Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Postovani @cyberserb,

http://www.koling.rs/dokumentacija/jaji … nik-SR.pdf

Vjerovatno bi ovu adresu, sa svim onim ranijim, o pravim realnim proizvodnim cijenama kvadrata stana, koje smo sami pronalazili a nalaze se na ovom sajtu trebalo nekoliko puta poslati ( sa naznakom da obrate paznju na npr. u ovom slucaju stranu 4 ) na adresu gradonacelnika i ljudi zaduzenih za nase naselje, pa makar da budu upuceni da se i ovo moze iskoristiti u sudskom sporu protiv njih.
Pozdrav !
 
Boze daj da tako i bude,kako nam malo treba da budemo srecni. Pa ipak ja sam vrlo rezervisana i ne zelim vise da se razocaravam i da im verujem na rec po ko zna koji put. Nece se carobnim stapicem ono tamo zavrsiti, dakle dzaba im prica ako se situacija na terenu ne menja.
 
cyberserb":z2a55sox je napisao(la):
http://www.koling.rs/dokumentacija/jajinci/Rasadnik-SR.pdf

a na ovom linku mozete pogledati troskove izgradnje po kvadratu u Beogradu. U pitanju je privatni investitor, a ne Grad.

877 evra po kvadratu bez profita


Danas sam dobio informaciju (procenu) od jednog gradjevinca koliko je realna cena kvadrata za nasu lokaciju. Po njegovoj kalkulaciji, cena kvadrata treba da nas kosta maksimalno 900 evra. Sada sam video ovu cifru koju je pronasao cyberserb i to se uklapa u cenu kvadrata koju sam dobio od gradjevinca.

E, sad sam se uplasio da cemo zaista platiti onu cifru koja nam je prevelika (preko 1100 evra). Zasto?

Pratio sam tenedere pre 2-3 godine vezane za nase zgrade i secam se da je Grad raspisao tender kojim od banaka traze ponude za kredit za gradnju nasih zgrada. Reultate tendera ne znam, ali sigurno da cemo te troskove kredita, odnosno kamate mi morati platiti. Na kraju Grad ce nam dokazati da su to troskovi gradnje nasih stanova, odnosno 900evra+kamate za banke, tako da cemo na zalost lako doci na cenu kvadrata preko 1100 evra.

Ono sto moze biti interesanto je vreme kasnjenja radova za nasu lokaciju. Normalno je da u ugovorima izmedju investitora i izvodjaca radova, postoje penali za kasnjenje. Treba da vidimo koliki su penali i da Grad za to ne precuti, nego da nam umanji troskove gradnje u vrednosti penala.
 
u pravu si. ali, Grad sigurno nije platio 20% ucesca na te kredite. cifra koju cemo mi platiti ce odrediti proizvoljno. videce koliko ima para u tom momentu zatreba. nafrizirace specifikaciju troskova i ispostaviti nam fakturu. ali, u toj fakturi ne moze da stoji stavka koja se odnosi na kamate na kredit koji je Grad digao. pa sta se to nas tice iz kojih izvora je finansirana izgradnja ovih stanova. na prvom konkursu pre 8 godina uslovi su bili 5% ucesca i 0.5% kamate, jer je EIB, koja je i dala kredit za taj projekat, propisala takve uslove. zasto je na ovom konkursu ucesce 20% to zaista ne znam, ali znam da je i ovaj projekat finansirala EIB kreditom od 200 miliona evra koji je predvidjen za jos neke projekte. ne bih da ih nabrajam sada. sve pise u oovom linku.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... lioni-evra
Ljubomir":3a80dow9 je napisao(la):
cyberserb":3a80dow9 je napisao(la):
http://www.koling.rs/dokumentacija/jajinci/Rasadnik-SR.pdf

a na ovom linku mozete pogledati troskove izgradnje po kvadratu u Beogradu. U pitanju je privatni investitor, a ne Grad.

877 evra po kvadratu bez profita


Danas sam dobio informaciju (procenu) od jednog gradjevinca koliko je realna cena kvadrata za nasu lokaciju. Po njegovoj kalkulaciji, cena kvadrata treba da nas kosta maksimalno 900 evra. Sada sam video ovu cifru koju je pronasao cyberserb i to se uklapa u cenu kvadrata koju sam dobio od gradjevinca.

E, sad sam se uplasio da cemo zaista platiti onu cifru koja nam je prevelika (preko 1100 evra). Zasto?

