Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Ljudi, blago nama ako je lift najveci problem u svemu ovome!
Razumem taticu, zivi u potkrovlju i lift mu je neophodan, razumem i one koje lift trenutno ne zanima, ali ljudi imamo stvarno bitnije probleme od liftova.
Tacnije buduci stanari broja 48!
Ned je nazalost u svemu bio u pravu, danas sam bio u stanu i parket je bas onakav kao u njegovom opisu. Svaki je*******..i casak zidova je ponovo gletovan, naravno nije okreceno to.
Stolarija, tragedija (mislim na klizna vrata i deo oko terase (ostalo nisam stigao da vidim).
Ocigledno je da su oni nama, ipak poklonili te stanove, a mi to jos ne znamo!

Da li neko, ima ideju da li na parket moze da se ulozi reklamacija, tacnije da li postoji nekakva mogucnost saniranja ili je tu pojeo vuk magarca? Da li takav parket u blizoj buducnosti moze da napravi veliki problem ili je "samo" stvar estetike?
 
Ма лифт ми треба САМО за селидбу, у томе је поента. Иначе најчешће идем пешице. Али тада не носим веш-машину на леђима.

Уколико је паркет у неким становима заиста тако лош, за неколико месеци ће бити још гори, када се још расуши и летвице скупе. Почеће и да се интензивно одлепљује, јер лепак није флексибилан и пуца. Инсистирајте да се и то обавезно унесе у записник о примопредаји. Продавац стана је обавезан да такве пропусте исправи (и ако се то догоди после неколико година). А онда поново цимање намештаја, па хобловање, прашина, лакирање, собе данима неупотребљиве...

У броју 52 нисам приметио такве ствари (извођач радова ''Денеза М''). Изгледа да су неки други баш фушерили на овом елементу.
 
Sto u prevodu znaci uselite se sada, a onda ako vas se sete, sete i doci ce da to saniraju, a onda sav namestaj u jednu sobu i tako u krug 15tak dana???
Ogadili su mi se toliko da mi se ni neuseljava...
 
zabrinut":2cnr0co1 je napisao(la):
Da li neko, ima ideju da li na parket moze da se ulozi reklamacija, tacnije da li postoji nekakva mogucnost saniranja ili je tu pojeo vuk magarca? Da li takav parket u blizoj buducnosti moze da napravi veliki problem ili je "samo" stvar estetike?

Nije problem samo estetike, @tatica je u pravu, vremenom se rasusi, rasklima, za 3-4 godine ces ga samo skupiti lopatom i stavljati laminat ili novi parket. Ako je stavljen najgori kao sto se vec pisalo da jeste najgori, pa jos lose odradjen, mozes da se zalis, ali sredjivanje parketa znaci iseljavanje celog stana.
 
hvala vam, utesili ste me! :)
jjoooooooojjjjjjjj

a, neka "seljacka" varijanta, tipa providnim silikonom popunjavati te supljine?
 
Изгледа да ће демонстрације после усељења бити масовније!
 
tatica":1ew14g4j je napisao(la):
Изгледа да ће демонстрације после усељења бити масовније!

ne verujem...
znas onu cuvenu Duska Kovacevica: "Da se u Srbiji raspise referenndum sa pitanjem DA LI U SRBIJU TREBA UVESTI KUGU bilo bi skoro 50-50"
 
zabrinut":6fpzejb9 je napisao(la):
hvala vam, utesili ste me! :)
jjoooooooojjjjjjjj

a, neka "seljacka" varijanta, tipa providnim silikonom popunjavati te supljine?

Ne moze, kad se hobluje, onda se pokupi ona piljevina i mesa se sa specijalnim lepkovima i onda se tim "gletuju" pukotine. Ako je parket lose odradjen njemu stvarno nema spasa. Moja drugarica je cak pri renoviranju uzela najskuplji, ali joj je lose odradjen, sad majstori kazu da bi morala da se menja i kosuljica...
Ako je los, najjeftinija varijanta je laminat, cisto da ne skripi i kad se previse rasklima iz njega pocne da izlazi prasina jer se onda kruni podloga ispod njega pri klecanju dascica.

