Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Koliko znam u slopu stana se dobijaju plakari u ostavi, ko je ima, bojler u kupatilu, sudopera, i to je to, za drugo ne znam, pozdrav Bosku
 
Ovo što je postovao mimmy skroz je drugačije u onosu na našu situaciju



Moguće je da je veći stan u pitanju možda i oni na dva nivoa. Bio sam i u jednom od njih oni su i po rasporedu dosta drugačiji.
 
astir":2l1ccez5 je napisao(la):
Ovo što je postovao mimmy skroz je drugačije u onosu na našu situaciju



Moguće je da je veći stan u pitanju možda i oni na dva nivoa. Bio sam i u jednom od njih oni su i po rasporedu dosta drugačiji.
ово је мањи стан?
 
astir":31uh51u3 je napisao(la):
Ovo što je postovao mimmy skroz je drugačije u onosu na našu situaciju



Moguće je da je veći stan u pitanju možda i oni na dva nivoa. Bio sam i u jednom od njih oni su i po rasporedu dosta drugačiji.

Jeste, ovo je veći stan ali nije na dva nivoa. Baš je totalno drugačije....
 
OVO JE DANAS OBJAVLJENO NA SAJTU GRADA
Четвртак, 03. мaj 2012.

Купцима непрофитних станова омогућено да не плаћају рате до усвајања закона и повраћаја ПДВ-а


Градоначелник Београда Драган Ђилас донео je одлуку да се до усвајања закона и повраћаја ПДВ-а купцима непрофитних станова у Београду омогући неплаћање редовних месечних рата. Ту могућност моћи ће да користе купци 730 станова, а већ је користе они који су се раније уселили у своје станове и потписали Анекс уговора.

Наиме, на основу разговора са представницима купаца град Београд је поднео иницијативу републичкој Влади за промену закона који регулише повраћај ПДВ-а купцима непрофитних станова. Иницијатива је прихваћена, Влада је усвојила предлог закона и упутила га на усвајање Скупштини Републике Србије.

–Сви заједно смо, на основу уверавања које су нам дали надлежни, очекивали да се тај усаглашени текст нађе на седници републичког Парламента пре избора, укључујући и амандман који регулише укидање ПДВ-а на беби опрему, који чини саставни део истог Закона. На жалост, та очекивања нису се остварила и сада остаје да сачекамо нови сазив, који ће утврђени текст разматрати на једној од првих седница парламента. Јуче сам обишао градилиште на локацији западно од улице Др Ивана Рибара, где се гради ови станови и уверио се у разговору са извођачима да ће сви станови бити спремни за усељење почетком јула ове године. Уколико до тада Закон не буде ступио на снагу, купцима ће почетно учешће бити умањено за износ ПДВ-а, а разлику ће уплатити када ПДВ буде враћен. На тај начин они ће бити изједначени са купцима свих осталих станова у Србији - каже градоначелник Ђилас.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1503715
 
Inace i mi smo danas obisli gradiliste negde oko pola dva taman kada je dosao Interkop-ov autobus sa tridesetak radnika koji su dosli da rade. Takodje smo u razgovoru sa pristnim licima na gradilistu saznali da je rok da se zavrsi asvaltiranje i fasade 10. jun a kao datum useljnja jedan radnik je pomenuo 5.avgust kaze objacljeno je i na internetu. U nastojanju da proverim tu informaciju o 5-om avgustu naidjoh na ovu prethodnu objavljenu na sajtu Grada.
I sada se pitam vezano za PDV da li iz prethodnog sledi da cemo uplatiti samo 20% od kojih ce 8% biti za PDV.
KAKO STE VI RAZUMELI OVU GRADONACELNIKOVU IZJAVU?
 
Ako je ovo tacno: ''купцима ће почетно учешће бити умањено за износ ПДВ-а'' onda je to sjajna vest.

Evo dodatne vesti: http://www.mondo.rs/s243305/Info/Za_neprofitne_stanove_Djilas_zamrzao_rate.html

... On je naveo da je juče obišao gradilište na lokaciji zapadno od ulice Dr Ivana Ribara, gde se grade ovi stanovi i uverio se u razgovoru s izvođačima da će svi stanovi biti spremni za useljenje početkom jula.

Znaci sada se pominje pocetak jula. SJAJNO.

I sto je jos vaznije Dragan Dj. je opet obisao gradiliste. Eh da je to poceo da radi pre neki mesec mi bi vec bili u stanovima.

Sto se tice prethodnog posta nigde ne mogu da nadjem na sajti Inter-copa podatak o 5. avgustu. Ako neko ima informaciju o tome neka je okaci.

