Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Evo da se oglasim.Juce smo uzeli kjuceve

Od nedostataka roletne ne funkcionisu fali 1 utcnica parket je samo jedanput lakiran

dasku za wc solju odma kupite novu jer je ova toliko mekana da se odmah iskrivi.

Trenutno radimo sobu od lodje do kuhinje.

Sto se tice podruma reklisu da ce kljuceve za ulazna vrata od istih da nam daju kad ofrmimo
kucni savet.
Za ormare od strujomera su to isto rekli pa morate da jurite elektricare da bi zapisali pocetno stanje

Kljucevi od sanduceta odgovaraju skoro polovini stanova ili su izmesani pa vam broj na sanducetu nece nista znaciti.

Od ulaznih vrata zgrade imaju samo 3 kljuca pa se spremite odma da ih narezete Pijaca N Beograd

U hodniku su jube bili PP aparati ali ih danas vec nema

Kljuceve od susionica i sve ostale dobijamo kad oformimo KUCNI SAVET

Za sada toliko.
 
@Matijevic: U hodniku su juce bili PP aparati ali ih danas vec nema.

Reci da se salis. Pa to je potpuno smesno, jer ko bi normalan krao PP aparate. Suludo.
 
@vsima

Svi sandučići su gotovo trenutno bili puni smeća tj reklama.
Svako je mogao da uđe u zgradu i to je to.
Ja čak mislim da su u mojoj zgradi jutros PP aparati bili na mestu.
Videću sutra kakva je situacija
 
vsima":3quy9fco je napisao(la):
@Matijevic: U hodniku su juce bili PP aparati ali ih danas vec nema.

Reci da se salis. Pa to je potpuno smesno, jer ko bi normalan krao PP aparate. Suludo.

Kradu ljudi sve sto se krasti moze. Narocito sto su vasi potpuno novi i ispravni.

U zgradama gde je OK savet stanara obicno se dogovore da u jednom stanu na jednom spratu bude PP aparat, i sve komsije znaju kod koga je. Bolje i tako, u hodniku nikad nece biti nijednog.
 
To za PP aparate mi je potpuno poznato. U zgradama u kojima sam stanovala je bio potpuno isti slucaj. Kada sam imala mali pozar u stanu, jer se zapalio televizor, nigde nisam mogla da pronadjem aparat, pa sam u dogovoru sa vatrogasnom sluzbom televizor gasila na terasi vodom. Uzas. Od tada razmislam o kupovini takvog aparata koji bi mi stajao u stanu, ali para uvek manjak.
Sto se tice susionica i ormana od strujomera, nije nelogicno da cemo kasnije dobiti kljuceve. Budimo realni, useljava se veliki broj stanova odjednom, zavrsavaju se poslednjih dana. Sve ce to leci na svoje za kratko vreme.

@matijevic
Od nedostataka roletne ne funkcionisu fali 1 utcnica parket je samo jedanput lakiran

Jedno mi nije jasno - kako ste utvrdili da je parket samo jednom lakiran, i jesu li vam to prihvatili kao primedbu?
 
Da li su kod nekoga bili ljudi u vezi sa popravkama po zapisniku? Kod nas bi trebali danas da dodju, pa videcemo sta ce da urade. Mora se priznati da su brzi. Moj odgovor gospodji koja je pitala pa da li je sve tako crno, da li nesto valja u stanovima, posto svi nesto kukamo. Nedostataka svakako ima, manje ili vise, ali daleko od toga da je sve crno. One ruzne cevi u kupatilu koje se vide gledala sam i po drugim stanovima koji se regularno prodaju na trzistu. Meni konkretno najvise smetaju one ruzne plocice, i okolina koja je po meni katastrofa , beton, beton, zemlja ,beton , zemlja i tako redom. Zamislite kada padne kisa pa se ona zemlja tj blato raznese svuda po naselju. I oni bunkercici za decu, sta li vec, izgledaju ocajno, ma celo naselje je uredjeno bezveze, a zelenila ni za leka, al sta da radimo nase je.Nadajmo se da ce se vremenom i to popraviti.
Pozdrav svima!
 
Da li bi neko mogao da mi kaze koje su tacno dimenzije trpezarije u jednosobnim stanovima?
 
Parket je katastofalan postoje razmaci i supljine izmedju parketa, to se iz aviona vidi da nije dobro uradjeno, sef gradilista Graditeljeve zgrade obecao je pred komisijom da ce to popraviti u najkracem roku. Videcemo da li ce tako i biti. Ne znam kako su prosli tehnicki prijem, na vratima od terase nema ni roletne ni venecijanera, kuhinjski prozor gleda u susionicu koja je zajednicka za sva 4 stana sto nije u redu, a nije ni bezbedno. Sitniji detalji kao sto su nenastelovani prozori, lose okreceni zidovi i slicno su u drugom planu, ali su evidentirani kao primedbe. Sve su ovo primedbe iz zgrade B3B11, a mislim da ni u drugima nije nista bolje. Sramota za ovu cenu koji smo "kvalitet" dobili. Od plocica, sudopere, kuhinjskog elementa, a o parketu da ne ponavljam. Veliki pozdrav drage komsije.
 
I da napomenem da smo primetili da ne postoji nijedna djubrijera ili kanta za otpatke u celom naselju, posebno tamo gde je parkic i setaliste, osim velikih kontejnera.
 
Mi smo sutra u 10 casova pozvani na primopredaju kljuceva i uocavanje nedostataka :)
Jel neko ima ideju gde da se postavi klima, osim na unutrasnjem zidu terase?


Pisao sam SBB-u pa evo odgovora na moje pitanje o njihovim uslugama u nasem novom naselju:

Poštovani,


Zahvaljujemo Vam na interesovanju za korišćenje naših usluga.

