Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Pozdrav buducim komsijama! Na zalost skoro sam otkrio ovaj forum i ovu (nasu) temu.
Mi cekamo da se uselimo u jednoiposoban stan u poslednjem redu zgrada. Krajem marta smo bili do naselja s namerom da vidimo svoj stan, medjutim kako je bio neradni dan i cuvar nije imao kljuceve ulaza nase zgrade, uspeli smo da udjemo samo u nezavrsenu zgradu u prvom redu. Lako smo pronasli stan koji je po rasporedu i kvadraturi identican nasem, jedina razlika je sto nas stan ima spajz i bocni prozor , a ovaj nije imao.
Ono sto mi je upalo u oci su jako lose razvucene cevi grejanja (u spavacoj prolaze po sredini zida odozdo na gore sa skretanjem u donjem delu do radijatora i skretanjem gore do spoljnog zida pa do stana iznad?!?)
 
Ово су сјајне вести ако се заиста испостави да није предизборна патка. Толико пута су нас слагали да више никоме ништа не верујем. Једино разлог због кога ми ово звучи уверљивије је чињеница да овом "патком" не добијају много гласова. Обилазница, мост и слични пројекти су за сликање. наше зграде нису, а могле су да буду. Ко зна ко је заказао у тој машинерији. На крају крајева није ни битно. Једино ми није јасно зашто ова одлука није могла бити донета пре 3 или 6 месеци. О овом решењу проблема ПДВ-а смо дискутовали на овом форуму толико пута. Смањење учешћа са 20% на 12%, по поврату ПДВ-а све то лепо уплатимо на рачун града. Просто као пасуљ. Надам се да ће стварно бити тако.
 
@Abaxial
Stanovi s ovako ocajno izvedenom instalacijom se nalaze u zgradi u prvom redu. Ne mogu sa sigurnoscu da napisem koji je ulaz niti znam oznake ulaza, ali evo potrudio sam se da obelezim na slici. Znaci stan je u toj zgradi u jednom od ta tri zaokruzena ulaza.



U kom redu se nalazi vas stan i jel takodje jednoiposoban?
 
I nama je stigao dopis od gradonačelnika...post expresom!!!! :D Da li su se predomislili kada su sveli računicu da im naši "glasovi" mogu dobro doći ili ...BILO KAKO BILO, samo da to bude sprovedeno u delo!!! :kk: Sve se može kada se hoće,samo treba malo dobre volje i razumevanja.
Pozdrav svim komšijama, a posebno učesnicima na protestima.
 
Ја нећу да се радујем,јер ипак су сада избори.....али ово је свакако помак :|
 
Stvarno mi nije jasno zašto kada je već doneto ovakvo rešenje nije moglo bidi doneto i da prilikom uplate 20% grad proglasi da si investitoru-Gradu isplatio stan a da si kreditoru-Gradu dužan 80% na rate.
Nije mi jasno u čemu je razlika?
Ovako su "papirno" dali 8% a onako bi dali "papiro" 80%.

Jedino ako nje pa dobićemo na kursnoj razlici...

To samo dokazuje da je sve stvar u odluci "ja presekao" ...
Pa i zakone pišu ljudi a tumače ih isto ljudi mada neki za njih kažu da nisu bas jer su to advokati :lol: :bash:

Bitno je da se nešto dešava pokrenulo se sa mrtve tačke i nagađanja, postoji bar dopis sa ovom odlukom.

PS: Mogao bi neko ko je dobio ovaj papir kako je naslovljen dali je dopis rešenje ili odluka?
 
vsr":326wvvey je napisao(la):
Ono sto mi je upalo u oci su jako lose razvucene cevi grejanja (u spavacoj prolaze po sredini zida odozdo na gore sa skretanjem u donjem delu do radijatora i skretanjem gore do spoljnog zida pa do stana iznad?!?)

@vsr,
Pretpostavljam da je ovaj stan sa slike na prvom nivou a ispod stana su lokali. Ta razlika od prozora do cevi koje idu dole u pod je prostor koji je uvučen sa lokalima pogledajte sliku. Projektant nije želeo da toplovodna instalacija za grejanje ide van objekta pa je na tim nivoima izvedena ta kerefeka. Ako je vaš stan na višljm nivou nemate taj problem.


slikano početkom marta 2012.
 
За све који јуче нису били код куће или су мењали адресу, ово је садржај дописа, који је нама јуче поштар донео на врата.

„Поштовани,

На основу разговора са вашим представницима град Београд је поднео иницијативу републичкој Влади за промену закона који регулише повраћај ПДВ-а купцима непрофитних станова. Иницијатива је прихваћена, Влада је усвојила предлог закона и упутила га на усвајање Скупштини Републике Србије.

Сви заједно смо, на основу уверавања које су нам дали надлежни, очекивали да се тај усаглашени текст нађе на седници републичког Парламента пре избора, укључујући ии амандман који регулише укидање ПДВ-а на беби опрему, који чини саставни део истог Закона. На жалост, та очекивања нису се остварила и сада остаје да сачекамо нови сазив, који ће утврђени текст разнатрати на једној од првих седница Парламента.

Користећи овлашћење које ми Закон о главном граду даје, донео сам одлуку да се до усвајања закона и повраћаја ПДВ-а омогући сваком купцу стана неплаћање редовних месечних рата.

Ту могућност већ користе они који су се раније уселили у своје станове и потписали Анекс уговора.