Da li neko ima informaciju o tome kada se odrzava II krug izbora za gradonacelnika. Mozda ih Dragan Dj. pritisne da zavrse stanove do tada.
 
Pominje se odluka, da li se radi o zvanicnoj Odluci ili o neobavezujucoj izjavi u zadnjem danu predizborne kampanje?

Ja ovo tumacim da cemo od 20% za ucesce, sada platiti 8% PDV i ostatak 12% ucesce, a kada nam vrate PDV uplaticemo razliku za ucesce.

Ne svidja me se sto nije pomenuo proizvodnu cenu kvadratnog metra.
 
Ovo su divne vesti i ja bih stvarno voleo kada bih mogao da mu verujem.Ipak je ovo predizborna kampanja.Inace,nema drugog kruga za izbor gradonacelnika,on se ne bira direktno,vec ga bira gradska skupstina.Nadajmo se da ovo nece biti kao njegova ranija "obecanja-ludom radovanja".
 
Ако има неко ко је прихватио и склопио анекс уговора замолио бих га да нам каже како је градска администрација протумачила сам анекс.
 
Danas je bio sastanak celnika grada sa izvodjacima radova. Trajao je vise od dva sata, naredjeno im je da sve mora biti zavrseno do kraja juna. Informaciju smo dobili od prijatelja iz cipa koji vrsi nadzor.
 
vsima":7g5uap75 je napisao(la):
Ako je ovo tacno: ''купцима ће почетно учешће бити умањено за износ ПДВ-а'' onda je to sjajna vest.

Evo dodatne vesti: http://www.mondo.rs/s243305/Info/Za_neprofitne_stanove_Djilas_zamrzao_rate.html

... On je naveo da je juče obišao gradilište na lokaciji zapadno od ulice Dr Ivana Ribara, gde se grade ovi stanovi i uverio se u razgovoru s izvođačima da će svi stanovi biti spremni za useljenje početkom jula.

Znaci sada se pominje pocetak jula. SJAJNO.

I sto je jos vaznije Dragan Dj. je opet obisao gradiliste. Eh da je to poceo da radi pre neki mesec mi bi vec bili u stanovima.

Sto se tice prethodnog posta nigde ne mogu da nadjem na sajti Inter-copa podatak o 5. avgustu. Ako neko ima informaciju o tome neka je okaci.

Da li neko ima informaciju o tome kada se odrzava II krug izbora za gradonacelnika. Mozda ih Dragan Dj. pritisne da zavrse stanove do tada.

Nema vise direktnih izbora za gradonacelnika, odavno.
Gradonacelnika bira Skupstina Grada Beograda.
 
Evo clanka u Blicu: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/32...ati-rate-do-usvajanja-zakona-o-povracaju-PDVa
I Studio B se oglasio: http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=76221

Cak pominju i nase proteste: ''Kupci neprofitnih stanova su u nekoliko navrata organizovali proteste na kojima su zahtevali da im se omogući povraćaj PDV-a, kao i to da nadležni saopšte tačan datum kada će izgradnja tih stanova biti završena''.

Izgleda da ce se ipak placati 12% ucesca:
''Ukoliko do tada Zakon ne bude stupio na snagu, kupcima će početno učešće biti umanjeno za iznos PDV-a, a razliku će uplatiti kada PDV bude vraćen. Na taj način oni će biti izjednačeni sa kupcima svih ostalih stanova u Srbiji - kaže Đilas''.
 
Citajuci ove izjave g-dina gradonacelnika, jasno je da je opet slabo obavesten. Pogledajte svi, na pocetku izjave kaze da ce i ostalih 730 neuseljenih kupaca imati pravo da ne placaju rate gradu do povracaja PDV-a, a onda na kraju kaze da cemo platiti umanjenu cenu ucesca.
Meni bi mnogo znacilo da ne platimo taj famozni PDV, jer te pare moram da pozajmim neposredno pre placanja, samo ne znam od koga i na koliko. Bilo bi odlicno kada stvarno ne bi davali vise od 20% pred useljenje.
Ostaje nam da cekamo i vidimo sta ce biti. Ali bi molila nekog od onih koji su vec useljeni da nam kaze da li su morali da plate i ucesce i PDV pre nego sto su dobili kljuceve?
Slazem se sa sofijom da je cudno sto se ni u jednoj izjavi ne pominje cena kvadrata, a znaju je sigurno. Sta li nam spremaju?
 
Када сам се ја уселио био је услов да се плати и учешће и ПДВ да би се добили кључеви.
 
