Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Svima koji se prvi useljavaju zelim puno srece i da sto pre pocnu da uzivaju u SVOJIM stanovima. :)
 
Drage buduce komsije, zelim da vas obavestim da nas sadasnji komsija izradjuje plakare, kuhinje i druge namestaje po meri. Veoma kvalitetno.
 
Kad smo vec kod stolara jel neko ima neku preporuku za gipsdarske radove. Ja treba da radim dva pregradna zida u mom stanu sa gipsanim plocama.
Do sada sam nasao jednu povoljnu ponudu od 17 evra po kvadratu sa gletovanjem i jednim krecenjem. Sav materijal i ruke ulaze u cenu.
 
Poslednjih 10-tak meseci bilo je dosta priče o povraćaju PDV-a. Lično mislim da su male šanse da se ostvari to pravo. U Ugovoru je na više mesta pomenuta obaveza plaćanja PDV-a , ali nigde nije pomenuta obaveza vraćanja PDV-a, pa čak ni posle 20 godina, odnosno nakon celokupne isplate stana. Drugi deo učešća od 8% plaća se u roku od 15 dana od dana ostvarivanja prava na povraćaj PDV-a, a najkasnije u roku od 2 godine od sudske overe ugovora. To znači da mora da se uplati bez obzira da li je ostvareno pravo na povraćaj PDV-a. U članu 6 stav 2 se navodi da prodavac putem hipoteke potražuje
od kupca ukupnu cifru (cena stana + PDV). Kada sam tu ukupnu cifru podelila sa brojem kvadrata stana dobila sam cenu od 1.132 evra po kvadratu. Ne znam da li je u navedenoj mesečnoj rati uračunata kamata ili se ona posebno obračunava?
 
tatica":y8cbc114 je napisao(la):
Преградни зидови?
У свом стану све радим сам. Макар и погрешно.
Bravo Tatice i ja radim sam pa maker i pogrešno. Naravno uz klinca, kumove i ostalo :vops:

Abaxial":y8cbc114 je napisao(la):
Pitam jer ja jos nisam pozvan, pa ako nije problem da mi se pojasni.

Ako si u poslednjoj zgradi za useljenje zovu te sledeće nedelje tako sam čuo juče.

astir":y8cbc114 je napisao(la):
cyberserb":y8cbc114 je napisao(la):
Da li se ucesce i PDV uplacuju jednom ili se moraju popuniti dve uplatnice? Ovo je veoma bitno upravo zbog provizije, jer bismo mogli platiti dva puta po 5000. Da li neko pouzdano zna odgovor?

Meni je logično pošto je isti račun isti poziv na broj da bude jedan račun.
Kada vam ispostave račun za nešto plaćate i robu i PDV zajedno.
Valja pitati sutra kod potisivanja da se ne luta

[highlight=#FFFF00]Ovo ne važi! [/highlight] :notok: :bash:
Naše knjigovođe u gradu ne mogu da razdvoje uplatu ako je sabrana na jednoj uplatnici pa moramo da puknemo dve provizije od 2500 - 5000 kako ko ima banku. Više puta sam pitao juče.
Kostić rekao da je tako dobio info od finansija a ako neko želi da ide u uparavu u finansije pa da raspravi sa njima??!!
Izgleda da razvrstavaju po onom što upišemo u pozivu na broj i po svrsi plaćanja.
Glupo mogli su odmah po uplati da razdvoje sumu u odnosu 60% prema 40% i tih 40% da uplate kako pdv a nas da oslobode cimanja. Oni imaju obračun kod sebe. To je isto kako kada ne bi trgovac znao koliko treba da uplati PDV za prodate televizore a komplet privredu teraju da radi takav obračun.
 
lyly71":2ywhc6q7 je napisao(la):
Poslednjih 10-tak meseci bilo je dosta priče o povraćaju PDV-a. Lično mislim da su male šanse da se ostvari to pravo. U Ugovoru je na više mesta pomenuta obaveza plaćanja PDV-a , ali nigde nije pomenuta obaveza vraćanja PDV-a, pa čak ni posle 20 godina, odnosno nakon celokupne isplate stana. Drugi deo učešća od 8% plaća se u roku od 15 dana od dana ostvarivanja prava na povraćaj PDV-a, a najkasnije u roku od 2 godine od sudske overe ugovora. To znači da mora da se uplati bez obzira da li je ostvareno pravo na povraćaj PDV-a. U članu 6 stav 2 se navodi da prodavac putem hipoteke potražuje
od kupca ukupnu cifru (cena stana + PDV). Kada sam tu ukupnu cifru podelila sa brojem kvadrata stana dobila sam cenu od 1.132 evra po kvadratu. Ne znam da li je u navedenoj mesečnoj rati uračunata kamata ili se ona posebno obračunava?

