojne takse izmedju 1500 i 2000 eura, Sta se desava ako neko sve to plati, a drzava stopira ove vrste kredita? da li ce GDS refundirati pare od kapare?

Hitno mi treba misljenje, jer me iz jedne domace banke uveravaju da je sve manje para za ove kredite i da pozurimo sa prikupljanjem dokumenata.

Unapred hvala.
 
mara269":tnrp2cki je napisao(la):
Postovani,

zelim da apliciram za stan od 40ak kvadrata preko subvencionisanih kredita.

Maro
Malo ste promašili temu. To nam je u komšiluku i fizički i ovde na forumu
Treba da pratite http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=20&t=777
Puno sreće sa aplikacijom

Današnji 01.11 izveštaj podstanica.
Naša Deneza podstanica ima napredak.
Otkiven jučerašnji kvar automacki ventil koji je bio pod kontrolom Toplana.
Ventil je odradio zatvaranje vode na porast temperature (10h-11h) ali nije reagovao kada je zahladnelo.
Kako i uvek u korist naše štete?
'Naši' majstori nisu imali pristup naravno.

Kvar saniran sistem radi, još ima malih razlika u vertikalama čekamo sutrašnji dan koji treba da otkloni i te nedostatke.

Takođe pojačan izmenjivač koji je pre kvara glavnog ventila bio smetnja (veći otpor)

Situacija mnogo prijatnija danas u stanovima.

@Abaxial
Konsultuj pp.
 
Обавештење за станаре Жуте зграде коју је радио Интер-коп. У првом локалу код броја 40 налази се канцеларија у којој можете да пријавите недостатке у вези станова. Ова канцеларија је за број 38-40.
Што се тиче топлане која нам испоручује топлотну енергију они немају никакву надлежност на нашим објектима у наредне две године колико нам важи гаранција. За све кварове и проблеме надлежан је извођач радова којег треба да јуримо. Топлана је надлежна само за део мреже до подстаница.
Иначе моја супруга је јуче била у том локалу да пријави недостатке и гос. Петровић из града јој је рекао да ће ту бити док се све не заврши а барем код нас у улазу има доста да се ради.
 
Какви су стубови постављани данас испред првог реда зграда?
 
Стубови срама за неколицину градских челника.
 
Da li neko ima informaciju kada će u PLAVOJ zgradi (Interkopovoj) proraditi grejanje? Kada zovemo Agenciju svi su , kao, iznenadjeni što nemamo grejanje i sve kao nešto rade na tome, a RADIJATORI I CEVI SU POTPUNO HLADNI. U stanu je uveče hladno i vrlo neprijatno za sedenje. Da li ima šanse da im obustavimo plaćanje rata za stan dok nam ne osposobe grejanje i liftove u zgradi. Volela bih da mi se oglasi "tatica" po ovom pitanju.
 
Моје мишљење је да је само то сада ефикасан начин да се нешто постигне. Такође и правно утемељен, уколико као савесни уговарачи више пута писмено обавестимо продавца о озбиљним манама предмета купопродајног уговора (лифтови који намерно или случајно не раде, нефункционално грејање, лажна-увећана квадратура, неупотребљиве терасе...)

Иначе, др Марко Благојевић, директор Агенције за инвестиције, коме кабинет градоначелника прослеђује све моје дописе везане за силне брљотине које су направили са нашим становима, на једно од конкретних питања:

''Да ли Вам је познато да су у наше зграде уграђивани лифтови стране производње, што представља драстично кршење члана 247.1/а Одлуке о условима и техничким нормативима за пројектовање стамбених зграда и станова, (Службени лист Града Београда бр. 32/IV/83 и 5/88), који изричито предвиђа уградњу лифтова искључиво домаће производње? Ово кршење прописа има за последицу стављање појединих купаца у неравноправан положај, обзиром да је одржавање лифтова страних произвођача могуће поверити само једном (најскупљем) извођачу, сто је класичан пример наметања монопола и чисте уцене?''

...у писменој форми одговара дословце:

''Што се тиче уграђивања лифтова домаће производње, то је у овом тренутку немогуће, јер на територији Србије НЕМА производње лифтова.''

Наравно да сам одмах проверио ову тврдњу код ''Давида Пајића'' ( http://www.daka.rs ) и у директном телефонском контакту добио информације да лифтове и те како производе, монтирају и одржавају (до сада 40,000 комада!, од 1947. године). Дакле, човек или мисли да немамо интернет и телефон, или га је неко убедио да Дорћол није у Србији.

Понекад се изненадим колико мора бити безобразан неко ко може мислити да смо толико глупи??
 
Pa i seper liftovi se ugradjuju a dejlimicno se proizvode u srbiji jeli moguce da miskovic nije unistio daku
 
јесу срамни стубови..али која ће им функција бити?
 
Vrh