Danas u blicu i novostima clanak o tome kako je gospodin gradonacelnik odobrio da se PDV vraca kroz rate za one koji su se vec uselili do donosenja zakona o povracaju PDV-a. A onda otvorite drugu stranu tih istih novina i velikim slovima se pise o useljavanju 80 porodica u stanove u naselju Stepe Stepanovica. Strasno je to sto su ti stanovi poceli da se grade mnogo posle nasih.
Mene je iskreno strah sta ce biti sa nama kada se izbori zavrse.
 
U izjavi gradonačelnika prepoznajem dve različite stvari.
U prvom delu se pominje obustava u plaćanju rata, a u drugom delu ne plaćanje PDV-a, odnosno ukupno 20% učesća bez PDV-a.
Nadam se da se prvi deo izjave vezuje za one koji su se već uselili, dok se drugi deo izjave odnosi na nas koji tek treba da kupimo stan.
Takođe se nadam da većina deli ovo moje mišljenje, jer je to u ovom trenutku najbolje rešenje za sve nas.
Pozdrav svima iz naselja, a posebno za komšije iz B3A1.2
 
Upravo sam dobila postekspresom dopis gradonacelnika o neplacanju PDV-a do usvajanja naseg amandmana. Jos da se uselimo... Ipak, sve nije bilo uzalud. Pozdrav, ako Bog da, svim komsijama
 
Svi, po zakonu moraju prvo da plate PDV ,pa da čekaju povraćaj novca. Naravno da nam je to prvi stan moramo i državi da dokažemo gomilom dokumenata. Mi, ranije useljeni, smo svi platili PDV, jer drugačije nismo mogli da uđemo u stan. Vama će,( bar se nadam da neće opet slagati) biti data mogućnost da platite učešće od 12%, što je dobro. Ali i Vi ćete morati da platite PDV. Dok se na sednici Skupštine ne usvoji izmena tj. dopuna Zakona,svi ćemo čekati naš novac. Koliko će ko izgubiti na razlici kursa-videćemo. Dosta useljenih je potpisalo Aneks ugovora o zastoju plaćanja rata u vrednosti plaćenog PDV-a. Ljudi su ili dužni, ili ne veruju više nikom,ili ... Aneks je korektan, ali svakako mi smo ti koji snosimo gubitak u razlici kursa. Pa kako se kome zalomi. Sve cifre su vezane za evro pa šta bude. Mi u Vojvođanskoj 11-15 smo najskuplje plaćali kvadrat (1.097,00 bez PDV-a) pa su naši gubitci sa svakim kvadratom veći. A verujte ništa nam stanovi nisu kvalitetniji. Svakako želim Vam da se što pre uselite i uživate u SVOJIM stanovima. Pozdrav!
 
Јасмина,
можете ли да поделите са будућим комшијама детаље дописа који сте добили?

Ја сам предлагао овакво решење у посту 341, од 28.3., али тада је то било немогуће или се тако чинило. Међутим уз мало добре воље и разума, може се пуно тога направити.
Поздрав за будуће комшије!

Jasmina":260kpceh je napisao(la):
Upravo sam dobila postekspresom dopis gradonacelnika o neplacanju PDV-a do usvajanja naseg amandmana. Jos da se uselimo... Ipak, sve nije bilo uzalud. Pozdrav, ako Bog da, svim komsijama
 
Pozdrav svim forumašima!

Takodje kao i Jasmina dobio sam poštom obaveštenje od Gradonačelnika, koje je inače već saopšteno medijima, a odnosi se na useljenje zapadno od ul. Dr Ivan Ribar i PDV.

Ocenjujem ovo kao pozitivno i nešto što daje veru u pozitivno rešenje. :)
 
Pozdrav svim komsijama!

Takođe, kao Jasmina i Željko, obavestenje je stiglo i na moju adresu. Pretpostavljam da je poslato svima koji treba da se usele u narednom periodu, i to je zapravo ista informacija koja je juče objavljena na sajtu grada.

Nadam se da će se sve ostvariti na način i prema rokovima koji su tamo navedeni.
 
Dobila sam i ja to pismo, deluje kao predizborna propaganda. Sta li ce na kraju biti, plasim se da cemo morati da sacekamo i dozivimo.
 
Изгледа да је градоначелник најзад схватио да поред интереса ГРАДА, треба да брине и о интересу ГРАЂАНА - нарочито када су они, не својом кривицом, оштећени. То је оно што чини разлику између БИРОкрате и ДЕМОкрате.

Надам се да овај невероватан обрт нема везе са актуелним изборним активностима и да ћемо се за два месеца заиста натеглити намештаја до својих нових станова.

Честитке и поздрави свима, а нарочито онима које сам имао прилике да виђам и упознам на досадашњим протестима.
 
Vrh