Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

da da lepe, samo kada ce biti zavrsene.
po mom nekom misljenju i iskustvu ove zgrade nema sanse da budu zavrsene do maja, sve ili prva tura nije bitno.
treba se stvarno organizovati i traziti da nam kazu krajnji rok useljenja, imamo pravo da znamo a ne ovako da cekamo. neki put imam osecaj kao da cekam Godoa. :grand:
 
Naravno da ostaje dogovor.

Vidimo se 10. marta u 12,00 casova na parkingu ispred male zelene zgrade.

Ja sam obavestila sve koje poznajem.
 
Да, видели смо се на овом скупу, али само нас педесетак!!! Да ли осталих 950 купаца станова из наше групе заиста сматрају да не треба да им се врати износ ПДВ-а, да купују станове по сувим производним ценама по фактури грађевинара и да је боље да сачекамо још неколико година, можда и појефтине??
 
svaka ti je na mestu. kad ne mozemo da se organizujemo za nesto sto nam zivot znaci kako bismo se tek organizovali i borili za opste dobro? ali, mozda ljudi nisu ni bili obavesteni. nemaju bas svi internet, a ni oni koji ga imaju verovatno ni ne znaju za ovaj sajt
tatica":5vsk6xi8 je napisao(la):
Да, видели смо се на овом скупу, али само нас педесетак!!! Да ли осталих 950 купаца станова из наше групе заиста сматрају да не треба да им се врати износ ПДВ-а, да купују станове по сувим производним ценама по фактури грађевинара и да је боље да сачекамо још неколико година, можда и појефтине??
 
Тема '' Gradnja u Dr. Ivana Ribara'' је отворена 11.септембра 2008.године. Било каква претрага или интересовање на интернету морала је довести на овај форум. Не могу и не желим да прихватим као чињеницу да неко ко решава животно питање није за 3,5 године потражио информацију докле је дошла градња, када ће бити усељење, какав је квалитет градње, колика је цена, повраћај ПДВ...
Или је лакше сачекати да се неко други потруди око свих тих ''ситница'' а усељење ће свакако бити када се смилује Скупштина града Београда да подели кључеве, пред камерама свих телевизија.
Е па драге будуће комшије, НЕМА НИКОГ ДРУГОГ ДА РЕШАВА НАШЕ ПРОБЛЕМЕ. МОРАЋЕТЕ ОДВОЈИТИ МАЛО ДРАГОЦЕНОГ ВРЕМЕНА, ПА ДА НАС НА СЛЕДЕЋЕМ ОКУПЉАЊУ БУДЕ БАРЕМ 2/3 ( од 1000 станова на канкурсу). :gobb:
Одсутни могу бити само они којима ово свакако није приоритетно, односно већ станују у неком од својих станова. :notok:


cyberserb":2jcdclnl je napisao(la):
svaka ti je na mestu. kad ne mozemo da se organizujemo za nesto sto nam zivot znaci kako bismo se tek organizovali i borili za opste dobro? ali, mozda ljudi nisu ni bili obavesteni. nemaju bas svi internet, a ni oni koji ga imaju verovatno ni ne znaju za ovaj sajt
tatica":2jcdclnl je napisao(la):
Да, видели смо се на овом скупу, али само нас педесетак!!! Да ли осталих 950 купаца станова из наше групе заиста сматрају да не треба да им се врати износ ПДВ-а, да купују станове по сувим производним ценама по фактури грађевинара и да је боље да сачекамо још неколико година, можда и појефтине??
 
Објавили су нас у данашњем Блицу, страна 27.
 