Obaveza plaćanja PDV ide na teret kupca a uplaćuje se prodavcu. Prodavac plaća PDV sa svog računa državi tako da je to razlog što su ga više puta pomenuli.
Pravo povraćaja se dokazuje Poreskoj upravi pa samim tim nema veze prodavac sa povraćajem.
Zakon kaže da mora biti isplaćena ukupna suma računa dakle sve Roba + PDV.

E sada 'Grad' je mislio da će brže menjati PDV Zakon ali eto nisu.

Bolje bi bilo da su rekli ko uplati Učešće + PDV platio Gradu Investitoru a onda 80% duguje Gradu Kreditoru i tu je sve rešeno. Grad Kreditor podmiri ostatak od 80% i eto plaćenog računa. Naravno ovo sve papirno.
Ne treba izmena zakona.
Mi povratimo PDV za mesec dva i sve OK.

Ovako rizikujemo da za 2 godine ne usvoje zakon a mi da uplatimo na oruk 8% i čekamo čekamo ....

Uračunata je kamata u RATU. Podelite ostatak duga 80% sa 240 i dobićete manju cifra od RATE koja piše u Ugovoru.
 
Jucerasnja konverzacija u Gradskoj upravi:
- Ukoliko zakon o povracaju PDV za neprofitne stanove NE BUDE IZGLASAN, da li cemo morati da platimo PDV?
- Da.
 
DA LI JE NEKO PROBAO DA PLATI VIRMANOM PDV I UČEŠĆE ZA STAN I TAKO IZBEGNE PROVIZIJU? Mole se oni koji su izvršili pomenute uplate da nam JAVE gde je NAJMANJA PROVIZIJA.
 
Trezor NBS, Služba platnog prometa ili nekadašnji SDK (u Zmaj Jovinoj ulici i preko puta Poštanske štedionice, u Beogradu) naplaćuje 0,4 % provizije na iznos sa uplatnice. Provereno! Juče sam uplato...

To znači da ako uplatimo i na jednu i na dve uplatnice (učešće i PDV) biće ista provizija u zbiru.

Druga opcija je Moskovska banka na Terazijama (u Balkanskoj) za koju neko reče da je 0,3% provizija.

Inače, OBAVEZNO je uplatiti na dve uplatnice, učešće i PDV ponaosob - dobićete instrukcije vi koji još niste pa imate dilemu.

POzdrav i srećno useljenje svima. I nalaženje para za učešće naravno!
 
Postovane komsije,
U hypo banci je provizija 0.2 % od uplacenog iznosa za racune "840- ...", ali parice prvo trebate staviti na Rn pa poslije uplatiti, znaci nikako odmah kesom.
Pozdrav !
 
Sa elektronskim placanjem stvar stoji ovako:

Uplatili smo sudsku taksu elektronskim putem i stampali sa ekrana dokaz o transakciji. Tako nam je receno kada smo preuzimali nacrt ugovora i iznos sudske takse!
Ispostavilo se da taj papir NE VAŽI bez overe, tj. pečata i potpisa! Sudski veštak ne priznaje taj papir bez overe. U banci su se čudom čudili kada smo se pojavili sa molbom da nam overe papir. Čemu onda služi elektronsko bankarstvo ako moram da idem u banku?
Provizija za transakciju (na 28.000) bila je 71 din. U banci su mi uzeli 100 din za potvrdu i 20 dinara kao proviziju za plaćanje. Pitam se kada će zakonski propisi u ovoj zemlji biti u skladu sa stvarnim životom!
O izgubljenom vremenu i živcima (ono malo što je preostalo) da i ne govorim.
Raspitajte se o elektronskom plaćanju da ne prođete kao ja.
 
Danas sam uplatila ucesce i PDV na dva posebna naloga u ALPHA banci, Maksimalan iznos provizije je 3.000 dinara koliko sam platila za ucesce a za PDV OKO 2.750 DIN.
 