Јуче сам обишао градилиште на локацији западно од улице Др Ивана Рибара, где се гради ваш будући стан и уверио се у разговору са извођачима да ће сви станови бити спремни за усељење почетком јула ове године. Уколико до тада Закон не буде ступио на снагу, вама ће почетно учешће бити умањено за износ ПДВ-а, а разлику ћете уплатити када вам ПДВ буде враћен.

На тај начин ћете и ви бити изједначени са купцима свих осталих станова у Србији.

С поштовањем, Потпис и печат градоначелника“
 
@Sofija

Hvala!

Mi nismo dobili dopis svaka pošta nam kasni 2-3 dana.
Ovo je više neko obaveštenje sa potpisom gradonačelnika.
Znači da jeinicijativa uspela
 
Pozdrav svima,

Da li neko ima informacije da može da se zameni stan? Veći za manji i manji za veći
 
Danas je neobicna situacija na gradilistu. Radnika ima na sve strane.
Ne bih da licitiram koliko sam radnika video, ali sve lici na gradiliste sa normalnim broj radnika. Najvidljiviji rezultat je postavljanje skela i na poslednju zgradu na gradilistu. Sada vec deluje da se poslovi privode kraju i da postoji sansa da se sve zavrsi prema rokovima koje smo dobili postom od Gradonacelnika.


dsc0715.jpg


dsc0718.jpg
 
Abaxial":3st2nh25 je napisao(la):
@vsr, ja sam upravo u obeleženim ulazima B3A3 koje izvodi nesrećni Interkop, a u toj zgradi ima 4 ulaza, ti si obeležio tri. Sve jedno, moj stan je 1,5 soban - 53,5m2 sa terasom i video sam dosta loše izvedenih detalja za razliku od identičnih stanova koje je izvodio Zlatibor mnogo kvalitetnije u kako sam shvatio tvojim ulazima. Već sam jednom čuo da u Vašim zgradama koje je izvodio Zlatibor postoji špajz dok u mojim toga nema - o čemu se radi (da li je projekat drugačiji ili nesrećni Interkop zakida i na tome?). Jedino što mogu uočiti da moj stan nema dimnjak tu gde je špajz nego na suprotnom zidu uz sudoperu. Evo kakav je moj raspored....
http://www.dodaj.rs/f/3f/k2/3Ug7k7Ah/screenshot.png

Stanovi su nam gotovo identicni, jedina razlika je u tom spajzu koji ima skoro 3 kvadrata pa je ukupna kvadratura 56,40m2
Recite mi da li se vas stan nalazi kod kucista lifta ili sa suprotne strane? Kada smo birali stan primetili smo da stanovi koji se nalaze uz kuciste lifta imaju pripadajuci spajz za razliku od stanova suprotno od lifta. Vec smo ziveli u stanu do lifta i to u jednoj od prvih zgrada na Novom Beogradu sa starim liftom pa iz iskustva znamo da ne pravi posebnu buku te smo se odlucili za taj stan do lifta zbog ostave. Kada smo obilazili zgrade primetili smo da od lifta do stana postoje dva zida, zid stana i zid samog kucista u kome ce biti lift sto mi se svidelo.

Nisam upucen koja je firma gradila koju zgradu, pa ako vi, ili bilo ko od komsija zna molio bih da napise. Takodje ako neko zna koliki ce biti podrumi neka napise.

Na slici mozete videti ovo o cemu sam pisao u vezi ostave i lifta



@astir
U pravu ste, cetiri stana koja sam obisao jesu iznad lokala. Inace moj stan nije u prvom redu i nije na nizim spratovima. Pozdrav.



@Abaxial
stan sa slike i drugi stanovi koje sam obisao su ulaz bas kod ovog krana na prvoj slici koju je Ljubomir postavio
 
има ли лифт у свим зградама,на то нисам уопште обратио пажњу?
 
astir":3c56m1sf je napisao(la):
@Sofija

Hvala!

Mi nismo dobili dopis svaka pošta nam kasni 2-3 dana.
Ovo je više neko obaveštenje sa potpisom gradonačelnika.
Znači da jeinicijativa uspela


Cim ste dobili dokument sa potpisom gradonacelnika,to znaci da cete biti ispostovani oko toga za sta se borili.Nama je oko Zvezdarske sume posle svog dopisa koji je bio takodje sa licnim obecanjem i potpisom bio korektan.

Jedino je zalosno sto su dan pred izbore odlucili da vas udostoje odgovora.
 
@Bosko
Koliko ja znam u svim zgradama postoji lift.


@Sofija
Hvala sto ste objavili sadrzaj pisma jer meni nije stiglo. Mada obecanje (politicara) ludom radovanje :)
 
Da li neko moze da mi kaze kada se placa ucesce ,koliko imamo fore nakon uselenja,jako mi je bitno da znam. DA li se zna nesto u vezi garaza ,da li se iznajmljuju ,kupuju ili sta god ,kako doci do garaza. Pozdrav buducim komsijama.
 
@milanka
Прво се уплаћује учешће па се онда добијају кључеви стана.Прво Вас позову,обавештавају вас о износу који је потребно уплатити,месечним ратама и у року од 15 дана закажу термин када треба донети све што је потребно да би се преузели кључеви. тако је мом комшији било у децембру 2011.(последње усељење)
 
Ja nista ne verujem dok ne vidim kljuceve u rukama, zanimljivo sve te informacije poslednji dan pred izbore, hm???
 
Hvala Bosko ,da li imas informaciju o gara zama kako doci do njih i koje su cene
 
Bice izgradjeno oko 200 garaza, koje se ne mogu kupiti vec se iznamljuju od JKP parking servis.
 
за гараже стварно..баш ништа не знам :(
 
Vrh