Bio sam na skupu 10. marta 2012. ispred zgrada u izgradnji u ulici Dr, Ribara. Drago mi je da smo se okupili i u tom broju. Možda je za početak i toliko dovoljno. Treba nastaviti ovu akciju, tako da se nadam da će nas sledeći put biti znatno više. Javljam se prvi put i ptrudit ću se da obavijestim još bar 10 porodica. Mnogi nemaju internet, pojedini ne znaju pretraživati, a ima verovatno i onih koji se plaše ili iz nekih drugih razloga ne žele u svemo ovome da se nađu. Evo sam pročitao da su nas objavili u Blicu. Pozdrav! Miljuš
 
Штампано издање Блица. Иначе, њихови новинари познају ову ситуацију и није први пут да су нас подржали објективним објављивањем наших проблема.
 
koliko sam ja upucen, a jesam poprilicno, struja, voda i kanalizacija su vec uradjene. odnosno, dovedene su do zgrada. toplovod su radili jos u novembru. inace, nije ni trebalo da se usele sve zgrade odjednom, vec sukcesivno. prvo je trebalo useliti 3 male zgrade, a potom lamelu koja je najdalja od ulice. druga je stvar sto sve kasni god ipo dana. mozda bi vec sad trebalo organizovati novo okupljanje, ali u jos vecem broju. nazalost, nikood nas vise ne spominje ni cenu kvadrata i PDV. samo je bitno da uselimo konacno
Abaxial":3dpfy7fd je napisao(la):
Budimo objektivni, lamela 1 sigurno, možda pukom srećom lamela 2-jer ovih dana počinju postavljanje keramike a skela za postavljanje fasade je već izvesno vreme prisutna na toj lameli, budu useljene do izbora, ali ne vidim teoretsku šansu da se lamela 3 privede kraju do ovog roka što nameće pitanje sledećeg. To bi u najboljem slučaju bio avgust-ne želim reći otvara se rok do kraja godine! Interesuje me, ukoliko neko upućen može objaviti trenutno stanje izvedene infrastrukture tj. voda, kanalizacija, struja, toplovod...to bi dalo uvid u postojeću situaciju na terenu. Pozdrav.
 
Да, цена је скроз заборављена. Ђиле то хоће да смота на брзака. Плус што је динар ослабио у односу на евро и то доста. То мора да утиче на смањење цене квадрата.

Такође се не прича превише ни о квалитету саме градње. Кад сам чуо да је била поплава у ганц новој згради чим је почео да се топи први снег, са разлогом сам се забринуо. Шта они то нама продају?
 
Kvalitet gradnje je takakv kakav je - s obzirom na to kako se dobijaju dozvole i kako se gradi nisam baš sigurna da su "privatni" preduzimači puno bolji od "državnih".

Koliko je realno da se usele makar one zgrade koje su potpino završene (čini mi se da je to ipak više od 60%) useli pre izbora, ako ne uspeju da završe sve zgrade u narednih meseca i po.

Nekad pomislim da bi svako odlaganje useljenja posle izbora bilo upravo zbog toga da se naduvaju cene i ljudi stave pred "uzmi ili ostavi" opciju.

Sve dok su stanovi deo predizborne trke neko može da postavi pitanje opravdanosti cene kvadrata.
 
nisam samo cuo nego sam i video tu poplavu. imam prijatelje u toj novoj zgradi. jedina dobra stvar sto nismo uselili pre onog velikog snega je ta. ako je doslo do poplave onda ce morati sve da poprave i zakrpe pre useljenja. da, evro je otisao gore za 8%. sada mogu da ocekuju jos manje kupaca nego pre. pa ni ove stanove u JG i Vojvodjanskoj nisu sve prodali. 30% stanove zvrji prazno. ljudi su odustali. cisto sumnjam da ce se ovde igrati cenom kvadrata. ali, sve sto je narodu nelogicno to nasi politicari usvoje kao obrazac ponasanja. mozemo da samo da se nadamo da cemo useliti pre izbora. a da bismo dobili konkretne odgovore moramo organizovati jos jedan skup u jos vecem broju, dovesti novinare, pisati pisma, obasipati agenciju za investicije pozivima...
Pedja_Nbg":31wjetry je napisao(la):
Да, цена је скроз заборављена. Ђиле то хоће да смота на брзака. Плус што је динар ослабио у односу на евро и то доста. То мора да утиче на смањење цене квадрата.