Molim komšije koji su vec platili da nam jave :Koji je iznos takse za 1,5 soban stan od 53m ? Koliki je otprilike iznos pdv-a i učešća?Unapred hvala! :)
 
makicaci":3qj2xczy je napisao(la):
Sa elektronskim placanjem stvar stoji ovako:

Uplatili smo sudsku taksu elektronskim putem i stampali sa ekrana dokaz o transakciji. Tako nam je receno kada smo preuzimali nacrt ugovora i iznos sudske takse!
Ispostavilo se da taj papir NE VAŽI bez overe, tj. pečata i potpisa! Sudski veštak ne priznaje taj papir bez overe. U banci su se čudom čudili kada smo se pojavili sa molbom da nam overe papir. Čemu onda služi elektronsko bankarstvo ako moram da idem u banku?
Provizija za transakciju (na 28.000) bila je 71 din. U banci su mi uzeli 100 din za potvrdu i 20 dinara kao proviziju za plaćanje. Pitam se kada će zakonski propisi u ovoj zemlji biti u skladu sa stvarnim životom!
O izgubljenom vremenu i živcima (ono malo što je preostalo) da i ne govorim.
Raspitajte se o elektronskom plaćanju da ne prođete kao ja.

Ocigledno je da je ovaj nacin skroz stupidan ali najjeftiniji, mozes li mi objasniti proceduru sklopanja Ugovora o korišćenju usluga elektronskog bankarstva za fizička lica i za koje vreme se to moze zavrsiti? Hvala unapred!
 
Taksa za overu ugovora za moj sta od 58 m2 je 30500 din. A ucesce i pdv su 12100evra.
 
Diana":c6cki3vj je napisao(la):
Molim komšije koji su vec platili da nam jave :Koji je iznos takse za 1,5 soban stan od 53m ? Koliki je otprilike iznos pdv-a i učešća?Unapred hvala! :)

1.5 stan 52,93m2 taksa 28.673,00 din
ucesce od 20% 11.098,04eur tj
12% ucesca 6.658,83eur
8% PDV-a 4.439,22eur
rata 194,39eur
 
Ja sam koristio elektronsko i platio od kuće.
Koštalo me je 0,2% tj 2550 din i jedna i druga uplatnica zajdno.
Otišao sam u banku i naručio potvrdu koja je ista kako uplatnica
samo štampaana na A4 papitu i overena potpis pečat banke.
Raiffeisen banka izgleada ima najpovoljnije ali ako nemate račun ne znam kolko traje otvaranje i dali se za 2500-3000 isplati menjati banku a možda mora i plata da legne? Treba svakako proveriti kod banke.


Abaxial":225g4dl7 je napisao(la):
Ocigledno je da je ovaj nacin skroz stupidan ali najjeftiniji, mozes li mi objasniti proceduru sklopanja Ugovora o korišćenju usluga elektronskog bankarstva za fizička lica i za koje vreme se to moze zavrsiti? Hvala unapred!

Elektronsko za koje ne mora da se radi čip kartica već sve ide na Web sa pass - pin kombinacijom ili eventualno Token završava se pri potpisu ugovora tj koliko traju formalnosti. Kada dođeš kući radi sve.
Treba napraviti malu probu prebaciti na neki mali iznos čisto da se uhodate kako se popunjava.

Dali bi ti nekom verovao kada znaš da u običnom paint-u može sve da se napravi ili povuče nalog pre realizacije.
Dakle pečat banke i potpis po konačnoj realizaciji transakcije - prvi prolaz kliringa.
 
Za Abaxiala
Ugovor o e-bankingu je sklopljen kod Postanske stedionice. Nikakvi posebni uslovi nisu potrebni. Dobila sam jednu spravicu koja se zove token i na kojoj se svakih 60 sekundi menja sestocifrena sifra koja sluzi za identifikaciju. Menja se na 3 godine. Mesecna nadoknada je 100 din. Provizija za placanje racuna je 0,25%, minimalno 10.00 din. Prenos na drugi tekuci racun je besplatan. Placam godinama racune (telefon, internet i sl. i nemam primedbe).
 
Пре уплате проверите и у Findomestic банци, изгледа да су повољнији и од Алфа-банке и од трезора:

6.4. Uplata u gotovom fizickih lica u korist racuna pravnih lica
6.4.1. racun pravnog lica u Banci Bez naknade
6.4.2. racun pravnog lica u drugoj banci
6.4.2.1 za iznose uplata do RSD 10.000,00 50,00 RSD
6.4.2.2 za iznose uplata od RSD 10.001,00 do 500.000,00 RSD 0,50% min. 60,00 RSD
6.4.2.3. za iznose uplata od RSD 500.000,00 do 1.000.000,00 RSD 0,24%
6.4.2.4. za iznose uplata preko RSD 1.000.001,00 0,15% max. 5.000,00 RSD

Линк:

http://www.findomestic.rs

и у дну почетне странице кликните на ''тарифе и накнаде''.
 
da li neko ima NOVU informaciju o tome gde je NAJMANJA PROVIZIJA ?

da li je neko danas pozvan?
 
Vrh