Gledaj da se sto manje kreces po stanu da ti duze traje :D
 
Svojevremeno sam pisala o parketu oznake "VS" (van standarda) , a kod nas je upravo takav postavljen ...i to BUKOV. Ova klasa podrazumeva različite nijanse u jednom paketu, nejednake dužine letvica, godovi.....Inače, lakirali su ga lakom koji je koštao 500 din litar, a kvalitetan lak košta 3500,00 dinara od 1,5 l. Ovde nije problem u radu parketara već je kriv INVESTITOR koji je odobrio ovako nekvalitetan parket i lak (da bi cena radova bila što jeftinija i tako se ukalkulisali u neprofitnu cenu kvadrata). Propuste će te tek videti (i ne daj Bože osetiti na svojoj koži) kada su u pitanju ULAZNA VRATA U STAN (pervajz je stavljen na lajsnu od vrata) pa su takva vrata laka za obijanje- dovoljno je samo da ih malo jače gurnete ramenom i odvalite lajsnu sa sve pervajzom !!!! Ovakva su vrata JEDVA DOBILA SERTIFIKAT i potpuno su nebezbedna!!!! Naravno da je za to kriv INVESTITOR jer su ova vrata sigurno bila (zbog vidljive mane) JEFTINIJA od nekih drugih. Pa, šta hoćemo za 1048 evra, reći će vam nadležni!!!! Inače, ovaj forum čitaju nadležni iz grada (PROVERENO) i ne bi me čudilo da se sa nama i dopisuju(!!!) jer sam dobila informaciju od radnika sa gradilišta, na pitanje gde su nam koševi?, da su se "STANARI BUNILI pa su ih skinuli". Pitam se kako su nadležni saznali da smo se bunili? Pa, naravno, čitajući ovaj forum! S toga, PIŠITE ŠTO VIŠE O PROPUSTIMA U NJIHOVOM RADU KAO I O FUŠ OPREMI KOJU SU UGRADILI, ako je možda i kasno za neke stvari, da bar znaju da nismo ovce! P.S. Ugradjuju i plakare u stanove u koje to nisu ugradili, pa se zahvaljujem komšinici Kaći na želji da mi "jednog dana pokloni svoj", jer mi to neće trbati, obzirom da ću I JA DOBITI (tako "željeni" ) plakar.
 
....Inače, podržavam "taticu" i njegov predlog da se pusti lift prilikom useljenja iako , lično , imam 3 kupljene sitnice za stan i sem kutija sa garderobom skoro da nemam ništa teže od 5 kg. Meni tek sleduje kupovina nameštaja i bele tehnike i to će mi doneti njihovi radnici iz prodavnice i nije me briga kako će mi to uneti, obzirom da ću ih,svakako, častiti, a ako mi nešto unište u transportu, to ću im vratiti još na ulasku u stan. Treba samo da budemo razumni i ne guramo puno teških stvari istovremeno već da to unesemo iz par puta. Mislim da se u tom slučaju lift ne bi pokvario. Uostalom, i on ima (valjda!) neki garantni rok!
 
Potpuno ste me ubedacili sa ovim cinjenicama o parketu. Jer, isla sam logikom da slavine, prekidace, pa cak i ulazna vrata mozemo da zamenimo, ali da skidamo parket i stavljamo novi, to je vec previse. Postala sam tragicno nestrpljiva da vidim stanje parketa u buducem stanju. A, onda mi pade na pamet da posto su parket u prvom redu zgrada gde treba da se uselimo stavljali i lakirali pre nesto vise od mesec dana, posledice rasusivanja i odlepljivanja mozem da ocekujemo tek posle useljenja. Uzas.
Sto se lifta tice, sto vise citam vase postove, cini mi se da ste u pravu, i da liftovi treba da rade i pre nego sto se svi usele u stanove. Jer, upoznala sam ljude na potpisivanju ugovora koji se uopste nece useljavati u stanove, vec ce ih kao cuvati za decu, mali su im, nisu dobrog kvaliteta i sl. Sta to znaci, Skupstina svih stanara nece biti nikada formirana i liftove necemo ni koristiti? Meni, kao i MIMKI lift i ne treba, mi se useljavamo na prvi sprat, ali se slazem da je besmisleno da neko teglji do petog ili sestog sprata. Mislim da treba na neki nacin uzeti spiskove onih koji se useljavaju u pojedine ulaze i praviti odmah nakon podele kljuceva Skupstinu stanara, pa ko je tu, tu je. Onda ce ta Skupstina odlucivati o liftovima odmah i pustiti ih u rad. Verujem da je to pravno komplikovanije od ove moje prosto izlozene zamisli, zbog pecata Skupstine i slicnih procedura, ali verujem da dobrom voljom buducih komsija i skupljanjem njihovih potpisa, moze nesto da se uradi.
 