Такође се не прича превише ни о квалитету саме градње. Кад сам чуо да је била поплава у ганц новој згради чим је почео да се топи први снег, са разлогом сам се забринуо. Шта они то нама продају?
 
Da li su ti stanovi zaista neprodati ili samo nisu useljeni?

Na prethodnom konkursu (mislim 2003. godine) bilo je stanova koji su tako zvrjali prazni dok nije prošlo pet godina, a onda su ili bili prodati ili su počeli da se izdaju. Doduše, činjenica je da ti uslovi ne mogu da se poreda sa onim koji se nama serviraju (cena kvadrata 700-800 EUR za stan kod hotela Jugoslavije).

Mene su nadležni iz grada kategorično odbili kada sam pitala da li je moguća zamena stanova između lica koja su dobila pravo kupovine, a još nisam čula da je neko odustao.

Definitivno podržavam još jedan protest, ako ništa drugo da znamo na čemu smo.

cyberserb":2r5vhn7o je napisao(la):
nisam samo cuo nego sam i video tu poplavu. imam prijatelje u toj novoj zgradi. jedina dobra stvar sto nismo uselili pre onog velikog snega je ta. ako je doslo do poplave onda ce morati sve da poprave i zakrpe pre useljenja. da, evro je otisao gore za 8%. sada mogu da ocekuju jos manje kupaca nego pre. pa ni ove stanove u JG i Vojvodjanskoj nisu sve prodali. 30% stanove zvrji prazno. ljudi su odustali. cisto sumnjam da ce se ovde igrati cenom kvadrata. ali, sve sto je narodu nelogicno to nasi politicari usvoje kao obrazac ponasanja. mozemo da samo da se nadamo da cemo useliti pre izbora. a da bismo dobili konkretne odgovore moramo organizovati jos jedan skup u jos vecem broju, dovesti novinare, pisati pisma, obasipati agenciju za investicije pozivima...
Pedja_Nbg":2r5vhn7o je napisao(la):
Да, цена је скроз заборављена. Ђиле то хоће да смота на брзака. Плус што је динар ослабио у односу на евро и то доста. То мора да утиче на смањење цене квадрата.

Такође се не прича превише ни о квалитету саме градње. Кад сам чуо да је била поплава у ганц новој згради чим је почео да се топи први снег, са разлогом сам се забринуо. Шта они то нама продају?
 
Mislim da nema vremena da se odradi postupak i iselimo se (bar neko) pre izbora. Posle izbora neka lupa glavu onaj kome pripadne "deo kolaca". Mi smo najmanje bitni u celoj prici, znam da je nekoliko ljudi iz moje kategorije odustalo. Ko ima uvid kako ce se deliti njihovi stanovi? Po pravilu, trebalo bi da pozivaju one ispod crte. Da li ce biti bas tako?
 
Da li neko ima informaciju da li je u skupstinu poslato ona "molba" oko koje smo se dogovarali na sastanku?
 
makicaci":s6w1hk87 je napisao(la):
Mislim da nema vremena da se odradi postupak i iselimo se (bar neko) pre izbora. Posle izbora neka lupa glavu onaj kome pripadne "deo kolaca". Mi smo najmanje bitni u celoj prici, znam da je nekoliko ljudi iz moje kategorije odustalo. Ko ima uvid kako ce se deliti njihovi stanovi? Po pravilu, trebalo bi da pozivaju one ispod crte. Da li ce biti bas tako?

Ja sam jedan od tih ispod crte, ali jako blizu crte. Do sada sam se vise puta raspitivao sta se desava u vezi stanova kod Blagojevica i svaki put sam dobio odgovor da nema odustalih i da ce me zvati cim se desi da neko odustane jer kako kaze "nasa je obaveza da te pozovemo"...
Sto se tice useljenja, od gore pomenutog sam dobio informaciju da ce useljenje poceti u avgustu i da ce trajati do kraja godine ili cak do februara 2013. godine.
 