Ovim putem Vas obaveštavamo da smo od nadležnog sektora dobili povratnu informaciju da u naselju Dr. Ivana Ribara postoje tehničke mogućnosti za priključenje na našu mrežu.

Kada stanovi budu useljeni, akviziteri će Vas blagovremeno obavestiti i izaći na teren u cilju potpisivanja Ugovora.

Hvala Vam na razumevanju i ukazanom poverenju.


S poštovanjem,

Melanija Momčilović
Contact Center

T +381 11 330 52 52 F +381 11 330 52 83

Bulevar Zorana Đinđića 8a, 11070 Belgrade, Serbia
info@sbb.rs www.sbb.rs
 
Da li je parket veliki problem samo kod izvodjaca srednjeg reda zgrada ili u svim zgradama? Koliko se secam na to se nisu zalili pri useljenju u tri male zgrade.
Niko od novouseljenih komsija ne pise nista o opremljenosti stanova. Da li u srednjem redu zgrada ima kuhinjskih elemenata ili samo sudopere, da li ima ugradnih plakara i ostava?

Mislim da pored primedbi koje ce svako postaviti za konkretan stan Komisiji, moramo da nadjemo nacina za hitno formiranje Skupstine stanara. Izgleda da ce nas neblagovremeno formiranje Skupstine kostati puno vremena i nerviranja kasnije. Predlazem da se dogovorimo kako da na sam dan useljenja makar pokupimo telefone od buducih komsija i za nekoliko dana formiramo Skupstinu stanara. Onda bi mogli da sa koriscenjem liftova, susionica, podruma, ormarica za strujomere i sl. krenemo i pre samog fizickog unosenja namestaja.
 
Bio sam juce u stanu i u zgradama koje je gradila Zlatibor gradnja uveliko u stanovima postavljaju kuhinjske elemente s kliznim vratima i radnom plocom. Radna ploca postoji u dve varijante, pa kakva kome zapadne. Koliko sam razumeo to se postavlja u stanovima koji nemaju ostave, jer u ostavama vec postoje plakari od poda do plafona i od zida do zida.
dy3scx.jpg


2zdyrh2.jpg
 
Evo sad sam dosao iz stana posto pregradjujem sobu

Za PP aparate sen nesalim i pitacu sutra Ivanu kod koje su kljucevi da nisu mozda oni sklonili

Na vratima sam procitao da 19 dolaze elektricari i vodovodjije

20 za stolariju

21 farbari da otklone nedostatke

Za lak na parketu gledao sam ranije kod drugih ljudi kad suradili jedna ruka
izgleda matirano polu sjajno a sa dve ruke je kao staklo

Pozdrav do sutra
 
Ovo važi samo za pojedine ulaze zar ne.
Bilo bi glupo da svim ulazima zakažu u isto vreme.

Da dopunim Matijevića .
Slika govori...
 
PROVERILA SAM ZA PLAĆANJE I RATE i ona se plaća DO KRAJA AVGUSTA (tj. mesec dana od useljenja).
 
....a, da, nisam rekla da ja dobijam ključeve 30.7.12. (plava zgrada u I redu) i zato mi je prva rata kraj avgusta. Svi koji ste dobili ključeve ranije računate od tog datuma - 30 dana.
 
Da li neko moze da napise koja je visina od poda do plafona u stanovima? Hvala.
 
Postovani @zzolja

Kod mene je u B2.3.2 visina 2.57 m, ali nije iskljuceno da je razlicito i u istom ulazu a o drugim i da ne pricamo.
Inace, kljuceve smo preuzeli danas u 10:00.
Nismo imali neke posebne primjedbe.
Sve je dobro okreceno i parket je dobar.
Curila nam je voda na odvodu iz WC solje a u kuhinji nismo imali vodu. Majstor je dosao odmah i otklonio oba kvara.
Na jednom prozoru u dnevnoj sobi roletna nije mogla da se spusti do kraja i to ce doci da poprave.

Kao sto rece @vsr montirali su nam kuhinjski radni dio.

Svima koji su se vec uselili i koji tek treba da se usele zelim sve najbolje, svako dobro i zdravlje vasim
ukucanima.
Pozdrav !
 
Dakle, najgore smo prosli mi iz [highlight=]B3B1[/highlight], pre svega mislim da parket!
Ponadao sam se da cu najzad moci da promenim nadimak, ali on na zalost ostaje do daljnjeg.
 
@Matijevic komšija prosledi mi od Ivane broj da je nađem treba mi info za radijatore.
 
Nam su premestili radijator ne drugi zid, ako nekoga zanima to je kostalo 9000 din, deo parketa koji je ostecen jer je usla voda su uklonili i zamenice ga, a uradili su i osale sitnije popravke. Uglavnom to je to. Srecno svim novouseljenim komsijama!
 
Draga Kaca,

Napisali ste da ste premestili radijator na drugi zid.
Posto i mi to planiramo (kao i pregradjivanje), molim Vas, odgovorite: da li ima vode u sistemu za grejanje?

Hvala unapred i srdacan pozdrav od komsinice iz plave zgrade (kljuceve dobijamo 30.-31.jula).
 
Majstor za grejanje

Pronašla sam majstora za grejanje.
063 367 181 Ivan
Može da vrši prepravke na radijatorima i cevima bez pražnjenja sistema - nema curenja vode! :kk:
 
Plan stana

floorplanner.com

Na ovoj stranici možete da:
  • nacrtate plan Vašeg stana -tačne dimenzije.
    probate različite varijante sa novim pregradnim zidovima
    unesete nameštaj sa tačnim dimenzijama
    premeštate , merkate, maštate, menjate...

Ja sam se poigrala i stvarno sam zadovoljna.
Srećno komšije!
 
Vrh