Ако су код првоусељених зграда, које су се доста дуже радиле, уочени фушераји, баш ме занима шта ће бити кад ја уђем у стан у Б3А3 који је збуџен у пар месеци. :kafa:
 
gradska vlast je rešila da nas uništi.Prvo ovi stanovi pa sad i bus plus a šta li je sledeće? samo još da kažu da su zgrade izgrađene na privatnom posedu i da moraju da ih ruše?!
 
daca":1fquk9wl je napisao(la):
Jer, upoznala sam ljude na potpisivanju ugovora koji se uopste nece useljavati u stanove, vec ce ih kao cuvati za decu, mali su im, nisu dobrog kvaliteta i sl.


Samo me interesuje kako su prosli na konkursu, ako imaju gde da zive i ako se nece useljavati. Nije u redu da stanovi zvrje prazni, a onoliko ljudi je ostalo ispod crte...
 
Pedja_Nbg":12luixuv je napisao(la):
Ако су код првоусељених зграда, које су се доста дуже радиле, уочени фушераји, баш ме занима шта ће бити кад ја уђем у стан у Б3А3 који је збуџен у пар месеци. :kafa:

na to sam i ja mislila kad sam pomenula primedbe na 200 listova
 
podsećam Vas da mesec dana OD UPLATE učešća i PDV treba da uplatimo I ratu za stan. Ja sam 4.7. potpisala ugovor i tada izvršila uplatu, a useljavam se 31.7. što znači da plaćam I ratu za stan (4.8.) iako ću u njemu boraviti samo 4 dana !!!! Kakav bezobrazluk!
 
Цео процес је тако безобразан, тако да ме ништа не чуди.

Иначе, пре неки дан сам обишао насеље и оно је чисти хорор. Траве и дрвећа ни за лек, само бетон, бетон и паркинзи. Не знам која бу******** је оно пројектовала. :kafa:
 
[box]Не знам која бу******** је оно пројектовала. [/box]

tri dame!
 
Pedja_Nbg":2rwkdncx je napisao(la):
Цео процес је тако безобразан, тако да ме ништа не чуди.

Иначе, пре неки дан сам обишао насеље и оно је чисти хорор. Траве и дрвећа ни за лек, само бетон, бетон и паркинзи. Не знам која бу******** је оно пројектовала. :kafa:

Pedja, mislim da gresis, meni naselje spolja deluje jako jako korektno, recimo mnogo je lepse od bloka 61 (Dr. Ivana Ribara). Trava i drvece, bice to posadjeno pretpostavljam u septembru, po ovoj vrucini bi bilo besmisleno saditi.

Sto se izgleda naselja nemam velike preimedbe, sve sem onog parkica za decu koji izgleda kao da je izgradjen `70-ih mi je korektno
 
zabrinut":20d41v9e je napisao(la):
Pedja_Nbg":20d41v9e je napisao(la):
Цео процес је тако безобразан, тако да ме ништа не чуди.

Иначе, пре неки дан сам обишао насеље и оно је чисти хорор. Траве и дрвећа ни за лек, само бетон, бетон и паркинзи. Не знам која бу******** је оно пројектовала. :kafa:

Pedja, mislim da gresis, meni naselje spolja deluje jako jako korektno, recimo mnogo je lepse od bloka 61 (Dr. Ivana Ribara). Trava i drvece, bice to posadjeno pretpostavljam u septembru, po ovoj vrucini bi bilo besmisleno saditi.

Sto se izgleda naselja nemam velike preimedbe, sve sem onog parkica za decu koji izgleda kao da je izgradjen `70-ih mi je korektno

Ја живим у блоку 62, и могу да кажем да је у односу на ово бисер просторног планирања. Једино је простор између првог и другог реда зграда колико толико ок. Има пар клупа (које нису ни пребрушене, него само провучене кроз дихт, па има гомила ситног трња), и оне играчке за децу...

Између другог и трећег реда зграда нема ниједно дрво и нема нимало траве, мада је остављено пар коцкица да се засади дрво, а после трећег реда зграда имаш отворен бетонски плато са паркингом, који се лети загреје на 50+ степени. Па кад још дуне ветар у тај ред зграда, то ће бити помор. Насеље као да је планирано да убије живот у њеним становницима.
 
To da nema zelenih povrsina je uzasno. Sve sam beton. Nadam se da samo nije vreme za sadnju, pa kako neko rece, da ce na jesen nesto biti posadjeno.
Ocekujemo od onih koji se danas useljavaju da nas obaveste o utiscima.
 
Ja sam u 63 bloku imam debeli hlad zahvaljujuci drvecu koje je zasadjeno pre 30tak godina.
Sve ostalo je bolje u novom naselju.
Naravno ovo je samo moje misljenje, ne moras da se slozis sa mnom
 
Vrh