Blagojevic se za**bao ako misli da ce u avgustu 2012. ili 2013. god. biti na vlasti. :notok:
 
Postovana gospodjo Sanja, da li ste poslali dopis skupstini grada, o cemu smo se dogovorili 10. marta na skupu ispod male zgrade? Da li imete nekih informacija da se dogovorimo o daljim koracima?
 
Poslala sam dopis gradonačelniku Đilasu i gospodinu Kostiću, kako smo se dogovorili 10. marta.

Došla sam do broja telefona gosp. Kostića, sutra ću da ga nazovem i da tražim da Vesnu i mene, kao predstavnike budućih stanara naselja dr Ivan Ribar, primi gradonačelnik i gosp. Kostić kako bi dobili informacije.

Sonja
 
BEOGRAD - Što je usvojeno, usvojeno je!
Raspisivanje devetih parlamentarnih izbora u Srbiji ostavilo je u Skupštini Srbije gomilu nezavršenog posla, to jest na desetine neusvojenih zakona! Iako bi poslanici formalno i u naredna dva meseca mogli da rade svoj redovni posao, takva mogućnost ipak ostaje samo na papiru.

Još jedna sednica

Trenutno je u Skupštini Srbije na čekanju tridesetak što potpuno novih Vladinih predloga zakona, što izmena i dopuna postojećih zakona. Tome treba dodati i na desetine zakona kojima se ratifikuju razni bilateralni i međunarodni sporazumi, ugovori, protokoli, kao i predlozi zakona koje su podnosile poslaničke grupe.

Iako predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić Dejanović tvrdi da parlament može da zaseda i donosi akte sve dok ne bude konstituisan novi saziv parlamenta, zamenica šefa poslaničke grupe Za evropsku Srbiju Aleksandra Jerkov u izjavi za Kurir kaže da je tako nešto nerealno očekivati.

- Tačno je da Skupština može da nastavi svoj rad, jer je reč o redovnim, a ne vanrednim izborima. Ipak, postoji nepisano pravilo da se u periodu od raspisivanja izbora do njihovog održavanja u parlamentu obavljaju samo tekuće stvari - objašnjava Jerkov.

Ona očekuje da će parlament imati samo još jednu sednicu, na kojoj će biti odobreno učešće naših vojnika u mirovnim misijama, kako ne bi došlo do prekida njihovih već postojećih angažmana u svetu.

Povlačenje zakona

- Verujem da će ta sednica biti održana uskoro, čim se u Srbiju vrate neke skupštinske delegacije. A što se tiče preostalih zakona, oni će biti povučeni iz procedure - objašnjava Aleksandra Jerkov.

Predsednik Srbije Boris Tadić raspisao je redovne parlamentarne izbore za 6. maj. To je tek drugi put u višestranačkoj istoriji Srbije da je neki saziv parlamenta, a samim tim i vlada, odradila svoj pun mandat. Interesantno je da je oba puta na čelu vlade bio čovek koji se zove Mirko - od 1993. do 1997. to je bio Marjanović, a od 2008. do 2012. Cvetković.


Dakle, nista od povracaja PDVa u ovom sazivu.
 
Sastaće se samo ako je neki jako važan zakon oko koga postoji potpuna saglasnost da se, u suprotnom, skupštinska govornica na bi koristila za predizbornu propagandu. Oko zakona o povraćaju PDV-a za kupovinu neprofitnog stana verovatno bi postojala opšta saglasnost, ali sumnjam da ih u ovom trenutku zanima sudbina svakog od nas pojedinacno i naših porodica. Toliko o brizi za životna pitanja građana!!!!!!!!!!
 
Vrh