Pratio sam tenedere pre 2-3 godine vezane za nase zgrade i secam se da je Grad raspisao tender kojim od banaka traze ponude za kredit za gradnju nasih zgrada. Reultate tendera ne znam, ali sigurno da cemo te troskove kredita, odnosno kamate mi morati platiti. Na kraju Grad ce nam dokazati da su to troskovi gradnje nasih stanova, odnosno 900evra+kamate za banke, tako da cemo na zalost lako doci na cenu kvadrata preko 1100 evra.

Ono sto moze biti interesanto je vreme kasnjenja radova za nasu lokaciju. Normalno je da u ugovorima izmedju investitora i izvodjaca radova, postoje penali za kasnjenje. Treba da vidimo koliki su penali i da Grad za to ne precuti, nego da nam umanji troskove gradnje u vrednosti penala.
 
Ti troskovi kredita uzetih od banaka za prethodne zgrade na osnovu dokumentacije koja je objavljena na sajtu Grupa gradjana 1000 neprofitnih stanova - konkurs 2007 iznose 93e po kvadratu za drugu useljenu zgradu. Nisam racunala za prvu...
A sto se tice penala secam se tendera u kojima su se pominjali penali za kasnjenje.... Bilo bi dobro kada bi to uticalo na cenu kvadrata koju cemo mi platiti
 
Успели су да нам разбију протест, сада се бавимо сами собом. СВАКА ЧАСТ ПОЛИТИЧАРИ .
 
nacacaca":17xbdjne je napisao(la):
Da li se moze uci u zavrsene zgrade i pogledati stan?

Evo par slika od 03.03.2012 godine.

Iz hodnika dnevna soba ka prozorima


Od prozora dnevana soba ka kuhinji i hodniku


Kupatilo


Situacija iz septembra 2011-09-24
Nisu bile ugradjene sve sanitarije, pervajzi oko vrata, vrata, parket lajsne itd.





 
ponovo su nam nesto obecalii mi smo se uhvtili za to. sada sam gledao prilog na STB. novinar, a i sam gradonacelnik je izrekao nekoliko notornih lazi. da se radovi odvijaju planiranom dinamikom, da se stanovi prodaju bez kamate, da kupci stanova nece platiti PDV, da oni koji su vec platili PDV nece placati rate dok se ne dopuna zakona ne izglasa. naravno da me nista od onoga sto cujem na Studiju B ne iznenadjuje. ali, ako su uspeli da slazu SVE sto su rekli zasto bih verovao da cemo useliti u julu? nadam se da gresim. voleo bih da gresim. ali, koga zmija ujede i gustera se plasi. takodje, kako je moguce da se cena u zgradama koje gradi GDS vec sada zna, a cena zgrada koje su potpuno zavrsene i za ciju su izgradnju ugovori odavno zakljuceni jos uvek ne zna? zasto je to tolika tajna?
terkif":18g0l4x9 je napisao(la):
Успели су да нам разбију протест, сада се бавимо сами собом. СВАКА ЧАСТ ПОЛИТИЧАРИ .
 
Iskreno ja im uopste ne verujem. Samo se plasim da ne docekamo juli i shvatimo da smo ponovo obmanuti po ko zna koji put. Uostalom zasto da im verujemo pa tamo se nista ne radi,?? zasto samo zato so s oni tako rekli, pa rekli su oni stosta pa ne bi tako..........Definitivno im ne verujem nista.
 
ипак сте одлучили да им не верујете...и треба..све док се не уселимо...иначе морам рећи да су оне слике исто као и мој стан :D који чекам
 
Naravno da im ne treba verovati pogotovo u predizbornom periodu ali ostaje naravno pitanje ko ce posle izbora biti na vlasti u gradu i koga stvarno treba pritiskati i kada. U svakom slucaju treba biti na oprezu i pratiti situaciju na gradilistu
 
Da li je moguce da nas samo jedna izjava (i to u pred izbornoj kampanji) ovako ucuta sve,....................... ili se mozda pakujete? Volela bih i ja stvarno da mu mogu verovati, al' nesto ne mogu........
 
Izgleda da su poverovali pa su zadovoljni? Volio bih da grešim, ali ja ne verujem da će se svi useliti u julu? Ima tu još nešto. Ono što smo hteli, neko je odvukao priču u drugom smeru. Ne znam zašto su se pojedinci upecali u tako nešto i uvukli sebe u nešto što nam je najmanje trebalo. Nisam siguran posle Vojvođanske da će neki sledeći skup biti korisniji i u većem broju? Žalosno je ali tako stvari stoje. Što se tiče mene, pojaviću se ako bude zakazan.
Pozdrav!
 
Stvarno je smesno verovati sta Djilas prica.Covek je notorni lazov!Setite se izjava o ceni od 800 evra,a zatim izjava tipa "kome je skupo 1000,ne mora da kupi".Ovo je najobicnija predizborna kampanja.
 
savanbg":1imzzi6f je napisao(la):
da li je ova tema povezana sa naseljem koje se pocelo da se gradi u ivana ribara??
није..има посебна тема на овом форуму за то :)
 
Prema informacijama koje imam vecina stanara u do sada useljenim zgradama odlucila je da potpise ponudjeni aneks ugovorao povracaju PDVa. Licno smatram da je vrlo nepovoljan, ali ljudi valjda misle , daj sta das..Sto se tice vas koji cekate useljenje, sve vam najbolje zelim, ali uopste ih ne bih pozurivala. Naime, zgrade koje su useljene su bednog kvaliteta. U Vojvodjanskoj su vlazni podrumi, krov je lose uradjen, sve u svemu vise socijalno nego neprofitno. Ako ih pozurujete, zamislite tek kako onda mogu da urade ofrlje i na brzaka...
 
Naravno da ih traba pozurivati, ne zelim da cekam jos godinu dana da bi oni to "kvalitetno" uradili. Uostalom, vecina stanova je vec zavrsena, sta je tu je, ne mislim da ce ostatak biti nesto drugaciji. U svakom slucaj hvala vam na lepim zeljama.
Da li neko zna sta se radi na gradilistu, ima li radnika???
 
ena":2ovwxx86 je napisao(la):
Prema informacijama koje imam vecina stanara u do sada useljenim zgradama odlucila je da potpise ponudjeni aneks ugovorao povracaju PDVa. Licno smatram da je vrlo nepovoljan, ali ljudi valjda misle , daj sta das..Sto se tice vas koji cekate useljenje, sve vam najbolje zelim, ali uopste ih ne bih pozurivala. Naime, zgrade koje su useljene su bednog kvaliteta. U Vojvodjanskoj su vlazni podrumi, krov je lose uradjen, sve u svemu vise socijalno nego neprofitno. Ako ih pozurujete, zamislite tek kako onda mogu da urade ofrlje i na brzaka...
зато и ја кажем да треба још мало сачекати(не дуже од 1.септембра)...ако смо већ до сада чекали...само још да нам врате цену квадрата на обећаних 800 евра... јер они не одустају од идеје да цена буде око 1200 евра...што уопште није повољно. а што се тиче квалитета станова,чуо сам да се много људи жали на то како је урађено. Кваке на вратима остају у руци чим их ухватиш,водокотлић цури,постављене су су каде уместо нпр. најјефтинијих туш кабина како би се обезбедио већи простор...јер када много заузима.паркет је лошег квалитета...а прозори су очајног квалитета :( ..... и још много недостатака има..али ко нас пита....или узми или остави
 
За зграду у Јурија Гагарина у којој сам добио стан , када ме је посетио пријатељ који се бави грађевином и ради у Немачкој рекао је "Шваба би је из темеља срушио".
 
у праву је....не можемо побећи од реалности,ал какве су такве су...то ће бити наше :)
 
Prema poslednjoj informaciji koju sam dobio, planirano je da nas sve usele u periodu od 1.8.2012 do 15.8.2012. godine. Navodno rokovi se ne smeju vise pomerati zbog planova porodica koje imaju manju decu jer ce vecina prebacivati decu u vrtice i skole u blizini do pocetka skolske godine. Ovu informacije nisam dobio direktno od Grada, vec posredno preko prijatelja koji se raspitivao za nas problem cekanja...
 
Ljubomir":359bmhpq je napisao(la):
Prema poslednjoj informaciji koju sam dobio, planirano je da nas sve usele u periodu od 1.8.2012 do 15.8.2012. godine. Navodno rokovi se ne smeju vise pomerati zbog planova porodica koje imaju manju decu jer ce vecina prebacivati decu u vrtice i skole u blizini do pocetka skolske godine. Ovu informacije nisam dobio direktno od Grada, vec posredno preko prijatelja koji se raspitivao za nas problem cekanja...
можда је то тачно,али они ће прећи преко свега зарад своје користи..па и преко тога да деца треба да се уписују у школе
 
deca su i svih ovih godina polazila u skolu 1. septembra pa nista...........nece ih to ganuti...
 
Vrh